Problem sa spajanjem na pojedine Wi-Fi mreže

poruka: 3
|
čitano: 1.668
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problem sa spajanjem na pojedine Wi-Fi mreže

Imam jedan zanimljiv problem koji me muči već par mjeseci. Dakle, dvije Wi-Fi mreže na jednoj lokaciji; normalno se na njih spojim, signal je pun i prvih par sekundi internet radi najnormalnije da bi onda sam na jednom prestao radit. Android govori da je sve u redu, da interneta ima, ali ga nema. Kad pokušam otvoriti neku stranicu izbaci pogrešku na slici.

 

Router resetirat ne mogu jer se radi o Wi-Fi mrežama izvan moje kontrole, iste na drugim uređajima radi bez ikakvih problema. Koliko vidim riječ je o mesh mreži, Wi-Fi 5 u dual-bandu s jednim SSID.

 

Probao sam:

– ugasit upalit mobitel

– vratit postavke mreže na zadane

– zaboravit SSID mreža i ponovno se prijavit

– promijenit DNS

– ugasit DHCP, unijet podatke ručno

– ugasit AdGuard i aplikacije za filtriranje prometa

– ugasit Wi-Fi scan throttling

– uključit/isključit nasumične MAC adrese

– spojit se na VPN

 

Ništa od toga nije pomoglo, pa ako netko ima neki prijedlog, neka napiše jer ja više stvarno ne znam što napravit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2023 16:17 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na pojedine Wi-Fi mreže
Netko ti je ograničio upotrebu interneta, preko mesh-a je to moguće, ne dopušta internet za pojedine uređaje, u ovom slučaju tvoj...
13 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na pojedine Wi-Fi mreže

To je i meni palo na pamet; zaboravih napomenut, probao sam i isključit opciju nasumične MAC adrese i uključit—nula bodova. VPN ne funkcionira jer "nema internetske veze", ali zato Android se ne buni i piše normalno da sam spojen (čak ne baca ni ono da mreža ne može omogućit pristup internetu).

 

Ako stvarno je riječ o nekoj blokadi, zašto mi dopušta normalno surfanje najviše 10 sekundi, pa se onda tek pojavi problem? Mislim, da je neka blokada po MAC adresi, u startu bi mi odbilo povezivanje na mrežu (ne bi mi dalo da se spojim).

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2023 16:18 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice