WindowsPhone - Općenito

poruka: 19.924
|
čitano: 2.784.644
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Ali na nivou cijelog mobilnog odjela?
 
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Dosla CU nadogradnja,ne vidim razlike,i dalje bezprijekoran sustav,L650
 
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
knight kaže...
Stigao CU na L950. Je li iko uocio nesto vrijedno pomena?

 U opcijama imas karticu "Apps", gdje mozes upravljati aplikacijama,

kartama i webapp-ovima.

 

Odavdje sad mozes aplikacije resetirati "na tvornicke", da ih

ne moras prvo deinstalirati, pa ponovno instalirati,

sto je prakticno ako zelis maknuti postavke u pojedinoj aplikaciji.

 

Fluidnost na L650 je poboljsana, tako da na uredjajima sa 1GB radi jos ugodnije.

 

Lumia 650 jos brza, stvarno super. 950XL ne osjetim razliku.

7 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Da,sad kad velis i i meni se cini da je edge brzi ali nisam htio to napisati zbog hejtera
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

Ne znam da li se igdje prije spominjalo...Uglavnom, koristim L640DS ponekad kad idem van drzave. Uzasno me zivcira koliko dugo se otvaraju FB i Messenger, jos pogotovo kad listam naslovnu na FB-u samo me odjednom izbaci. Koristim wm10 i sinoc sam instalirao ovaj creators update (ito pola aplikacija morao brisati da bih oslobodio memoriju za update ). Postoji li ikakvo rjesenje za fb i messenger? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2017 15:43 (H3rc0).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: WindowsPhone - Općenito

Problem je sto FB developeri nisu optimizirali kod za uredjaje sa 1GB i manje RAM-a.

 

Rijesenje je ti je ici preko Edgea, u browseru je sve instantno, nema cekanja.

 

I stara Microsoft aplikacija otvara instantno, ako ju nisi maknuo.

11 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito

Hvala ti. Ma idem preko edgea, ali dobro mi dodje zbog notifikacija da imam aplikaciju zato pitam... Trenutno koristim fb i messenger ali samo zbog notifikacija, a kad listam naslovnu ili vracam poruke idem na edge , tako da... Uloga te dvije aplikacije je da me obavijeste kad je dosla obavijest ili poruka . A stara Microsoftova app je otisla davno

8 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Čitatelj kaže...

Problem je sto FB developeri nisu optimizirali kod za uredjaje sa 1GB i manje RAM-a.

 

Rijesenje je ti je ici preko Edgea, u browseru je sve instantno, nema cekanja.

 

I stara Microsoft aplikacija otvara instantno, ako ju nisi maknuo.

 

Za windows phone uređaje, a ne uređaje općenito.

 

7 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
@AnđeoGabrijel21

pokušavaš li ti to reći da FB i Messenger radi sasvim normalno na Androidu s 512 Kb ? ! ? ! Hajde, ne trkeljaj, please.
14 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
dick_of_the_sheep kaže...
@AnđeoGabrijel21

pokušavaš li ti to reći da FB i Messenger radi sasvim normalno na Androidu s 512 Kb ? ! ? ! Hajde, ne trkeljaj, please.

 Ne, ali na jednoj gigi radi odlično. Za razliku od WM+1Gb, gdje mu treba gladna godina da se pokrene. I onda se još skreša kad ga malo aktivnije koristiš.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
14 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

Nabavio L950.

Za ove novce, mislim da ne postoji bolji mobitel po specifikacijama i stabilnosti. Windows OS je po meni dosao na razinu gdje je potpuno funkcionalan, fluidan, i dobar u pogledu aplikacija.

2k ekran, 4k@30fps video snimanje, hexa-core cpu, adreno 418, a/b/g/n/ac dual-band wifi, wireless charging, x265 hardware decoding, type-c usb...Sta covjeku vise moze trebat?

A OS?

Mislim da je 10-ka upravo onakva kakva je odavno trebala biti.

Igrice ne igram, i nisam 24/7 na facebooku i instagramu pa me navodna manjkavost takvih stvari ne dira. Notifikacije na 4-5 mailova koje imam stizu redovno sto mi je jako bitno, kao i na recimo whatsapp i viber sto je u proslosti bilo malo losije. Po prosloj L640 s kojom sam isto bio prezadovoljan znam da ga mogu ostavit upaljen po mjesec dana i da nece usporit ni milisekunde, za razliku od primjerice bilo kojeg Androida. L950 sve moze sto i galaxy s7/s8, one+3T, iphone 6/7, ali zasto to preplatiti 4 puta vise? Cak i da su iste cijene, vise volim dat novac tvrtki koja nema monopol na trzistu i kod koje me aplikacije za podatke o vremenskoj prognozi ne traze povijest o pozivima, sms-ovim i maticnom broju.

btw: Ako netko povoljno zeli ocuvanu L640 LTE s Win10, nek se javi preko pp.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2017 16:01 (passat).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Bas smo prosli tjedan u firmi komentirali kako imam ja jedini unatrag 4 godine windowsphone (520,a sad 640) i jedini sam u tom razdoblju koji nisam imao potrebe servisirati mob.Sve mi je radilo odlicno. I dalje mi je windowsphone,samo se bojim sto ce biti sa aplikacijama za cca 2 god.Mislim kako ce brzo i Viber i What's upp brzo odletjeti,a njih koriste gotovo svi iz moje ekipe.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Da i meni je whats up bitan ali zasad je ok,jedanput ce i svi auti biti na struju pa cemo mijenjati ako i kad dodje do toga
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

Problem sa kontaktima!

Kod žene na L640 (W10M) u imeniku se kontaktima došlo je do dupliranja kontakata sada svaki kontakt ima po 40-50 puta upisan-prikazan.

Ne mogu ih obrisati ne da, napravio sam hard reset mobitela ali opet su se pojavili tako poduplani u imeniku. Što napraviti, jel ima netko kakav prijedlog.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2017 20:30 (kran).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
jeli došlo do dupliranja ili četrdestodupliranja?

Ako je dupliranje onda je moguće da je nehotice ili hotimice otvorila dva outlook računa. To se može desiti na različite načine. Meni se to desilo kad sam iz nekog razloga mijenjao e-mail adresu za prijavu na MS acc.

Ako je je četdrestodupliranje - onda ne znam.
15 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
mikulam kaže...
jeli došlo do dupliranja ili četrdestodupliranja?

Ako je dupliranje onda je moguće da je nehotice ili hotimice otvorila dva outlook računa. To se može desiti na različite načine. Meni se to desilo kad sam iz nekog razloga mijenjao e-mail adresu za prijavu na MS acc.

Ako je je četdrestodupliranje - onda ne znam.

 Nije dupliranje, nego 30-40-50 prikaza istoga kontakta ima. Jedan račun je aktivan, kada odem i preko računala na outlook mail ni tamo pod kontaktima nemogu napraviti brisanje istih.

16 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

@kran

Logiraj se online na outlook.com, pa provjeri imenik, da li su i tu (cetrdeset) duplirani? Ako da, pokusaj prvo obrisati tu. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

moze ko preporucit aplikaciju za vijesti za nasu regiju ako postoji koja uopce?...

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
i za naše i za tuđe vijesti, ja koristim Newsflow. A imaš i Hrvatska Vijesti, i još nekih, pa biraj. Meni se Newsflof sviđa jer skida RSSfeed, pa imaš kraću i širu verziju, ako te zanima, ...
7 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
15 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Ne nudi mi opciju za instalaciju samo za share
Samobor je lepa varoš
12 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

Posto mi je L640 na servisu zbog neispravnog ekrana kad se vrati sa servisa planiram je update-at na 10-ku. Da li je 10 isto optimiziran kao i 8.1, tj jel radi sve dobro?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: WindowsPhone - Općenito

90% optimiziran kao WP8.1.

Creators Update ce ti podici performanse jos vise nego WP8.1.

15 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

radi sve savršeno, a na idućem buildu će radit sve još bolje

iPhone is a smartphone for dumb people
 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
karlanal kaže...

radi sve savršeno, a na idućem buildu će radit sve još bolje

 Postoji bolje od savršeno?

7 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito

U principu sam vrlo zadovoljan wm platformom. No jedna stvar mi zna ponekad biti iritantna , a to su kontakti u imeniku. Pojavljuju se situacije da su neki kontakti uduplani pa i utriplani. Pa ih spojom, pa ih onda neda editirat niti brisat, pa ih razdvojim, pa kaze da su neki skype neki outlook a neki fon kontakti, pa ih opet pola nemogu editirati.....

I cesto kontakte posve razlicito prikazuje u web aplikaciji, drugacije na skypeu a drugacije na mobu....

Jbg, ni mi se igrat sa preko 500 kontakata pa povremeno radim presliku u gmail kontakte ako ms tu nekaj drasticno zbrlja...
.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
bunker kaže...

U principu sam vrlo zadovoljan wm platformom. No jedna stvar mi zna ponekad biti iritantna , a to su kontakti u imeniku. Pojavljuju se situacije da su neki kontakti uduplani pa i utriplani. Pa ih spojom, pa ih onda neda editirat niti brisat, pa ih razdvojim, pa kaze da su neki skype neki outlook a neki fon kontakti, pa ih opet pola nemogu editirati.....

I cesto kontakte posve razlicito prikazuje u web aplikaciji, drugacije na skypeu a drugacije na mobu....

Jbg, ni mi se igrat sa preko 500 kontakata pa povremeno radim presliku u gmail kontakte ako ms tu nekaj drasticno zbrlja...
.

 Zato sto imas kontakte spremljene na vise racuna koje si dodao u mobitel (gmail, hotmail, skype, sim kartica...) te si ujedno i oznacio da ih zelis sve prikazat su svi po defaultu prikazani.

Contacts => Filter Contacts=> Hide contacts without phone number<ON> =>Show contacts from <odaberes koje zelis da ti ostanu>

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2017 12:58 (passat).
7 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Godinama smo na wm tako da sam upoznat sa tim detaljima. Imam samo outlook i skype kontakte, i to su iste osobe, no svejedno je povremeni bućkuriš sa kontaktima.

Naravno da su sve sinhronizacije ukljucene, no situacija na mobu, skypeu i web people je cesto razlicita.

Sa ostatkom wm platforme sam izuzetno zadovoljan.
.
7 godina
protjeran
offline
Re: WindowsPhone - Općenito

 

Jedan zanimljiv video.

 

Ono sto mene veseli, je da je sve vise jeftinih WP/m uredja, osobito polovnih.

Neki dan prolazim MediaMarktom, na akciji Lumia 930, nova, neotvorena,

vjerovatno im dosta dugo stoji, sa crnim rubom i zelenim poklopcom,

za 70€. Nisam ju kupio, ostavio sam nekome drugome da se razveseli.

 

Al stvarno super kupnja :)

8 godina
odjavljen
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Pa što ga ne kupi 😂
Ni džabe ga niko neće 😂
Da se uragan ne pati ja sam hejter 😂
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice