Prevara na Ebay ili?

poruka: 282
|
čitano: 96.666
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay - pitanja i odgovori
13 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Franjo15 kaže...

eee evo ga stigao i tablet, e idem sad pronaći fotić pa da to uslikam sad sve, a ne vidim ga gdje mi je. 

čekamo dok pronađeš slike s neta...

Maurer
14 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

Evo, ja dobio umjesto tableta privjesak na ribicu :)

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
CalvinRi kaže...

Evo, ja dobio umjesto tableta privjesak na ribicu :)

i jel angry birds stekaju na njemu?

14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

ma da bar, dobio sam narukvicu, koja je odvratna, mogo je makar nešto lijepše poslati. a šta ćeš. 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

 Evo jedne zanimljive scene: sorry na wall of text, ali nek se nadje ako tko bude imao slicna iskustva.

 

Ovako, naučio sam neki artikl sa Ebaya, 24 baksa ništa strašno,neke naočale plastične, lik je iz US top Seller, preko 99% pozitivnog feedbacka ima (1550*).

 

Plaćanje preko paypala je prošlo bez problema, dobio track number u emailu i congrats od ebaya, moji adress podatci su bili točni itd.

 

3 sata poslje, dobivam od lika sljedeći mail :

 

***Hi

I received a phone call today from the United States Postal Inspection Service, Export Complaints.

For some reason there holding your package up You need to provide me with some information so i can forward it to them. Date of birth visa number etc.

I'll forward you the information when I receive it, after you provide the information to them they will release your package.

Thank you
Gary***

 

 

 

Prvi put sam se susreo sa ovakvim nečim, preko amazona i slicno sam narucio stvari puno puta i nikad nikakvih problema. Nakon što sam liku pristojno odbio dati te podatke, ima ime prezime i adresu di se paket šalje reko to je dovoljno za neku provjeru, jer znam da Ameri imaju sistem *flagging* ako ti je ime isto kao od nekoga tko je na njihovoj nekoj crnoj listi te im je zabranjeno poslovati sa istima.

 

Lik onda šalje ovo da je dobio od USPS inspektora :

 

***HI

I need the NAME/RECIPIENT for this parcel/Package. (pa zar ga već nema ako je morao poslat paket na moju adresu?)

Please provide the Date & Place of birth.

Also your NATIONAL ID and/or PASSPORT NUMBER.

UPON RECEIPT OF THE INFORMATION THE CONTRACT INVESTIGATIVE ANNALIST FOR THE UNITED STATES POSTAL INSPECTION SERVICE WILL RESOLVE THE MATTER AND DETERMINE THE DETENTION OR RELEASE OF THE PARCEL TO CONTINUE OUT OF THE USA AND ONTO ITS DESTINATION.

PLEASE REPLY BACK AS SOON AS POSSIBLE.

THANKS AGAIN

GARY***

 

 

E tu sam se strgo od smijeha,vec  smrdi na phishing, reko idem provjerit likovu mail adresu na paypalu koja nije identična kao ova sa koje mi je slao mailove. Uredno ja bacim foward tih emailova na ebay@spoof servisu, nakon kratkog vremena dobivam od ebaya mail : usput provjeravam likovu lokaciju i IP adresu preko email headera,imena linkova za message reply i slicno su legit od ebaya nisu izmjenjeni ,ugl sve se čekira uredno kao legit. Provjeravam da li su poruke stigle u MyEbay sandučić jer tamo se uvijek prvo provjerava da li su poruke išle preko ebay sistema ili ne. Sve poruke od lika su uredno u boxu. Znači lik fakat izgleda kao Top Seller. 

 

 

 

Hello,**

 

Thanks for forwarding the suspicious email you received.

 

The email is a spoof, also known as a "phishing," email. (That's phishing, as in "fishing" for personal information.) It didn't come from eBay. Our Trust & Safety team is working to disable any websites it links to.

 

Copies of any emails we send you about the status of your account or a change in your account information will be displayed in My Messages.

This is especially helpful since many spoof emails try to convince you that your account is in jeopardy.

 

-- Important --

*Never* respond to a suspicious email or click any links in the email message. If you think you may have given out personal information in a spoof email or website, you need to take steps to protect your identity right away. For more information about what to do, go to:

 

 

 

If you'd like to learn more about how to spot a spoof email and stay safe online, go to:

 

 

 

Keep those reports coming -- you're helping protect the global Internet community! Our Trust & Safety team works closely with Internet Service Providers to shut down fraudulent sites. We also send your reports to Web browser companies so that they can develop tools to identify spoof sites.

 

 

Sincerely,

eBay Trust & Safety Team**

 

 

Pošto svi mailovi izgledaju legit sa ebay templates i linkovima, reko ajde mozda sam u krivu, i stvarno debili tlače lika da uzme podatke i krvnu grupu itd, i pošaljem ja to njemu kroz foward čisto da vidi šta je ebay rekao na sve to, i lik odgovara :

 

 

 

 

***Hi

I just recieved your mails, I assure you this isnt spam mail. you must share the same name as a person whos flagged. I would clear this up as im sure you wont be able to purchase anything from the USA .

I recieved the phone call the same day i shipped it then i reached out to you as i was shocked myself,

Ill give you the email they sent me after i spoke with them on the phone this isnt a spoof mail again its real

'Addressee’s full: given (first), middle and family name. Also, a list of specific contents is needed and an explanation of your relationship with the addressee? Please provide any and all business names for this addressee. Upon receipt of the information I will resolve the matter and determine the detention or release of the parcel to continue out of the USA and on to its destination.

- chizsjerseystore2013****

 

Sad je vakjda odjednom samo ime prezime dovoljno za provjerit tko sam i što sam. Najači dio je da lik valjda objasni relationship samnom kao buyerom.  Lik to *navodno* sve obavi, objasni da je seller i da ja odbijam dati sve te podatke preko neta radi sigurnosti itd. I dobiva ovaj mail koji meni copy pasta (neke čak i u dve poruke preko ebay message sistema jer kao nemoze cijeli foward stat)

 

 

***It is understood that you may only have a business relationship with the addressee and it may be only one transaction. If you do not have the answers to the required questions, the quickest method to resolve this matter is to contact the recipient by email.



***To Speed up the processing, in your reply, please add the words “More Information” to the subject line and reply with this message string.



Thank You



Robert A. Cohen

Postal Inspector – Retired

Contract Investigative Analyst

United States Postal Inspection Service

Revenue, Product & Global Security Group

New York Gateway

Bldg 250, JFK International Airport

PO Box 300967-Airport Station

 

 

had to fit it in 2 emails I guess if you don't feel comfortable just give me what you want and ill forward the information to the USPS and they will make the decision to release it from the country.


Its out of my control, I have to listen to them and take the steps they want me to take, since the terrorist attacks security has been very strict and something flagged this package ive never had a problem before.

Please get back to me

Thanks
Gary***

 

 

Tu sam već izgubio strpljenje jer je to dopisivanje trajalo mislim 3 dana, jos smo u drugim timezonama, odbijam dati bilo kakve daljnje podatke, i trazim full refund ako nemogu ili ne zele poslat paket. Lik se uredno slozi sa tim i kaze da ce poslati refund cim mu USPS vrati paket nazad : usput šalje zadnji mail  koji je kao dobio od njih jer kao i njemu je smrdila cijela priča pa tvrdi da je isao provjeravat sve sto je dobio mailom od njih i onda piše:

 

***Hi
checked out them and it is legitimate. He contacted me today and asked me to forward this message to you.

All he needs to release the package is your middle name and date of birth.
If you don't want to comply He will send the package back to me when i receive it I will issue you a refund.

Dear Postal Customer,

This is a relatively new program enforced since Fall 2010. The United States Postal Service (USPS) is required to comply with possible sanctions that may exist for the: sender; addressee; nation of delivery; parcel contents or the business entity. For whatever the reason there may be for a sanction to exist, the USPS is required by law to comply with the identification and enforcement of them. After mailing, all international package data is compared to sanction lists and I must investigate when a possible sanction is recognized.

I hope the above message from the USPS explains everything.

Please get back to me as soon as possible

Gary***

 

Naravno dobio je opet odjeb za podatke i opet trazim refund, i obećavam ako ti ispuni da ću ostavit pozitive feedback i tu se oprostimo, i lik šalje 2 zadnja maila:

 

I understand completely, I even thought it was a little over the top so yesterday after I emailed you I contacted the USPS and forwarded that email to there spam department to see if it legitimate. they will get back to me Monday. If it is legitimate then I'll forward the information i have and let the gentleman make his decision. If he declines to send it then Ill issue you a refund.

Sorry we have to go through this

I'll contact you after Easter

Gary

 

 

HI

This is what the USP sent me

Dear Postal Customer,

Due to your customers unwillingness to comply with my request I will return the parcel to you. You may be entitled to a refund of your postage. Please read the letter of explanation about the export control regulations attached to your parcel

Ill refund you as soon as I receive the package

Thanks you
Gary

 

Za one koji su pročitali sve: zanimaju me nekoliko stvari:

1.Da li je moguće da netko fejka top seller status na ebayu, i kako se ograditi od toga?

2. Da li lik sere ili stvarno ima pravo refundirati samo cijenu artikla, a ja kao moram platit poštarinu koja je u ovom slucaju 10 baksa jer eto valjda sad pada na njegov trošak ako oni vraćaju njemu paket.

3. Ako je lik sve ovo fejko zasto ga nije ebay spoof service zatvorio ili sankcionirao nakon skoro tjedan dana ove priče nakon što sam im poslao mail?

4. Zasto on mora čekat nazad svoj package ako ce ga sigurno dobit da bi ja dobio nazad svoj refund za paket koji su mi odbili poslat jer nisam retardirani idiot?

Više nije bilo do novaca, nego do sigurnosti podataka i principa. Nedam ni kune, prošlo je 3 dana od tog maila, večeras bi otvorio dispute na paypalu, ali nisam htio odmah u slucaju da je lik fakat legit , nebi ga zelio sjebat kao sellera.

F*kin Ameri..{#}

Jedino što mi još smrdi u cijeloj priči lik nijednom nije napravio foward tih navodnih mailova od USPSA nego je copy pejstao u svoj mail ili ebay message sistem pa slao meni.

 

EDIT : ovo je tip u pitanju : http://www.ebay.co.uk/usr/chizsjerseystore2013

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 19:09 (Colossus7).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

Moguće da je odlučio malo "zaraditi" sa strane jer nema mi ni najmanjeg smisla da neka treća strana, u ovom slučaju USPS traži od tebe broj tvoje kreditne. A možda mu je account hackiran pa neka treća strana pokušava "zaraditi".

 

Btw. sav score koji ima nije od prodaja nego i prodaje i kupovine, a kada je kupac onda ne moće dobiti negativnu ocjenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

sta kazete na ovaj tablet . ima 98% feedback i puno ih je prodao... prevara? i recimo da nije prevara, kako to ide, jel se placa pdv i carina i koliko ako da

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
maxy0 kaže...

sta kazete na ovaj tablet . ima 98% feedback i puno ih je prodao... prevara? i recimo da nije prevara, kako to ide, jel se placa pdv i carina i koliko ako da

 I u HR se u trgovinama prodaju tableti po 400 kn-nije prijevara.

 

Na carini se otvara svaki deseti paket (oko 100 od 1000) a izgledno je da će taj tablet biti zanimljiv carini.

 

Platit češ 100 kn za carinske troškove+PDV tako da ti se baš i ne isplati.

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
10 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

Naručila sam neke proizvode putem stranice online prodaja lily, posrednika iz Hrvatske, uplatila iste na ime lica Hannah Piacun i nikad mi naručeni proizvodi nisu stigli na adresu. Na moje pokušaje da kontaktiram sa navedenom stranicom nikad nisam dobila odgovor, a moji komentari sa pomenute stranice su brisani i najizad sam blokirana. Nakon takvog ponašanja dotičnog posrednika, sada sam sigurna da se radi o prijevari, te ovim putem želim da ukažem svima da obrate pažnju preko koga naručuju. U mom slučaju online prodaja lily se pokazala kao neprofesionalna i čista prijevara.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

Zasto jednostavno nisi direktno sa ebaya kupila.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?

Zar ima jos netko kome je Liliy draga. Imam isri slucaj! Nazalost!!

Ali sam isto tako vidjela da je u nastanku neka nova stranica istog imena Lily's Accessories .

Da li se sjecas mozda odakle je ta zenska?

Ja nisam narucila nista skupo,bas zbog toga,ali me zanima,cisto iz principa!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?

Daj link stranice/ca od te "lily" da se ja malo zabavim

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay - pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice