"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.747.924
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
eyewear kaže...
mzopg kaže...
eyewear kaže...

Ovo sa dostavom ide još plus carina?

Na alixpresu je cca 227$ sa dhl dostavom

 To je od Kineza do HR pošte, nema dodatnih troškova.

 to je eu stock? Meni prikazuje cijenu 269$

Šalju iz HK, ali to nije bitno, jedino što se čeka 2-3 tjedna.

 

Evo ispravljeni LINK. Treba biti 201$ s dostavom, priority line za opciju bez pdv-a.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja se nisam zurio s kupovinom Mi9 SE, kao cijena ce pasti jos.....e sad, ne samo da cijena nije pala zadnja 3-4 mjeseca, nego se prava GLOBAL VERSION sa podrskom za B20 frekvencije 4G, više ne da ni naći po kineskim trgovinama. Na nekim mjestima pise "discontinued".

Ove koje se jos daju naci na aliju su 99% kineske verzije sa ubacenim globalnim romom, cijene su povoljne, ali si ipak ne bih to uzeo.

Mozda je ostala samo koja global prava, ali sa vecim storage i napuhanom cijenom...

U prijevodu, ubili su i zadnjeg manjeg kineskog viteza.....sad čekamo njegovog "malog" nasljednika kojemu ce zasarafiti "samo" 6,4" ekran, dam se kladit...

Ako ne bude izbora kod Xiaomi ubuduce, od malih ostaje Galaxy A40 i slicni iz samsunga
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 17:51 (ALVIN).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gledam i pratim redmi note 8 već neko vrijeme i ovo je jedna od najnižih cijena https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009235772603.html?wid=1349303#goodsDetail s obzirom da dosada nisam naručivao sa gearbesta, jeli sigurno da sa priority line nema carine ili mi je sigurnije ić na AliExpress i HKG sa DHL shippingom 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gushter kaže...

Gledam i pratim redmi note 8 već neko vrijeme i ovo je jedna od najnižih cijena https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009235772603.html?wid=1349303#goodsDetail s obzirom da dosada nisam naručivao sa gearbesta, jeli sigurno da sa priority line nema carine ili mi je sigurnije ić na AliExpress i HKG sa DHL shippingom 

 Ja još nisam, al svi na forumu koji jesu, vele da stiže bez PDV-a.

Još na zadnjem koraku provjeriš dal stvarno piše EU priority line.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ništa nije 100% sigurno, ali do sada je dosta ljudi potvrdilo da funkcionira. Nisam još vidio da je netko napisao da mu je zapelo na carini.

17.12. sam naručio s Gearbesta OnePlus, EU priority line, još sam platio i osiguranje pošiljke 20$ jer je skup mob. Očekivana dostava je od 5.-15.1. pa javim.

U najgorem slučaju da mi i roknu 25% PDV-a izaći će me jednako kao da sam kupovao kod nas ili sa službene OnePlus stranice. Opcija je i odbiti dostavu te tražiti povrat love od Gearbesta.
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gearbest nije europski dućan, pa ga odbijanje dostave ne obavezuje da ti vrati sve novce. Oni će naplatiti svoje troškove i još ponešto, tak da se odbijanje dostave ne isplati
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 11:31 (Darko150).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima. Uskoro planiram kupiti Realme X2 preko njihove službene stranice, pa trebam vašu pomoć. Trenutno koristim Poco F1 (verzija 6/128) s kojim sam u potpunosti zadovoljan. Po specifikacijama, vidim da Realme ima nešto slabiji procesor, ali brže punjenje i slično. Da li da zadržim Poco F1 ili da prijeđem na X2? S obzirom na to da je Poco ipak flagship razina, a Realme je nekakav upper-mid range.. Hvala :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ALVIN kaže...
Ja se nisam zurio s kupovinom Mi9 SE, kao cijena ce pasti jos.....e sad, ne samo da cijena nije pala zadnja 3-4 mjeseca, nego se prava GLOBAL VERSION sa podrskom za B20 frekvencije 4G, više ne da ni naći po kineskim trgovinama. Na nekim mjestima pise "discontinued".

Ove koje se jos daju naci na aliju su 99% kineske verzije sa ubacenim globalnim romom, cijene su povoljne, ali si ipak ne bih to uzeo.

Mozda je ostala samo koja global prava, ali sa vecim storage i napuhanom cijenom...

U prijevodu, ubili su i zadnjeg manjeg kineskog viteza.....sad čekamo njegovog "malog" nasljednika kojemu ce zasarafiti "samo" 6,4" ekran, dam se kladit...

Ako ne bude izbora kod Xiaomi ubuduce, od malih ostaje Galaxy A40 i slicni iz samsunga

 Pozdrav,

i ja bih htio taj Mi9 SE  sa pravim  GLOBAL VERSION romom  ili EU romom. Na aliju sam našao sljedeće ponude , no kako nisam neki znalac , čini mi se da je samo 1. link sa traženim  pravim  GLOBAL VERSION romom.

Ako imaš vremena i volje , ti ili koji drugi forumaš  , zamolio bih vas da pogledate  linkove i potvrdite moje sumnje.

1. LINK

 

2.LINK

3.LINK

4.LINK

 

Možda znate sa kojim romom se u našim shopovima prodaje ovaj mob ? Pretpostavljam EU ? 

 

Ako netko zna gdje bi "vani" mogao kupiti Mi9 SE  sa pravim  GLOBAL VERSION romom ili EU romom , molio bih ga da stavi link.

 

Hvala unaprijed !

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 20:42 (freerock0).
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Također sam planirao uzeti Realme X2 (pro) s njihove službene stranice, ali još ne dostavljaju u Hrvatsku. Može se uzeti na Aliju kao i svi drugi, znači mjesec dana čekanja, lošija garancija, kineska verzija itd.

Kad smo već kod kineske ili global verzije, radi sa o hardverskim (ne softverskim) razlikama u mobitelima. Globalni rom se može instalirati na obje verzije i radit će najnormalnije. Jedina opipljiva razlika je u tome što kineska verzija možda ne podržava sve frekvencijske pojaseve za 3G i 4G koji koriste naši operateri. Pročitajte ovaj članak da vidite koje pojaseve koristi vaš operater, o onda usporedite s pojasevima koje podržava kineska verzija:
https://www.bug.hr/savjeti/koji-se-frekvencijski-pojasevi-mobilnih-mreza-koriste-u-nas-3143
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kresaux kaže...
Kad smo već kod kineske ili global verzije, radi sa o hardverskim (ne softverskim) razlikama u mobitelima. Globalni rom se može instalirati na obje verzije i radit će najnormalnije. Jedina opipljiva razlika je u tome što kineska verzija možda ne podržava sve frekvencijske pojaseve za 3G i 4G koji koriste naši operateri. Pročitajte ovaj članak da vidite koje pojaseve koristi vaš operater, o onda usporedite s pojasevima koje podržava kineska verzija:
https://www.bug.hr/savjeti/koji-se-frekvencijski-pojasevi-mobilnih-mreza-koriste-u-nas-3143

Podržavanje različitih frekvencija je hardverska razlika. Kod nekih modela postoje i druge hardwarske razlike, npr. display, senzori kamere, mada je to sve rijeđe.

14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kresaux kaže...
Također sam planirao uzeti Realme X2 (pro) s njihove službene stranice, ali još ne dostavljaju u Hrvatsku. Može se uzeti na Aliju kao i svi drugi, znači mjesec dana čekanja, lošija garancija, kineska verzija itd.

Kad smo već kod kineske ili global verzije, radi sa o hardverskim (ne softverskim) razlikama u mobitelima. Globalni rom se može instalirati na obje verzije i radit će najnormalnije. Jedina opipljiva razlika je u tome što kineska verzija možda ne podržava sve frekvencijske pojaseve za 3G i 4G koji koriste naši operateri. Pročitajte ovaj članak da vidite koje pojaseve koristi vaš operater, o onda usporedite s pojasevima koje podržava kineska verzija:
https://www.bug.hr/savjeti/koji-se-frekvencijski-pojasevi-mobilnih-mreza-koriste-u-nas-3143

 Hvala na odgovoru i linku.

Kao što je rekao kolegan ALVIN , ako sam dobro razumio i vidio u tablicu ,  ne radi B20 frekvencije 4G.

Kako sam trenutno na bonbonu , nebi radio 4G ?

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Na nekim mjestima bi radio, na nekima ne. Mislim da se B20 koristi više u ruralnim sredinama tako da bi na tim mjestima prebacilo na 3G. Makar i to je dovoljno za normalno surfanje, ali ipak je nedostatak ako ste izvan grada.
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
freerock0 kaže...
Kresaux kaže...
Također sam planirao uzeti Realme X2 (pro) s njihove službene stranice, ali još ne dostavljaju u Hrvatsku. Može se uzeti na Aliju kao i svi drugi, znači mjesec dana čekanja, lošija garancija, kineska verzija itd.

Kad smo već kod kineske ili global verzije, radi sa o hardverskim (ne softverskim) razlikama u mobitelima. Globalni rom se može instalirati na obje verzije i radit će najnormalnije. Jedina opipljiva razlika je u tome što kineska verzija možda ne podržava sve frekvencijske pojaseve za 3G i 4G koji koriste naši operateri. Pročitajte ovaj članak da vidite koje pojaseve koristi vaš operater, o onda usporedite s pojasevima koje podržava kineska verzija:
https://www.bug.hr/savjeti/koji-se-frekvencijski-pojasevi-mobilnih-mreza-koriste-u-nas-3143

 Hvala na odgovoru i linku.

Kao što je rekao kolegan ALVIN , ako sam dobro razumio i vidio u tablicu ,  ne radi B20 frekvencije 4G.

Kako sam trenutno na bonbonu , nebi radio 4G ?

 Raditi će ti 4G na svim mrežama, svi operateri podržavaju barem dvije frekvencije. Jedino ti se može desiti da je u nekoj zabiti dostupna samo 4G frekvencija koju kineska verzija ne podržava, pa ćeš tu imati 3G. Meni se to još nije desilo, tako da još tražim tu lokaciju.  Previše se "buke" diglo i oko tog problema s frekvencijama, a to je u biti postao nebitan problem.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 23:05 (mzopg).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Naručio preko gearbesta 18.12. Redmi note 8, gledam sada na trackingu da je iz njihovog skladišta do Honkonga trebalo 13 dana. Došao u Hongkong 31.12. To mi se čini previše. Tom mobitelu će trebati još minimalna tri tjedna.
Kakva su iskustva forumaša sa dostavom iz Gearbesta?
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...
Naručio preko gearbesta 18.12. Redmi note 8, gledam sada na trackingu da je iz njihovog skladišta do Honkonga trebalo 13 dana. Došao u Hongkong 31.12. To mi se čini previše. Tom mobitelu će trebati još minimalna tri tjedna.
Kakva su iskustva forumaša sa dostavom iz Gearbesta?

 Uračunaj u obzir i praznike,a gb je inače dosta spor.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...
Naručio preko gearbesta 18.12. Redmi note 8, gledam sada na trackingu da je iz njihovog skladišta do Honkonga trebalo 13 dana. Došao u Hongkong 31.12. To mi se čini previše. Tom mobitelu će trebati još minimalna tri tjedna.
Kakva su iskustva forumaša sa dostavom iz Gearbesta?

Kad si naručivao, da li je pisalo da je uređaj odmah raspoloživ ili od određenog datuma? Ljudi obično ne obračaju pažnju na to, ali i kada piše "in storage" u nastavku zna pisati "shipping from..." i to zna biti po 10-15 dana datum od trena narudžbe. To se pogotovo dešava nakon velikih rasprodaja tipa black friday, blagdani na kraju godine i slično.

 

Nema šanse da je paket putovao od skladišta do HK 13 dana, to se obavlja u roku od 24h. Pa zato pretpostavljam da je uređaj bio raspoloživ tek od 30.12.

 

Uz to ti tracking podaci nisu previše pouzdani i često se slabo ažuriraju, vidjeti ćeš kad stigne u DE stalno će stajati isti status i odjednom ti je na vratima.

 

Meni sve stigne u roku od 2-3 tjedna, nekad i brže, ali nekakav prosjek je 15 dana.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zzz kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Naručio preko gearbesta 18.12. Redmi note 8, gledam sada na trackingu da je iz njihovog skladišta do Honkonga trebalo 13 dana. Došao u Hongkong 31.12. To mi se čini previše. Tom mobitelu će trebati još minimalna tri tjedna.
Kakva su iskustva forumaša sa dostavom iz Gearbesta?

 Uračunaj u obzir i praznike,a gb je inače dosta spor.

Nije ništa sporiji od drugih. Brzina dostave uveliko ovisi o tipu dostave. Ukoliko se koristi Priority Line onda je to nešto sporije jer se šalje prvo na jednu lokaciju, prepakira, pa opet šalje za RH i normalno da je to sporije nego kad ide DHL direktno za RH. Odaberi DHL na GB i paket ti je u RH za 2-3 dana i onda ga naši maltretiraju na carini još 4-5 dana.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
freerock0 kaže...

 Hvala na odgovoru i linku.

Kao što je rekao kolegan ALVIN , ako sam dobro razumio i vidio u tablicu ,  ne radi B20 frekvencije 4G.

Kako sam trenutno na bonbonu , nebi radio 4G ?

 Da u pitanju su hardverske stvari u mobitelu, koje fizički postoje unutra ili ne postoje. Tako da se ne treba zamarati njihovim nazivima ''EU, Global version, Eu Model, eu rom, global rom'', samo gledaj da navode kod xiaomi mobitela pod 4G frekvencijama B20

 

Link1= Da, ali oni nemaju pravi DHL koji nama treba ako se ne varam. Piše ostala dva jadna komada, a nisu ni povoljni cijenom...kao što rekoh, aj bok Global MI9SE

LINK2= NE

LINK3= NE

LINK4=NE

 

Slažem se da to možda nije toliko bitno ako su gradovi pokriveni sa 4G koje ovaj mob podržava...ali nekako bih radije bio bezbrižan i pitanje da li će se u budućnosti nešto promjeniti po tom pitanju

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 15:27 (ALVIN).
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ALVIN kaže...
freerock0 kaže...

 Hvala na odgovoru i linku.

Kao što je rekao kolegan ALVIN , ako sam dobro razumio i vidio u tablicu ,  ne radi B20 frekvencije 4G.

Kako sam trenutno na bonbonu , nebi radio 4G ?

 Da u pitanju su hardverske stvari u mobitelu, koje fizički postoje unutra ili ne postoje. Tako da se ne treba zamarati njihovim nazivima ''EU, Global version, Eu Model, eu rom, global rom'', samo gledaj da navode kod xiaomi mobitela pod 4G frekvencijama B20

 

Link1= Da, ali oni nemaju pravi DHL koji nama treba ako se ne varam. Piše ostala dva jadna komada, a nisu ni povoljni cijenom...kao što rekoh, aj bok Global MI9SE

LINK2= NE

LINK3= NE

LINK4=NE

 

Slažem se da to možda nije toliko bitno ako su gradovi pokriveni sa 4G koje ovaj mob podržava...ali nekako bih radije bio bezbrižan i pitanje da li će se u budućnosti nešto promjeniti po tom pitanju

 Možda znate sa kojim romom se u našim shopovima prodaje ovaj MI9SE mob ? Pretpostavljam EU ?

Koliko sam pročitao na netu , kineske verzije imaju neke svoje aplikacije i dodatke , a kako nisam neki poznavatelj  tehnologije , ne znam dal bi ih sam znao diseblati ili obrisati ih u potpunosti.

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim da ti nema pravila il eu ili global rom, trece nema

 

Ako mozes negdje otic, lako se provijeri u postavkama telefona

 

Npr moj mi9t je kupljen kod nas i na njenu je eu rom, a znam neke koji su kupovali isto kod nas pa dobili global rom

 

Brat kad je kupio mi9se sa goldwaya prije pola god, dobio je eu rom, al kao takav vec duze vrijeme nije dostupan kod njih

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
zzz kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Naručio preko gearbesta 18.12. Redmi note 8, gledam sada na trackingu da je iz njihovog skladišta do Honkonga trebalo 13 dana. Došao u Hongkong 31.12. To mi se čini previše. Tom mobitelu će trebati još minimalna tri tjedna.
Kakva su iskustva forumaša sa dostavom iz Gearbesta?

 Uračunaj u obzir i praznike,a gb je inače dosta spor.

Nije ništa sporiji od drugih. Brzina dostave uveliko ovisi o tipu dostave. Ukoliko se koristi Priority Line onda je to nešto sporije jer se šalje prvo na jednu lokaciju, prepakira, pa opet šalje za RH i normalno da je to sporije nego kad ide DHL direktno za RH. Odaberi DHL na GB i paket ti je u RH za 2-3 dana i onda ga naši maltretiraju na carini još 4-5 dana.

2019-12-31 17:00:54Hongkong, Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2019-12-31 09:00:46ShenZhen, Sent to HongKong Sorting Centre.
2019-12-19 10:30:45Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2019-12-19 10:22:31Shipping Label Printed.
2019-12-19 04:36:07Order Created.

 

12 dana putuje po Kini :)

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kupio sam 1+ 7 pro 6/128 na Goldwayu i 2 dana nakon narudžbe i plaćanja jave mi da nemaju taj mob na stocku niti znaju kada će ga imati. Predložili su mi da nadoplatim za 8/256 i da će mi za ispriku dati 12$ popusta. Odbio sam jer mi je i ovo bilo previše i nemam namjeru nadoplatiti. 

 

Ima li netko sličnog iskustva? Kakva je procedura ako otkažem narudzbu? Na koji način se vraćaju novci i kako uopce sve funkcionira?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Explo, Cancel order, stavis other reason, novce ti vracaju kroz par dana
Carpe Diem
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 5:30 (mileni007).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...
mzopg kaže...
zzz kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Naručio preko gearbesta 18.12. Redmi note 8, gledam sada na trackingu da je iz njihovog skladišta do Honkonga trebalo 13 dana. Došao u Hongkong 31.12. To mi se čini previše. Tom mobitelu će trebati još minimalna tri tjedna.
Kakva su iskustva forumaša sa dostavom iz Gearbesta?

 Uračunaj u obzir i praznike,a gb je inače dosta spor.

Nije ništa sporiji od drugih. Brzina dostave uveliko ovisi o tipu dostave. Ukoliko se koristi Priority Line onda je to nešto sporije jer se šalje prvo na jednu lokaciju, prepakira, pa opet šalje za RH i normalno da je to sporije nego kad ide DHL direktno za RH. Odaberi DHL na GB i paket ti je u RH za 2-3 dana i onda ga naši maltretiraju na carini još 4-5 dana.

2019-12-31 17:00:54Hongkong, Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2019-12-31 09:00:46ShenZhen, Sent to HongKong Sorting Centre.
2019-12-19 10:30:45Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2019-12-19 10:22:31Shipping Label Printed.
2019-12-19 04:36:07Order Created.

 

12 dana putuje po Kini :)

 Eeee velika je Kina....:)

Budi strpljiv.

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gdje narucit realme x2 pro po mogućnosti sa eu skladišta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thebatman kaže...

Gdje narucit realme x2 pro po mogućnosti sa eu skladišta?

 realme x2 pro  

.....znači samo preko DHL-a.....kao kod Goldwaya.

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...
thebatman kaže...

Gdje narucit realme x2 pro po mogućnosti sa eu skladišta?

 realme x2 pro  

.....znači samo preko DHL-a.....kao kod Goldwaya.

 

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thebatman kaže...
bodija kaže...
thebatman kaže...

Gdje narucit realme x2 pro po mogućnosti sa eu skladišta?

 realme x2 pro  

.....znači samo preko DHL-a.....kao kod Goldwaya.

 

 prijtelju dobar je link, meni otvara bez problema. Evo ti direkt na mob.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice