Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.625.639
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Vsync nisam koristio od kako je izmišljen adaptiv sync, znači godinama. Vsync je jedna od najgorih tehnologija ikada.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Vsync nisam koristio od kako je izmišljen adaptiv sync, znači godinama. Vsync je jedna od najgorih tehnologija ikada.

 ako cemo cjepidlacit

 

Feature je Vsync a pod opcija je da koristis Fast, Adaptiv i klasican ili off.

Dakle koristis Vsync

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Nemam trganje ekrana ni kad padne ispod 60. Trganje jednako nula! I zašto bi istraživao nekaj kaj koristim svaki dan?

 Nemaš teara, jer tear se javlja samo kod fps>rr. Kad je fps<rr - lijepo ti se predstavi čika zvan Stutter.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Vsync je govno, previše input lagga doda, da se ekran tear-a ko ne znam šta ne bi koristio vsync..

WoT IG: RavenHR_
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Da ali ne forsirani, zaključani sync koji ti povečava input lag i kaj je najgore ruši fps na 30 kad komp ne može držati 60. Adaptiv ti isključuje sync kad komp ne može držati 60 fpsa i možda, ali samo možda ponekad doživiš trganje ekrana ali opet imaš povečani input i zaključani fps. Fas ne zaključava ništa a anurira trganje slike. 

Kao što rekoh imam freesync monitor i dok sam imao RX 470 koristio sam ga stalno. Super stvar ali nije da nemaš trganje slike nikada u svim igrama. Isto imaš anomalije iako sam zakljkučao fps na max 74 jer je max 75 hz monitor i na toliko je postavljen u driverima.

 

Uz fast sync imam jednako iskustvo. Da li je 100% stabilno? tko će ga znati. Trebao bi istu scenu ponavljati sa on/off ali u 99% radi super. U principu nikavih problema, a komp mi tak troši manje od 200 wata  Koga briga da li je GTX 1060 povlači max struju ili ne kad ne vuče niš 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Intel&ATI kaže...

Vsync je govno, previše input lagga doda, da se ekran tear-a ko ne znam šta ne bi koristio vsync..

 Slazem se. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Da ali ne forsirani, zaključani sync koji ti povečava input lag i kaj je najgore ruši fps na 30 kad komp ne može držati 60. Adaptiv ti isključuje sync kad komp ne može držati 60 fpsa i možda, ali samo možda ponekad doživiš trganje ekrana ali opet imaš povečani input i zaključani fps. Fas ne zaključava ništa a anurira trganje slike. 

Kao što rekoh imam freesync monitor i dok sam imao RX 470 koristio sam ga stalno. Super stvar ali nije da nemaš trganje slike nikada u svim igrama. Isto imaš anomalije iako sam zakljkučao fps na max 74 jer je max 75 hz monitor i na toliko je postavljen u driverima.

 

Uz fast sync imam jednako iskustvo. Da li je 100% stabilno? tko će ga znati. Trebao bi istu scenu ponavljati sa on/off ali u 99% radi super. U principu nikavih problema, a komp mi tak troši manje od 200 wata  Koga briga da li je GTX 1060 povlači max struju ili ne kad ne vuče niš 

 ja koristim to na 60hz ekranima no kako imam i po 5x puta veci framerate razliku skoro niti ne kuzim  kad je ugasen tu i tamo vidim pocjepanu sliku(ako stojim u igri i nis ne radim;) no nije vrijedno spomena, tesko je to procijeniti kaj je zapravo bolje jer nekome frame rate skace kao lud neki imaju stabilniji itd itd..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Puno ovisi od igre, nekima se trga slika ko blesava. Pričam o SP igrama gdje ga ima najviše.

11 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Tko bi mogao prevest par rečenica njemačkog ovdje sa ovog klipa? Ovo što govori o pumpama. Od 11:35-12:30 cca. 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
U tom dijelu covjek prica kako je imao problema s pumpom koja nije htjela niti na max rpm pzmpat kak spada jer je u bloku za cpu bilo nekakvo vlakno, kad je to izvadio bilo je ok.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Tko bi mogao prevest par rečenica njemačkog ovdje sa ovog klipa? Ovo što govori o pumpama. Od 11:35-12:30 cca. 

 

 E neko je ovdje na forumu klasican aio cooler spoji na gpu i ima odlicne temperature jel ti to palo na pamet ? :)

16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Cekaj malo znaci onaj koji koristi free sync ili g-sync sa tipa 1060 ili radeon 56 etc...ima ispod 60fps-a tipa 35-50 bilo koje reze dobije dojam da je na vise jer refresh monitora prati gpu-ov fps npr 24/24 67/67 45/45 i sl...ako je tako

zasto ljudi kupuju jace grafe i zele sto vise fps kad sa ovim sto sam nabrojao dobe isti dojam kao oni sa jacim grafama...

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Uz freesync osjetiš kako pada fps ali nema rezanja slike i ti padovi su manje dramatični u odnosu na klasični monitor bez synca. Ali i dalje osjetiš usporavanje. Sad koliko je to nekome bitno, njegova stvar 

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Glavas_ZG kaže...

Ako ćeš snimat, zamolio bih te da fiksiraš mobitel na ekran da ne moramo gledat oronule zidove, tapete koje otpadaju i trul parket, ovo je tema za HW a ne horor movie 

 Ohladi malo sa tim gljivama 

16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Pa za SP nepotrebno ali kod MP dosta bitno...

 

P.s kod monitora koji je 60hz bez snyc tehnologije a kartica daje npr 200fps-a dobis dojam kao da je panel brzi ali sa trganjem ekrana...cudno zar ne...

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 21:33 (4mal).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
4mal kaže...

Pa za SP nepotrebno ali kod MP dosta bitno...

 Tako nekako uz spomen SP vožnji, tu je stabilan i 60+ fps ključan.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
U tom dijelu covjek prica kako je imao problema s pumpom koja nije htjela niti na max rpm pzmpat kak spada jer je u bloku za cpu bilo nekakvo vlakno, kad je to izvadio bilo je ok.

 Tnx. I ja sam razumio da je neki vrag u cpu bloku, no nisam bio siguran što govori. 

toxic kaže...

 E neko je ovdje na forumu klasican aio cooler spoji na gpu i ima odlicne temperature jel ti to palo na pamet ? :)

Ma jok... Imam drugi "problem" koji mi pada na pamet. Naručio sam Eiswolfa za ovu svoju grafu, a on ima svoju pumpu u bloku i prema svim recenzijama brutalno dobro hladi. Ostatak pcb-a je hlađen polupasivno sa ovim glomaznim alu plateom i prema recenzijama i mosfeti su prilično hladni, ne kao u full coveru ali i ne puno lošije. Uglavnom, čitav vikend gledam po netu jel netko spojio Eiswolf u loop zajedno sa još jednom pumpom u seriji. Jer kako Eiswolf ima svoju pumpu, a ja već uzeo DDC pumpu koju planiram poslije ubacit u loop kad budem stavljao i cpu. Pa me zanima mogu li radit te dvije pumpe u seriji s obzirom da je DDC dosta jača pumpa od DC-LT koja je u Eiswolfu. Ovdje u videu je lik spojio na postojeći loop (kojeg goni D5 ili DDC pumpa, ne vidim dobro) ovog Eiswolfa, ali papak jedan nije pokazao koju je pumpu spojio da vrti loop nakon što je ubacio i grafu. 

 

Jel netko može vidjet ili čut što govori o tome koja mu pumpa goni ovaj loop. Jesu li obje u pogonu ili samo jedna i koja?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Vjerujem da je zajebana stvar imati i7 8700k i gtx 1080 i ne imat fluidian gameplay.

 

Ne smijes pustit vise od 60 a ne smije pasti ni na 40.

Npr netko s Freesync monitorom i rx 580 se vrlo vjerojatno ugodinije igra, to je cinjenica.

 

hitno izmjena gtxice, monitora inace ces pokvarit to oko sokolovo 

 Ja imam savrsen gameplay, ne mucim se oko GPU usage-a, i postizanja high refresh rate-a kao ti i ne smanjujem detalje da nadoknadim hardversku manjkavost.

 

I naravno da je uz Ryzen obavezan neki od sync-ova (freesync/gsync), bez njega sam cuo da neki ljudi cak razbijaju vlastita racunala 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 21:42 (Lucidius).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
war3_tft kaže...
U tom dijelu covjek prica kako je imao problema s pumpom koja nije htjela niti na max rpm pzmpat kak spada jer je u bloku za cpu bilo nekakvo vlakno, kad je to izvadio bilo je ok.

 Tnx. I ja sam razumio da je neki vrag u cpu bloku, no nisam bio siguran što govori. 

toxic kaže...

 E neko je ovdje na forumu klasican aio cooler spoji na gpu i ima odlicne temperature jel ti to palo na pamet ? :)

Ma jok... Imam drugi "problem" koji mi pada na pamet. Naručio sam Eiswolfa za ovu svoju grafu, a on ima svoju pumpu u bloku i prema svim recenzijama brutalno dobro hladi. Ostatak pcb-a je hlađen polupasivno sa ovim glomaznim alu plateom i prema recenzijama i mosfeti su prilično hladni, ne kao u full coveru ali i ne puno lošije. Uglavnom, čitav vikend gledam po netu jel netko spojio Eiswolf u loop zajedno sa još jednom pumpom u seriji. Jer kako Eiswolf ima svoju pumpu, a ja već uzeo DDC pumpu koju planiram poslije ubacit u loop kad budem stavljao i cpu. Pa me zanima mogu li radit te dvije pumpe u seriji s obzirom da je DDC dosta jača pumpa od DC-LT koja je u Eiswolfu. Ovdje u videu je lik spojio na postojeći loop (kojeg goni D5 ili DDC pumpa, ne vidim dobro) ovog Eiswolfa, ali papak jedan nije pokazao koju je pumpu spojio da vrti loop nakon što je ubacio i grafu. 

 

Jel netko može vidjet ili čut što govori o tome koja mu pumpa goni ovaj loop. Jesu li obje u pogonu ili samo jedna i koja?

 Hm, jel si mozda ovo procitao ? https://martinsliquidlab.wordpress.com/2011/04/26/pump-setup-series-vs-parallel/

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

 Ja imam savrsen gameplay, ne mucim se oko GPU usage-a, i postizanja high refresh rate-a kao ti i ne smanjujem detalje da nadoknadim hardversku manjkavost.

 

I naravno da je uz Ryzen obavezan neki od sync-ova (freesync/gsync), bez njega sam cuo da neki ljudi cak razbijaju vlastita racunala 

??Koja bi to manjkavost točno bila? Monitor? Jer želi veći fps? Ili cpu, da nabije usage?

 

Ako je prvo, onda:

 

smanjuje da dobije veći fps, što je legitimno jer je mnogima veći užitak neku bržu igru vrtit na nešto manjim detaljima ali višem fps-u (kontamo visoki rr monitor), nego sa full eye-candy na manjem fps-u. Danas razlika ultra-high je neprimjetna i hardcore gamerima sa okom sokolovim, kamoli prosječnom konzolašu, dedi i sl. ;)

 

Ako je drugo, onda si promašio ceo fudbal. Jer ako želi da nabije usage na grafi/veći fps, onda neće smanjit detalje, jer će cpu i dalje bit bottleneck (još veći), već je upravo suprotno cilj - podić detalje da se gpu usage podigne. 

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

 

Ako je drugo, onda si promašio ceo fudbal. Jer ako želi da nabije usage na grafi/veći fps, onda neće smanjit detalje, jer će cpu i dalje bit bottleneck (još veći), već je upravo suprotno cilj - podić detalje da se gpu usage podigne.  

 Netocno, eto jedan brzinski demant, ja na 1440p imam grafu na 99% i 60FPS, na 720p imam grafu na 80% i 200FPS....

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
toxic kaže...

Vjerujem da je zajebana stvar imati i7 8700k i gtx 1080 i ne imat fluidian gameplay.

 

Ne smijes pustit vise od 60 a ne smije pasti ni na 40.

Npr netko s Freesync monitorom i rx 580 se vrlo vjerojatno ugodinije igra, to je cinjenica.

 

hitno izmjena gtxice, monitora inace ces pokvarit to oko sokolovo 

 Ja imam savrsen gameplay, ne mucim se oko GPU usage-a, i postizanja high refresh rate-a kao ti i ne smanjujem detalje da nadoknadim hardversku manjkavost.

 

I naravno da je uz Ryzen obavezan neki od sync-ova (freesync/gsync), bez njega sam cuo da neki ljudi cak razbijaju vlastita racunala 

 

Ryzen nije BN za gtx 1080 pri 3440x1440 na 100hz-a. Ja smanujem detalje da guram 100 fpsa jer grafa to ne moze ili kada sam na 4k smanjivao da to bude 60fpsa.

Nekada je potrebno nauciti citati i s razumijevanjem a ne samo odmah lupat.

 

Zaista te nekada ne razumijem.

 

Dakle imas neki problem s Ryzenom to je sada vise nego ocito, hoces postici neki efekt da te se spominje jer ti je to vazno a pritom nekada izvalis onako povece gluposti.

 

Nekoliko citaj nekoliko stranica nitko nije spominjao "ClanWars" dok ti nisi uletio s suludim video uratkom i dotakao se korisnika Ryzena s pogrdnim nazivma RIŽA.

Prestani se durit tu po forumu i provocirat i budi koristan kao sto si u nekim temama. Sredi se malo.

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Djeco pa kaj ste tak vezani emotivno uz hardver da vas riža vrijeđa....pa bar ovdje koristimo nadimke delidator, privjesak, riža, parkinson i sl. To je sve od milja 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Ma jok... Imam drugi "problem" koji mi pada na pamet. Naručio sam Eiswolfa za ovu svoju grafu, a on ima svoju pumpu u bloku i prema svim recenzijama brutalno dobro hladi. Ostatak pcb-a je hlađen polupasivno sa ovim glomaznim alu plateom i prema recenzijama i mosfeti su prilično hladni, ne kao u full coveru ali i ne puno lošije. Uglavnom, čitav vikend gledam po netu jel netko spojio Eiswolf u loop zajedno sa još jednom pumpom u seriji. Jer kako Eiswolf ima svoju pumpu, a ja već uzeo DDC pumpu koju planiram poslije ubacit u loop kad budem stavljao i cpu. Pa me zanima mogu li radit te dvije pumpe u seriji s obzirom da je DDC dosta jača pumpa od DC-LT koja je u Eiswolfu. Ovdje u videu je lik spojio na postojeći loop (kojeg goni D5 ili DDC pumpa, ne vidim dobro) ovog Eiswolfa, ali papak jedan nije pokazao koju je pumpu spojio da vrti loop nakon što je ubacio i grafu. 

 

Jel netko može vidjet ili čut što govori o tome koja mu pumpa goni ovaj loop. Jesu li obje u pogonu ili samo jedna i koja?

 Hm, jel si mozda ovo procitao ? https://martinsliquidlab.wordpress.com/2011/04/26/pump-setup-series-vs-parallel/

 

Ja cili vikend tražim i ne nađem ovo tvoje. Na forumima postavio pitanja i uglavnom su rekli da nije problem, al im odgovori nisu bili nešto tehnički; a ja baš hoću tehničko objašnjenje. Ovdje mi je link ovaj tvoj dao savršen odgovor, samo imam još jedan upitnik.

 

I purposely chose to use two different pumps for a couple of reasons.  For starters, there is a “forum myth”, that you need to match two like pumps when run in the same loop.  I believe this grows from an assumption that the impeller speeds need to match and also because of the fear that one stronger pump would “Push” the weaker pump beyond it’s abilities.  Fortunately, this myth is wrong. As long as the net system flow rate does not exceed either one of the pump’s operating range, there is no problem at all with mixing different pumps. Actually, I would recommend it over two of the same because they have different noise frequencies. 

 

Dakle, ako cjelokupni flow ne prelazi specifikacije jedne od pumpi, sve je ok. Kako to sad provjerit u slučaju DC-LT pumpe i DDC?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

 

Ryzen nije BN za gtx 1080 pri 3440x1440 na 100hz-a. Ja smanujem detalje da guram 100 fpsa jer grafa to ne moze ili kada sam na 4k smanjivao da to bude 60fpsa.

Nekada je potrebno nauciti citati i s razumijevanjem a ne samo odmah lupat.

 

Zaista te nekada ne razumijem.

 

Dakle imas neki problem s Ryzenom to je sada vise nego ocito, hoces postici neki efekt da te se spominje jer ti je to vazno a pritom nekada izvalis onako povece gluposti.

 

Nekoliko citaj nekoliko stranica nitko nije spominjao "ClanWars" dok ti nisi uletio s suludim video uratkom i dotakao se korisnika Ryzena s pogrdnim nazivma RIŽA.

Prestani se durit tu po forumu i provocirat i budi koristan kao sto si u nekim temama. Sredi se malo.

 Ma dobro, sve 5 svako ce sebi u svakom slucaju nastimat da ima najbolje iskustvo sa svojim sistemom, nece nikad sve biti savrseno jer ce uvijek moci biti bolje, to je tak.

 

Nemam problem sa ryzenom samo vidim d aje potonula tema zadnje dane pa sam htio malo razbudit raspravu, uvijek se nesto korisno izvuce 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
toxic kaže...

Ma jok... Imam drugi "problem" koji mi pada na pamet. Naručio sam Eiswolfa za ovu svoju grafu, a on ima svoju pumpu u bloku i prema svim recenzijama brutalno dobro hladi. Ostatak pcb-a je hlađen polupasivno sa ovim glomaznim alu plateom i prema recenzijama i mosfeti su prilično hladni, ne kao u full coveru ali i ne puno lošije. Uglavnom, čitav vikend gledam po netu jel netko spojio Eiswolf u loop zajedno sa još jednom pumpom u seriji. Jer kako Eiswolf ima svoju pumpu, a ja već uzeo DDC pumpu koju planiram poslije ubacit u loop kad budem stavljao i cpu. Pa me zanima mogu li radit te dvije pumpe u seriji s obzirom da je DDC dosta jača pumpa od DC-LT koja je u Eiswolfu. Ovdje u videu je lik spojio na postojeći loop (kojeg goni D5 ili DDC pumpa, ne vidim dobro) ovog Eiswolfa, ali papak jedan nije pokazao koju je pumpu spojio da vrti loop nakon što je ubacio i grafu. 

 

Jel netko može vidjet ili čut što govori o tome koja mu pumpa goni ovaj loop. Jesu li obje u pogonu ili samo jedna i koja?

 Hm, jel si mozda ovo procitao ? https://martinsliquidlab.wordpress.com/2011/04/26/pump-setup-series-vs-parallel/

 

Ja cili vikend tražim i ne nađem ovo tvoje. Na forumima postavio pitanja i uglavnom su rekli da nije problem, al im odgovori nisu bili nešto tehnički; a ja baš hoću tehničko objašnjenje. Ovdje mi je link ovaj tvoj dao savršen odgovor, samo imam još jedan upitnik.

 

I purposely chose to use two different pumps for a couple of reasons.  For starters, there is a “forum myth”, that you need to match two like pumps when run in the same loop.  I believe this grows from an assumption that the impeller speeds need to match and also because of the fear that one stronger pump would “Push” the weaker pump beyond it’s abilities.  Fortunately, this myth is wrong. As long as the net system flow rate does not exceed either one of the pump’s operating range, there is no problem at all with mixing different pumps. Actually, I would recommend it over two of the same because they have different noise frequencies. 

 

Dakle, ako cjelokupni flow ne prelazi specifikacije jedne od pumpi, sve je ok. Kako to sad provjerit u slučaju DC-LT pumpe i DDC?

Probaj kontaktirati ovog lika koji je to pisao, treba ti covjek koji ima prakse u navedenom. Možda @Tonči

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 22:19 (toxic).
7 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
eywa33 kaže...

 

Ako je drugo, onda si promašio ceo fudbal. Jer ako želi da nabije usage na grafi/veći fps, onda neće smanjit detalje, jer će cpu i dalje bit bottleneck (još veći), već je upravo suprotno cilj - podić detalje da se gpu usage podigne.  

 Netocno, eto jedan brzinski demant, ja na 1440p imam grafu na 99% i 60FPS, na 720p imam grafu na 80% i 200FPS....

A jesi se zaletio. Mogao si stavit 240p rezu :/ Polako, koja je to igra? Jel ti bottlenecka grafu na ultri? Ako ne, onda naravno da ćeš imat veći fps. Uzmi ryzena u igri gdje imaš bneck, smanjivanje detalja neće dat veći fps tamo gdje cpu bottlenecka grafu i sa višim detaljima. Naravno, govorimo o istoj rezi, a ne sad 340p lol. To je čar bnecka, ništa ne pomaže, sve i da staviš na low, a tek će ti onda grafa visit na mizernom usage-u.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
 Uzmi ryzena u igri gdje imaš bneck, smanjivanje detalja neće dat veći fps tamo gdje cpu bottlenecka grafu i sa višim detaljima. Naravno, govorimo o istoj rezi, a ne sad 340p lol. To je čar bnecka, ništa ne pomaže, sve i da staviš na low, a tek će ti onda grafa visit na mizernom usage-u.

Dao sam ti najjednostavniji moguci primjer i to je tako, a sa smanivanjem detalja samo "simuliras" nizu rezoluciju kod GPU usage-a.

 

Znaci ako na 1080p (primjer, vazi za bilo koju rezu) recimo imas 10% BN grafe i smanjis detalje za recimo 30% opterecenja, sa time ces spustiti GPU usage (jer dobivas efekt nize reze) ali ces smanjiti zahtjevnost igre vise nego sta si imao BN na 10% sa max postavkama, tako da ces rokati potreban FPS u igri bez obzira sta je grafa jos manje iskoristena.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 22:34 (Lucidius).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
eywa33 kaže...
 Uzmi ryzena u igri gdje imaš bneck, smanjivanje detalja neće dat veći fps tamo gdje cpu bottlenecka grafu i sa višim detaljima. Naravno, govorimo o istoj rezi, a ne sad 340p lol. To je čar bnecka, ništa ne pomaže, sve i da staviš na low, a tek će ti onda grafa visit na mizernom usage-u.

Dao sam ti najjednostavniji moguci primjer i to je tako, a sa smanivanjem detalja samo "simuliras" nizu rezoluciju kod GPU usage-a.

 

Znaci ako na 1080p (primjer, vazi za bilo koju rezu) recimo imas 10% BN grafe i smanjis detalje za recimo 30% opterecenja, sa time ces spustiti GPU usage (jer dobivas efekt nize reze) ali ces smanjiti zahtjevnost igre vise nego sta si imao BN na 10% sa max postavkama, tako da ces rokati potreban FPS u igri bez obzira sta je grafa jos manje iskoristena.

 

Primjer ti vrijedi samo onda kad su dretve cpu-a koje su zadužene za rješavanje draw-callova sa gpu-a usko grlo. A to barem kod mog slučaja sa fx8320 i 2x770 nije bio čest slučaj. To dakle vrijedi u gpu bound igrama, a u cpu bound igrama gdje ima puno fizike, AI-a, puno igrača na mapi - što procesor rješava, bez obzira na detalje - onda i dalje stoji više-manje isti fps, makar stavio rezoluciju na 320p. To je bio čest slučaj meni sa navedenim setupom na crysisu, bf3/4 mp i sl. Tamo gdje se cpu muči ne sa grafikom, već sa fizikom/64 igrača na mapi, tu ne pomaže smanjivanje detalja. Ne znam jesi li kad imao amd-a i igrao bf na 64p mapi... Probaj. 

 

Vidi kombined testove na 3dmark benčevima. To je u principu bottleneck test gdje ima tona fizike i grafa jednostavno ladi na mizernom usage-u, a i cpu nije na max usage-u. Savršen primjer tipičnog bottlenecka.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice