Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.626.503
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Friday kaže...
XXX kaže...

 plavi je naravno intelčić na 4.8 

 

Kad je u pitanju frame time graf onda je nize bolje valjda, ne?

 Ne valja kad ovak skače gore dolje ko parkinson 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Znaci dva "najjaca" argumenta su:

1. Crysis 3 izolirana scena
2. Cijena za black friday koja je danas nebitna

#facepalm
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

 

tko je jamio, jamio je.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 19:55 (XXX).
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Pa je, pogotovo kad dođu jeftinije ploče. Ali taj proc je neusporediv sa ryzenom 6/12 po 1300 kn za koliko se dao kupiti. Pogle si usporedbu u krizi 3 na DF-u kak se 4/4 zaguši dok 6/12 za istu lovu(jeftinije ploča) to žvače bez problema. Nebo i zemlja. 

 

 Isto tako vidim i da u jednom obicnom Unigine Valley-u je ryzen banana, u GTA V ima prepolovljen FPS kao i kod FC primal, mozemo do jutra ako zelis da izvlacimo cherry pickove samo budi uvjeren da ih ja drzim visestruko vise u rukavu 

 

EDIT:

 

Opet i ta danas nepostojeca cijena za black friday nista ne znaci nekom gaming korisniku kada je opet za 300kn manje imao i3 8100

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 21:30 (Lucidius).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Odustao gledati kad sam vidio da tip ima masku na glavi i priča španjolski. Koliko je kloknuo ryzena za ove testove?

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Pa je, pogotovo kad dođu jeftinije ploče. Ali taj proc je neusporediv sa ryzenom 6/12 po 1300 kn za koliko se dao kupiti. Pogle si usporedbu u krizi 3 na DF-u kak se 4/4 zaguši dok 6/12 za istu lovu(jeftinije ploča) to žvače bez problema. Nebo i zemlja. 

 

 

pogle sliku 

 

 plavi je naravno intelčić na 4.8 

 

Onda imaš vido onog tipa sa i5 8600k na 5.2 koji se žali na mikrotrzaje 

 

 Mikrotrzaji ništa čudno kad je stalno na 100%, eto koliko vrijedi umjetno napumpana kafa. Kako li će se mučit onda sa bf 5.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 22:53 (dery).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

Bas gledam i dalje low end i5-ica žanje rižu, za gejming setupove i dalje jeftilen intel pored riže gledajuci neck to neck sisteme 

 

Comparativas: Coffee Lake i5 8400 vs Ryzen 5 1600 vs Kaby Lake i5 7500 | Spartan Geek

 

Bas gledam jedan prastari klip di nitko nikoga NE ŽANJE. Ali u tom klipu nema fanboya .

Ja bi osobno prije uzeo i5 8400, pogotovo kad dodu jeftinije ploce, ali onda dolazi i novi ryzen...

Ali nitko nece faliti bez obzira koji od ova dva procesora uzme.

I onako usput, da li znas da grupa kriminalaca jos uvjek preporucuju ryzen procesore na temi Slaganje PC konfiguracija. Treba ih hitno banat sa foruma. Korumpiraniji su od nasih politicara. Kad u toj temi dokazes svoje tvrdnje, onda se slobodno nastavi šepurit i na ovoj 

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
GdjeSuBikovi kaže...

 

I onako usput, da li znas da grupa kriminalaca jos uvjek preporucuju ryzen procesore na temi Slaganje PC konfiguracija. Treba ih hitno banat sa foruma. Korumpiraniji su od nasih politicara. Kad u toj temi dokazes svoje tvrdnje, onda se slobodno nastavi šepurit i na ovoj 

Tamo se nista dokazuje, vec je ovdje sve dokazano, naravno da se za gaming puno jeftinije i bolje prolazi sa intelom, sadasnji i3 8100 finjak, a uz to se nemoras bojati ni nabaciti neki benchmark test da ne dobijes rezultate kao sa rang slabijom grafom.

 

A i vec je dokazano na primjerima nasih forumasa koji su na ryzenima i boljim monitorima da se isplati dati i hiljdu kuna vise na intel samo da nemas glavobolja i istrazivanja te ispitivanja po forumima zasto mi sad grafa ne radi sa punim usage-om, zasto memorija nejde na XMP profil, zasto imam dropove... tako da ebi ti to, kad potrosis vise na tablete za zivce nego da si uzo intela.

 

Na temu o slaganju dodđem ponekad dat primjer deckima kako se slazu najjace konfe, a vecinu vremena o tim stvarima provodim u svom radnom kabinetu sa klijentima kojima slazem i sa kojima dogovaram custom slozene buildove, od custom vodenog hladenja, kompletnog color matchinga unutar konfe, custom kablova po koji idu po boji uz sistem, te moddinga od preuređivanjja kucista, farbanja komponenata i sl... 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
GdjeSuBikovi kaže...

 

I onako usput, da li znas da grupa kriminalaca jos uvjek preporucuju ryzen procesore na temi Slaganje PC konfiguracija. Treba ih hitno banat sa foruma. Korumpiraniji su od nasih politicara. Kad u toj temi dokazes svoje tvrdnje, onda se slobodno nastavi šepurit i na ovoj 

Tamo se nista dokazuje, vec je ovdje sve dokazano, naravno da se za gaming puno jeftinije i bolje prolazi sa intelom, sadasnji i3 8100 finjak, a uz to se nemoras bojati ni nabaciti neki benchmark test da ne dobijes rezultate kao sa rang slabijom grafom.

 

A i vec je dokazano na primjerima nasih forumasa koji su na ryzenima i boljim monitorima da se isplati dati i hiljdu kuna vise na intel samo da nemas glavobolja i istrazivanja te ispitivanja po forumima zasto mi sad grafa ne radi sa punim usage-om, zasto memorija nejde na XMP profil, zasto imam dropove... tako da ebi ti to, kad potrosis vise na tablete za zivce nego da si uzo intela.

 

Na temu o slaganju dodđem ponekad dat primjer deckima kako se slazu najjace konfe, a vecinu vremena o tim stvarima provodim u svom radnom kabinetu sa klijentima kojima slazem i sa kojima dogovaram custom slozene buildove, od custom vodenog hladenja, kompletnog color matchinga unutar konfe, custom kablova po koji idu po boji uz sistem, te moddinga od preuređivanjja kucista, farbanja komponenata i sl... 

 

 

 

 

 Ma daj?

 

evo ja imam monitor od 9 tisuca kuna i Ryzena i sve sljaka kako treba bez ikakvih padova.. a pazi nije 60 hz-a monitor.

Prestani više...

Intel je bolji ali ne onoliko koliko ti misliš a pogotovo to baš i nije vidljivo ako imaš kvalitetan monitor s Gsync ili Freesync opcijom ovisno o grafickoj kartici.

Npr sad sam igrao bf1, grafa zakucana kako treba. Danas sam prosao Hellblade uzivao u svakoj sekundi gemeplaya itd..

 

Vi ocito imate nekih psihickih problema kada mislite da je uvijek potrebno imati 99% gpu usagea inace ne valja, to samo brutalni bolesnici mogu izjavljivati..

Hranite si EGO s necim sto nije uopce vrijedno spomena.

Cisto onako informativno vise mikrotrzaja ima i5 8600k nego Ryzen bez obzira sto prvobitni daje vise fpsa avg, max i min.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 19:10 (toxic).
8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

99% gpu usagea mi nije potrebno jedino kada ukljucim vsync, tamo gdje nemogu igru sigurno zakljucat da ne puca vsync je naravno nuzno i obavezno da mi grafa radi na 99%.

 

E sad, to sta se ljudi sa vremnom priviknu da nejde sve kako treba je drugi par opanaka 

 

Edit:

 

I5ice ne kupujem pa svrsishodno niti ne ulazim u raspravu o njihovom ponekom manjku u dvije od miljon igara...

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 19:16 (Lucidius).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

99% gpu usagea mi nije potrebno jedino kada ukljucim vsync, tamo gdje nemogu igru sigurno zakljucat da ne puca vsync je naravno nuzno i obavezno da mi grafa radi na 99%.

 

E sad, to sta se ljudi sa vremnom priviknu da nejde sve kako treba je drugi par opanaka 

Komedija, oces reci da tebi na 60hz monitoru nije upaljen Vsync?

Izleda da si se zaista naviknuo na sranje onda.

 

edit: kako ne kupijes i5ice pa prije i7 7700k si imao i5.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 19:22 (toxic).
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Komedija, oces reci da tebi na 60hz monitoru nije upaljen Vsync?

Izleda da si se zaista naviknuo na sranje onda. 

 U dosta naslova mogu zakljucat igru, ali imaju i naslovi gdje nemogu na max postavkama zakljucat da mi ne puca vsync i onda me izroka na 30FPS, tako da u tim igrama ne palim vsync jer grafa ionako vecinom mora radit na 100%, a kada i nece moci drzat 60FPS nece past na 30 kao sta se događa sa vsyncom vec ce doci na recimo 50-55FPS.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
toxic kaže...

Komedija, oces reci da tebi na 60hz monitoru nije upaljen Vsync?

Izleda da si se zaista naviknuo na sranje onda. 

 U dosta naslova mogu zakljucat igru, ali imaju i naslovi gdje nemogu na max postavkama zakljucat da mi ne puca vsync i onda me izroka na 30FPS, tako da u tim igrama ne palim vsync jer grafa ionako vecinom mora radit na 100%, a kada i nece moci drzat 60FPS nece past na 30 kao sta se događa sa vsyncom vec ce doci na recimo 50-55FPS.

obasni mi pucanje vsynca molim te.

koju vrstu vsynca koristis? na 60hz monitoru nisam niti jednom dozivio da mi se prepolovio fps.

kad iskljucis vsync dobijes ogromno sranje i smece.. ovo govorim iz iskustva.

 

gtxica sigurno ne mora raditi na 99% pogotovo ne na 60hz monitoru.

Zaista sam probao vecinu novijih igara i s niti jednom nisam imao problema postici zeljenih 60 fpsa.

Evo sada imam 3440 x 1440 rezu i nema igru u kojoj ne ide iznad 60 fpsa a ako cak i ima padova tamo lijepo gsync radi svoj posao.

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

obasni mi pucanje vsynca molim te.

koju vrstu vsynca koristis? na 60hz monitoru nisam niti jednom dozivio da mi se prepolovio fps.

kad iskljucis vsync dobijes ogromno sranje i smece.. ovo govorim iz iskustva.

 

gtxica sigurno ne mora raditi na 99% pogotovo ne na 60hz monitoru.

Zaista sam probao vecinu novijih igara i s niti jednom nisam imao problema postici zeljenih 60 fpsa.

Evo sada imam 3440 x 1440 rezu i nema igru u kojoj ne ide iznad 60 fpsa a ako cak i ima padova tamo lijepo gsync radi svoj posao.

 Ocigledno da ne maxas naslove 

 

Posnimim ti ja eto ROTR cisto da te razbudim

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
toxic kaže...

obasni mi pucanje vsynca molim te.

koju vrstu vsynca koristis? na 60hz monitoru nisam niti jednom dozivio da mi se prepolovio fps.

kad iskljucis vsync dobijes ogromno sranje i smece.. ovo govorim iz iskustva.

 

gtxica sigurno ne mora raditi na 99% pogotovo ne na 60hz monitoru.

Zaista sam probao vecinu novijih igara i s niti jednom nisam imao problema postici zeljenih 60 fpsa.

Evo sada imam 3440 x 1440 rezu i nema igru u kojoj ne ide iznad 60 fpsa a ako cak i ima padova tamo lijepo gsync radi svoj posao.

 Ocigledno da ne maxas naslove 

 

Posnimim ti ja eto ROTR cisto da te razbudim

Nemas mi kaj snimat ROTR, ROTR sam prosao pa znam kako radi.

Niti ne mislim maxat naslov ako ne mogu imati 60 fpsa bez gsynca/freesynca to jednostavno nije ispravno. Bez navedenih tehnologija cilj ti je imati 60 lock inace grijesis i to jako.

 

A inace ako vidim da imam puno padova smanjim detalje to je normalno zato i imamo PC jel? da svako prilagodi kako njemu pase i na kojoj grani mu je fps prihvatljiv.

 

Npr sjena na ultra ili high/very high nema prevelike razlike i slicno tome samo usporedis par detalja pa vidis do cek ti je vise stalo, do perfromasni ili do svega "ultra" . Kod danasnjih igara je vec tesako uociti razliku izmedu med/high pa ultra

 

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Nitko više ne koristi Vsync uz fast sync.

8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Bez v-synca se moze igrat savrseno dobro, a tearinga nemam jer mi FPS i ne bjezi puno od gornje i doljnje granice 60FPS, uvijek je tu negdje, i responzivnije je nego sa v-syncom 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

Bez v-synca se moze igrat savrseno dobro, a tearinga nemam jer mi FPS i ne bjezi puno od gornje i doljnje granice 60FPS, uvijek je tu negdje, i responzivnije je nego sa v-syncom 

 To je ono sto si rekao, stvar navike.

Ali cim ti preskocis 60 fpsa tearing je vidljiv to je to nema sinkronizacije hz s brojem slicica u sekundi, nisi ti iznimka, samo ocito to ne vidis vise ili ne zelis vidjeti..

 

 

 

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

 To je ono sto si rekao, stvar navike.

Ali cim ti preskocis 60 fpsa tearing je vidljiv to je to nema sinkronizacije hz s brojem slicica u sekundi, nisi ti iznimka, samo ocito to ne vidis vise ili ne zelis vidjeti..

 Ne, ja imam oko sokolovo, a i posnimit cu ti cisto da vidis da nema tearinga

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
toxic kaže...

 To je ono sto si rekao, stvar navike.

Ali cim ti preskocis 60 fpsa tearing je vidljiv to je to nema sinkronizacije hz s brojem slicica u sekundi, nisi ti iznimka, samo ocito to ne vidis vise ili ne zelis vidjeti..

 Ne, ja imam oko sokolovo, a i posnimit cu ti cisto da vidis da nema tearinga

Vjerujem da je zajebana stvar imati i7 8700k i gtx 1080 i ne imat fluidian gameplay.

 

Ne smijes pustit vise od 60 a ne smije pasti ni na 40.

Npr netko s Freesync monitorom i rx 580 se vrlo vjerojatno ugodinije igra, to je cinjenica.

 

hitno izmjena gtxice, monitora inace ces pokvarit to oko sokolovo 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 19:48 (toxic).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Pa da, bilo tko sa freesyncom ili gsyncom na visokom refresh rejtu ima puno ugodnije iskustvo u igrama od nekog sa - umetni broj - puta jačim setupom koji vozi 60hz. To je činjenica. 

 

Ponekad mi dođe vratit fixed refresh rate na monitor, da se prisjetim kako je bilo dok sam bio nevini gejmer u neznanju... mogu izgurati par minuta, a onda slijedi refleksni alt f4 i paljenje gsynca. 

 

Doista, ako danas kontaš izvuć onaj najslađi sok u gamingu, variable rr je MUST. Bez toga, moš sav hardverski horse power bacit u smeće, ili jednostavno kupit konzolu. Ovako ko deda, xxx.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Još jednom, fast sync i nema trganja ekrana, framerate nije zaključan i nema input laga.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Još jednom, fast sync i nema trganja ekrana, framerate nije zaključan i nema input laga.

 ovo sam ti i sam testirao jos prije nekoliko mjeseci i ovisi..

 

 

ja sam radije nakon nekog vremena koristio vsync nego fastsync.. ima drugih nuspojava..

 

gore video nekako to objasnjava lijepo

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Nikakve nuspojave, radi izvrsno. Ne vidim nikakvu razliku u odnosu na freesync dok sam imao amd grafu. Ne trebam nikakav video za ono kaj mogu sam isprobati.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
toxic kaže...

 To je ono sto si rekao, stvar navike.

Ali cim ti preskocis 60 fpsa tearing je vidljiv to je to nema sinkronizacije hz s brojem slicica u sekundi, nisi ti iznimka, samo ocito to ne vidis vise ili ne zelis vidjeti..

 Ne, ja imam oko sokolovo, a i posnimit cu ti cisto da vidis da nema tearinga

Ako ćeš snimat, zamolio bih te da fiksiraš mobitel na ekran da ne moramo gledat oronule zidove, tapete koje otpadaju i trul parket, ovo je tema za HW a ne horor movie 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Fast sync jedino pomaze kad je fps iznad rr monitora, kad padne ispod opet imas probleme s tearingom tak da je to neusporedivo sa g-syncom/freesyncom. Dodatne nuspojave nisam istrazivao, al vidim da ih kolega toxic spominje.
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Nemam trganje ekrana ni kad padne ispod 60. Trganje jednako nula! I zašto bi istraživao nekaj kaj koristim svaki dan?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 20:39 (XXX).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Nikakve nuspojave, radi izvrsno. Ne vidim nikakvu razliku u odnosu na freesync dok sam imao amd grafu. Ne trebam nikakav video za ono kaj mogu sam isprobati.

 To sam i ja mislio bio sam jako dugo uvjeren no igroa sam takve naslove u kojima je to bilo tesko uocljivo.

na kraju sam skuzio da takoder imas tearinga ali jos veca nuspojava su bili mikrotrzaji, malo po netu pogledaj po stranim forumima itd oko toga pa ces vidjeti..

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Hvala za gledanje po netu, koristim to svakodnevno 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Hvala za gledanje po netu, koristim to svakodnevno 

 a ne znam sto da ti velim.

osim da fast sync funkcionira kako treba iskljucivo na vise fpsa nego imas hz-a

idealno je da imas duplo fpsa od hza monitora

 

pogledaj malo. Vjerujem da si zadovljan trenutno s tom opcijom ia ja sam bio.

No u konacnici kifla + imas bezveze vise od 60 fpsa na monitoru na kojem to jednostavno ne vidis = veca potrosnja i zagrijavanje bez ikakvih rezultata.

 

Najbolja opcija jos uvijek je klasicni vsync i lokati na 60 i to je to.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice