Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.626.721
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...

Zasto se sramotis? Cemu?

 Evo opet, gluposti, kako stariš ...

The Show Must Go On
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Ti isto stariš, čini se ubrzano.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2017 19:11 (XXX).
14 godina
offline
CPU chat tema

https://videocardz.com/newz/intel-coffee-lake-core-6-core-cpu-z-screenshot-leaks-out  malo novosti i leakova 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2017 20:34 (dreadmoore).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže...

Zasto se sramotis? Cemu?

 Evo opet, gluposti, kako stariš ...

Bolje ti je priznat da si se zabunio nego ispast kreten...

8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže...

Zasto se sramotis? Cemu?

 Evo opet, gluposti, kako stariš ...

Bolje ti je priznat da si se zabunio nego ispast kreten...

 Stariš prijatelju moj. Vidi se po tebi.

The Show Must Go On
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...

nebuloza sa 16 vs 32gb rama 

 Treba iskoristit quad channel!

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
_mark0_69 kaže...
ansha kaže...

nebuloza sa 16 vs 32gb rama 

 Treba iskoristit quad channel!

A poznato je da ne postoje moduli od 4GB? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
_mark0_69 kaže...
ansha kaže...

nebuloza sa 16 vs 32gb rama 

 Treba iskoristit quad channel!

A poznato je da ne postoje moduli od 4GB? 

Očito mu se žurilo. Ryzen je išao s nešto nižom frekvencijom RAM-a. 

 

Zanimljivo je zapravo nakon izlaska i negativnog PR udara, kako je Ryzen prešao u sveopću pozitivnu priču. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2017 0:30 (hrvooje).
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Prvo da recem da nisam fan ni jedne firme i ima sam i amd i intel procesora i nemojte me pilat s glupostima...

cudna su mi sva ova ryzen videa sta san gleda,npr stevo je na ovome videu prije spomenia dedicirani hardver ko opciju za strimat uz 7700k pa tek onda reka da se ryzen sam ko moze koristit,i to ko ono moze..isto tako dodatno smanjivanje bitratea umjesto da je testira na postavkama koje su naj vise koje ryzen zapravo moze vrtit ili koje su limitirane s 20megabita uploadom,tj iznad prosjeka koji je izvucen iz nekih statistika od ljudi koji vjerovatno strimaju sa 7700k, overklokiranje 7700k da bi grafovi izgledali manje uzasno u usporedbi sa stock ryzenom,paralelne usporedbe na kojima ti prvo da da sam nagadjas koji je koji cpu i svi vec naviknuti na to da je amd losij pretpostave da je tako i u ovom testu,onda mjenjanje prioriteta ptocesa pa ovo 100% poslanih frameova od 10fps mi je pre smjesno bez obzira sta on sam napomene vise puta o cemu se radi,ocito limitirana potrosnja i upitno mjerenje iste l, jer potrosnja procesora nemoze bit onako ravna linija,cak mi i ryzen graf izgleda pre ravan.

Zanimljivo mi je ovo sve pratit ali ne mogu se otet dojmu da sva intel vs ryzen videa izgledaju ko da se trude prikazat intel puno bolje nego sta je..

Ne osporavam single core nadmoc intela i nadmoc u igrama zbog toga,da nebi ko krivo svatia ,ovo je samo osvrt na par videa sta sam pogleda na ovu temu ukljucijuci ovaj od steve
8 godina
offline
CPU chat tema

Svi youtuberi rade za viewove briga ih za amd ili intel. Neki kanali su sumnjivi pitanje da li uopće imaju ikakav hardver i vjerojatno izmišljaju rezultate.

 

Nije problem kupiti rajzen/i7 kutiju na ebayu ili posuditi od nekog.

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Kakva je sad uopce situacija ako se smije pitat sa tim Ryzenima, jel to proradilo kako treba napokon ili se jos ispravljaju BUG-ovi? 

14 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...

Kakva je sad uopce situacija ako se smije pitat sa tim Ryzenima, jel to proradilo kako treba napokon ili se jos ispravljaju BUG-ovi? 

 Meni sve radi savršeno, a i drugima, davno je već to popravljeno.

A nije ni bilo nekih strašnih problema.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2017 21:53 (Jakovp).
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...

Kakva je sad uopce situacija ako se smije pitat sa tim Ryzenima, jel to proradilo kako treba napokon ili se jos ispravljaju BUG-ovi? 

 rijeseno odavno, dok konkurencija sa novom platformom mora natrag crtacu plocu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 21:28 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
nixass kaže...

 rijeseno odavno, dok konkurencija sa novom platformom opet mora natrag crtacu plocu..

 Meh ... to je više bilo, dajmo im bilo što samo da izgleda da imamo nešto, barem dok stvarno ne budemo imali nešto. Nit će ih poboljšavat, nit prodavat. Tako danas imaš forumaše koju kupuju petu generaciju iz 2014. :)

 

Prvo napuste tiku-taku (svaka generacija ili smanji kalup ili promijeni arhitekturu) kao Barcelona, pa onda uspostave trokorakni ciklus, pa sad odustanu i od toga, jer će Coffee Lake biti četvrta arhitektura od 2014. na 14 nm proizvodnom procesu. Cannon Lake, iako najavljen za 2016., bit će spreman u 2018. Po svaku cijenu brane Moorov zakon, al izgleda da on štucka.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Posto su zesce ukakili s ovom x299 platformom Intelu bi bio dosta veliki udarac da zeznu i mainstream coffee lakeu platformu, sumnjam da ce performansama zaostajati za sky/kaby lakeom koji je vec bolji po pitanju gaminga od ryzena i ako ih izbace po nekim normalnim cijenama mogli bi pokositi taj dio trzista.

 

EDIT: Ako se ostvare ona nagadanja da ce ici na ostale stare 1151 ploce to bi bilo jos bolje, al sumnjam da ce se to dogoditi, ipak je to Intel. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 8:42 (war3_tft).
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Pa mogli bi. A mogao bi i Zen2 biti na 10 ili 7nm. Nije da GloFo, Samsung, IBM i TSMC spavaju na lovorikama.

 

https://www.google.hr/amp/amp.hothardware.com/news/amd-confirms-7nm-tape-out-2h-2017-navi-zen-2

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 8:59 (hrvooje).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Mislim da cemo se ipak jos malo nacekati na 7nm platforme, zanimljivo ce bit vidjeti Zen+ il kako ce mu vec biti ime koji bi trebao ici na AM4 ploce, jel ima kakvih leakova kad bi trebao izaci? Koliko se ja sjecam netko je bio spominjao prvi kvartal iduce godine.

14 godina
offline
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Odbrojavanje počinje ...

 
 

 

U međuvremenu, na 35:35 AMD potvrdio da neće otvoriti kod od PSP-a (Platform security processor code)

https://www.twitch.tv/videos/160097335

 

I jedna zanimljivost o proizvodnji, koju smo saznali iz financijskih rezultata:

There is something very interesting to note in the financial statements. There is no penalty/charge paid to GlobalFoundries under the 6th amendment of the WSA. This is something that is very material for investors of AMD. What it basically means is that the company is able to fabricate all of its products (including Ryzen, ThreadRipper, EPYC and Vega) at GlobalFoundries and does not need to incur extra charges by hiring pure play fabs like TSMC. Not only does this mean lowered cost of fabrication that GloFo will be able to provide but it also means that no financial penalty is incurred under WSA’s 6th Ammendment.

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 11:41 (hrvooje).
16 godina
offline
Re: CPU chat tema

Kako se Adored posrao po Intelu, svaka cast :D

 

Ovo treba stavit u udzbenike u skole i na fakultete.

Povijest jednog monopola i pizdunskog odnosa prema konkurenciji a najvise prema kupcima

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 3:37 (nixass).
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
mislim da bi se moga napravit isto slićan video za amd ,možda ne potplaćivanja jer sigurno nemaju za to ali sigurno su i oni radili neke gluposti. to šta je amd manja firma ne znaći da više voli svoje kupce od intela, sve je to isto maslo.

sjecam se kako su me tu na forumu uvjeravali da pricam gluposti za onaj genuineintel compiler, da to ne moze bit istina. a po ovome ispada da su platili kaznu za to. ako nije istina zašto su platili :)?
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

AMD je puno transparentniji i korisniji industriji i u GPU i u CPU svijetu, sada pogotovo. Naravno da to sve rade zbog profita, ali jedan dio onoga što rade jednostavno ne moraju i tu nije i to je ono što ih čini "više fer" kompanijom.

Nope.
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
mislim da bi se moga napravit isto slićan video za amd ,možda ne potplaćivanja jer sigurno nemaju za to ali sigurno su i oni radili neke gluposti. to šta je amd manja firma ne znaći da više voli svoje kupce od intela, sve je to isto maslo.

sjecam se kako su me tu na forumu uvjeravali da pricam gluposti za onaj genuineintel compiler, da to ne moze bit istina. a po ovome ispada da su platili kaznu za to. ako nije istina zašto su platili :)?

 ma kakvi.

 

Dok npr. nvidija gura novu tehnologiju naplaćuje je debelo, gsync. AMD to radi isto ali daje to praktički isto besplatno i koristi tu tehnologiju jedino kao promociju vlastitog proizvoda. Nvidia bi sutra mogla prihvatiti freesync da "voli" svoje korisnike koji su kupili freesync monitor. Samo trebaju ubaciti tu mogućnost u drivere pa da kupci mogu birati žele li freesync ili gsync monitor, neka odlučuje kavliteta a ne ucjena. Eto, samo jedan noviji primjer.

16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Jel danas Ryzen 3 predstavljanje

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
mislim da bi se moga napravit isto slićan video za amd ,možda ne potplaćivanja jer sigurno nemaju za to ali sigurno su i oni radili neke gluposti. to šta je amd manja firma ne znaći da više voli svoje kupce od intela, sve je to isto maslo.

sjecam se kako su me tu na forumu uvjeravali da pricam gluposti za onaj genuineintel compiler, da to ne moze bit istina. a po ovome ispada da su platili kaznu za to. ako nije istina zašto su platili :)?

 Ja sam uvjeren da bi AMD isto radio gadosti da je u mogucnosti, identicni motivi pogone sve kompanije u svijetu.

Dok god su inovativniji i korisniji od Intela, ne treba ih pljuvat, naprotiv, treba im skinut kapu jer se sasvim solidno bore na dva zahtjevna fronta protiv dvije jednako pederske firme, i uz sva podmetanja ide im i vise nego dobro.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Nije to ništa do sada neviđeno. Jednostavno svijet tako funkcionira. Para buši gdje burgija neće. Naša je država lopovska, a Intel u USA potroši na podmićivanje više nego svih naših 20 i kusur proračuna do sada :) A da ne pričamo o Microsoftu, Appleu ...

 

Krenuli su Ryzen 3 videi predstavljanja

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 15:11 (hrvooje).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

Nije to ništa do sada neviđeno. Jednostavno svijet tako funkcionira. Para buši gdje burgija neće. Naša je država lopovska, a Intel u USA potroši na podmićivanje više nego svih naših 20 i kusur proračuna do sada :) A da ne pričamo o Microsoftu, Appleu ...

 

Krenuli su Ryzen 3 videi predstavljanja

 Ovaj 1200 je zakon. 

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
hrvooje kaže...

Nije to ništa do sada neviđeno. Jednostavno svijet tako funkcionira. Para buši gdje burgija neće. Naša je država lopovska, a Intel u USA potroši na podmićivanje više nego svih naših 20 i kusur proračuna do sada :) A da ne pričamo o Microsoftu, Appleu ...

 

Krenuli su Ryzen 3 videi predstavljanja

 Ovaj 1200 je zakon. 

 

da, bas gledam i ne vjerujem koji lud procesor, mislim s obzirom koliko kosta i sta radi, pogotovo na stock i jos sa tim box hladnjakom, svaka cast

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
X3M kaže...

 

da, bas gledam i ne vjerujem koji lud procesor, mislim s obzirom koliko kosta i sta radi, pogotovo na stock i jos sa tim box hladnjakom, svaka cast

 Ma od ovog nema bolje, cak i za one koji mozda ne mogu odma na nesto jace trebaju samo ulozit malo bolju b350 plocu od 800-900kn, a kasnije onda lagano na neki ryzen 5 il 7 ako bude potrebe, il se mogu fino igrat na ovom dok ne dode Zen+ koji ce navodno na isti socket. Milina. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 15:56 (war3_tft).
11 godina
suspendiran
offline
Re: CPU chat tema

MSI B350 sa 4 slota za RAM se nade po 640kn u nasim ducanima. Na nju stavis ovaj Ryzen 3 i neku solidnu grafu i imas dobru gaming masinu za 1080p bez da moras prodat bubreg.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice