Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.625.750
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Godine su to, oci vise ne sluze kao prije. 

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

U stvari idem savake godine na sistematski, firma šalje, i prođem pregled sa ocjenom 12/12 i ne nosim naočale. U ambulanti na onom aparatu sam doslovno dvije minute. 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Malo se salim, onda jednostavno imas sindrom "konzolaskih ociju". 

10 godina
offline
Re: CPU chat tema

Svake godine ideš pa si naučio napamet 

MISCREATED
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Fala Bogu da imam, pa nisam pilot F 16 pa da vidim takve razlike 

11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Moj je tvornički na 75 ali ga ja držim na 60 jer ne vidim apsolutno nikakvu razliku. 

 Ma de? Pa kad si krenuo silazno, spusti na 30hz, šta mučiš grafu?! 

 

Al to je stvarno fascinantno, jedan će reći da vidi ogromnu razliku sa samo 15hz, drugi ne vidi ništa. Istina je da će razlike biti, ali ništa revolucionarno... Takve razlike dođu kada je skok veći. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
eywa33 kaže...

 

Al to je stvarno fascinantno, jedan će reći da vidi ogromnu razliku sa samo 15hz, drugi ne vidi ništa. Istina je da će razlike biti, ali ništa revolucionarno... Takve razlike dođu kada je skok veći. 

naravno da se vidi razlika

 

vidi se razlika u tekstu kada skrolas stranicu i citas, na 60Hz slova su blur, dok na 120 i vise, ih vidis vrlo jasno

 

kako se onda ne bi vidjeli razlika u igranju video igri

 

a s druge strane i to osvjezavanje nije tako "WoW" kako neki prezentiraju

 

meni je puno veci "WoW" sto veca rezolucija od sto veceg osvjezavanja

 

takoder TN panel ne mogu vise ocima pogledat, koliko je to uzas za gledanje, pa sve da i ima 5000Hz :D 

 

sve jer to stvar ukusa, netko voli brze netko ljepse 

16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
eywa33 kaže...
XXX kaže...

Moj je tvornički na 75 ali ga ja držim na 60 jer ne vidim apsolutno nikakvu razliku. 

 Ma de? Pa kad si krenuo silazno, spusti na 30hz, šta mučiš grafu?! 

 

Al to je stvarno fascinantno, jedan će reći da vidi ogromnu razliku sa samo 15hz, drugi ne vidi ništa. Istina je da će razlike biti, ali ništa revolucionarno... Takve razlike dođu kada je skok veći. 

 Tko kaže da ne vidim razliku između 30 i 60? Da li je meni deovoljno i 30 u nekim naslovima? DA! jer ne smatram vrijednim ulaganja u hardver ako je to neki SP naslov od 10-15 sati kojeg jednom odigraš i više nikada. Tko smatra neka prati i igra na 200 hz. Razlika između 60 i 75 je meni opet nevidljiva, kome je vidlljiva neka igra na 75. Meni kad monitor imam na 75 a TV na 60 kod šugave nvidije zna biti problem sa ekranom koji je na manje HZ-a. Npr. promjenim drivere i grafa više ni ne kuži TV, a na TV-u se igram praktički stalno...pretvorio PC u konzolu i nema šanse da se natjeram ponovno sjediti u stolcu kad mogu na fotelji ili ležati na memori madracu   i to na 60 hz ko gospon čovjek 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

 Da li je meni deovoljno i 30 u nekim naslovima? DA! jer ne smatram vrijednim ulaganja u hardver ako je to neki SP naslov od 10-15 sati kojeg jednom odigraš i više nikada.

 Nakon 10-15 sati grcenja od muke se moze dobiti ozbiljna upala misica.

16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
XXX kaže...

 Da li je meni deovoljno i 30 u nekim naslovima? DA! jer ne smatram vrijednim ulaganja u hardver ako je to neki SP naslov od 10-15 sati kojeg jednom odigraš i više nikada.

 Nakon 10-15 sati grcenja od muke se moze dobiti ozbiljna upala misica.

 Bolje to nego hemeroidi od sjedenja na stolici 

16 godina
offline
CPU chat tema

15 Hz na 60 Hz je 25%, to nije mali pomak i pošto se radi o relativno niskoj frekvenciji za monitor puno se više osjeti nego pomak od 20% u usporedbi 120 Hz i 144 Hz.

Monitori s 100 Hz refreshom (ima ih) su sasvim OK.

Twitter: @191x7
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...
Gorstak79 kaže...

Mislim da bi imao manji frejmrejt sa gpu usage na99%, nego recimo na 60%. Grafa i igra rade kako su postavljeni, detalji se ne minjaju.

 Pises teske nebuloze, graficka sto je vise iskoristena daje bolje performanse, a procesor sto je vise iskoristen daje slabije performanse u igrama.

 To tako ne funkcionira. Ni obrnuto, a ni kombinirano drugačije... 

191x7 kaže...

Prestanite spominjati 60 Hz, nijedan ozbiljan gamer neće pristati na 60 Hz kada skoro pa i ne postoji monitor kojeg ne možeš u par klikova overclockati na barem 75 Hz.

 Nope....

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...

 Pises teske nebuloze, graficka sto je vise iskoristena daje bolje performanse, a procesor sto je vise iskoristen daje slabije performanse u igrama.

 To tako ne funkcionira. Ni obrnuto, a ni kombinirano drugačije... 

 Nemoj 

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
Jedino kaj ja nalazim od 100hz monitora je utra wide.

Ak znate nes kaj ja ne znam molim preporuku :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...
Tonči kaže...

 Pises teske nebuloze, graficka sto je vise iskoristena daje bolje performanse, a procesor sto je vise iskoristen daje slabije performanse u igrama.

 To tako ne funkcionira. Ni obrnuto, a ni kombinirano drugačije... 

 Nemoj 

Ne, naravno da hoću. Tupiš čovjeku da piše nebuloze, a zapravo nemaš pojma niti osnove oko toga kako rade procesori i grafičke kartice i tvrdiš stvari koje su posve suprotne istini i pogrešne. Nije zbog tebe, baš me briga, ali nema smisla da si wrong on the Internet kad to utječe na druge. Baš mi je ok da ne pišeš gluposti i one ostanu takve.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...

Ne, naravno da hoću. Tupiš čovjeku da piše nebuloze, a zapravo nemaš pojma niti osnove oko toga kako rade procesori i grafičke kartice i tvrdiš stvari koje su posve suprotne istini i pogrešne. Nije zbog tebe, baš me briga, ali nema smisla da si wrong on the Internet kad to utječe na druge. Baš mi je ok da ne pišeš gluposti i one ostanu takve.

 O cemu ti pricas? pa nego sta da ce graficka davati veci FPS sto je vise iskoristena, a CPU kad je na 100% znaci skroz iskoristen ce bottleneckat grafu i izazivat stitter u gamingu. Dosadan si ko tjesne gace i to jos oko tako banalnih stvari koje i djeca u vrticu kuze 

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

  

Nope.
15 godina
offline
CPU chat tema

Zaista sam ponosan što mogu biti svjedok ove velike forumske ljubavi ...strah me samo, znajući kakav joj je bio početak, da će i kraj biti identično turbulentan ako ne gori

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
CPU chat tema

Zgodan video tome koliko proc moze dati a koliko grafa..

 

 

ja isto trebam još hrpu toga nauciti, npr nije mi palo na pamet ici u power i tamo reci procu da koristi svega 50% svoje brzine...

 

hah..

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
toxic kaže...

Zgodan video tome koliko proc moze dati a koliko grafa..

 

 

ja isto trebam još hrpu toga nauciti, npr nije mi palo na pamet ici u power i tamo reci procu da koristi svega 50% svoje brzine...

 

hah..

 Odličan video! 

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Lol, gledam ovaj video i nevjerujem. Pa CPU je zakucan na 100% (ako je ovaj postotak kraj CPU temp usage procesora, a ne znam šta bi drugo moglo bit)...

 

Origins dakle roka 12 dretvi ko iz .

 

 

 

edit. bome je, igra zakuca 8700k u zid bez problema izgleda... ROFL.

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 19:31 (eywa33).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
eywa33 kaže...

Lol, gledam ovaj video i nevjerujem. Pa CPU je zakucan na 100% (ako je ovaj postotak kraj CPU temp usage procesora, a ne znam šta bi drugo moglo bit)...

 

Origins dakle roka 12 dretvi ko iz .

 

 

 

edit. bome je, igra zakuca 8700k u zid bez problema izgleda... ROFL.

 

Al igra, barem vizualno, opravdava hardwareske zahtjeve.

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Pa nek zakucava zato smo i kupili i7mice 

7 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

ja sam povećao power limit da mogu malo odvrtiti p95 non avx verziju...

8600k 5ghz p95 nonavx mugen max 8600k 5ghz p95 nonavx mugen max
odvrtio 15ak min, samo sin stisnuo esc pa mi je zatvorio hw monitor negdje na pola, ali i prije toga na jednoj jezgri max 71°C zabilježilo

eto ja bi rekao da zračni cooler od 300kn se OK nosi sa klokanom kavom.... nije idealno ali nije ni katastrofa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
To su odlicne temp. Drago mi je zbog jos jednog razbijenog fanboyevskog mita.
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
To su odlicne temp. Drago mi je zbog jos jednog razbijenog fanboyevskog mita.

Non-avx :)

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Pa da, poanta price ako se gejmas dovoljan ti je i kuler od 300kn, a da ne pricamo o tome da ce u igrama imat jos manje temp od ovog.
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
Pa da, poanta price ako se gejmas dovoljan ti je i kuler od 300kn, a da ne pricamo o tome da ce u igrama imat jos manje temp od ovog.

 Al' nije svakome cilj samo ohladiti, nego ohladiti i da ne zvuči kao jumbo jet.

I AVX se koristi u igrama, a i mogu biti jednako zahtjevne ili čak zahtjevnije.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 13:52 (Tonči).
11 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

U igrama nije problem držati kavu na 5ghz, u pogledu temperature, osim ako nisu potrebni ogromni naponi. Primjerak jednog kolege treba oko 1.32v za 5ghz i to se može držat sa AIO hladnjakom bez ikakvih problema. Ali ako primjerku treba recimo do 1.28v, konkretno kod mene, malo bolji zračnjak je više nego dovoljan. Ja kad ostavim fanove na 800rpm, u igri se temperatura vrti oko 65C. 

 

btw, skužio sam da mi je na BF1 takt padao za 100mhz (koliko sam namjestio AVX negative offset), a nakon što sam stavio avx na 0 i podigao neku power limit opciju, takt stoji na 5ghz i ne miče se. Sad ne znam je li bilo do avx offseta ili ove potonje opcije, a ne da mi se provjeravat. Tako da ako nekome pada takt neka pogleda, između ostalog, i te dvije opcije u biosu. Ovu o power limitu sam zaboravio točno za naziv.

 

PS Ova Maximus ploča drži napon zakucan na 1.28v bez IMALO fluktuacija. Doslovno stoji na 1.28v koji god load da staviš, provjeravao sam na nekoliko različitih software-a. LLC mi je na 6ici. 

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

koja igra koristi avx instrukcije, jel znaš ovako iz rukava ili ću googlati....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice