Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.626.072
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Po nekoj logici, ako je gpu usage najmanji moguci (spustanjem reze recimo, a cpu usage na 99%, to bi rezultiralo najvecim mogucim frejmrejtom.

11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Gorstak79 kaže...

Po nekoj logici, ako je gpu usage najmanji moguci (spustanjem reze recimo, a cpu usage na 99%, to bi rezultiralo najvecim mogucim frejmrejtom.

Teoretski da, proc šiba kolko može, al onda grafa ne radi ništa. Idealno bi bilo oboje na 99% i ako engine skalira dobro, imao bi isti frejmrejt kao i u tvom slučaju samo bi ovdje sve izgledalo ljepše i grafa bi za promjenu nešto radila :)

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
6 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Mislim da bi imao manji frejmrejt sa gpu usage na99%, nego recimo na 60%. Grafa i igra rade kako su postavljeni, detalji se ne minjaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 21:35 (Gorstak79).
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Gorstak79 kaže...

Mislim da bi imao manji frejmrejt sa gpu usage na99%, nego recimo na 60%. Grafa i igra rade kako su postavljeni, detalji se ne minjaju.

 Pises teske nebuloze, graficka sto je vise iskoristena daje bolje performanse, a procesor sto je vise iskoristen daje slabije performanse u igrama.

6 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Znaci, detalje postavis ns ultra i smanjujes rezu dok ne dosegnes blizu 99% cpu usage.

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Pojma nema zasto bi to itko radio i o cemu ti buncas... 

6 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Lucidius nemoj mi virovat, nego testiraj.

12 godina
offline
CPU chat tema

CPU usage nikada ne bih trebao biti blizu 100% jer da operativni sustav odjednom krene nesto raditi u pozadini preploviti ce FPS.

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
zvonac kaže...

 Ma sve stima...

 

Ma gledam nekaj ove 1440 monitore ili 1080 sa vecim refresh rateom, ne znam, nisam bas u tim vodama pa pucam napamet sto se tice monitora:)

 

Mada vidim dost ekipe vozi 1080 monitore sa gtx1080 grafama.

 Ako pucas na visoki refresh rate onda idi na 8600k kojeg si gore spominjao, ako ostajes na gtx 1070 jos neko vrijeme onda definitivno 1080p monitor jer 1440p sa visokim refresh rateom bi pozeljna bila 1080ti. Future proof bi naravno bio 8700k, al bolje ti je tu razliku utrpat u bolju grafiku.

8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Gorstak79 kaže...

Lucidius nemoj mi virovat, nego testiraj.

Joj, jel boli? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 21:50 (Lucidius).
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
zvonac kaže...

 Ma sve stima...

 

Ma gledam nekaj ove 1440 monitore ili 1080 sa vecim refresh rateom, ne znam, nisam bas u tim vodama pa pucam napamet sto se tice monitora:)

 

Mada vidim dost ekipe vozi 1080 monitore sa gtx1080 grafama.

 Ako pucas na visoki refresh rate onda idi na 8600k kojeg si gore spominjao, ako ostajes na gtx 1070 jos neko vrijeme onda definitivno 1080p monitor jer 1440p sa visokim refresh rateom bi pozeljna bila 1080ti. Future proof bi naravno bio 8700k, al bolje ti je tu razliku utrpat u bolju grafiku.

 

Ma dvojim se, 1440 60 ili 1080 144..

 

Nego, imao 1060, gpu usage bio u hitmanu oko 98% al tek dok sam proc dignuo na 4.1, na default je bio nizi gpu usage i naravno nizi fps..

Dok sam ubacio 1070 fps je neznatno porastao al je gpu usage pao dolje, oko 70%.

 

Sto ce rec sljedece, 3570k se mogao nosit sa 1060 na toj rezi a jos vise je dolazilo do izrazaja dok sam OCao proc i tu je proc pratio grafu.

Stavljanjem 1070 nisam puno dobio, jel, ocito grafa je overkill kako za proc tako i za monitor, pa neki boost i nisam dobio, unatoc klokanom procesoru, ocito 1070 to nis ne znaci, dok za 1060 znaci OCani proc..

 

Cak mi se cini da u nekim igrama nije doslo do nekih znacajnijeg pada/rasta fpsa dok sam mjenjao postavke a koje znatno utjecu na fps, mada jos nisam tolko siguran, morao bih se jos s tim poigrat..

 

Znam da u BF1 proc udara u plafon, ocito cpu bound igra i tu bi se vidio dobitak nekog jaceg proca tj novijeg godista..

Ivy moze dat kolko moze, ocito novija arhitektura procesora diktira neka pravila, tak da visoki takt nit ne pomaze tolko, valjda..

 

Znaci copim neki 1440 monitor i vozim dalje, al jos bi vise osjetio boost sa novijim procom i 1440 rezi..

 

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Vi sta imate nizak gpu usage ili igrate na 1080/60hz sa 1070 i jacim grafama, bar mozete debelo underclockat/undervoltat/underpowerat grafu i imat grobnu tisinu. 

Meni je 1080-ka na konstantnih 0.85V i 1900mhz, da imam 1080p monitor spustio bi to jos debelo nize (1500-1600mhz je vise nego dosta), grobna tisina i smijesna potrosnja...

10 godina
offline
Re: CPU chat tema

i na 1440 se moze power limit drzati na 70% u vecini igara sa 1070, ako je cilj 60-75fpsa

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Da sa smjanjenim detaljima, meni je i 1080ka full klokana na knap za nove igre za 1440p 60 fps max settings.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...

Vi sta imate nizak gpu usage ili igrate na 1080/60hz sa 1070 i jacim grafama, bar mozete debelo underclockat/undervoltat/underpowerat grafu i imat grobnu tisinu. 

Meni je 1080-ka na konstantnih 0.85V i 1900mhz, da imam 1080p monitor spustio bi to jos debelo nize (1500-1600mhz je vise nego dosta), grobna tisina i smijesna potrosnja...

o tome sam i ja razmišljao, pa da ubodem neku 1070 na 1080p/60hz i fino je spustim

s druge strane 1050ti mi je zasad sasvim dovoljna uz nešto niže postavke i fps 40+, jer online i čistokrvne pucačine ionako ne igram

radije onda pričekam još godinu dana pa uzmem neku 2060 koja će biti slična perfomansama aktualnoj 1070, ali po defoltu tiša i hladnija, a ponešto i jeftinija

...a onda za 3-4 godine promijenit sve skupa s monitorom, taman će do tada 4k biti dosta bliže mainstreamu

 

 

12 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Što je kolega eywa33 zaboravio,evo klipić BF1 MP na 5ghz@1.285v,Ultra settings,FOV je na 120.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 23:03 (Viator).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Ne znam sta se patis sa tim gpu usageom ako si na 60 hz, upalis v-sync i miran si, sta ti vrijedi ako kartica i cpu pumpaju 100 fps-a kad to neces na tom ekranu vidjeti. I jos jedna stvar, ako ti cpu gura 60fps na nekoj rezoluciji i na nekim postavkama koje utjecu na cpu (tipa fizika) gurat ce tih istih 60 i na bilo kojoj drugoj rezoluciji.

16 godina
offline
CPU chat tema

Prestanite spominjati 60 Hz, nijedan ozbiljan gamer neće pristati na 60 Hz kada skoro pa i ne postoji monitor kojeg ne možeš u par klikova overclockati na barem 75 Hz.

Twitter: @191x7
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
191x7 kaže...

Prestanite spominjati 60 Hz, nijedan ozbiljan gamer neće pristati na 60 Hz kada skoro pa i ne postoji monitor kojeg ne možeš u par klikova overclockati na barem 75 Hz.

Kako da ne...

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
191x7 kaže...

Prestanite spominjati 60 Hz, nijedan ozbiljan gamer neće pristati na 60 Hz kada skoro pa i ne postoji monitor kojeg ne možeš u par klikova overclockati na barem 75 Hz.

Kako da ne...

 Ja se još nisam sreo s LCD monitorom kojeg se nije moglo clockati za barem 15 Hz, a probao sam i na TN i na IPS i na VA raznim modelima. I da, tih 15 Hz čini razliku.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: CPU chat tema

Frame skipping...imao ga na tn i ips/pls-u kod oc..na FHD-u i 1440p...ima tu još nuspojava osim toga

 

...ali da sve se može --

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 0:35 (ZGamer).
11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
191x7 kaže...

 Ja se još nisam sreo s LCD monitorom kojeg se nije moglo clockati za barem 15 Hz, a probao sam i na TN i na IPS i na VA raznim modelima. I da, tih 15 Hz čini razliku.

 Sad skužaj koliko 84hz napravi razlike ;)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
191x7 kaže...
ansha kaže...
191x7 kaže...

Prestanite spominjati 60 Hz, nijedan ozbiljan gamer neće pristati na 60 Hz kada skoro pa i ne postoji monitor kojeg ne možeš u par klikova overclockati na barem 75 Hz.

Kako da ne...

 Ja se još nisam sreo s LCD monitorom kojeg se nije moglo clockati za barem 15 Hz, a probao sam i na TN i na IPS i na VA raznim modelima. I da, tih 15 Hz čini razliku.

Evo moj se ne moze...

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Daj neka ti meštar objasni kako se to radi, koja je tajna formula da se moze svaki monitor tako klokat... poslusajmo sta struka kaze 

14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
191x7 kaže...
ansha kaže...
191x7 kaže...

Prestanite spominjati 60 Hz, nijedan ozbiljan gamer neće pristati na 60 Hz kada skoro pa i ne postoji monitor kojeg ne možeš u par klikova overclockati na barem 75 Hz.

Kako da ne...

 Ja se još nisam sreo s LCD monitorom kojeg se nije moglo clockati za barem 15 Hz, a probao sam i na TN i na IPS i na VA raznim modelima. I da, tih 15 Hz čini razliku.

 Moj ide za 6Hz gore xD

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...

Daj neka ti meštar objasni kako se to radi, koja je tajna formula da se moze svaki monitor tako klokat... poslusajmo sta struka kaze 

To je znanstvena metoda matematicke indukcije - pokazes da se jedan moze, pokazes da se drugi moze, zakljucis da se svi mogu 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
191x7 kaže...

Prestanite spominjati 60 Hz, nijedan ozbiljan gamer neće pristati na 60 Hz kada skoro pa i ne postoji monitor kojeg ne možeš u par klikova overclockati na barem 75 Hz.

Bravo, upravo si rasplakao citavu hordu prljavih konzolasa.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
191x7 kaže...
ansha kaže...
191x7 kaže...

Prestanite spominjati 60 Hz, nijedan ozbiljan gamer neće pristati na 60 Hz kada skoro pa i ne postoji monitor kojeg ne možeš u par klikova overclockati na barem 75 Hz.

Kako da ne...

 Ja se još nisam sreo s LCD monitorom kojeg se nije moglo clockati za barem 15 Hz, a probao sam i na TN i na IPS i na VA raznim modelima. I da, tih 15 Hz čini razliku.

Evo moj se ne moze...

 ja mogu na svom 4k ali onda gubim mogucnost ukljucivanja "10 bitnih boja" mogu samo u opcijama ukljuciti 8bitne.

pa nisam bas siguran sto je pametno napraviti.

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Ja to nebi radio, sta ce tebi 75hz na 4k kad ni nemas sistem da to pokrece osim ako ne spustis debelo postavke.

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Moj je tvornički na 75 ali ga ja držim na 60 jer ne vidim apsolutno nikakvu razliku. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice