Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 572.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav,

 

na koji način se može registrirati na cyberportu pošto ne daju opciju za Hrvatsku?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Mozes se registrirati ali ne dostavljaju u HR i SLO.

6 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
LeskiRM kaže...

Stiglo sve iz Mindfactorya.

 

 

 Šalju li za Hrvatsku? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Aportus kaže...
LeskiRM kaže...

Stiglo sve iz Mindfactorya.

 

 

 Šalju li za Hrvatsku? 

 ne

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
6 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

ima li kakav webshop/trgovina tipa mindfactory.de a da dostavljaju u HR? mediamarkt dostavlja u HRV? evo sve moguce stranice na kojima su dobre ponude redom ne dostavljaju kod nas ali uredno npr kod Janeza dostavljaju... 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Zasada mi po svemu viđenome Amazon.de stoji kao najbolja opcija 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Poz.

Trebao bih pomoć jer ne kužim zašto ne mogu kupit jedan artikal kojeg sam napikirao povodom crnog petka.

Naime, otvorio sam kunsi žiro račun u PBZ i juče sam išao podignut karticu, a pošto znam da postoje te neke blokade kažem babi na šalteru hoću mToken zbog prethodno navedenog razloga, ona kaže ok i odradi ugovor.

Ja nešto nisam ni gledao u papire i samo sam otišao, dođem kući i ajde reko da instaliram aplikaciju, sve prođe ok i sve funkcionira, no gledam i vidim da ne piše mToken nego mPBZ i sad kad hoću nešto kupiti traži onaj 3d secure i opdbija transakciju.

Nije mi sad ništa jasno. 

Da li je mToken i mPBZ aplikacija isti klinac ili me je bakuta zajebala i sad moram plaćat tu aplikaciju koja mi uopće i ne treba i uz to moram opet u banku po mToken aplikaciju ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
brale92 kaže...

Poz.

Trebao bih pomoć jer ne kužim zašto ne mogu kupit jedan artikal kojeg sam napikirao povodom crnog petka.

Naime, otvorio sam kunsi žiro račun u PBZ i juče sam išao podignut karticu, a pošto znam da postoje te neke blokade kažem babi na šalteru hoću mToken zbog prethodno navedenog razloga, ona kaže ok i odradi ugovor.

Ja nešto nisam ni gledao u papire i samo sam otišao, dođem kući i ajde reko da instaliram aplikaciju, sve prođe ok i sve funkcionira, no gledam i vidim da ne piše mToken nego mPBZ i sad kad hoću nešto kupiti traži onaj 3d secure i opdbija transakciju.

Nije mi sad ništa jasno. 

Da li je mToken i mPBZ aplikacija isti klinac ili me je bakuta zajebala i sad moram plaćat tu aplikaciju koja mi uopće i ne treba i uz to moram opet u banku po mToken aplikaciju ?

gledaj prvo trebaš vidjeti da li ti treba internet bankarstvo ili mobilno bankarstvo, da li imaš nešto od toga!? To se radi ugovor te se plaća mjesečno

 

ovo što si ti uzeo mtoken to je samo dodatna zaštita za logiranje 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Jim Carrey kaže...

gledaj prvo trebaš vidjeti da li ti treba internet bankarstvo ili mobilno bankarstvo, da li imaš nešto od toga!? To se radi ugovor te se plaća mjesečno

 

ovo što si ti uzeo mtoken to je samo dodatna zaštita za logiranje 

 

 

 

Ma meni treba samo ta kartica da mogu kupovat preko neta sa npr. ebay,aliexpres,honorbuy,amazon...

Tražio sam mToken aplikaciju a ona napravila ugovor za mPBZ od koje nemam aposlutno nikakve koristi jer očito ne mogu sa njom ništa kupiti jer traži taj 3d secure.

Možda taj 3d secure opet nema veze ni sa mToken ?

Čitam ovaj ugovor i piše slijedeće:

Usluga mPBZ koristi se putem mPBZ aplikacije instalirane na mobilni telefonski uređaj unutar koje je implementiran mToken koji služi za autentifikaciju i autorizaciju.

Sad mi tek nije ništa jasno.

Ajde pls neko ko se kuži da mi objasni šta točno da tražim u banci da bih mogao koristit karticu za gore navedene sajtove.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 2:46 (brale92).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
brale92 kaže...

 

 Ma meni treba samo ta kartica da mogu kupovat preko neta sa npr. ebay,aliexpres,honorbuy,amazon...

Tražio sam mToken aplikaciju a ona napravila ugovor za mPBZ od koje nemam aposlutno nikakve koristi jer očito ne mogu sa njom ništa kupiti jer traži taj 3d secure.

Možda taj 3d secure opet nema veze ni sa mToken ?

 

 što je sada na kraju mPBZ ili mToken. Kartica ti nije valjana jer je žiro račun u kunama. Treba devizni račun u EUR, USD... Isto tako ako želiš iskoristit taj žiro račun u kunama napravi paypal account te stavi tu svoju kartica pa plaćaš preko njega.

 

Da li možeš preko interneta mobitel ili računalo do svojih računa vidjeti stanje itd. 

 

kada staviš karticu na paypal trebat ćeš ju potvrditi te će paypal uzeti dio novca sa računa sa opisom u kojem je kod sa kojim potvrđuješ 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Jim Carrey kaže...

 što je sada na kraju mPBZ ili mToken. Kartica ti nije valjana jer je žiro račun u kunama. Treba devizni račun u EUR, USD... 

 

1. Napisao sam da sam tražio mToken a ona mi napravila ugovor za mPBZ i došao mi u sms poruci link za skidanje i aktiviranje iste.

2. To što je u kunama nema apsolutno nikakve veze, jer mi brat ima istu karticu u kunama i ima taj mToken na mobu i vrši transakcije gdje god želi. (on mi i je rekao da idem i tražim taj mToken jer bez toga je kartica gotovo beskorisna)

3. Ne treba sigurno, kunski je ok :)

6 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Odi fino u hrvatsku postu, plati 50kn za kreditnu, i kad je dobijes, vezi je uz paypal. Kad pozelis nesto kupiti, uplati solde na karticu i plati paypalom. Paypal primaju svugdi, a i ti si osiguran ako te zajebu, recimo na ibeju, jer ce ti paypal vratit solde. Ja sam grafu i ssd narucio iz neakvog ducana u svabiji, a nasao sam ga gugl pretragom koji informaticki ducan u svabiji salje u hr. Nisan se ni rega na njega, nego kao guest, jer ni ja ne kuzim svapsku, a prevoditelj u chromeu je zakurac, iako donekle pomogne. Paypal i tu hpb karticu soluciju mozes i zaobici ako nisi pod ovrhom i kupiti direktno kreditnom, ali onda poredaj ducane, opet gugl pretraga, koji prima koju karticu. Mislim da ima neki web portal bas za takve pretrage, ali ja sam ga koristio prije godinu dana i zaboravija kako se zove.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Gorstak79 kaže...
Odi fino u hrvatsku postu, plati 50kn za kreditnu

 

Ne želim kreditnu od poštanske banke.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Nasao. Svapska verzija nabave.net je geizhals.de
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
brale92 kaže...
Jim Carrey kaže...

 što je sada na kraju mPBZ ili mToken. Kartica ti nije valjana jer je žiro račun u kunama. Treba devizni račun u EUR, USD... 

 

1. Napisao sam da sam tražio mToken a ona mi napravila ugovor za mPBZ i došao mi u sms poruci link za skidanje i aktiviranje iste.

2. To što je u kunama nema apsolutno nikakve veze, jer mi brat ima istu karticu u kunama i ima taj mToken na mobu i vrši transakcije gdje god želi. (on mi i je rekao da idem i tražim taj mToken jer bez toga je kartica gotovo beskorisna)

3. Ne treba sigurno, kunski je ok :)

 ne znam što bi bilo pogledaj ovu temu https://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/pbz365-aktiviraj-korisnicki-3dsecure/213223.aspx

 

ako imaš instalirano mPBZ probaj dodati karticu, inače taj 3d secure ti je za potvrđivanje kartice kod kupnje zašto piše da nije aktivirani ne bi znao 

 

što kada ideš na nastavak kod tog 3d što ti dalje piše? 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
@Brale92

Hpb kartica se moze vezati uz paypal, sto znam pouzdano. Za kartice drugih banki ne znam, proguglaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Gorstak79 kaže...
Odi fino u hrvatsku postu, plati 50kn za kreditnu, i kad je dobijes, vezi je uz paypal. Kad pozelis nesto kupiti, uplati solde na karticu i plati paypalom. Paypal primaju svugdi, a i ti si osiguran ako te zajebu, recimo na ibeju, jer ce ti paypal vratit solde. Ja sam grafu i ssd narucio iz neakvog ducana u svabiji, a nasao sam ga gugl pretragom koji informaticki ducan u svabiji salje u hr. Nisan se ni rega na njega, nego kao guest, jer ni ja ne kuzim svapsku, a prevoditelj u chromeu je zakurac, iako donekle pomogne. Paypal i tu hpb karticu soluciju mozes i zaobici ako nisi pod ovrhom i kupiti direktno kreditnom, ali onda poredaj ducane, opet gugl pretraga, koji prima koju karticu. Mislim da ima neki web portal bas za takve pretrage, ali ja sam ga koristio prije godinu dana i zaboravija kako se zove.

 Ako je kreditna kartica onda ne mora nikakve novce uplacivati na racun. Brkate pojmove debitna i kreditna. 

 

Daj link iz poste o kojoj se kartici radi. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
U pravu si, debitna. Copy paste je problematicno izvest na ovom mobu, ali pogledaj sam, kartica kosta 50kn za napravit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Jim Carrey kaže...

 ne znam što bi bilo pogledaj ovu temu https://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/pbz365-aktiviraj-korisnicki-3dsecure/213223.aspx

 

ako imaš instalirano mPBZ probaj dodati karticu, inače taj 3d secure ti je za potvrđivanje kartice kod kupnje zašto piše da nije aktivirani ne bi znao 

 

što kada ideš na nastavak kod tog 3d što ti dalje piše? 

 

 

 


Gdje se može dodat kartica u toj aplikaciji ?

Kad kliknem na opciju kartice nema izlistana niti jedna kartica, a nema ni gumb za dodaj karticu ili slično.

Pod "računi" piše moje ime i ostali podaci o računu kao i stanje istog.

Kad idem nastavak dobijem da je potvrda otkazana a ne kao u toj temi koju si linkao.

Zar niko nema istu karticu u istoj banci da kaže koju provjerenu informaciju ?

11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Idi u banku i traži aktivaciju pbzmtokena, dobiješ kodove, skineš i aktiviraš aplikaciju pomoću kodova i dobiješ pristup jednokratnim zaporkama koje ti trebaju za zadnji korak plaćanja (slika koju si objavio gore)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
_mark0_69 kaže...

Idi u banku i traži aktivaciju pbzmtokena, dobiješ kodove, skineš i aktiviraš aplikaciju pomoću kodova i dobiješ pristup jednokratnim zaporkama koje ti trebaju za zadnji korak plaćanja (slika koju si objavio gore)

 

Pa to sam i tražio.

Napravila žena neki ugovor, aktivacijski kod kao i sami link za skidanje aplikacije sam dobio u sms poruci, samo mi nije jasno zašto mi je napravila ugovor za mPBZ aplikaciju a ne tu mToken aplikaciju, evo vidim na storeu da su to dvije različite aplikacije.

Ovako izgleda mPBZ  a ovako mToken.

Mogu li ja sad otić u banku i reć da tu mPBZ  aplikaciju ne želim i da raskidam ugovor, a zatražit taj mToken, ili mToken nije moguće koristit bez ove mPBZ  aplikacije ?

Jebe lud zbunjenog i to samo jer rade šarlatani u bankama. Fino sam joj objasnio za šta mi treba kartica, jasno i glasno rekao da želim token aplikaciju, a na kraju dobio posve drugu aplikaciju i uslugu. (malo sam ja kriv što nisam pročitao šta potpisujem)

Evo ovo sam ja instalirao na isti način.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 12:51 (brale922).
6 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Jano mi  je sad da je babuška napravila zajeb, ništa onda morat ću opet u banku.

Samo jedno pitanjce još.

Mogu li u bilo kojoj poslovnici zatražit taj mToken ?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Možeš. Ponesi karticu i osobnu i to je to.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
_mark0_69 kaže...

Možeš. Ponesi karticu i osobnu i to je to.

 

i mobitel heh

možda i ne treba ako je postupak kao i kod ove aplikacije

11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Isti je postupak, ne treba ti mob odmah, možeš preuzet i aktivirat aplikaciju kad hoćeš.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
_mark0_69 kaže...

Isti je postupak, ne treba ti mob odmah, možeš preuzet i aktivirat aplikaciju kad hoćeš.

 

Nije baš kad hoćeš, ova tetka je rekla da u roku 24 sata moraš instalirat i aktivirat inače predpostavljam moraš novi kod dobit.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
brale922 kaže...

 

Gdje se može dodat kartica u toj aplikaciji ?

Kad kliknem na opciju kartice nema izlistana niti jedna kartica, a nema ni gumb za dodaj karticu ili slično.

Pod "računi" piše moje ime i ostali podaci o računu kao i stanje istog.

Kad idem nastavak dobijem da je potvrda otkazana a ne kao u toj temi koju si linkao.

Zar niko nema istu karticu u istoj banci da kaže koju provjerenu informaciju ?

 ne znam vidio sam na google da app ima. Jer imam samo internet bankarstvo nemam mobilno. Nadam se da ćeš uspijeti složiti i kupiti što ti treba. 

 

Ali ne vidim razloga da bježiš od paypal kad je sigurniji nego plaćati karticom gdje god.

12 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Da li alternate.de dostavlja u hr ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

jel ima neka provjerena njemačka stranica koja prodaje mobitele, konkretno me zanima google pixel, vidim da ga nemaju u ponudi na computer universeu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Peykovac kaže...

Da li alternate.de dostavlja u hr ?

 ne dostavlja.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice