Boot USB

poruka: 38
|
čitano: 73.193
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Boot USB
Odimidodjimi kaže...

 Pliz netko neka pomogne, napravio sam botabilni stick sa Unetbootin i kad pokušam butati win xp sa njega pojavi mi se samo plavi ekran sa jednim izborom default. Ajde ako netko zna neka pomogne.

Ja ti mogu objasniti kako preko SARDU 2.0.6.5 napraviti botabilni usb.

 

Upute:
0.
Download SARDU
1. Extract to SARDU

2.Stavis USB u komp

3.Formatiras USB na FAT32 format

4.Pokrenes SARDU

5.Kliknes na Search USB

6.Klikni u programu gdje ti pise windows. Pod rubrikom Windows installer ponuđeno ti je: Win Xp Home / Win Xp Professional / Win Xp 64
Prijeđi mišem preko odgovarajućeg windowsa i pojavit ce ti se kako ti se treba zvati iso slika. ( vidi drugu sliku ) 
7.Preimenuješ ISO sliku i premjestiš ju u folder  \SARDU_2.0.6.5\ISO Primjer: Install_XP_pro.iso    (Bez *)
8.Ponovno pokreni SARDU ili klikni na Refresh ISO (zelena ikona)
9.Pojaviti ce ti se kvačica ispred odabranog windowsa  

10. Kliknes na Plavi USB i to je to. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 18:49 (zagi55).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Boot USB
Odimidodjimi kaže...

 Pliz netko neka pomogne, napravio sam botabilni stick sa Unetbootin i kad pokušam butati win xp sa njega pojavi mi se samo plavi ekran sa jednim izborom default. Ajde ako netko zna neka pomogne.

Za XP ,puno bolja opcija je WinToFlash ili Rufus.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
neaktivan
offline
Boot USB

Bokic, meni treba pomoc stavija sam na usb Backtrack zanima me da li se moze bootati na win7? i kako hvala.

 

If anything just cannot go wrong, it will anyway
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Boot USB

Hvala na uputama, taman mi danas dobro doslo :) Mislim na SARDU...

MB ASRock alivenf7g-hdredy, Athalon64 4200+x2 na 2850mh, 2gb pc667mh crucial, power color ati hd2600pro 256 mb ddr3, HD 160gb sata2 Philips 190wv
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2013 12:11 (Japac).
12 godina
offline
Boot USB
Da ne otvaram novu temu skino sam memtest boot za usb
i sad kad idem staviti da usb boot bude first device uopce mi ga ne prikazuje kao opciju vec samo cdrw,hdd i removable devices i na ni jednu opciju nece da boota sa usb-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Boot USB

Ako je iso bootabilan da li ga mogu samo staviti u usb flash i da li cu moci normalno instalirat windowse ili morat i napravit bootabilni usb???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Boot USB
zviznemte kaže...

Ako je iso bootabilan da li ga mogu samo staviti u usb flash i da li cu moci normalno instalirat windowse ili morat i napravit bootabilni usb???

-medij mora biti bootabilan... (ISO ne stavljaš na njega, tj tad bi bio običan file, drugačiji način je mountanje ISOa kao virtualdrive.. tad je CD-DVD).

-loša tema.. jer npr za win imaš MSov tools, svaki OS ima omiljeni boot-FS dok svi kao zajednički mogu koristit fat32 ali i problemi s particijom i samim flashdiskom, BIOSom itd. Traži novije teme/odgovore...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 16:18 (ihush).
11 godina
offline
Re: Boot USB
ihush kaže...
zviznemte kaže...

Ako je iso bootabilan da li ga mogu samo staviti u usb flash i da li cu moci normalno instalirat windowse ili morat i napravit bootabilni usb???

-medij mora biti bootabilan... (ISO ne stavljaš na njega, tj tad bi bio običan file, drugačiji način je mountanje ISOa kao virtualdrive.. tad je CD-DVD).

-loša tema.. jer npr za win imaš MSov tools, svaki OS ima omiljeni boot-FS dok svi kao zajednički mogu koristit fat32 ali i problemi s particijom i samim flashdiskom, BIOSom itd. Traži novije teme/odgovore...

 hvala na odgovoru, ali u međuvremenu sam se snašao :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice