Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj

poruka: 54
|
čitano: 9.843
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
Darky kaže...

možda blesavo zvuči, ali na toj particiji se obično nađe software koji često vrijedi više od cijelog laptopa skupa sa win

 

U čemu je problem sjesti i 15 minuta prolistati i pročitati upute za korištenje?

(ja sam kad sam kupio svoj prvi laptop to uredno napravio, jednako kako i svaki novi uređaj koji kupim)

 

a bloatware-a i shiny djidji kako ih ti zoveš imaju

  • drivere za sve kaj ti treba za taj laptop
  • recovery tool za kloniranje diska (aka Acronis ili bolje)
  • programe za zaštitu i sigurnost (parkiranje diskova, driver za žiroskop sonde)

 

e sad ako ti baš želiš bit mulac i ne iskorisiti nešto što si platio skupo (jer brand računala su skuplja od nekih običnih) onda budi.

Pametni znaju čemu služe upute.

 

Driveri su najcesce zastarjeli.

Programi za zastitu i sigurnost se instaliraju naknadno, takodjer novije verzije nego sto se nadju na toj particiji.

Ja svoje laptope uzimam sa linuxom jer imam origigli windowse koje instaliram na njih.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
Darky kaže...
tnakir kaže...

Bas zato jer postoje kreteni i klinci bi trebalo stavljati taj DVD. Koliko ih on moze kostat? 100 kn? Pa evo vam 100kn vise skrti mamojebci, samo mi dajte dvd. Uostalom, ja prvi nebi instalirao njihove winse sa hrpom bloatware-a i shiny djidji.

možda blesavo zvuči, ali na toj particiji se obično nađe software koji često vrijedi više od cijelog laptopa skupa sa win

 

U čemu je problem sjesti i 15 minuta prolistati i pročitati upute za korištenje?

(ja sam kad sam kupio svoj prvi laptop to uredno napravio, jednako kako i svaki novi uređaj koji kupim)

 

a bloatware-a i shiny djidji kako ih ti zoveš imaju

  • drivere za sve kaj ti treba za taj laptop
  • recovery tool za kloniranje diska (aka Acronis ili bolje)
  • programe za zaštitu i sigurnost (parkiranje diskova, driver za žiroskop sonde)

 

e sad ako ti baš želiš bit mulac i ne iskorisiti nešto što si platio skupo (jer brand računala su skuplja od nekih običnih) onda budi.

Pametni znaju čemu služe upute.

 

 

 

Nisam dobro razumjela..šta ne iskoristiš?

Imam vec od prije licencirane windowse, a ovaj lap sam kupila radi karakteristika a ne radi windowsa i hp paketa na njima..

ako vec to dolazi predinstalirano i ako to plačamo, onda nam mogu bez problema dozvoliti skidanje kopije istog programa kojeg si platio (kao što ima windows, tj. microsoft).

ili zbog čega te diskove ne stave na net da ljudi kojima trebaju mogu skinuti (naravno besplatno za onoga tko je platio).

što je najgore prilikom preuzimanja lapa sam pitala dal je to sve i dali dobivam kakve cd-ove uz njega a odgovor je bio citiram:

"Tko još danas čita upute kako se koristi laptop".

Mislim čovijek je u pravu :-)

 

lp.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2011 12:58 (delfin2304).
15 godina
neaktivan
offline
Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj

Nego pitanje je i dalje:

1. Šta se događa ako ja samo napravim reinstalaciju windowsa 7 sa svojim DVD-om i original licencom?

2. Ako stavim da mi napravi recovery cd-e, dal on radi sliku sadašnjeg stanja ili recovery na tvorničke postavke?

Naime recovery cd-e mogu samo 1 napraviti.

 

LP.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
delfin2304 kaže...

Nego pitanje je i dalje:

1. Šta se događa ako ja samo napravim reinstalaciju windowsa 7 sa svojim DVD-om i original licencom?

2. Ako stavim da mi napravi recovery cd-e, dal on radi sliku sadašnjeg stanja ili recovery na tvorničke postavke?

Naime recovery cd-e mogu samo 1 napraviti.

 

LP.

1. ako staviš svoje win neće ti proči aktivacija, već moraš imati CD od win koji su kompatiblini sa tvojom licencom (uglavnom na naljepnici ti piše PN windowsa, recimo na mojim xp piše X10, i ako nije x10 CD ne prolazi autorizacija)

uglavnom možeš zvati 0800 300 300 MS hrvatska ali oni će ti ponoviti ovo kaj ti ja govorim

Disclamer:

nisam probao kako je to sa win 7, pa za nih ne mogu tvrditi da je isti scenarij

 

2. recovery sustav ako ima factory default vraća počeno stanje, znači formatira HDD i ponovo instalira drivere i sve toolove kao da si jučer kupio komp

ako je samo recovery tool bez windowsa onda ti nudi samo backup opcije sa sačuvaš važne podatke

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
Darky kaže...
delfin2304 kaže...

Nego pitanje je i dalje:

1. Šta se događa ako ja samo napravim reinstalaciju windowsa 7 sa svojim DVD-om i original licencom?

2. Ako stavim da mi napravi recovery cd-e, dal on radi sliku sadašnjeg stanja ili recovery na tvorničke postavke?

Naime recovery cd-e mogu samo 1 napraviti.

 

LP.

1. ako staviš svoje win neće ti proči aktivacija, već moraš imati CD od win koji su kompatiblini sa tvojom licencom (uglavnom na naljepnici ti piše PN windowsa, recimo na mojim xp piše X10, i ako nije x10 CD ne prolazi autorizacija)

uglavnom možeš zvati 0800 300 300 MS hrvatska ali oni će ti ponoviti ovo kaj ti ja govorim

Disclamer:

nisam probao kako je to sa win 7, pa za nih ne mogu tvrditi da je isti scenarij

 

2. recovery sustav ako ima factory default vraća počeno stanje, znači formatira HDD i ponovo instalira drivere i sve toolove kao da si jučer kupio komp

ako je samo recovery tool bez windowsa onda ti nudi samo backup opcije sa sačuvaš važne podatke

 

 Možda me nisi dobro razumio:

Dakle u programu imam opciju kreiranja recovery diskova, nisam ih kreirala do sada.

Ako sad idem napraviti te diskove, kakav recovery će mi napraviti sadašnje stanje?

Sada trenutno imam 3 particije (C:, D:recovery, G:moja particija).

Problem je nastao kad sam od D: particije napravila d i g.

16 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
delfin2304 kaže...

 Možda me nisi dobro razumio:

Dakle u programu imam opciju kreiranja recovery diskova, nisam ih kreirala do sada.

Ako sad idem napraviti te diskove, kakav recovery će mi napraviti sadašnje stanje?

Sada trenutno imam 3 particije (C:, D:recovery, G:moja particija).

Problem je nastao kad sam od D: particije napravila d i g.

Iz prakse, nijedan recovery ti neće napraviti sadašnje stanje. U principu "zgazi" sve na disku i postavi stanje kakvo je bilo kad si kupila računalo. Uz to uništi obično i sve podatke.

Da, opcije podjele diska na takav način kakav si napravila nije baš neka sreća.

15 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
delfin2304 kaže...

 Možda me nisi dobro razumio:

Dakle u programu imam opciju kreiranja recovery diskova, nisam ih kreirala do sada.

Ako sad idem napraviti te diskove, kakav recovery će mi napraviti sadašnje stanje?

Sada trenutno imam 3 particije (C:, D:recovery, G:moja particija).

Problem je nastao kad sam od D: particije napravila d i g.

uf

ovako ne znam što ti točno imaš na disku, bez pogleda na samo stanje ne mogu ti reči kaj se bude dogodilo.

recover particija je uglavnom sakrivena i ne vidi se iz win, jednako tako ima 4 GB ili manje a poziva se iz BIOSa

 

za točan odgovor i pravi savjet morao bih dobiti laptop u ruke.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj

Našla sam..

recovery ne mogu raditi jer mi je oštećena recovery particija, tako da mi ništa ne znaći..

trebaju diskovi..

ako ne onda čista reinstalacija samih windowsa

 

16 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
delfin2304 kaže...

Našla sam..

recovery ne mogu raditi jer mi je oštećena recovery particija, tako da mi ništa ne znaći..

trebaju diskovi..

ako ne onda čista reinstalacija samih windowsa

 

Iskreno, spremi podatke na sigurno i reinstaliraj windowse, ja ne bi šao preko recovery CD-ova. Problem je jedino key, tj. verzija Windowsa koja odgovara.

14 godina
protjeran
offline
Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj

ženo,drugom prilikom skupi pare,pa kupi 2,5" hdd,utrpaj ga u Pavilion kao sekundarni disk i na njega nabacuj što god poželiš i dijeli ga na sto particija ako hoćeš.kad ti dovedu u red Recovery particiju-VIŠE JE NE DIRAJ..uostalom dijeliti Recoveri particiju je debilno jer je reda veličine,karikiram 18-19 gb,dok je zauzeto oko 16gb..što dsi mislila postići dijeljenjem skoro full particije,samo Bog može reći..{#}

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
linuxjuzer kaže...
..NE DIRAJ..uostalom dijeliti Recoveri particiju je debilno jer je reda veličine,karikiram 18-19 gb,..

 -stvarno karikiraš.. (recovery disk nije isto što i sys.recovery, hint velićina win-install+driveri-tools.=3GB, često je rec. particija 6-10GB nepotrebno veća...).

-koliko gantlemana, rekao bi da je neka djeva u nevolji.

 

- skini onaj rec.CD za 6000, nemaš što izgubiti (jer si već izgubila više vremena ovako..) podatke na sigurno pa se igraj. Recovery briše sve (i particije..)

btw, RTFM je jedno od pravila, ako nisi čitala, ako nisi znala trebala si se upoznati. Sad nije zato HP kriv. Oni su svoj dio obavili, uštedjeli su na diskovima, ali imala si mogućnost napraviti ih sama (na vriejme, sad je kasno, to nije krivica drugih).

Servis također nema ništa s tim, nije kvar (dok telefoniraš..) kvar je ako ga odneseš i reklamiraš.. no to je za sad hipotetski.. (nisu za sve krivi drugi, ponekad samo loša sreća)

Pokušaj srediti stvar, ako treba pomoć, postaj pitanje.. dok za kukanje-kritiziranje nemam puno razumijevanja.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2011 21:47 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
ihush kaže...
linuxjuzer kaže...

- skini onaj rec.CD za 6000, nemaš što izgubiti (jer si već izgubila više vremena ovako..) podatke na sigurno pa se igraj. Recovery briše sve (i particije..)

btw, RTFM je jedno od pravila, ako nisi čitala, ako nisi znala trebala si se upoznati. Sad nije zato HP kriv. Oni su svoj dio obavili, uštedjeli su na diskovima, ali imala si mogućnost napraviti ih sama (na vriejme, sad je kasno, to nije krivica drugih).

Servis također nema ništa s tim, nije kvar (dok telefoniraš..) kvar je ako ga odneseš i reklamiraš.. no to je za sad hipotetski.. (nisu za sve krivi drugi, ponekad samo loša sreća)

Pokušaj srediti stvar, ako treba pomoć, postaj pitanje.. dok za kukanje-kritiziranje nemam puno razumijevanja.

 

 

Da imaš pravo..ništa od kukanja:)

Samo sam sljedila proceduru koja piše u garantnom listu "pri bilo kakvom kvaru nazvati HP službu":)

Ovako..sutra ću znati šta je sa diskovima i dal ću ih dobiti:)), ako ne onda ide čista instalacija win koje imam pa ću vidjeti dal je problem "softverski".

Ako nešto ne bude išlo kako treba javim se..ok.

Hvala na razumjevanju i izvinite na gnjavaži..znate kakve su žene:))

15 godina
neaktivan
offline
Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj

No evo...vratila sam se.

Ponuda za recovery je 555,00 kn, instalacija iste verzije Win s ovom licencom neće ići jer je mogu iskoristiti samo jednom bez obzira što se radi o istom računalu.

Tako da...žao mi je, ali previše je to gluposti za mene. Tako da HP drugi puta bye, bye...

 

Inače, imam doma još jedno HP stolno računalo s kojim su došli ti cd-ovi.. Zvala onoga kod kojeg sam lap kupila i rekao je jednostavno da nema nikakvih cdova.

Eto zašto ljudi ilegalno koriste programe...Neda im se zezat sa svim tim nepotrebnim procedurama i pravilima.

 

Znam...žena sa...pogriješila sam, ali opet...sve lijepo platila i mislila da je to to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
delfin2304 kaže...

No evo...vratila sam se.

Ponuda za recovery je 555,00 kn, instalacija iste verzije Win s ovom licencom neće ići jer je mogu iskoristiti samo jednom bez obzira što se radi o istom računalu.

Tako da...žao mi je, ali previše je to gluposti za mene. Tako da HP drugi puta bye, bye...

 

Inače, imam doma još jedno HP stolno računalo s kojim su došli ti cd-ovi.. Zvala onoga kod kojeg sam lap kupila i rekao je jednostavno da nema nikakvih cdova.

Eto zašto ljudi ilegalno koriste programe...Neda im se zezat sa svim tim nepotrebnim procedurama i pravilima.

 

Znam...žena sa...pogriješila sam, ali opet...sve lijepo platila i mislila da je to to.

ma kako neće ići????

pa jel imaš licencu najljepljenu sa donje strane?

ako imaš pročitaj part number windowsa

onda nađi nekoga tko ima CD sa takvim part numberom i nek ti napravi kopiju medija

ponovo instaliraš win. a ako zapne kod aktivacije 0800 300 300 MS hrvatska

 

ja sam nedavno tako restaurirao jedan IBM sa win xp sp2 OEM

 

15 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
delfin2304 kaže...

No evo...vratila sam se.

Ponuda za recovery je 555,00 kn, instalacija iste verzije Win s ovom licencom neće ići jer je mogu iskoristiti samo jednom bez obzira što se radi o istom računalu.

Tako da...žao mi je, ali previše je to gluposti za mene. Tako da HP drugi puta bye, bye...

 

Inače, imam doma još jedno HP stolno računalo s kojim su došli ti cd-ovi.. Zvala onoga kod kojeg sam lap kupila i rekao je jednostavno da nema nikakvih cdova.

Eto zašto ljudi ilegalno koriste programe...Neda im se zezat sa svim tim nepotrebnim procedurama i pravilima.

 

Znam...žena sa...pogriješila sam, ali opet...sve lijepo platila i mislila da je to to.

Pokusaj pisati HP-u direktno (Americkom) pa vidi sta se da napravit.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 17:35 (tnakir).
15 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
delfin2304 kaže...

..

Eto zašto ljudi ilegalno koriste programe...Neda im se zezat sa svim tim nepotrebnim procedurama i pravilima.

...

 hmm, da. Simpatično rezoniranje.

-recovery disk nema cijenu, ne prodaje se (zabranjeno), tako da dobiveni odgovor nema veze s vezom (htjeli su ti prodati OEM win).

-imaš key, imaš link na rec.6000, instaliraj već jednom. Kod online aktivacije može biti problem (jer je to i smisao) ali prvo zec, pa onda ražanj, tad nazovi ms-hr... (mada je službeno za OEM support proizvođač ali kod nas ništa nije 'normalno').

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
delfin2304 kaže...

No evo...vratila sam se.

Ponuda za recovery je 555,00 kn, instalacija iste verzije Win s ovom licencom neće ići jer je mogu iskoristiti samo jednom bez obzira što se radi o istom računalu.

Tako da...žao mi je, ali previše je to gluposti za mene. Tako da HP drugi puta bye, bye...

 

Inače, imam doma još jedno HP stolno računalo s kojim su došli ti cd-ovi.. Zvala onoga kod kojeg sam lap kupila i rekao je jednostavno da nema nikakvih cdova.

Eto zašto ljudi ilegalno koriste programe...Neda im se zezat sa svim tim nepotrebnim procedurama i pravilima.

 

Znam...žena sa...pogriješila sam, ali opet...sve lijepo platila i mislila da je to to.

Ma gdje si to bila?!?

15 godina
offline
Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj

Ako ti trebaju Win7 Home Premium 64bit HP OEM javi se.

Rade sa keyevima HP-ovih laptopa.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj

Hvala, ne trebaju mi win7...

moj dragi muž je riješio problem.

Jednostavno je pokrenuo stvaranje sistem recovery diskova iz HP managera (nikad ih nisam radila),

uredno napravio 4 dvd-a i na zaprepaštenje gospođe iz HP službe uredno podignuo recovery konzolu i vratio računalo na tvorničke postavke.

Za sada sve radi kako treba, sa orginalnim windowsima, i sa 550,00kn u novčaniku;-)

Hvala na trudu i savjetima...

LP.

15 godina
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
delfin2304 kaže...

Hvala, ne trebaju mi win7...

moj dragi muž je riješio problem.

Jednostavno je pokrenuo stvaranje sistem recovery diskova iz HP managera (nikad ih nisam radila),

uredno napravio 4 dvd-a i na zaprepaštenje gospođe iz HP službe uredno podignuo recovery konzolu i vratio računalo na tvorničke postavke.

Za sada sve radi kako treba, sa orginalnim windowsima, i sa 550,00kn u novčaniku;-)

Hvala na trudu i savjetima...

LP.

aj samo reci gdje je našao HP menager? bio ti je instaliran na disku u windowsima?

 

15 godina
offline
Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj

Ma meni taj bloatware kojeg proizvodjaci stavljaju na inicijalnu instalaciju OS-a ide na zivce. Zato sam frendu nasao kompatibilni OEM, lijepo ga definirao preko vlite-a, uvalio najnovije drivere i to je to. Sve sto on jos mora instalirati je 3D guard i nekakav sound enhancement sw.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
delfin2304 kaže...

Hvala, ne trebaju mi win7...

moj dragi muž je riješio problem.

Jednostavno je pokrenuo stvaranje sistem recovery diskova iz HP managera (nikad ih nisam radila),

uredno napravio 4 dvd-a i na zaprepaštenje gospođe iz HP službe uredno podignuo recovery konzolu i vratio računalo na tvorničke postavke.

Za sada sve radi kako treba, sa orginalnim windowsima, i sa 550,00kn u novčaniku;-)

Hvala na trudu i savjetima...

LP.

Meni to nije uspjevalo, nazalost sam presao preko particije sa shrinkom diska.

Zasto 550 kn? Zar si nasla za kupiti ovdje kod nas Recovery Diskove?

 

A i ovo sto kaze tnakir, dobije se nepotrebni bloatware, skinuo sam jednostavno OEM disk, jedino mi vlite ne radi kako treba, tako da ne mogu integrirati SP1 u njega...

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
15 godina
offline
Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj

Jel ti sljaka onaj ISO? Ja sam integrirao sve bez problema? Imas tu negdi na forumu temu kako sve integrirati u Win7, mislin da ju je Lazarus ili Ivo napisao.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Narudžba HP Recovery Diska u Hrvatskoj
tnakir kaže...

Jel ti sljaka onaj ISO? Ja sam integrirao sve bez problema? Imas tu negdi na forumu temu kako sve integrirati u Win7, mislin da ju je Lazarus ili Ivo napisao.

Je, evo upravo integrirao, jos samo nova instalacija i to je to.

 

Hvala.

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice