VMware Player ili VirtualBox ?

poruka: 18
|
čitano: 4.768
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Može li mi ko reći koji je bolji od ova dva: VMware Player ili VirtualBox ? Probao sam oba ali VMware mi se čini nekako bolji i brži, dok VirtualBox je dosta spor (guest mislim).Pokušavao sam puno metoda da ubrzam guest u VirtualBoxu ali opet sporo. Koji od ova dva preporučujete i zašto ? Je li mi potreban Workstation ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Meni je VMWare takoder brzi, koristim samo VMWare player i to je to (poslije ti samo ponudi da instaliras VMWare tools).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: VMware Player ili VirtualBox ?
Silwncer kaže...

Može li mi ko reći koji je bolji od ova dva: VMware Player ili VirtualBox ? Probao sam oba ali VMware mi se čini nekako bolji i brži, dok VirtualBox je dosta spor (guest mislim).Pokušavao sam puno metoda da ubrzam guest u VirtualBoxu ali opet sporo. Koji od ova dva preporučujete i zašto ? Je li mi potreban Workstation ?

 Virtualbox je full feature dok je wmvare player okljaštrena verzija workstationa. Virtualbox se dosta ubrza ako instaliraš njegove integration toolse na guest.

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 8:45 (peroko).
16 godina
odjavljen
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Rijetkima je zapravo potreban workstation. Od par isprobanih virtualizacijskih softvera - definitivno mi se vmware najviše sviđa.

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Je Petko, meni je isto bolji, samo što se ne može koristiti free u poslovne svrhe. Hence VirtualBox.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: VMware Player ili VirtualBox ?
Leryan kaže...

Je Petko, meni je isto bolji, samo što se ne može koristiti free u poslovne svrhe. Hence VirtualBox.

 

Istina, ali cijena je stvarno povoljna...

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

To je isto true, da mi baš treba uzeo bih odmah, ali za par testova na poslu VB mi je dovoljan. Sve ovisi kaj kome treba.

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Evo isprobao sam Player i zadovoljava sve moje potrebe. Pro verziju mislim kupiti kasnije. Da li onda dozvoljava uzimanje snapshota ?

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: VMware Player ili VirtualBox ?
Silwncer kaže...

Evo isprobao sam Player i zadovoljava sve moje potrebe. Pro verziju mislim kupiti kasnije. Da li onda dozvoljava uzimanje snapshota ?

 

Nope...

 

How do VMware Player and VMware Player Pro compare to VMware Workstation?

VMware Player Pro enables you to quickly and easily create and run virtual machines. The VMware Player user interface is designed to be as easy to use as possible. It is intended for people who need to run virtual machines, typically provided to them by their IT organization, system administrator, instructor, software supplier etc.

VMware Workstation is much more advanced and comes with powerful features including snapshots, cloning, remote connections to vSphere, sharing VMs, advanced Virtual Machines settings and much more. Workstation is designed to be used by technical professionals such as developers, quality assurance engineers, systems engineers, IT administrators, technical support representatives, trainers, etc. More comparison details are available in the Workstation vs Player Pro comparison table.

Freak Show Inc.
10 godina
odjavljen
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

A kaj ga onda naplaćuju ? Imam Workstation 11 na računalu ali za laptop mi je onda Player dosta.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Inace, tko je bolji po pitanju 3D akceleracije?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Vmware,kod Virtualboxa nekad zna zavrsiti s BSOD.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Ako deinstaliram Player i instaliram Workstation, hoće li virtualne masine ostati nakon deinstalaciije ili će i one biti uklonjene ?

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: VMware Player ili VirtualBox ?
Silwncer kaže...

Ako deinstaliram Player i instaliram Workstation, hoće li virtualne masine ostati nakon deinstalaciije ili će i one biti uklonjene ?

 

Ostaju - miče se samo ono što se pri instalaciji pojavilo!

Freak Show Inc.
10 godina
odjavljen
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Hvala,namjeravam instalirati Workststion 11 pa da ne instaliram OS ponovo.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Evo instalirao sam Workstation, radi super :) Ova v11 mi se čini bolja nego prijašnje verzije.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: VMware Player ili VirtualBox ?
Silwncer kaže...

Evo instalirao sam Workstation, radi super :) Ova v11 mi se čini bolja nego prijašnje verzije.

 

Po čemu? Koristim desetku, pa me zanima...

Freak Show Inc.
10 godina
odjavljen
offline
VMware Player ili VirtualBox ?

Meni se laptop smrzavao sa v10. Sa 11 radi odlično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice