[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

poruka: 581
|
čitano: 203.578
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
josip2104 kaže...

Pozdrav! Jel je moje računalo kompatibilno za hackintosh? HW je pod moj pc. Hvala na odgovoru!

Slobodno instaliraj, mozda nece sve proci iz prve ali moras pokusati vise puta ni kod jedne konfiguracije nije isto.

www.noviportal.net
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Hvala na odgovoru,probat ću pa kud puklo {#}

Zavist nije ništa drugo nego mržnja prema tuđoj superiornosti!
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav ilegalci, imam jedan problemcic. Naime instalirao sam Mac OS X prema ovim uputama http://www.redmondpie.com/how-to-install-os-x-mavericks-hackintosh-on-pc-tutorial/ . Dakle upotreba unibeasta i multibeasta. Sve se ok instaliralo bez problema i sad dodem na korak 11. i startam sa Macintosh HD i izbaci mi panic screen ( slika na linku  https://www.dropbox.com/s/dadpcd1n3o9vqzm/2013-11-21%2022.26.18.jpg). Pojima nemam kako doci do multibeasta. Sve moguce i nemoguce opcije sam probao ali nista. 
Ima li netko nekakvu ideju ? Help {#} 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
energyman kaže...

Pozdrav ilegalci, imam jedan problemcic. Naime instalirao sam Mac OS X prema ovim uputama http://www.redmondpie.com/how-to-install-os-x-mavericks-hackintosh-on-pc-tutorial/ . Dakle upotreba unibeasta i multibeasta. Sve se ok instaliralo bez problema i sad dodem na korak 11. i startam sa Macintosh HD i izbaci mi panic screen ( slika na linku  https://www.dropbox.com/s/dadpcd1n3o9vqzm/2013-11-21%2022.26.18.jpg). Pojima nemam kako doci do multibeasta. Sve moguce i nemoguce opcije sam probao ali nista. 
Ima li netko nekakvu ideju ? Help {#} 

Skini OS X Mavericks 10.9 Bootable USB for Intel PCs od korisnika Olarila na piratskoj luci i sprži to na USB sa SUSE image writer.

Bootaj USB sa -v UseKernelCache=No npci=0x2000 i instaliraj na HDD...

 

Nakon instalacije OS X-a opet bootaj sa -v UseKernelCache=No npci=0x2000 za svaki slučaj probaj dodati i GraphicsEnabler=Yes ili GraphicsEnabler=No

Majke mi
11 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
energyman kaže...

Pozdrav ilegalci, imam jedan problemcic. Naime instalirao sam Mac OS X prema ovim uputama http://www.redmondpie.com/how-to-install-os-x-mavericks-hackintosh-on-pc-tutorial/ . Dakle upotreba unibeasta i multibeasta. Sve se ok instaliralo bez problema i sad dodem na korak 11. i startam sa Macintosh HD i izbaci mi panic screen ( slika na linku  https://www.dropbox.com/s/dadpcd1n3o9vqzm/2013-11-21%2022.26.18.jpg). Pojima nemam kako doci do multibeasta. Sve moguce i nemoguce opcije sam probao ali nista. 
Ima li netko nekakvu ideju ? Help {#} 

 

Hmm. . .nemam baš nekog iskustva sa intelom no si u biosu prebacio sa IDE na AHCI, ako jesi možda te kernel za*ebava. . .probaj bootati u SafeMod ( -x ).

12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Okej ovo ce mozda zvucati glupo ali kako da otvorim taj neki terminal ili sto vec u multibeastu da mogu upisivati sve te komande -x -v itd 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
energyman kaže...

Okej ovo ce mozda zvucati glupo ali kako da otvorim taj neki terminal ili sto vec u multibeastu da mogu upisivati sve te komande -x -v itd 

To upisuješ dok si u boot loaderu (odmah nakon što upališ računalo). Ako imaš instaliran bootlaoder (chameleon/chimera/clover) dok se puni loading bar stisneš bilo koju tipku i upišeš te boot flagove.

Evo, ovako to izgleda: http://3.bp.blogspot.com/-KTQzf5ccQB0/TyXdXiEtFNI/AAAAAAAAAjY/JqjXHQZVLuM/s1600/iboot+boot+flags.png

Majke mi
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 23:08 (Cromaki).
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

probao sam u safe modu ali opet zeza, sugavi panick screen. Zaboravio sam napisati da je hard podesen na AHCI. Majku mu ilegalnu 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
energyman kaže...

probao sam u safe modu ali opet zeza, sugavi panick screen. Zaboravio sam napisati da je hard podesen na AHCI. Majku mu ilegalnu 

Gle, ako nemas zivaca odmah cu ti reci da odustanes. . .jer ovo nije kraj tvojih muka. . .

Ja sam imao takav problem na Intelu i5 (  Asus X75V ) a čini mi se da sam ga riješio tako što sam stavio FakeSMC kext i NullCPUPowerManagement kext u system/libery/extensions.

12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
energyman kaže...

probao sam u safe modu ali opet zeza, sugavi panick screen. Zaboravio sam napisati da je hard podesen na AHCI. Majku mu ilegalnu 

Skini ono gore što sam ti rekao zato jel već installer ima u sebi chameleon bootloader i još neke extra kextove koji su potrebni... S tim bi trebao riješiti dve muhe jednim potezom

Majke mi
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozz moze li se instal mac os x mountain lion na moj pc i imal gdje postupak 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Kakvo je stanje sa laptopima u cijenovnom rangu od oko 3200 kn sa OSX? Ponajviše Mavericks.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav svima. Uspio sam napokon instalirati Hackintosh, nakon što je izašla podrška za 7900 seriju grafa. Instalacija za moj komp je bila poprilično straightforward, ako neko ima pitanja, neka pošalje pm.

 

 

10.9.3 10.9.3
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 11:18 (arikis).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Jel netko iz Hrv u zadnje vrijeme buildao Hackintosh? Na netu ima hrpa tutorijala s komponentama koje su kompatibilne, ali većina ih nije dostupna u Hrv. Tražim neki savjet konfiguracije srednje klase. Ima netko tko prati? :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Dava kaže...

Jel netko iz Hrv u zadnje vrijeme buildao Hackintosh? Na netu ima hrpa tutorijala s komponentama koje su kompatibilne, ali većina ih nije dostupna u Hrv. Tražim neki savjet konfiguracije srednje klase. Ima netko tko prati? :D

Pogledaj ovdje. Najbitniji su ploča i procesor - za ploču ,najbolje da je Gigabyte ,socket 1150 ,pošto na njima više-manje sve radi OOB. Za OS X ,najbolje je da je 85 ili 87 chipset.

Procesor - i5 ili i7, a koji ,ovisi o financijama.

 

(Links je stavljen samo okvirno ,ali ,oni inače uvijek imaju na lageru ono što nude na webu)

 

almir7356 kaže...

Pozz moze li se instal mac os x mountain lion na moj pc i imal gdje postupak 

Pentium? Možda neki Niresh ,iAtkos ili neki slični s modificiranim kernelom. Vanilla OS X ne može.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 22:11 (kizo2703).
16 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

pozdrav, zanima me dal bi na ovaj lap išo nexi os x i koji, lap je toshiba satelite a300

 

Intel core 2 duo p84000@2.26 - cpu

4 gb - ram

Gallium 0.4 on AMD RV 620 - gpu

Intel GM965 Express chipset - chipset

 

ak nije problem i ak se da na to nakalemit neki os x molio bi Vas koji i koji software če mi trebat ta boot, ak negdije imam kakav tutorial baš na tom lapu može link, ja sam tražio i nisam baš nikaj našo ili ne razumijem kaj trebam, znači malo bolji tut, prvi put mi to da stavljam os x na no appler računalo.

 

hvala!!!

 

navodno bi išla iAtkos 5i , pa sad dal je istina?

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 16:01 (mrakky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
kizo2703 kaže...
..
almir7356 kaže...

Pozz moze li se instal mac os x mountain lion na moj pc i imal gdje postupak 

Pentium? Možda neki Niresh ,iAtkos ili neki slični s modificiranim kernelom. Vanilla OS X ne može.

 -popis.. btw, ako možeš bootati iBoot, tad će raditi. 'bilo koji CoreSolo/Core2..'

@ almir, imaš Pentium Gxxx (slika), to nije i3 u profilu-PC.

 

btw, dali je razlika samo u bus-ratio? jer jezgre su 'jednake' tj podržane instrukcije... tako da ne vidim poseban razlog za problem s Pentiumom (osim ratio..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
ihush kaže...

Vanilla OS X ne može.

 -popis.. btw, ako možeš bootati iBoot, tad će raditi. 'bilo koji CoreSolo/Core2..'

@ almir, imaš Pentium Gxxx (slika), to nije i3 u profilu-PC.

 

btw, dali je razlika samo u bus-ratio? jer jezgre su 'jednake' tj podržane instrukcije... tako da ne vidim poseban razlog za problem s Pentiumom (osim ratio..).

Čitati s razumijevanjem. {#} Kao (mogu bezobrazno reći) iskusni hackintosher ,mogu slobodno reći: može ,ali ne ''Vanilla'' iliti netaknuti ,original OS X.

 

I još jedna stvar: u OS X-u ,podrška za hardver se miče puno brže nego u Windows/Linux svemiru.

Recimo ,Mavericks ,trenutno aktualna verzija (OS X 10.9) se više ne može instalirati ni na jedan original Mac izdan prije prve polovice 2008.

 

Link daje samo Core i procesore ,ali to je Tonimacx site ,koji ima vrlo čudna i restriktivna pravila o svemu što se tiče OS X-a (''Pre-Core Intel CPUs and AMD CPUs will not work'').

Za razliku od njih ,mogu reći da se ''vanilla'' OS X još uvijek može instalirati na većinu C2D i C2Q računala.

Bitna je ploča ,a za nju je najbolje da je Gigabyte. Nije da ostale neće raditi ,ali na Gigabyte pločama (skoro) sve radi OOB ,pa treba i manje kextova dodavati za punu funkcionalnost.

 

AMD ,naravno ,(kao i solo/dual core Pentiumi) ne radi s originalom ,ali na forumima i siteovima ima dovoljno AMD i drugih kernela za svaku verziju OS X-a od Snow Leoparda nadalje.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 17:57 (kizo2703).
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Kakva je situacija sa sa hackintoshem. Je li se šta promjenilo u odnosu na prvi post osim što je Mavericks besplatan(sad pretpostavljam ne moraš kupovat Mountain Lion ili Lion, ideš direkt na Mavericks). Vidio sam da se trebaju koristiti bootabilni USBovi za instalaciju. Može li se koristiti SD kartica umjesto USB sticka? Je li moguće napraviti hackintosh od nule bez ikakvog plaćanja i bez Mac kompjutera?

Red Alert 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
bruno03 kaže...

Kakva je situacija sa sa hackintoshem. Je li se šta promjenilo u odnosu na prvi post osim što je Mavericks besplatan(sad pretpostavljam ne moraš kupovat Mountain Lion ili Lion, ideš direkt na Mavericks). Vidio sam da se trebaju koristiti bootabilni USBovi za instalaciju. Može li se koristiti SD kartica umjesto USB sticka? Je li moguće napraviti hackintosh od nule bez ikakvog plaćanja i bez Mac kompjutera?

Naravno. Još uvijek se može naći{#}Snow Leopard dmg (ili ,još bolje ,iso) ,instalirati u VirtualBox ili VMware (ili još bolje - naći negdje već gotovu virtualnu mašinu) ,u njoj skinuti Mavericks i napraviti instalacijski usb.

 

Nakon toga ,sve je lako.

Samo treba malo progooglati. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2014 19:16 (kizo2703).
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

A što je sa SD karticom?

Red Alert 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
bruno03 kaže...

A što je sa SD karticom?

Ako možeš bootati PC direktno sa SD kartice ,isto je kao i sa usb-a. Treba ti 8 gb SD za instalaciju.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav, je li netko u zadnje vrijeme sastavljao Hackintosh? Moj je MBP nažalost odradio svoje pa tražim alternative.. Sastavio sam nekakvu konfuguraciju pa bih volio čuti mišljenje nekog iskusnijeg :)

 

Matična: Z87X-UD3H(ili čak UD4H. Iskreno, ne razumijem razliku osim dodatnih portova koje UD4H ima.)

CPU: Intel i7 4770 3,4GHz

GPU: Gainward Geforce GT 740 2GB (postoji li uopće PCI-E port na UD3H matičnoj?)

RAM 2x4GB 1600MHz G.Skill

SSD 128GB + (kada bude bilo para :)) 1TB hard

Corsair 550W VS550 napajanje (trebam li toliko jako napajanje uopće?)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Dava kaže...

Pozdrav, je li netko u zadnje vrijeme sastavljao Hackintosh? Moj je MBP nažalost odradio svoje pa tražim alternative.. Sastavio sam nekakvu konfuguraciju pa bih volio čuti mišljenje nekog iskusnijeg :)

 

Matična: Z87X-UD3H(ili čak UD4H. Iskreno, ne razumijem razliku osim dodatnih portova koje UD4H ima.)

CPU: Intel i7 4770 3,4GHz

GPU: Gainward Geforce GT 740 2GB (postoji li uopće PCI-E port na UD3H matičnoj?)

RAM 2x4GB 1600MHz G.Skill

SSD 128GB + (kada bude bilo para :)) 1TB hard

Corsair 550W VS550 napajanje (trebam li toliko jako napajanje uopće?)

Svako malo. Konfiguracija je OK ,idi na Clover instalaciju ,dobit ćeš (skoro) pravi Mac. {#}

 

BTW ,Z87 ploča bez PCI-E porta?!

 

Pa ,550W i nije bogzna kak prejako. Pogotovo ako planiraš hardverske upgrade-e u budućnosti.

 

Samo ,ako ti je MBP otišao u vječna lovišta ,treba ti Mac/Hack/virtualka za izradu instalacije (osim ako ju već imaš).

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 21:54 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
kizo2703 kaže...
Dava kaže...

Pozdrav, je li netko u zadnje vrijeme sastavljao Hackintosh? Moj je MBP nažalost odradio svoje pa tražim alternative.. Sastavio sam nekakvu konfuguraciju pa bih volio čuti mišljenje nekog iskusnijeg :)

 

Matična: Z87X-UD3H(ili čak UD4H. Iskreno, ne razumijem razliku osim dodatnih portova koje UD4H ima.)

CPU: Intel i7 4770 3,4GHz

GPU: Gainward Geforce GT 740 2GB (postoji li uopće PCI-E port na UD3H matičnoj?)

RAM 2x4GB 1600MHz G.Skill

SSD 128GB + (kada bude bilo para :)) 1TB hard

Corsair 550W VS550 napajanje (trebam li toliko jako napajanje uopće?)

Svako malo. Konfiguracija je OK ,idi na Clover instalaciju ,dobit ćeš (skoro) pravi Mac. {#}

 

BTW ,Z87 ploča bez PCI-E porta?!

 

Pa ,550W i nije bogzna kak prejako. Pogotovo ako planiraš hardverske upgrade-e u budućnosti.

 

Samo ,ako ti je MBP otišao u vječna lovišta ,treba ti Mac/Hack/virtualka za izradu instalacije (osim ako ju već imaš).

Kad si već tako susretljiv :), molim te odgovori na još par pitanja:

Što želiš reći s skoro pravi Mac? (prvi puta radim Hackintosh, obviously) Zašto si mi baš "Clover" preporučio?

Budući da je grafička "Gainward", ne "EVGA", kako tonymacx86 preporučuje, hoću li imati problema zbog toga?

 

Imam PPC Mac Mini na kojem ću napraviti USB boot drive, za matičnu je moja greška, a 550W će mi biti dosta za prvu godinu :)

11 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

pitanje

zasto bi netko zelio imati osx na pc-u  ?

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Cijena

Crkva je zlo 21. stoljeća
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Dava kaže...

Što želiš reći s skoro pravi Mac? (prvi puta radim Hackintosh, obviously) Zašto si mi baš "Clover" preporučio?

Budući da je grafička "Gainward", ne "EVGA", kako tonymacx86 preporučuje, hoću li imati problema zbog toga?

 

Imam PPC Mac Mini na kojem ću napraviti USB boot drive, za matičnu je moja greška, a 550W će mi biti dosta za prvu godinu :)

Skoro pravi Mac znači da će Clover omogućiti da se sistem boota direktno u OS X (na UEFI based ploči) ,bez potrebe za suvišnim koracima kao što je to kod starijeg Chameleon bootloadera ,koji je napravljen prvenstveno za starije ploče koje nisu imale UEFI.

Naravno ,u tom slučaju ,ako imaš instaliran bilo koji drugi OS ,i on mora biti instaliran u UEFI modu na GPT disk da bi ga mogao bootati iz Clovera.

 

Više o Cloveru pročitaj ovdje.

 

Apropo grafike ,kod OS X-a nije bitna marka ,nego koji je chip i dali ga OS podržava.

humb kaže...

zasto bi netko zelio imati osx na pc-u  ?

A zašto nebi? Uostalom ,kolega ti je odgovorio: od 2013. i izlaska verzije 10.9 Mavericks ,cijena je - 0 kuna ,€ ,$.

Naravno ,uvjet je posjedovanje Maca ,Hackintosha ,ili virtualne mašine sa instaliranim OS X-om ,da bi u Mac App Storeu mogao downloadati installer i napraviti instalacijski usb.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 16:15 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Kizo hvala, samo da javim da je Hackintosh proradio. Sve radi uz malo modificiranja nekih kextova i configa. Živio!

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.8.2014 23:51 (Dava).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Bok ekipa,

Konfa je ova:

-Intel i 5 3570K @3.40
-MSI GTX 660Ti , 2gb DDR5
-16 gb RAM G-Skill
-mobo ASRock Extreme 6 z77
-SSD  Kingstone HyperX 120gb.

 

I sada pratio sam tutorijale na youtube-u ali uvijek dođem do jedno te istog problema. Dakle poslije instalacije Mavericksa dođe Apple logo i kružić koji se vrti i nema kraja samo tako u nedogled i tako nekoliko puta.

Pa da li trebam neke kexts druge odabrati ili kak.

Zaboravio sam spomenuti išao sam preko NIRESH-a pošto nemam pravi MAC na raspolaganju.

 

Pa ako možete pomoći super ili da pokušam sa Yosemitiem (meni draže :P)

Pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice