[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

poruka: 581
|
čitano: 203.555
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
mrakky kaže...
dreksranje kaže...

Imam Asus x501a. Postoje tutorijali kako staviti os x na takav laptop. Nego mi je problem u usb-u. Imam dva usba. Jedan od 16gb a drugi od 8gb. I kada stavim os x preko transmaca ili win32 na usb, windows prikazuje ovako stanje na usb-u. I onda kada bootam samo mi je jednom htjelo učitat Apple logo, a dalje kad svaki put probam piše mi samo broj 6 ili Reboot and select proper Boot device. Moooolim pomoć

 

 ak radiš sve po tutorialu i ak je bios namješten kak treba, neznam zakaj ne očitava, vjerojatno nekaj sa usbom neštima stvaranjem botabilnog usb-a, probaj dič virtualnu mašinu os x pa prek nje napravit botabilni usb, najbolje ti na onom sajtu pitat kaj sam ti poslo.

 

Pitao sam i banali su me zauvijek. Samo me taj usb zajebava

16 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

automatski te sve zaje....

mora da nisi lijepo pito, jer ne banaju sam tak.

koju ajmo reč distribuciju pokušavaš stavit? Niresh, iATKOS ili orginal, pa preko multibista?

mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Imam Niresh 10.8.5

 

Ima tutorijal na ovoj stranici ali mi je taj kompliciran i onda je netko napisao da je koristio Niresh 10.8 i da mu je uspjelo jer je i njemu bilo komplicirano pa sam onda cu i ja.

8 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Anyway uspio sam nekako i sada samo dobivam ovu sliku. I kada stisnem na mountain lion sliku, pojavio bi se apple logo i na njemu bi zapeo..

?? ??
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2015 22:17 (dreksranje).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Oke, novi problem. Kada trebam izbrisati particiju kažže mi Volume Erase Failed .. Pls netko da mi pomogne

Volume Erase Failed Volume Erase Failed
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
dreksranje kaže...

Oke, novi problem. Kada trebam izbrisati particiju kažže mi Volume Erase Failed .. Pls netko da mi pomogne

 kolko se sječam kad radiš heka i instaliraš os x na pc i lap koji nije orginal apple instalacija ide na jedan fizički odvojen hard, a kolko vidim ti imaš 4-5 particija, kaj još imaš na tom disku? od os-a?

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 18:41 (mrakky).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
dreksranje kaže...

Oke, novi problem. Kada trebam izbrisati particiju kažže mi Volume Erase Failed .. Pls netko da mi pomogne

 Na Hackintosh prvo moraš instalirati OS X, na prazan disk, koji prvo formatiraš u Disk Utilityu. Tek onda idu ostali OS-ovi.

 

Na Tonymacx-u nema priče o ''divljim'' instalacijama, samo o origigi. Trebal si prvo pročitat Rules, znal bi.

Idi na hackintoshosx ili InsanelyMac forume. Oni nisu takvi seronje.

 

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Kako da formatiram hdd sa osx-om na njemu? Znaci win ga ne prepoznaju a kada sa usb-om hocu napravit novi hackintosh ne pojavi sena listi. Mjenjao sam neki hardware i hackintosh mi prestao radit 😡

Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
FuzzyBrain kaže...

Kako da formatiram hdd sa osx-om na njemu? Znaci win ga ne prepoznaju a kada sa usb-om hocu napravit novi hackintosh ne pojavi sena listi. Mjenjao sam neki hardware i hackintosh mi prestao radit 😡

 winsi ga vide u disk managmentu

 

pokreni diskmgmt.msc iz starta ili search

8 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

pozz ekipa 

 

može li netko složiti konfu za hackintosh/windows lagani gaming za 5500kn? hvala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Thatch kaže...

pozz ekipa 

 

može li netko složiti konfu za hackintosh/windows lagani gaming za 5500kn? hvala :)

 http://www.tonymacx86.com/building-customac-buyers-guide-june-2015.html

Tu ima sve sta ti treba, mozes se sam poigrati i sloziti si kak ti pase. Btw ponovo sam napravio hackintosh, sve sljaka kao i prvi put. Medjutim imam jedno pitanje. Trenutno se osx vrti na obivnom hdd a za tjedan dana dolazi novi ssd. Jer postoji mogucnot da prebacim sve sa harda na ssd preko TM-a? Znaci postavke i podatke? Btw jer netko ovdje koristi fqcetime i imsgs na macu i iphoneu? Cisto da vidim jer nekom funkcionira i jer mi se isplati zezat sa time.

Ako sam ti pomogao opali TD!
13 godina
odjavljen
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Trebam kupit neki HDD, naravno da nema problema sa hackintoshom, ovaj što imam je na izdahu. Gledam neke Seagate modele na linksu, naravno sata, jer sam čitao da svi seagate rade bez poteškoća. Nekih 500gb pa do 1tb je dosta, cijenovno, može do nekih 100 eura. SSD ne bih, jer su mi preskupi ovi sa više od 120gb trenutno, a treba mi puno više nego tih 120 gb. Preporuke? :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav ljudi, imam asus g551 laptop, pa me zanima jel si mogu hackintosh stavit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

dragi lastane imam problem ...

 

 

imam i5 760 na maticnoj asrock P55 ex4 sa 8 gb ddr3 ripjaw memorije na kojoj trenutno drzim dvije grafe 5570 i 5450  i sistem naravno na ssd-u ,  ajte sad koju pametnu dali bi taj hakintoš fino radio ili bih imao problema . razmišljam o tome vec neko vrijeme pošto računalo koristim isključivo za surfanje i fotošop te sam nekako pod dojmom da bi bolje iskorištavao potencijal računala sa hektošom nego sa winsima , a pošto sam sad u pripremi za podizanje novog friškog sistema trebam savjet dal da probam to napravit ili nemam koristi naspram recimo win 7x64 pro...   

 

 

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
dadododo kaže...

dragi lastane imam problem ...

 

 

imam i5 760 na maticnoj asrock P55 ex4 sa 8 gb ddr3 ripjaw memorije na kojoj trenutno drzim dvije grafe 5570 i 5450  i sistem naravno na ssd-u ,  ajte sad koju pametnu dali bi taj hakintoš fino radio ili bih imao problema . razmišljam o tome vec neko vrijeme pošto računalo koristim isključivo za surfanje i fotošop te sam nekako pod dojmom da bi bolje iskorištavao potencijal računala sa hektošom nego sa winsima , a pošto sam sad u pripremi za podizanje novog friškog sistema trebam savjet dal da probam to napravit ili nemam koristi naspram recimo win 7x64 pro...   

 

 

 Nista brze ti nebi radilo, isti k,  radim svaki dan na macu i winsima i windows je miljama daleko od mac'a po jednostavnosti i korištenju os'a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2015 0:51 (Cryogenic).
10 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Je li iko pokušao instalirati os x sa maxvell 900 serijom grafičkih kartica?

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

 

 

kova
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 12:53 (kova0408).
14 godina
neaktivan
offline
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Mislim da sa njima nema previše problema. Na ovom linku ispod imaš puno informacija koje mogu pomoči ali nije sve tako jednostavno kako tamo piše ! treba dosta znanja i truda da sve profunkcionira kak treba.

http://www.tonymacx86.com/building-customac-buyers-guide-october-2015.html#Graphics_Cards

 

kova
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
koliko vidim moglo bi raditi što se ploče tiče ali za grafiku neznam jer opčenito mac osx ne voli ati grafiku
vidim da je ploča stara pa mislim da bi trebalo buno truda da se sve složi kak treba "ako" se složi ne vjerujem da bi mogao iči na zadnji el capitan.
kova
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Cryogenic kaže...
dadododo kaže...

dragi lastane imam problem ...

 

 

imam i5 760 na maticnoj asrock P55 ex4 sa 8 gb ddr3 ripjaw memorije na kojoj trenutno drzim dvije grafe 5570 i 5450  i sistem naravno na ssd-u ,  ajte sad koju pametnu dali bi taj hakintoš fino radio ili bih imao problema . razmišljam o tome vec neko vrijeme pošto računalo koristim isključivo za surfanje i fotošop te sam nekako pod dojmom da bi bolje iskorištavao potencijal računala sa hektošom nego sa winsima , a pošto sam sad u pripremi za podizanje novog friškog sistema trebam savjet dal da probam to napravit ili nemam koristi naspram recimo win 7x64 pro...   

 

 

 Nista brze ti nebi radilo, isti k,  radim svaki dan na macu i winsima i windows je miljama daleko od mac'a po jednostavnosti i korištenju os'a.

 

Neznam zašto misliš tako ! Masu puta mi se desilo da mi se aplikacija u windowsima smrzne i ne pomaže niš drugo osim restarta dok na osx-u nikad nisam morao raetartat os nego jednostavno zatvoriš aplikaciju sa force Quit i nastaviš dalje raditi a da ne spominjem instalaciju sofrwera u windowsima da bi radio kako spada treba vam direct x,cc+,java...

Mislim da se brzina kod hackintosha može dobiti puno jeftinije nego kod original mac-a a jednostavnos je po mome debelo na strani mac osx-a.

 

 

kova
9 godina
odjavljen
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

pozdrav svima! 

 

moje pitanje nazalost nema veze sa '' sastavljenjem konfiguracije '' za Hackintosh ili slicno. no nigdje nisam mogao pronaci temu o instalaciju OSX -a na PC.

nasao sam jednu temu, ali je jako dovno postavljena, a meni treba El Capitan. 

 

.. ovako , posjedujem Apple Macbook Air i skinuo sam El Capitan dmg. file i sa tool-om UniBeast sam napravio bootalni El Capitan USB. No problem je sljedeci, ja ne mogu opce ni uci u instalacijski boot screen. znaci otvori on meni onaj Clover i ja odaberem OSX,

no on meni zabloka na Apple logo.-u. Pratio sam po youtube ljudi koji instaliraju OSX na PC i gledao kako rade, sve sam to uradio, cak sam izvadio jednu graficku jer imam dvije u SLi-u. Iskljucio sam jedan HDD od 2TB, uklonio sve USB-ove osim misa i tipkovnice i naravno bootalnog usb-a. 

no opet zabloka. nikako ne mogu doci do instalacijskog screen-a. a volio bih imati dual boot Win10 & OSX. Oprostite mi ako sam ovo obacio u krivu temu, ali treba mi pomoc oko ovoga, zelio bih imati El Capitan na PC-u. BTW. moja konfiguracija bi trebala ici bez problema ali eto ... 

ako netko zna kako mi moze pomoci ili imao slicnih problema neka pomogne bio bih zahvhalan puno. 

 

Hvala !! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
siick_bubble_gumm kaže...

pozdrav svima! 

 

moje pitanje nazalost nema veze sa '' sastavljenjem konfiguracije '' za Hackintosh ili slicno. no nigdje nisam mogao pronaci temu o instalaciju OSX -a na PC.

nasao sam jednu temu, ali je jako dovno postavljena, a meni treba El Capitan. 

 

.. ovako , posjedujem Apple Macbook Air i skinuo sam El Capitan dmg. file i sa tool-om UniBeast sam napravio bootalni El Capitan USB. No problem je sljedeci, ja ne mogu opce ni uci u instalacijski boot screen. znaci otvori on meni onaj Clover i ja odaberem OSX,

no on meni zabloka na Apple logo.-u. Pratio sam po youtube ljudi koji instaliraju OSX na PC i gledao kako rade, sve sam to uradio, cak sam izvadio jednu graficku jer imam dvije u SLi-u. Iskljucio sam jedan HDD od 2TB, uklonio sve USB-ove osim misa i tipkovnice i naravno bootalnog usb-a. 

no opet zabloka. nikako ne mogu doci do instalacijskog screen-a. a volio bih imati dual boot Win10 & OSX. Oprostite mi ako sam ovo obacio u krivu temu, ali treba mi pomoc oko ovoga, zelio bih imati El Capitan na PC-u. BTW. moja konfiguracija bi trebala ici bez problema ali eto ... 

ako netko zna kako mi moze pomoci ili imao slicnih problema neka pomogne bio bih zahvhalan puno. 

 

Hvala !! 

 u biosu se malo zezaj sa usb opcijama, mozda pomogne

9 godina
odjavljen
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Cryogenic kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

pozdrav svima! 

 

moje pitanje nazalost nema veze sa '' sastavljenjem konfiguracije '' za Hackintosh ili slicno. no nigdje nisam mogao pronaci temu o instalaciju OSX -a na PC.

nasao sam jednu temu, ali je jako dovno postavljena, a meni treba El Capitan. 

 

.. ovako , posjedujem Apple Macbook Air i skinuo sam El Capitan dmg. file i sa tool-om UniBeast sam napravio bootalni El Capitan USB. No problem je sljedeci, ja ne mogu opce ni uci u instalacijski boot screen. znaci otvori on meni onaj Clover i ja odaberem OSX,

no on meni zabloka na Apple logo.-u. Pratio sam po youtube ljudi koji instaliraju OSX na PC i gledao kako rade, sve sam to uradio, cak sam izvadio jednu graficku jer imam dvije u SLi-u. Iskljucio sam jedan HDD od 2TB, uklonio sve USB-ove osim misa i tipkovnice i naravno bootalnog usb-a. 

no opet zabloka. nikako ne mogu doci do instalacijskog screen-a. a volio bih imati dual boot Win10 & OSX. Oprostite mi ako sam ovo obacio u krivu temu, ali treba mi pomoc oko ovoga, zelio bih imati El Capitan na PC-u. BTW. moja konfiguracija bi trebala ici bez problema ali eto ... 

ako netko zna kako mi moze pomoci ili imao slicnih problema neka pomogne bio bih zahvhalan puno. 

 

Hvala !! 

 u biosu se malo zezaj sa usb opcijama, mozda pomogne

 probao sam sve moguce, gledao sam za ASUS maticne kako se konfiguracija bios-a radi sve sam uradio i opet isto. jednostavno kad dode do apple logo-a napuni se malo vise od pola i restartira se komp. 

ne znam stvarno sta da radim :( 

12 godina
suspendiran
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

mozda te zeza el capitan usb, probaj stavit yosemite pa napravi upgrade na el capitana kad ti je vec sve instalirano.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Cryogenic kaže...

mozda te zeza el capitan usb, probaj stavit yosemite pa napravi upgrade na el capitana kad ti je vec sve instalirano.

 problem je sto ga nema vise na app store za skinuti :/ nisam ga skinio dok sam imao Yosemite na Macbook-u. sad samo mogu El Capitan skinut. 

a na torrentima ne mogu naci dmg. file od Yosemite-a samo nesto u folderima sto sam jednom skinio ali nije to to. 

12 godina
suspendiran
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
siick_bubble_gumm kaže...
Cryogenic kaže...

mozda te zeza el capitan usb, probaj stavit yosemite pa napravi upgrade na el capitana kad ti je vec sve instalirano.

 problem je sto ga nema vise na app store za skinuti :/ nisam ga skinio dok sam imao Yosemite na Macbook-u. sad samo mogu El Capitan skinut. 

a na torrentima ne mogu naci dmg. file od Yosemite-a samo nesto u folderima sto sam jednom skinio ali nije to to. 

 imas pm

11 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Laptop pod Moj PC, koja je posljednja verzija Mac OS X na kojoj bi radilo što više stvari (bluetooth i ethernet mi ne trebaju) ali grafa i da kad poklopim laptop da bude ispravno. Ne bi išao sa wild distribucijama kao što je Niresh i iATKOS. Također, smeta li što imam instaliran Windows na jednoj particiji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 15:52 (ruzcheHR).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Molim Vas pomoć! Zanima me da li mogu instalirati mac OS i koji?! Na ovo računalo: HP pavillion hdx9130el dragon. Ovo su spec:.cpu intel core 2 duo t7500, matična:intel 30d4 chipset pm965, RAM: ddr2 - 4gb i grafička: ati mobility radeon HD 2600 xt. U biosu uopće nemam nikakvih postavki ..??!! Pokušala sam instalirati leoparda ali mi izbacuje kernel kao na slici...
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

probaj yosemite

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 3:04 (Cryogenic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice