Aparatić za zube

poruka: 62
|
čitano: 108.296
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube
Unix kaže...
7kunac kaže...

Ja ga trebam nosit al neću... 1.žulja
                                              2.nemožeš sve jest
                                              3.izgledaš ko terminator
Btw,brat je pojeo žicu od aparata xD

1. Žulja prva 2 dana

2. Jedino što više ne mogu jesti je kukuruz na klipu.

3. Ne izgledaš  Smijeh

  +4. Nakon sat vremena u moru obrazi iznutra se počnu raspadati. Slana voda ih razdraži, a željezo ih izgrebe. Katastrofa!

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
12 godina
neaktivan
offline
Aparatić za zube

Ja sam nosio mobilni, od njega ništa, i da bilo je na vrijeme, ali ništa. Istina, imam malo specifičniji problem sa jedinicama (jedna preko druge...)

Već godinam planiram staviti fiksni i na gornju i donju vilicu, ali treba se odreći nekih stvari i nelagodno mi. :D

A znam, bit će mi žao kasnije...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube

Gdje je stavljao aparatić i koja mu je redovna cijena

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube
7kunac kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Što se tiče tog ''noćnog'', nije istina da ne pomaže, ali to treba nositi na vrijeme...

  brat je nosio 3 godine noćni i ništa mu se nije prominilo...tek prije 2 godine je stavio fiksni (priko veze za 1000€) i tek se sad vidi razlika

Gdje ga je stavljao i kolika mu je redovna cijena

 

11 godina
neaktivan
offline
Aparatić za zube

cijena je inače oko 14k...a on ga je stavio za 10k....(bio je među prvim pacijentima pa je dobio mali popust)

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 20:48 (7kunac).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube

Imate u Zagrebu polikliniku Fiziodent gdje vam se cijene kreću od 10 000 - 16 000 kn. 10 000 je metalni sa gumicama, dok je 16 000 bijeli.

12 godina
neaktivan
offline
Aparatić za zube

Sjecam se kad sam isao pitati za aparatic prije par godina... 2000 eura i 2-3 godine sa tim sr**** u ustima je suludo.  

 

Odabrao sam umjesto toga "porculanse ljuskice" kako ih ovdje zovu. U Njemackoj/Muchenu bilo je oko 200E u po zubu za 10 zuba i sve je bilo gotovo za 2 tjedna. Rezultat je takoder puno bolji nego sto bi ispao sa aparaticem. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 20:54 (fade).
11 godina
neaktivan
offline
Aparatić za zube

Tema je zamrla ali trebam pomoc?

 

Znaci stavio sam fiksni aparatic prije 2 dana.Jos malo zulja i boli kad pritisnem ili zagrizem, zelio bih znati smije li se sa njim svirati puhacki instrument.U mojem slucaju truba.

Kad sam je stavio i pokusao svirati malo me zasmetalo ali ton je uredu.Hvala unaprijed!

11 godina
neaktivan
offline
Aparatić za zube

odmah si odgovorio na pitanje {#}
BDW. moras samo paziti sta jedes ... pomogucnosti trgati koru od kruha, rezati meso itd.

nemoj bit budala ko ja :P pa strgat aparatic tj zicu zbog pecenog kukuruza {#}

 

 

salu na stranu .. mozes sve raditi kao i prije samo moras paziti kj jedes 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube

Ja sam ga stavila jučer mama ja platila 3 000, a sada moram još 1 000kn znaši sve ukupno 4 000kn. Potpisali smo ugovor za HZZO inače bi bilo 13 000kn. :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube

i imate u zagrebu još jednu ordinaciju Zubović cijena 4000kn.

10 godina
neaktivan
offline
Aparatić za zube

Može li mi netko reći dali se može uzeti mobilni aparatić ako imam razmaknute zube i želim ih skupiti? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube

Mozda.

Sve ovisi o slucaju,ako je teze ide se na fixni,ako je malo ide se na mobilni.

Najbolje je ic kod ortodonta i pitat ga,neka on procjeni.

 

 

Moja topla preporuka je ici na fixni.

Znas da ides cijelo vrijeme radis korak naprijed,dok kod mobilnog,cim ga skines idu ti polagano nazad.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube

Hvala,ali meni su samo jedinice pomaknute za 3 mm. ali je sve ostalo uredu pa neznam dali bi na fiksni posto je jako skup. samo da nemam taj razmak.{#} uvjek kad pricam ljudi mi gledaju u zube i to me jako nervira {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube

Kod mene je petica(doljna č.,lijevo) bila okrenuta prema unutra pa ju je moblini ispravio.{#}

Valjda moze i 3mm poravnat.

 

 

Odi kod ortodontice pa ju pitaj,evo ja sam isao na Jarun kod privatne,blizu crkve.

Najbolje je ic kod ortodonta i pitat,tako ne mozes fulat.

{#}
Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube

Hvala mislim da cu otići tamo ili bilo gdje drugdje kod ortodonta {#}

13 godina
offline
Aparatić za zube

Meni su u petom razredu zubi bili razbacani po ustima.... 5 mjeseci sam nosio mobilni i od tad je sve kako treba... Platio čini mi se 1200 KN kod privatnika u Banja Luci, fiksni su 2000-3000 KN koliko se sjećam, a ovih 15k ovdje je previše...

R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
9 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube
Sarči_mala kaže...

i imate u zagrebu još jednu ordinaciju Zubović cijena 4000kn.

jel ovo za zubovića još stoji? i kakva je kvaliteta aparatića, s obzirom na cijenu?

trora
13 godina
offline
Aparatić za zube

Nosim godinu i 3 miseca, rezultati su vrhunski. Spletom okolnosti morao sam vadit šesticu i bila je rupa između gornje petice i sedmice, sad je kompletno spojeno sve.

 

Samo pazit kako se jede, kruh je najgori ako ga odgrizate.

 

 

Pingu ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 21:35 (Vapor).
11 godina
neaktivan
offline
Aparatić za zube

Pozz

Moze preporuka za nekog dobrog i provjerenog ortodonta za fiksne aparatice u Dalmaciji, i naravno sa relativno razumljivim cijenama!!

Hvala

13 godina
offline
Re: Aparatić za zube
game789 kaže...

Pozz

Moze preporuka za nekog dobrog i provjerenog ortodonta za fiksne aparatice u Dalmaciji, i naravno sa relativno razumljivim cijenama!!

Hvala

Neznam ime, ali ima ortodont u Omišu, masu mojih prijatelja je išlo i mislim da je najjeftiniji jer je cijena po čeljusti 5000kn.

Pingu ;)
12 godina
offline
Aparatić za zube

Stavio sam aparatic jucer i zubi me bole,kutnjacima mogu samo malo zvakati hranu,koliko ce me to dana boliti,hocul moci zvakati hranu...aparatic mi je na gornjoj vilici samo

THIS LIFE IS NOT FOREVER
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aparatić za zube

Bol brzo prođe, samo se treba priviknuti.

16 godina
offline
Re: Aparatić za zube
almir7356 kaže...

Stavio sam aparatic jucer i zubi me bole,kutnjacima mogu samo malo zvakati hranu,koliko ce me to dana boliti,hocul moci zvakati hranu...aparatic mi je na gornjoj vilici samo

Meni je trebalo punih mjesec dana da mogu ponovno jesti normalno. Moguće da ovisi od osobe do osobe, ali činjenica je da ne ide tako brzo.

Koristite blage riječi i jake argumente
16 godina
offline
Re: Aparatić za zube
almir7356 kaže...

Stavio sam aparatic jucer i zubi me bole,kutnjacima mogu samo malo zvakati hranu,koliko ce me to dana boliti,hocul moci zvakati hranu...aparatic mi je na gornjoj vilici samo

 

Najgore je prvih tjedan dana, onda poslije ni ne boli.

 

Ja ću u utorak dobit dole i već vidim da ću proklinjat zašto sam uzeo koliko će boljet.

Al bol prođe.

 

Za naviknut jest će ti trebat dva tjedna, al priviknut ćeš se s vremenom.

Jedino što poslije svakog obroka moram isprat usta, da mi hrana koja je među zubima ode. 

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
9 godina
neaktivan
offline
Aparatić za zube

Imala sam ga 2 godine u osnovnoj. Zubi mi imaju jake korijene očito jer je stalno pucala žica i kad bi pukla zabila se u meso.

Vadili su mi 4 zuba zdrava da bi se zubi smjestili kako spada, donji zubi su mi bili ravni ali sam ih vadila zbog zagriza. Ne možeš sve jesti, ne žulja samo 2 dana nego stalno.

Kad odeš na pregled svaki puta zategnu žice i natežu zub na njegovo mjesto, znači on se miče i ne možeš jesti ništa žilavo i boli.

Sada je prošlo 20 godina skoro od onda, nisam nosila nikakav aparatić nakon fiksnog i nisu se vratili na staro ravni su ali donje rupe mi se nikada nisu skroz zatvorile.

Možda se mrvicu krive gornji ali treba tražiti baš i gledati da se to primijeti. Privatno sam to radila i platila sam dosta. Danas to dođe oko 20 000 kn možda nešto manje.

 

 

12 godina
offline
Aparatić za zube

Bolili su me samo prvi dan i u jutro malo,al sada ne boli nikako,i moram paziti kako jedem da nebi pukla zica il tako nesto....gotov i da ga ne osjecam sada

THIS LIFE IS NOT FOREVER
11 godina
neaktivan
offline
Aparatić za zube

Pozdrav!
Još od malena, od osnovne škole, imao sam problema sa krivim zubima, tjerali su me moji da nosim aparatić, ali nisam bio za to, inače bio sam uvijek onako stidljiv i to, pa mi nikako nije to prijalo.

Međutim, evo me, sad imam 22 godine i kajem se i te kako, zadnje vrijeme me pojede savjest oko toga, pa me zanima da li je sad kasno za to?
Inače prioritet su mi gornji zubi, naime, samo ova prva dva gornja su mi kriva i to dobro, i volio bi bar njih da ispravim, jer se oni najviše ističu. Ovi ostali gore osim njih su svi ok, a na donjoj vilici imam 3-4 kriva, ali oni se i ne vide toliko, pa bi mi prioritet bila ova gornja 2, pa me interesuje da li je kasno, i isto tako, da li ima veze što je na jednom od tih zubi plomba?? HVALA

16 godina
offline
Re: Aparatić za zube
picija21 kaže...

Međutim, evo me, sad imam 22 godine i kajem se i te kako, zadnje vrijeme me pojede savjest oko toga, pa me zanima da li je sad kasno za to?

Nije.

11 godina
neaktivan
offline
Aparatić za zube

Zanima me još samo kako se kreću cijene? Da li ovisi o broju zuba koji se rade ili je svaki aparatic isti? I da, koliko se prosječno nosi?

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 17:22 (picija21).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice