Black Friday 2018

poruka: 1.539
|
čitano: 249.258
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Black Friday 2018

Treba njih sada bojkotirati.

Nije da kupujem inace kod njih ali nakon ovog nebi isao po po šaraf tamo.

 

6 godina
offline
Re: Black Friday 2018
C3c1l kaže...

Treba njih sada bojkotirati.

Nije da kupujem inace kod njih ali nakon ovog nebi isao po po šaraf tamo.

 

 slažem se u potpunosti,bojkot

15 godina
offline
Black Friday 2018

Haha, hrvatska posla na najjače . Ja za BF i sad ovaj period shopping groznice koji dolazi koristim samo EU Amazone, eBay i eventualno ekupi. Sve ove ostale kojima se ruše ili zagušuju web stranice zaobilazim.

Deckard
9 godina
odjavljen
offline
Re: Black Friday 2018
Ko da je u sancti bolje, kolko će nas dobit kontrolere u onoj boji u kojoj smo naručili? Vjerojatno 10%. Je*em ja takav webshop. Da ne velim da redoslijed rješavanja narudžbi nema nikakvog smisla. Kolega na forumu je rekao da je naručio u petak u 8 kontroler i zvali ga da nema njegove boje, nude mu crni, a moj frend naručio oko 10 i njemu stiglo sve kak treba.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
ivan72478 kaže...
Imam 27 godina, ako tebi godine predstavaljaju zrelost.

Cijenim svoj rad, svoje vrijeme i  isto tako i tuđe.

Ne želim nikoga prevariti pa tako i ne volim da mene varaju.

A ovo što su oni napravili je prevara

Kad nešto namjerno naručiš i ne preuzmeš, to je ujedno i prevara i nepoštovanje tuđeg rada i vremena - toliko o tome koliko su ti principi jaki. 

 

Ako smatraš da su te prevarili, prijavi ih inspekciji, udruzi za zaštitu potrošača, ili nekome drugome tko ti može pomoći da ostvariš svoja prava kao potrošač odnosno kupac.

10 godina
offline
Black Friday 2018

jeste poceli dobivati pakete sa mall.hr? ja sam 16.11 narucio hranu za psa i pisalo mi je datum otpreme 20.11-27.11 saljem im jucer mail nitko nista ne odgovara...

16 godina
online
Re: Black Friday 2018
toma20 kaže...

jeste poceli dobivati pakete sa mall.hr? ja sam 16.11 narucio hranu za psa i pisalo mi je datum otpreme 20.11-27.11 saljem im jucer mail nitko nista ne odgovara...

Naručio u petak, stiglo danas.

S tim da mi je u međuvremenu DPD poslao poruku kako zbog obima posla mogu očekivati kašnjenje od 1 do 3 dana.

16 godina
offline
Re: Black Friday 2018
toma20 kaže...

jeste poceli dobivati pakete sa mall.hr? ja sam 16.11 narucio hranu za psa i pisalo mi je datum otpreme 20.11-27.11 saljem im jucer mail nitko nista ne odgovara...

 Mene SSD čeka u poslovnici

10 godina
offline
Re: Black Friday 2018
zdgrunf kaže...
toma20 kaže...

jeste poceli dobivati pakete sa mall.hr? ja sam 16.11 narucio hranu za psa i pisalo mi je datum otpreme 20.11-27.11 saljem im jucer mail nitko nista ne odgovara...

 Mene SSD čeka u poslovnici

 sad sam im se javio na face kazu da zobg puno narudzbi ocekuje se kasnjenje paketa,sta ne drzi vodu ja sam narucio 16.11 kolega iznad u petak njemu je doslo danas,a mojem paketu traga ni glasa hh 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
Rimtu kaže...
ivan72478 kaže...
Imam 27 godina, ako tebi godine predstavaljaju zrelost.

Cijenim svoj rad, svoje vrijeme i  isto tako i tuđe.

Ne želim nikoga prevariti pa tako i ne volim da mene varaju.

A ovo što su oni napravili je prevara

Kad nešto namjerno naručiš i ne preuzmeš, to je ujedno i prevara i nepoštovanje tuđeg rada i vremena - toliko o tome koliko su ti principi jaki. 

 

Ako smatraš da su te prevarili, prijavi ih inspekciji, udruzi za zaštitu potrošača, ili nekome drugome tko ti može pomoći da ostvariš svoja prava kao potrošač odnosno kupac.

 Uzvracam istom mjerom, to je princip.

Da su mene jedinog prevarili, pokrio bi se i sutio.

Ali vidim da su i dobar dio forumasa.

Btw, zasto si se osjetio prozvanim zastupati dotičnu trgovinu?

Zar ne vidis da nam isto rade svake godinu, uvijek ista priča za black friday(dignu cijene pa spuste), jako mala zaliha koju nigdi ne navode.

Zasto bi im to dopustali?

12 godina
online
Re: Black Friday 2018
kbenzema kaže...
Ko da je u sancti bolje, kolko će nas dobit kontrolere u onoj boji u kojoj smo naručili? Vjerojatno 10%. Je*em ja takav webshop. Da ne velim da redoslijed rješavanja narudžbi nema nikakvog smisla. Kolega na forumu je rekao da je naručio u petak u 8 kontroler i zvali ga da nema njegove boje, nude mu crni, a moj frend naručio oko 10 i njemu stiglo sve kak treba.

 Oni su bar nazvali, ispricali se, i ponudili drugu opciju. A ne da automatikom salju stotine otkazanih narudzbi. Po ovome ispada da nitko uopce nece dobiti naruceno iz Linksa.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
8 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018

Apsolutno se slažem s tobom da tome treba stati na kraj. 
Zašto bi dopustili da nas zajebavaju i varaju!

Ja ću pisati prigovor na njihove podrsku a i na sve članove uprave i vrlo rado budem podnio prijavu inspektoratu i zaštiti potrošaća ako ne bude nekakvih konkretnih odogovora!

15 godina
offline
Black Friday 2018

Ja kad sam kupovao grafičku, nevezano za BF išao sam po nju u dućan. Rekli su mi da u toj poslovnici nemaju ali da imaju u drugima, da mi mogu naručiti i ja si doći po nju ili kupiti preko web shopa.

Naručio prek web shopa, platio i da bi stigla obavijest za jedno tjedan dana da nemaju na stanju i da će mi stornirati novac što sam čekao još jedno tjedan dana.

Na drugom web shopu ista stvar, samo sam označio pouzećem pa mi stigao mail da nemaju na stanju. A sve uredno na web shopu piše ima i može se naručiti.

Nije mi jasno da u 2018. dućani  nemaju web shop koji automatski oduzima artikle kad se prodaju, pa to se može u Excelu napraviti na Pentium trojki.

 

Također jednom naručio zvučnike, stigli neispravni i morao ih vraćati o svojem trošku.

Jednom vratio proizvod koji sam naručio prek web shopa, unutar 15 dana i tražio povrat novca, nisam tako dugo dobio dok nisam prijavio inspekciji i dobio pismeno rješenje doma.

 

Uglavnom, dosta loša iskustva sa našim internet shopovima i odnosima prema kupcu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 15:36 (walentkane).
15 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Ja uzeo na rate ps4 pro u santa domenici na kraju mi u cijelosti naplatili...na racunu stoji na rate ali muto tuto koji je radio na pos aparatu je krivo napravio...sad cekam ispravak, nadam se da se necu natezati
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
suspendiran
offline
Re: Black Friday 2018
dado16 kaže...
Ja uzeo na rate ps4 pro u santa domenici na kraju mi u cijelosti naplatili...na racunu stoji na rate ali muto tuto koji je radio na pos aparatu je krivo napravio...sad cekam ispravak, nadam se da se necu natezati

  pa kaj i takvih ima?

12 godina
suspendiran
offline
Re: Black Friday 2018
ivan72478 kaže...
Rimtu kaže...
ivan72478 kaže...
Imam 27 godina, ako tebi godine predstavaljaju zrelost.

Cijenim svoj rad, svoje vrijeme i  isto tako i tuđe.

Ne želim nikoga prevariti pa tako i ne volim da mene varaju.

A ovo što su oni napravili je prevara

Kad nešto namjerno naručiš i ne preuzmeš, to je ujedno i prevara i nepoštovanje tuđeg rada i vremena - toliko o tome koliko su ti principi jaki. 

 

Ako smatraš da su te prevarili, prijavi ih inspekciji, udruzi za zaštitu potrošača, ili nekome drugome tko ti može pomoći da ostvariš svoja prava kao potrošač odnosno kupac.

 Uzvracam istom mjerom, to je princip.

Da su mene jedinog prevarili, pokrio bi se i sutio.

Ali vidim da su i dobar dio forumasa.

Btw, zasto si se osjetio prozvanim zastupati dotičnu trgovinu?

Zar ne vidis da nam isto rade svake godinu, uvijek ista priča za black friday(dignu cijene pa spuste), jako mala zaliha koju nigdi ne navode.

Zasto bi im to dopustali?

 Ma možeš im soli na rep stavit s kupovinom preko interneta. Imaju milion načina za izvuć svoju guzicu da ti ne nabrajam neke. Pomiri se da si u Kroejši i da stvari funkcioniraju na principu ja imam tamo nekoga koji će to nešto napravit za mene. Veze i poznanstva čuda rade. Nemojte bit naivni i mislit da ćete nešto promijenit pa pola Kroejše se iselilo radi takvih idiotarija i mućki. Ljudima je pun qurac veza i vezica od poslova na dalje. Zato su jednostavno popizdili i otišli. Svaki od političara zaposlio pola familije po državnim upravama. Rade to godinama i ne hebu ih 5% niti sukobi interesa niti koji qurac. Isto tako ti iz Linksa imaju vrlo vjerovatno debelu vezu i boli ih kuki. Sprdaju se s ljudima za Black Friday i Cyber Monday i rade bedake od ljudi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 16:08 (mislioc).
12 godina
offline
Black Friday 2018

Sjetite se ove teme slijedeće godine, pa stavite link na nju.

Imam osjećaj da se isti problemi i dućani javljaju iz godine u godinu...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
suspendiran
offline
Black Friday 2018

Takve brvnare nisu niti zaslužile da im se imena firmi pišu po forumima i preporučaju kupovine kod njih.

Ako ništa nadam se da su izgubili par tisuća kupaca ovim bezobrazlukom. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 16:18 (mislioc).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
I mene su također zajebali iz Linksa. Na sreću i nesreću njihovu ja govna ne papam.

Članak 33.

(1) Poslovna praksa smatra se zavaravajućom ako sadrži netočne informacije, zbog čega je neistinita ili ako na neki drugi način, uključujući njezino cjelokupno predstavljanje, pa čak ako je informacija činjenično točna, zavarava ili je vjerojatno da će zavarati prosječnog potrošača u vezi s nekom od okolnosti navedenih u stavku 2. ovoga članka, čime ga navodi ili je vjerojatno da će ga navesti da donese odluku o kupnji koju inače ne bi donio.

(2) Okolnosti iz stavka 1. ovoga članka na koje se zavaravajuća poslovna praksa odnosi jesu:

1. postojanje ili priroda proizvoda

2. osnovna obilježja proizvoda, kao što su njegova dostupnost, koristi, rizici, izvedba, sastav, pripadci, postojanje postprodajne pomoći potrošaču i sustava rješavanja pritužbi, metode i datum izrade ili nabave, dostava, podobnost za ostvarivanje svrhe, način korištenja, količina, specifikacija, zemljopisno ili tržišno podrijetlo, rezultati koji se očekuju od njegove uporabe ili rezultati i bitni pokazatelji testova ili provjera provedenih na proizvodu


https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_03_41_723.html?fbclid=IwAR2gvu_HAe67nkke4QdKNDPNgfXDMT8QharRB-C5rV4nLWmeBPGtArOnuLQ
16 godina
online
Re: Black Friday 2018
toma20 kaže...
zdgrunf kaže...
toma20 kaže...

jeste poceli dobivati pakete sa mall.hr? ja sam 16.11 narucio hranu za psa i pisalo mi je datum otpreme 20.11-27.11 saljem im jucer mail nitko nista ne odgovara...

 Mene SSD čeka u poslovnici

 sad sam im se javio na face kazu da zobg puno narudzbi ocekuje se kasnjenje paketa,sta ne drzi vodu ja sam narucio 16.11 kolega iznad u petak njemu je doslo danas,a mojem paketu traga ni glasa hh 

Pitanje je, recimo, jesu robu imali na svom lageru ili kod dobavljača.

Što piše, kad je roba preuzeta / trebala biti preuzeta?

6 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Evo, ja sam u pon 26. naručio online pouzećem SSD na BF akciji, dva dana tišina, i danas 28. dobijem mail da je roba stigla do GLS-a, s datumom isporuke 30.11. Možda sam imao sreće. Ne znam.
13 godina
offline
Re: Black Friday 2018
"Zasto bi im to dopustali?"

Zato da se ne spustas na njihovu razinu, da budes bolji od drugih. Na prevaru odgovarati prevarom nije neko rijesenje, dobro je kolega napisao.

Ako smatras da si prevaren, obrati se inspektoratu. Sve prijave shvacaju jako ozbiljno, vjeruj mi.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
CyberDemonVZ kaže...

Sjetite se ove teme slijedeće godine, pa stavite link na nju.

Imam osjećaj da se isti problemi i dućani javljaju iz godine u godinu...

 Upravo to... svake godine isto...

 

Onda velika pobuna, i dogodine opet naprave isto...

 

Ja za sada dobivam sve što sam uzeo za BF

(a ništa nije iz Linksa ili SD-e)

14 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Prayer kaže...
I mene su također zajebali iz Linksa. Na sreću i nesreću njihovu ja govna ne papam.

Članak 33.

(1) Poslovna praksa smatra se zavaravajućom ako sadrži netočne informacije, zbog čega je neistinita ili ako na neki drugi način, uključujući njezino cjelokupno predstavljanje, pa čak ako je informacija činjenično točna, zavarava ili je vjerojatno da će zavarati prosječnog potrošača u vezi s nekom od okolnosti navedenih u stavku 2. ovoga članka, čime ga navodi ili je vjerojatno da će ga navesti da donese odluku o kupnji koju inače ne bi donio.

(2) Okolnosti iz stavka 1. ovoga članka na koje se zavaravajuća poslovna praksa odnosi jesu:

1. postojanje ili priroda proizvoda

2. osnovna obilježja proizvoda, kao što su njegova dostupnost, koristi, rizici, izvedba, sastav, pripadci, postojanje postprodajne pomoći potrošaču i sustava rješavanja pritužbi, metode i datum izrade ili nabave, dostava, podobnost za ostvarivanje svrhe, način korištenja, količina, specifikacija, zemljopisno ili tržišno podrijetlo, rezultati koji se očekuju od njegove uporabe ili rezultati i bitni pokazatelji testova ili provjera provedenih na proizvodu


https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_03_41_723.html?fbclid=IwAR2gvu_HAe67nkke4QdKNDPNgfXDMT8QharRB-C5rV4nLWmeBPGtArOnuLQ

 i kaj ćeš sad dalje

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Black Friday 2018

Pridružujem se razočaranoj i prevarenoj masi iz linksa, ništa ni od moje narudžbe.

 

Ajde da se radi o nekom ministarstvu, školi ili domu za starije gdje tehnologija nije kročila, ali u jednom informatičkom dućanu da webshop ima ovakav način poslovanja je u najmanju ruku sramotno, a trebalo bi biti podložno i inspekciji. 

 

9 godina
offline
Black Friday 2018

Ova navala na linksa je meni smjesna, iako naravno nije "prevarenima", ali to je jasno ako si ocekivao nesto i na kraju to neces dobit da si razocaran. S druge strane, razmislite koliko trgovina nije imalo NIKAKVE pogodnosti i sad su oni kao bolji od ovih koji jesu? Pa ne po meni. Jedni su usrecili 0 korisnika, drugi su usrecili xx korisnika i unesrecili yy korisnika. Po meni su bolji drugi, al svak po svome nek razlucuje.

 

Sto se tice prijava.

Eventualno prijava za ovu nepostenu poslovnu praksu, ali to je toliko neopipljivo bas me zanima sto ce inspektorat oko toga reci.

Sto se tice proizvoda, nema tu sto, trgovac, kao sto i kupac, moze u bilokojem trenu raskinuti ugovor. Penali su propisani ugovorom. U ovom slucaju, jedini penal je povrat novca. Svi cete dobiti povrat novca. Tako da ta stavka nece proci dalje.

 

Ostaje jos jedino ovaj problem ako su bas stvarno novci uzeti s racuna i izdan je racun, a povrat se ceka par dana, da li se po nekoj drugoj zakonskoj osnovi moze pokusat nesto napravit jer vi u biti niste bili u mogucnosti raspolagati tim novcem xx vremena, al za ovo ce vam trebat neki malo bolji odvjetnik i pretpostavljam da ce proces malo vise kostati jer nadilazi potrosacka prava i prijavu inspektoratu jer bi trebalo dokazati da su oni svjesno ovako nesto napravili jer su nakon xx uplata znali da proizvoda vise nema. GL with dokazivanjem toga.

 

 

16 godina
offline
Re: Black Friday 2018

Naravno da su bolji drugi dućani, koji nisu koristili nepoštenu trgovačku praksu.

 

BTW, kazna je 10 do 100 tisuća kuna za nepoštenu praksu:

"Dio VII.

PREKRŠAJNE ODREDBE

Članak 138.

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj trgovac – pravna osoba ako:

...

28. se koristi praksom koja je nepoštena u smislu članaka 32. do 38. ovoga Zakona"

 

Pri čemu osim već citiranog čl. 33. postoji i čl. 35.

"Postupci koji predstavljaju zavaravajuću poslovnu praksu

Članak 35.

Zavaravajućom poslovnom praksom smatraju se sljedeći postupci:

...

5. pozivanje na kupnju proizvoda po određenoj cijeni, bez isticanja činjenice da trgovac ima opravdane razloge vjerovati da neće biti u mogućnosti ponuditi isporuku tog ili sličnog proizvoda po navedenoj cijeni, u vrijeme i u količini koji su razumni s obzirom na proizvod, opseg oglašavanja proizvoda i ponuđenu cijenu, odnosno da neće biti u mogućnosti osigurati da drugi trgovac isporuči taj ili sličan proizvod po navedenoj cijeni, u vremenu i u količini koji su razumni s obzirom na navedene okolnosti."

 

Nažalost, kaznom (ako bi im ju netko i lupio) bi profitirao samo državni proračun. Jer ko *ebe prevarene korisnike, bitno je da državni proračun ima nešto od toga...

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 17:50 (Veliki Brat).
9 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Veliki Brat kaže...

Naravno da su bolji drugi dućani, koji nisu koristili nepoštenu trgovačku praksu.

Eto ja biram ikakve akcije od nikakvih. Ima nas razlicitih.

Veliki Brat kaže...
Nažalost, kaznom (ako bi im ju netko i lupio) bi profitirao samo državni proračun. Jer ko *ebe prevarene korisnike, bitno je da državni proračun ima nešto od toga...

Ne trebas mi zakone citirati, upoznat sam s njima. Dobio bi to da bi ih naucio pameti i ne bi bio prevaren onda ubuduce. Ako ne posalje nitko prijavu nece je ni dobit. Ja nisam siguran da ces tako nesto uspjet dokazat ali sama prijava te ne kosta nista. Ako vas posalje tisuce prijava mozda ih inspektor i kazni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 18:01 (sandokan111).
14 godina
offline
Black Friday 2018

I meni su otkazali narudžbu za Anywhere 2s, tek sam sad vidio jer je mail otišao u spam.. Gdje i pripada.. 

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
13 godina
offline
Black Friday 2018

I meni otkazana narudžba.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 18:17 (Stolnik).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice