Bug Forum Toolbar

poruka: 37
|
čitano: 5.534
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Bug Forum Toolbar
dokly kaže...
0verlord kaže...

Opet ce te ismijat i popljuvat......

  vidi se zrelost forumasa na forumu.. svaki trud je dobrodosao.. bilo kakav..nerazumijem samo jel to pljuvanje iz ljubomore il neznanja..

Dobro namjerna kritika, nikakvo pljuvanje iz ljubomore il neznanja nego samo savjet jer znam kako je prosao zadnji put kad je otvorio temu o svom brosweru!

Ako sam ti pomogao stisni PRIJAVI!!! Patim za ★★★★★///////////ako je abortus ubojstvo onda je drkanje genocid!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2011 22:51 (0verlord).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum Toolbar
Deus ex machina kaže...
pbandov kaže...

Mislim da nije stvar u tome. Taj browser što je napravio je sitan uvodni tutorial kako programirati u VB.netu. Ali opća stvar je takva da neideš na forumu se hvaliti kako si uspio pratiti tutorial. Tako bih ja mogao napraviti 1000 topica jer mi je "bilo dosadno". Ajd da je napravio nešto baš svoje, pa da traži mišljenja, savjete...onda u redu.

Mislim ovo nije ništa, mene su vrijeđali još prije kada sam napravio asinkroni generator.

Prvo, vrijedjati i omalovazavati nekoga tko je ista napravio je vrhunski debilno i po meni zasluzuje samar za usutkavanje, umjesto pristojnog "Zacepi!". Tako da te 'velikane' koji su te ismijavali kad si napravio asinkroni generator mozes iste sekunde zaboraviti i uopce ne trositi pamcenje na njih.

 

Drugo, uopce nije bitno STO je napravio, bitno je da je nesto napravio, i da ocito i dalje radi.

Prosao je minijaturni tutorial - pa sto? Tako mladome kakav decko jest, vjerojatno mu treba ohrabrenje, podrska i mozda malo usmjeravanja, a ne ismijavanje. Jasno ti je da 99% ljudi na ovom forumu ne vidi dalje od P2P downloadera i neke igre? Ovaj malac se potrudio instalirati programski jezik, procitati tutorial... pa nek je i copy pasteao gotov kod, sta ima veze??? Potrosio je makar 20 minuta klikajuci po VB-u - to je po meni 20 minuta utrosenih deset puta bolje nego da je isao igrati CoD i onda se po forumu hvalisao sa svojim KD ratiom....

 

Cheers.

 hvala na podrsci i usput niam 20 min. potrosio nego 2 i pol sata na svaki program

Lezim na krevetu i gledam nebo boje tvojih ociju i razmisljam si, gdje mi je jeb**e krov?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum Toolbar
Deus ex machina kaže...
pbandov kaže...

Mislim da nije stvar u tome. Taj browser što je napravio je sitan uvodni tutorial kako programirati u VB.netu. Ali opća stvar je takva da neideš na forumu se hvaliti kako si uspio pratiti tutorial. Tako bih ja mogao napraviti 1000 topica jer mi je "bilo dosadno". Ajd da je napravio nešto baš svoje, pa da traži mišljenja, savjete...onda u redu.

Mislim ovo nije ništa, mene su vrijeđali još prije kada sam napravio asinkroni generator.

Prvo, vrijedjati i omalovazavati nekoga tko je ista napravio je vrhunski debilno i po meni zasluzuje samar za usutkavanje, umjesto pristojnog "Zacepi!". Tako da te 'velikane' koji su te ismijavali kad si napravio asinkroni generator mozes iste sekunde zaboraviti i uopce ne trositi pamcenje na njih.

 

Drugo, uopce nije bitno STO je napravio, bitno je da je nesto napravio, i da ocito i dalje radi.

Prosao je minijaturni tutorial - pa sto? Tako mladome kakav decko jest, vjerojatno mu treba ohrabrenje, podrska i mozda malo usmjeravanja, a ne ismijavanje. Jasno ti je da 99% ljudi na ovom forumu ne vidi dalje od P2P downloadera i neke igre? Ovaj malac se potrudio instalirati programski jezik, procitati tutorial... pa nek je i copy pasteao gotov kod, sta ima veze??? Potrosio je makar 20 minuta klikajuci po VB-u - to je po meni 20 minuta utrosenih deset puta bolje nego da je isao igrati CoD i onda se po forumu hvalisao sa svojim KD ratiom....

 

Cheers.

Sam kažem, ako želi naučiti nešto o programiranju, bolje da pita nekog svog profesora (sumnjam da će dat išta korisno al nikad neznaš), i da nabavi što više knjiga o određenom programskom jeziku. Slažem se ja da je debilski tak nekoga isprdavat ali ipak je ovo zemlja i život. Treba naučiti trpiti i kritike, neće ga netko svaki put spašavat. Nažalost tako je kako je, u hrvatskoj je nemoguće biti motiviran pozitivno...znam iz mnogo vlastitih iskustava koja nikad ne prestaju. Svakako želim da onaj koga nešto zanima nek nauči što više. Al opet dajem savjet da svoja iskustva ne djeli nigdje na internetu dok se sam ne uvjeri da je napravio nešto iz čega ne možeš reći da je skinio s neta i da je neki rad koji se dulje radi.

 

Mr. croatian, nemoj ništa krivo shvatit iz ovoga, ja ti kao programer iz iskustva govorim. Super je to što si počeo s time ali ne potrebno ti je na forum staviti svaki mali rad koji obaviš. Izbjegavaj reakcije kretena i nastoj biti incarnito.

 

Mogu ti ja dati linkove za određene PDF knjigice o visual basicu. Naravno, vjerujem da neće ostatak foruma burno reagirati ako pitaš za nešto što ti je nejasno xD

 

Deus, pošto vidim da si spomeuo cod, iako u zadnje vrijeme jesam protiv igrica, otkrio sam da računalne igre su dosta dobre za mozak. Ustvari, ubrzavaju rad, snalažljivost, perceptivnost itd.

ALI, da ne bih sada svima slao krivu poruku ovime, to se odnosi na optimalni broj sati/dan. Dakle 2,3 sata dnevno sasvim dosta. Sve preko te granice uništava zdravlje općenito. Znači, igre ne treba izbjegavati, nego imati optimalnu granicu, ili bolje rečeno, SAMOKONTROLU.

 

 

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum Toolbar
pbandov kaže...
Sam kažem, ako želi naučiti nešto o programiranju, bolje da pita nekog svog profesora (sumnjam da će dat išta korisno al nikad neznaš), i da nabavi što više knjiga o određenom programskom jeziku. Slažem se ja da je debilski tak nekoga isprdavat ali ipak je ovo zemlja i život. Treba naučiti trpiti i kritike, neće ga netko svaki put spašavat. Nažalost tako je kako je, u hrvatskoj je nemoguće biti motiviran pozitivno...znam iz mnogo vlastitih iskustava koja nikad ne prestaju. Svakako želim da onaj koga nešto zanima nek nauči što više. Al opet dajem savjet da svoja iskustva ne djeli nigdje na internetu dok se sam ne uvjeri da je napravio nešto iz čega ne možeš reći da je skinio s neta i da je neki rad koji se dulje radi

Pa, dobro kazes - nece uvijek imati nekoga da mu stane na stranu, ali kad je taj netko u blizini, zasto ne biti 'svoj' covjek ne dio copora, i stati iza onoga u sta vjerujes? Uostalom, ako te svi stalno ismijavaju, s vremenom steknes dojam da nista sto si napravio ne vrijedi... potrebno je ponekad ohrabriti osobu, a ja takodjer kao kolega (tj. programer s iskustvom) definitivno zastupam stajaliste da je bilo kakav trud da se nesto napravi bolji od nicega.

 

Pogledaj neke teme kojima se BufferOverflow bavio... vrve klincima koji su otkrili port scanner pa misle da su hackeri. Buffer ih nije ismijavao, vec dapace pokusao usmjeriti... po meni, to je nacin na koji 'odgajas' zdrave mozgove, a ne "noob, sta ti znas"

 

 

pbandov kaže...

Deus, pošto vidim da si spomeuo cod, iako u zadnje vrijeme jesam protiv igrica, otkrio sam da računalne igre su dosta dobre za mozak. Ustvari, ubrzavaju rad, snalažljivost, perceptivnost itd.

ALI, da ne bih sada svima slao krivu poruku ovime, to se odnosi na optimalni broj sati/dan. Dakle 2,3 sata dnevno sasvim dosta. Sve preko te granice uništava zdravlje općenito. Znači, igre ne treba izbjegavati, nego imati optimalnu granicu, ili bolje rečeno, SAMOKONTROLU.

 

 

Kako covjek izgubi zivce s ovim editorom, to nema nigdje!! Uf!

Enivejs, link kao odgovor, da se ne ponavljam: http://www.bug.hr/forum/post/igre-opcenito/nedostaje-motivacije-igre/1839820.aspx

 

I am Jack's architect of life...
14 godina
neaktivan
offline
Bug Forum Toolbar

dobro si to rekao, i vidiš, tu si me natjerao da se i ja sjetim odakle meni volja za "geekizmom". Također sam i ja kao mali kad su moji starci sebi uzeli windows 95, koristio komp za neke vlastite svrhe poput srušit sistem 3 puta, ali ipak sam već s 5 godina znao u wordu raditi i dokumente printat i nevjerovatno kužio sam pasijans xD. Jedino to što tad nzm dali je uopće bilo interneta u hrv., sa netom sam se upoznao tek oko 3. ili 4. razreda osnovne. Ali tada sam se već počeo upuštati lagano u programiranje. Visual Basic 6.0 je moj prvi susret, i dan danas na njemu radim. Sad učimo C++ i planiram Javu ili eventualno C# pošto je on u vb.netu i STVARNO mi je usrano dizajn praviti kodom.

 

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum Toolbar
pbandov kaže...

dobro si to rekao, i vidiš, tu si me natjerao da se i ja sjetim odakle meni volja za "geekizmom". Također sam i ja kao mali kad su moji starci sebi uzeli windows 95, koristio komp za neke vlastite svrhe poput srušit sistem 3 puta, ali ipak sam već s 5 godina znao u wordu raditi i dokumente printat i nevjerovatno kužio sam pasijans xD. Jedino to što tad nzm dali je uopće bilo interneta u hrv., sa netom sam se upoznao tek oko 3. ili 4. razreda osnovne. Ali tada sam se već počeo upuštati lagano u programiranje. Visual Basic 6.0 je moj prvi susret, i dan danas na njemu radim. Sad učimo C++ i planiram Javu ili eventualno C# pošto je on u vb.netu i STVARNO mi je usrano dizajn praviti kodom.

 

Nemoj birati programski jezik po njegovom GUI toolkitu, ili alatima za taj GUI toolkit, imas ih na tone! Samo za Swing imas najmanje jedan GUI editor (IntelliJ Idea, ujedno i IDE), ako hoces SWT, imas built-in editor u Eclipseu. Ako ti se neda s Javinim GUI toolkitovima, uzmi GTK koji je cross-language/cross-platform, a ima i po meni ponajbolji editor (Glade). Ako hoces OpenGL toolkit, uzmi FengGUI, ili gbui - oboje imaju editore :-D

 

Sto se tice samog programskog jezika - C# je po meni bolji jezik, ako imas nekog iskustva. Deskriptivniji je, i ako dobro koristis tu deskriptivnost, mozes uloviti dosta gresaka vec za vrijeme kompilacije. Java je jednostavnija, pa zato vecinu gresaka otkrivas runtime (vjerojatno kroz unit testove).

 

No, sto se tice pratecih librarya... po meni C# debelo pushi. Microsoft uvijek ima neku svoju ideju kako bi OOP trebao izgledati, i to naravno uvijek mora iskljucivati ama bas svaki moguci design pattern koji je netko izmislio. Java se puno striktnije drzi toga, cijeli Swing/AWT su modelirani prema MCV-u, za primjer.

Sto se tice communitya... cisto zbog starosti, Java opet vodi... ima toliko librarya da covjek nema pojma ni sta bi odabrao za obican logging.

 

No... osli smo malo offtopic....

 

Edit:

zaboravio dodati - neta je bilo sigurno '91 :-D Bio ja preko CARNeta, SLIP-a i 14400 modema. Otvarao stranicu od Queen-a da pogledam lyricse :-D Jedno 5 minuta za jednu sliku i nesto teksta :-D

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2011 0:06 (Deus ex machina).
14 godina
neaktivan
offline
Bug Forum Toolbar

doduše ja sam prvi net, isto carnet, imo 56k. Ali je i to bila iber frustracija, isto pol dana da bilo kakve veće slike očita. A da nepričamo o downloadu nečeg {#}{#}{#}{#}{#}{#}

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice