Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.650.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Makić kaže...

jedno pitanje:

ako ram ima xmp, kolika je razlika ovaj a-xmp šta je msi izbacia

jel to kompatibilno ili ipak sve na ruke?

 Zar je bitno? Jer stvarno nije rocket science namjestit to u UEFI postavkama, par klikova i gotovo.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ali ne OCaju se baš i moraš znati koji se RAMi bolje OCaju, a izgled ti to baš i ne govori. Puno je bolje kad znaš da će ti npr. 3000Mhz RAM zbilja biti na 3000Mhz.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Evo onako postajuci u temi za kupovinu komponenti cpu mbo i ram opcija kupovina ryzena izadje me preko 5k kuna a ja u 9 mjesecu kupio 6700k mbo i ram izaslo me 4.3k kuna pa sad onako gledam jel isplativo davati 1k kuna vecu razliku za 1 frejm vise ili manje ovisno o naslovu

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Evo onako postajuci u temi za kupovinu komponenti cpu mbo i ram opcija kupovina ryzena izadje me preko 5k kuna a ja u 9 mjesecu kupio 6700k mbo i ram izaslo me 4.3k kuna pa sad onako gledam jel isplativo davati 1k kuna vecu razliku za 1 frejm vise ili manje ovisno o naslovu

 Kaj se frejmova tiče jedno i drugo je neisplativo a trenutno je najisplativije G4560. Izađete nekih 1.5k kuna bez traženja popusta i akcija 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Donedavno su ljudi govorili kako brzina ram memorije nema nekog značaja za većinu ljudi (posebno za gamere), 2133 MHz je do sada bila maksimalna brzina za sve koji nisu kupovali OC matične (H110, B150, H170) i to je dignuto tek kaby lake-om na 2400 MHz, kako je to odjednom postalo nedovoljno?

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Evo onako postajuci u temi za kupovinu komponenti cpu mbo i ram opcija kupovina 6900K izadje me preko 10K kuna a ja u 9 mjesecu kupio 6700k mbo i ram izaslo me 4.3k kuna pa sad onako gledam jel isplativo davati 6k kuna vecu razliku za 1 frejm vise ili manje ovisno o naslovu

 There i fixed it for you. Sarkazam off - koji nebulozni upit, ili loše trolanje.

My pleasure darlin
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jim Raynor kaže...
dreadmoore kaže...

Evo onako postajuci u temi za kupovinu komponenti cpu mbo i ram opcija kupovina 6900K izadje me preko 10K kuna a ja u 9 mjesecu kupio 6700k mbo i ram izaslo me 4.3k kuna pa sad onako gledam jel isplativo davati 6k kuna vecu razliku za 1 frejm vise ili manje ovisno o naslovu

 There i fixed it for you. Sarkazam off - koji nebulozni upit, ili loše trolanje.

 e moj princ arthas to je samo pitanje nista vise a ti ga razumi kako hoces uglavnom dobra izmjena mog posta

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 16:58 (dreadmoore).
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Nema se tu šta razumit, pa nakon toliko ispisanog o 8/16 vs 4/8 u gamingu ti i dalje uspoređuješ kruške i jabuke. Prisiljen sam zaključiti da slabo kopčaš.

My pleasure darlin
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jim Raynor kaže...

Nema se tu šta razumit, pa nakon toliko ispisanog o 8/16 vs 4/8 u gamingu ti i dalje uspoređuješ kruške i jabuke. Prisiljen sam zaključiti da slabo kopčaš.

 Slazem se samo jos ne razumijem zasto svi ti recenzeri usporedjuju ta dva proca i7 6700k/i7 7700k sa ryzenom jer je ocito on trn u oku svim fanboeyevima amd-a ili zato sto je u istom cijenovnom rangu

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Zato što su pobogu ti Inteli cijenovno jednako rangirani sa Ryzen 7 1700, zar nije više nego logično??? Neka 1700 ima 50 jezgri, ako oba koštaju oko 3000kn imaju kaj uspoređivati jer je cijena vrlo bitna stavka kod kupovine hardvera.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...
Jim Raynor kaže...

Nema se tu šta razumit, pa nakon toliko ispisanog o 8/16 vs 4/8 u gamingu ti i dalje uspoređuješ kruške i jabuke. Prisiljen sam zaključiti da slabo kopčaš.

 Slazem se samo jos ne razumijem zasto svi ti recenzeri usporedjuju ta dva proca i7 6700k/i7 7700k sa ryzenom jer je ocito on trn u oku svim fanboeyevima amd-a ili zato sto je u istom cijenovnom rangu

Prije će biti da je trn u oku Intel fanboyevima ... za više od duplo manju cijenu od 6900K u puno slučajeva je sasvim usporediv.

Mogli su tako usporedit i nekog Xeona E5 ... totalna pušiona u igrama :)

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Gledam malo kod Intela... 7700K čak ni s 4266 memorijom ne može uhvatiti memory bandwidth koji ima 5820K s četverokanalnom.. Jeftinije je ići na X99 platformu i 6-core uz 2800/3200 RAM, nego 4266 RAM da dobiješ propusnost koja opet nije kao ova sa sporijom memorijom. Još su latencije C14 na sporijoj, a C19 na ovoj bržoj. 

Ja ti kazem da kod mene brzina memorije igra jako malo do nista. 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...

Ja ti kazem da kod mene brzina memorije igra jako malo do nista. 

Ti si poseban i nitko nije kao ti.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Mladen kaže...
dreadmoore kaže...
Jim Raynor kaže...

Nema se tu šta razumit, pa nakon toliko ispisanog o 8/16 vs 4/8 u gamingu ti i dalje uspoređuješ kruške i jabuke. Prisiljen sam zaključiti da slabo kopčaš.

 Slazem se samo jos ne razumijem zasto svi ti recenzeri usporedjuju ta dva proca i7 6700k/i7 7700k sa ryzenom jer je ocito on trn u oku svim fanboeyevima amd-a ili zato sto je u istom cijenovnom rangu

Prije će biti da je trn u oku Intel fanboyevima ... za više od duplo manju cijenu od 6900K u puno slučajeva je sasvim usporediv.

Mogli su tako usporedit i nekog Xeona E5 ... totalna pušiona u igrama :)

 

Pa realno bi trebalo usporedjivat Ryzena sa six core intelima tj. 6800K i 5820K, to cijenom izadje slicno.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Ja ti kazem da kod mene brzina memorije igra jako malo do nista. 

Ti si poseban i nitko nije kao ti.

Nije nego cetverokanalna memorija ipak nesto znaci...

15 godina
online
AMD Ryzen CPU

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/617dkc/happy_with_my_new_build_with_ryzen_r5/

 

evo onaj lik iz paragvaja šta je nabavia 1600 ima i nešto malo benchova

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU
Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...

Pa realno bi trebalo usporedjivat Ryzena sa six core intelima tj. 6800K i 5820K, to cijenom izadje slicno.

Bilo bi logičnije, samo što je onda problemčić što X99 ploče počinju od 1.700-1.800 Kn pa nemaju materijala za trollanje :)

Ja sam mislio da su dosljedniji, baš sam stavio jedan delidani 3770K na oglas i skoro da se nitko nije ni javio ... valjda svi čekaju R5.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Trazis previse jbga😎
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...
Trazis previse jbga😎

Stavio sam početnu cijenu ... i još nacrtao da nije fiksna niti su zabranjene ponude, al eto, ni Intel više ne može računati na svoju vjernu sljedbu :)

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
Tonči kaže...

Gledam malo kod Intela... 7700K čak ni s 4266 memorijom ne može uhvatiti memory bandwidth koji ima 5820K s četverokanalnom.. Jeftinije je ići na X99 platformu i 6-core uz 2800/3200 RAM, nego 4266 RAM da dobiješ propusnost koja opet nije kao ova sa sporijom memorijom. Još su latencije C14 na sporijoj, a C19 na ovoj bržoj. 

Ja ti kazem da kod mene brzina memorije igra jako malo do nista. 

 Na čemu? Na 5820K? Pa ti već na 2133 imaš RAM brz kao netko na 7700K da ima 4266.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
ansha kaže...
Tonči kaže...

Gledam malo kod Intela... 7700K čak ni s 4266 memorijom ne može uhvatiti memory bandwidth koji ima 5820K s četverokanalnom.. Jeftinije je ići na X99 platformu i 6-core uz 2800/3200 RAM, nego 4266 RAM da dobiješ propusnost koja opet nije kao ova sa sporijom memorijom. Još su latencije C14 na sporijoj, a C19 na ovoj bržoj. 

Ja ti kazem da kod mene brzina memorije igra jako malo do nista. 

 Na čemu? Na 5820K? Pa ti već na 2133 imaš RAM brz kao netko na 7700K da ima 4266.

Ma to sam konstatirao nedavno pa mislim da si ti izrazio sumnju ili je netko drugi bio...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Mladen trebao si to napraviti prije mjesec dva kao ja sa FX-om.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 18:32 (XXX).
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Da ponovim još jednom: na Intelu brzina memorije često neće pokazati velike razlike, no na ryzenu hoće, zbog same arhitekture - infinity fabric. Da se infinity fabric može regulirati odvojeno, ram bi imao isti (mali) utjecaj na performanse kao i na intelu, no pošto je infinity fabric vezan uz brzinu rama - veća brzina rama znači i veće performanse jer se uklanja usko grlo (znam kako svi vole taj izraz) unutar samog procesora.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Zasto onda ako nije bitan s g4560+brzi ram daje drasticno bolje rezultate kod intela?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...
Zasto onda ako nije bitan s g4560+brzi ram daje drasticno bolje rezultate kod intela?

 Zato što brži ram povećava performanse kada je procesor bottleneck (ipak se radi o dvojezgrenom procesoru).

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Također kupci Ryzena 1700 mogu ulaganje u bržu memoriju svakako gledati kao ulaganje u budućnost, dodatne jezgre će se kad tad isplatiti u odnosu na i7 7700K kojeg je sad sasvim dostigao sa tom memorijom kada je gaming u pitanju. To je vrlo jak argument, neoboriv.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
_mark0_69 kaže...

Da ponovim još jednom: na Intelu brzina memorije često neće pokazati velike razlike, no na ryzenu hoće, zbog same arhitekture - infinity fabric.

Infinity Fabric je nešto drugo, kod AMD-a je brzina memorije još važnija zbog njega.

DaShip kaže...
Stjepanj kaže...
Zasto onda ako nije bitan s g4560+brzi ram daje drasticno bolje rezultate kod intela?

 Zato što brži ram povećava performanse kada je procesor bottleneck (ipak se radi o dvojezgrenom procesoru).

 Ne.

 

Nego zbog ovoga:

 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Mladen kaže...
Stjepanj kaže...
Trazis previse jbga😎

Stavio sam početnu cijenu ... i još nacrtao da nije fiksna niti su zabranjene ponude, al eto, ni Intel više ne može računati na svoju vjernu sljedbu :)

 

 Puno preskupo si stavio. Ja gledam bas da si upiknem i7 3770/3770k tj 1155 povoljno, sad u principu treba pricekati ovaj 6/12 ryzen.

Cijenite više pitku vodu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice