Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.633.763
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

mozemo procitati ali ako imamo mikroskop

 

 Ko jos nema mikroskop doma? Umjesto da kupujete razne 7700k i Ryzene, ulozite u dobar mikroskop!

LoL acc THCJoshi
15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Jel bolje? Pokusajte opet kliknut na slike

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Maksimus kaže...

Jel bolje? Pokusajte opet kliknut na slike

 

Rađe nam napiši tl;dr verziju, tj. poantu u dvije rečenice.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jakovp kaže...

 

Rađe nam napiši tl;dr verziju, tj. poantu u dvije rečenice.

 Bolje je da sami  procitate, nego da nesto krivo prevedem...

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Zanimljivo, osim što i kaby lake i zen dobijaju identično povećanje performansi sa bržim ramom, još je Mass deffect andromeda dobila najmanje performansi bržim ramom dok je u onom jednom videu imala najveću korist.

8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Ufff, pobiše ga 7700k 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

Ufff, pobiše ga 7700k 

 Hah, da, strašno je što će igra raditi umjesto 128 fps-a na i 7700k samo 121 fps na ryzenu (GTA) ili umjesto 164fps-a samo 157 na ryzenu(BF1) 
No nebitno mi je sad što intel tu radi - bitno mi je vidjeti da je čovjek dobijao pri prelasku sa najraširenije i povoljnije 2666 DDR4 na skupu 3200 DDR4 na ryzenu skok od... 4 fps-a. 
I to u gamingu. U aplikacijama gdje je ryzen idealan, to je vjerujem potpuno zanemarivo (ako nije i ovo zanemarivo)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...

 Hah, da, strašno je što će igra raditi umjesto 128 fps-a na i 7700k samo 121 fps na ryzenu (GTA) ili umjesto 164fps-a samo 157 na ryzenu(BF1) 
No nebitno mi je sad što intel tu radi - bitno mi je vidjeti da je čovjek dobijao pri prelasku sa najraširenije i povoljnije 2666 DDR4 na skupu 3200 DDR4 na ryzenu skok od... 4 fps-a. 
I to u gamingu. U aplikacijama gdje je ryzen idealan, to je vjerujem potpuno zanemarivo (ako nije i ovo zanemarivo)

Ako gledmao GTA V razlika je 154 protiv 121, ne moze se usporedivati maksimalno klikani Ryzen 7 i underklokani 7700k.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

U principu nebitna razlika a ak već daješ tu paru na proc onda bolje osam jezgri pa nek traju godinama, mislim na ryzena 1700....makar za gaming mi nema nikakvog smisla tak skupi procevi bez obzira od kojeg proizvođača. Osim za neke nove klince koji se vole snimati dok igraju 

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...
Lucidius kaže...

Ufff, pobiše ga 7700k 

 Hah, da, strašno je što će igra raditi umjesto 128 fps-a na i 7700k samo 121 fps na ryzenu (GTA) ili umjesto 164fps-a samo 157 na ryzenu(BF1) 
No nebitno mi je sad što intel tu radi - bitno mi je vidjeti da je čovjek dobijao pri prelasku sa najraširenije i povoljnije 2666 DDR4 na skupu 3200 DDR4 na ryzenu skok od... 4 fps-a. 
I to u gamingu. U aplikacijama gdje je ryzen idealan, to je vjerujem potpuno zanemarivo (ako nije i ovo zanemarivo)

 Pa i minimum FPS se također dosta bolje pokazuje na i7 7700k, i nemoj umanjivat razliku, u dosta pimjera je 7700k i po 20-30 FPS-a bolji.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
XXX kaže...

...Osim za neke nove klince koji se vole snimati dok igraju 

 evo, ja mislim da ovoj gejmerici treba kupiti 8/16 rajzen

stvarno nema smisla da joj trza igra ili nedajbože snimka same sebe dok igra

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...
overhaul kaže...
Lucidius kaže...

Ufff, pobiše ga 7700k 

 Hah, da, strašno je što će igra raditi umjesto 128 fps-a na i 7700k samo 121 fps na ryzenu (GTA) ili umjesto 164fps-a samo 157 na ryzenu(BF1) 
No nebitno mi je sad što intel tu radi - bitno mi je vidjeti da je čovjek dobijao pri prelasku sa najraširenije i povoljnije 2666 DDR4 na skupu 3200 DDR4 na ryzenu skok od... 4 fps-a. 
I to u gamingu. U aplikacijama gdje je ryzen idealan, to je vjerujem potpuno zanemarivo (ako nije i ovo zanemarivo)

 Pa i minimum FPS se također dosta bolje pokazuje na i7 7700k, i nemoj umanjivat razliku, u dosta pimjera je 7700k i po 20-30 FPS-a bolji.

 uhhh..

tvoja osjetljiva okeca tu razliku vide i zmirecki, da ne velim kolko ti se penis digne

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2017 23:23 (nixass).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...
overhaul kaže...
Lucidius kaže...

Ufff, pobiše ga 7700k 

 Hah, da, strašno je što će igra raditi umjesto 128 fps-a na i 7700k samo 121 fps na ryzenu (GTA) ili umjesto 164fps-a samo 157 na ryzenu(BF1) 
No nebitno mi je sad što intel tu radi - bitno mi je vidjeti da je čovjek dobijao pri prelasku sa najraširenije i povoljnije 2666 DDR4 na skupu 3200 DDR4 na ryzenu skok od... 4 fps-a. 
I to u gamingu. U aplikacijama gdje je ryzen idealan, to je vjerujem potpuno zanemarivo (ako nije i ovo zanemarivo)

 Pa i minimum FPS se također dosta bolje pokazuje na i7 7700k, i nemoj umanjivat razliku, u dosta pimjera je 7700k i po 20-30 FPS-a bolji.

 Hm, neznam ja sam na videu vidio baš da ryzen u prosjeku ima bolji minimum fps. Evo pogledah ponovno: BF1 ryzen razlika min104 max157, 1770k min101 max164.
I to je opet sve irelevantno s obzirom da se raspravlja o par postotaka na +/-120 fps-a u igrama na 1080p. Mislim meni je svejedno, mogu se igrati na intelu ili amd-u, ono
što mi je bitno je dali je ryzenu isplativa investicija keširati u najskuplju i najbržu memoriju. A koliko sad vidim, ako se ne vidi u gamingu ta razlika i do 50% u cijeni između
jednakog kapaciteta istog branda istog proizvođača sa  2666 na 3200. Ok za one kojima je cilj skrpati 8gb šminkerskog duga-svijetlećeg rama, ali kad ti treba malko više, onda
je dobro znati dali je vrijedno performansi sistema doplatiti još 1200kn samo za ram istog kapaciteta. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

To jos nije ni toliko bitno koliko je bitno da i na 60FPS rangeu 7700k ima dosta bolje performanse.

 

EDIT:

 

Sve u svemu, svatko bira za sebe, u mom slucaju, ja sam odabrao najbolje za svoje potrebe, ultra brz i hladan proc sa najnaprednijim IPC-om. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2017 23:33 (Lucidius).
15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Usporedba nide veze, cemu sluzi 8/16 proc sigurno mu prva namjena nije gamenje.

Ko zeli workstation za u pola cijene sigurno ide na amd i EOD

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Makić kaže...

Usporedba nide veze, cemu sluzi 8/16 proc sigurno mu prva namjena nije gamenje.

Ko zeli workstation za u pola cijene sigurno ide na amd i EOD

 Ma dobar je video, čovjek je objasnio da je i7 7700k stavio samo da vidi dali ima slično skaliranje sa višim taktom memorije,
i ispostavilo se da uglavnom ima, kao i amd otprilike jednake (prilično zanemarive) benefite i da očito nema govora o magičnim
skokovima zbog takta kakvi su se pripisivali specifičnom ustrojstvu infinity fabrica u amd-u. Druga je stvar što ovdje ima ljudi
koji samo i dalje gledaju krive stvari i vraćaju isti flejm ovdje ponovljen i isprespaman barem deset puta.

Lucidius kaže...

To jos nije ni toliko bitno koliko je bitno da i na 60FPS rangeu 7700k ima dosta bolje performanse.

Ako obadva imaju 60fps-a, kako onda jedan ima 60 fps-a "boljih performansi!? I kakve to veze ima sa skaliranjem takta ddr4 memorije koja je predmet testa u videu?
Ono, gle - super si si kupio taj svoj procesor, stvarno ti je najbolji, ali hajd ostavi sad druge ljude da proučavaju recenzije, novosti i svojstva ryzena.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 0:17 (overhaul).
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Slabo vam ide to proucavanje kad je troje ljudi na forumu kupilo Ryzena, al dobro vrijeme je lijek 

 

EDIT:

 

Napisao sma na 60 fps rangeu, to ne znaci da oboje imaju 60FPS nego da u toj bitnoj granici FPS-a je opet 7700k bolji jer bez problema odrzava 60FPS granicu, dok Ryzen ima slabije performanse i negdje vuce igru na 50FPS.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 0:21 (Lucidius).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...

 Ma dobar je video, čovjek je objasnio da je i7 7700k stavio samo da vidi dali ima slično skaliranje sa višim taktom memorije,
i ispostavilo se da uglavnom ima, kao i amd otprilike jednake (prilično zanemarive) benefite i da očito nema govora o magičnim
skokovima zbog takta kakvi su se pripisivali specifičnom ustrojstvu infinity fibera u amd-u. Druga je stvar što ovdje ima ljudi
koji samo i dalje gledaju krive stvari i vraćaju isti flejm ovdje ponovljen i isprespaman barem deset puta.

 mislim da se varaš za to s memorijom. možda trenutno stanje di igre koriste 2,3,4 jezgre max to nije vidljivo. ali ako kroz koju godinu stignu igre za 5 i više jezgri, mislim da će visoka propusnost imati veliku ulogu u ryzenima. i njihovi apu modeli isto će od toga profitirat.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ranko091 kaže...
overhaul kaže...

 Ma dobar je video, čovjek je objasnio da je i7 7700k stavio samo da vidi dali ima slično skaliranje sa višim taktom memorije,
i ispostavilo se da uglavnom ima, kao i amd otprilike jednake (prilično zanemarive) benefite i da očito nema govora o magičnim
skokovima zbog takta kakvi su se pripisivali specifičnom ustrojstvu infinity fibera u amd-u. Druga je stvar što ovdje ima ljudi
koji samo i dalje gledaju krive stvari i vraćaju isti flejm ovdje ponovljen i isprespaman barem deset puta.

 mislim da se varaš za to s memorijom. možda trenutno stanje di igre koriste 2,3,4 jezgre max to nije vidljivo. ali ako kroz koju godinu stignu igre za 5 i više jezgri, mislim da će visoka propusnost imati veliku ulogu u ryzenima. i njihovi apu modeli isto će od toga profitirat.

 Da ali za koju godinu će i DDR4 biti bolje zastupljen, daleko boljih performansi i masno jeftiniji. Pričam o trenutnoj isplativosti ulaganja nemale razlike u cijeni između 2666 i 3200. 
Naravno da će vjerojatno već krajem ove godine 3000 postati mainstream, a za tih "kojih godinu" sa tim igrama za 5 i više jezgri će 16 GB rama na 3000Mhz vjerojatno koštati 450 kn, a 500kn za najšminkerskiju na 4266MHz sa 19-19-19-39
(ako nam ne propadne valuta ili ju zamijeni euro), pa nikoga neće pogoditi ulog u brži ram.

Lucidius kaže...

Slabo vam ide to proucavanje kad je troje ljudi na forumu kupilo Ryzena, al dobro vrijeme je lijek 

 

EDIT:

 

Napisao sma na 60 fps rangeu, to ne znaci da oboje imaju 60FPS nego da u toj bitnoj granici FPS-a je opet 7700k bolji jer bez problema odrzava 60FPS granicu, dok Ryzen ima slabije performanse i negdje vuce igru na 50FPS.

 Gle, ako ti nije bilo čitljivo prošli put, evo specijalno sam ti medalju napravio dolje. Jesi sad zadovoljan 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Postavio sam Arctic Cooling Liquid Freezer 240 na Ryzena 1700. Nisam jos overclockao, ubrzo cu.

Temperature sta javlja RyzenMaster i CPUID mi se cine jako niske - 20tak C u idle, max. 33C kada Prime95 optereti sve jezgre (na 3.2 GHz).

Jel to moze biti neko krivo ocitanje, ili je stvarno tako hladan procesor?

Ima li jos koji program, da tocno mjeri temperature Ryzena?

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Andor kaže...

Postavio sam Arctic Cooling Liquid Freezer 240 na Ryzena 1700. Nisam jos overclockao, ubrzo cu.

Temperature sta javlja RyzenMaster i CPUID mi se cine jako niske - 20tak C u idle, max. 33C kada Prime95 optereti sve jezgre (na 3.2 GHz).

Jel to moze biti neko krivo ocitanje, ili je stvarno tako hladan procesor?

Ima li jos koji program, da tocno mjeri temperature Ryzena?

 nije do programa, to su ti vjerovatno točni podaci. moji su idle 40 load 70. a  na idle je blok od hladnjaka leden na dodir. a 40 stupnjeva bi trebalo biti toplo. ja još čekam bios update na 1004 agesa. pa će onda i meni vjerovatno biti temp takve. 20 idle 50 load.

 

a i ryzeni u najnižem power stateu koriste 2.5wata za 65w modele, te 5wata za 95w modele. tako da je vjerovatno sve ovo točno što vidiš.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Ne moze biti 20 u idlu osim ako mu u sobi nije 10c sta ne vjerujem
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...
Ne moze biti 20 u idlu osim ako mu u sobi nije 10c sta ne vjerujem

 ako procesor ne radi ništa hladnjak bi trebao biti točno temperature sobe možda koji stupanj gore. 5wata u idle ili u njegovom slučaju 2.5wata jer je 65w model nije tako strašno za ohladit.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Mislis ako je komp ugasen? Onda moze biti 20, ako nije mora se grijati da ga hebes pa makar je 65wtdp
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
2.5w je zanemariva toplina za taj hladnjak, tako da se temp prakticki jedva dize.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...
Mislis ako je komp ugasen? Onda moze biti 20, ako nije mora se grijati da ga hebes pa makar je 65wtdp

 intelovi modeli koji na low power state rade na 7wata imaju temp sa vodenim hlađenjem 20-25 stupnjeva kad ne rade ništa. šta je onda problem da 1700 model koji ima skoro 3 puta manju potrošnju u idleu da bude na 20 stupnjeva u idleu?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
R7 1700 ima oko 60w potrosnju tako da nemam pojma otkud vadis brojke ili napamet bubas ili idle smatras nesto drugacije nego windows desktop? Idle temp r7 1700 je oko 40c pod noctuom, tako da nema sanse da bude 20c nize pod aio
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...
R7 1700 ima oko 60w potrosnju tako da nemam pojma otkud vadis brojke ili napamet bubas ili idle smatras nesto drugacije nego windows desktop? Idle temp r7 1700 je oko 40c pod noctuom, tako da nema sanse da bude 20c nize pod aio

 Pa meni je na fx-u 27 minimum a 46 max na stock. Pratim ga na onom AI suite II  programu koji jedino dobro očitava u win, ovi drugi luduju. Eto malo sam ga u prime 95 isprobao i 46 c max.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 13:08 (BOOMboy).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Amd ima problema sa senzorima za temp, tako da nista cudno da ti to pokazuje. Idle se oduvijek mjerio sa windows desktopa, a power state je nesto sasvim deseto i nema nikakve veze sa idle temp, tako da 20c nije nikako realno za bilo koji proc i pod bilo kojim hladenjem pogotovo dok pogledas da ti je unutarnja temp cca 20.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...
Amd ima problema sa senzorima za temp, tako da nista cudno da ti to pokazuje. Idle se oduvijek mjerio sa windows desktopa, a power state je nesto sasvim deseto i nema nikakve veze sa idle temp, tako da 20c nije nikako realno za bilo koji proc i pod bilo kojim hladenjem pogotovo dok pogledas da ti je unutarnja temp cca 20.

 Sa time programom nema, jer su identične temperature kao i u biosu. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice