Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.631.542
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Timo kaže...

da i?

 trkeljaš gluposti, eto što

 

napisao si da amd nije utjecao na tržište, napisao si da intel nije izgubio bitan dio marketsharea i da ih rajzen nije natjerao na promjenu politike, što je sve, ali apsolutno sve, totalna glupost

pokazao sam ti link na jedan od pokazatelja promjena, drugi ti može biti upravo na bug forumu gdje gotovo da više nema intela u preporukama bilo kojeg ranga konfiguracija, rajzen se kupuje k'o lud, a slična je situacija i vani

 

dakle, pod jedan - link koji sam ti postavio pokazuje da amd jest utjecao na tržište, pod dva da je intel itekako izgubio bitan dio udjela na tržištu i pod tri da je brže-bolje izdavanje 6-core procesora u mainstream liniji, usprkos dosadašnjim planovima gdje toga nije bilo niti u najavama, itekako znak da su uzdrmani

 

o tome što bi vidjeli da je "intel ozbiljnije uzdrman" i "ekstremnu redukciju cijena, i 8 jezgrene procesore" je tvoja procjena izvučena iz dupeta, za iole upućene ponašanje intela itekako ukazuje na paniku

kako je netko spomenuo - slon ne mijenja stazu zbog mrava, a ovaj slon ne da je promijenio putanju, nego se panično vrti u krug - dakle mrav ga je itekako gricnuo

 

ove statistike su itekako bitne, jer pokazuju ono što se trenutno događa na tržištu, ne na burzi gdje će intel tek za par godina odgovarati dioničarima za aktualnu katastrofu 

ovo drugo nema smisla komentirati jer očito nemaš pojma niti vidiš što se događa

 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Iz pro svijeta: barem 25% konfiguracija koje sam vidio da idu u datacentre ide u EPYC-u. A tek je počelo... Toliko o tome da AMD nije uzdrmao ništa. X299 platforma je čista demonstracija štete koju Intel trpi zbog Ryzena. I to je dobro za krajnje korisnike.

To što Microsoft ne umire jer mu je propala mobilna platforma, ne znači da ne krvari pošteno kad im iz razne izvučeš iOS i Android.

Nope.
16 godina
offline
Re: CPU chat tema

Sumnjam da Epyc ide ravno u produkciju u data centre, ide eventualno na benchanje jer ozbiljne firme ipak ne idu grlom u jagode.

Kod mene (AWS) još ni traga ni glasa od AMDa (a nema ga ni zadnjih 5-6 godina), iduće godine bi eventualno mogli početi dolaziti. .

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 0:22 (nixass).
12 godina
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...

Iz pro svijeta: barem 25% konfiguracija koje sam vidio da idu u datacentre ide u EPYC-u. A tek je počelo... Toliko o tome da AMD nije uzdrmao ništa. X299 platforma je čista demonstracija štete koju Intel trpi zbog Ryzena. I to je dobro za krajnje korisnike.

To što Microsoft ne umire jer mu je propala mobilna platforma, ne znači da ne krvari pošteno kad im iz razne izvučeš iOS i Android.

 Nikad mi neće biti jasno zašto su to pustili da im iscuri iz ruku ko pijesak... Kupiš Nokiu mobiteliju i zasereš... Kupiš cijenjeni brand i ostaviš da umre... WTF?

Sorry za off topic.

Nisam ja ništa prčko.
13 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...

Samo da se razumijemo, to sta si ti klokao procesor i platio plocicu rama 200kn vise samo da bi radila nije nikakava nauka, al postoji puno veci broj ljudi kojima to je nauka i kojima se s time ne da zafrkavati kad kupe budzet procesor. 

Smiješna je samo činjenica da si ti uvjeren da ta kombinacija radi samo jer sam toliko platio ram, jeftiniji ne radi 

Isto tako je smiješno ovo što gore pišeš, i najveći levat to može uraditi bez problema uz malo googlea, ti se i dalje trudi širiti dezinformacije, jer očito jedino to znaš.

Ryzen opcije su plug n play kao i ove ostale, za više frekve opališ XMP i ostalo ostaviš neka se samo boosta.

Pozz kolega 

16 godina
online
CPU chat tema

Meni se isto čini da je Intel malo iznenađjen (a možda i uvređjen :)).

Nisu se nešto proslavili sa X299, moj dojam je da Zen arhitektura nije ispala ovako dobra da bi jedva vidjeli i 12-core a i to vjerojatno po sadašnjoj flagship cijeni od 1.7 ili 2k $.

Što se tiče neometanja planova, 4, 6, 8 i 10-core modeli su izašli u 6., 12-core u 8. mjesecu (inače flagship nikad nije kasnio), ali 14, 16 i 18-core mi već izgledaju kao panika, naknadno nagurani samo radi prestiža. Bit će zanimljivo čuti koliko komada mora proći cherry-pick za tako visoke taktove u konačnoj produkciji (po ovim leakovima su samo ES verzije).

Jeftini R7 na B350 pločama su doslovno prepolovili cijene za neki jeftiniji workstation/render-slave, a tek Threadripper koji praktično samo čeka političku odluku za 24 ili 32-core verziju ... bit će veselo :)

 

 

 

 

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
zoharbizo kaže...

Smiješna je samo činjenica da si ti uvjeren da ta kombinacija radi samo jer sam toliko platio ram, jeftiniji ne radi 

Isto tako je smiješno ovo što gore pišeš, i najveći levat to može uraditi bez problema uz malo googlea, ti se i dalje trudi širiti dezinformacije, jer očito jedino to znaš.

Ryzen opcije su plug n play kao i ove ostale, za više frekve opališ XMP i ostalo ostaviš neka se samo boosta.

Pozz kolega 

 Jedino kaj je smijesno je da moras obic tri foruma, istraziti pet listi rama da bi nasao nesto sto ce biti kompatibilno sa plocom kojom si kupio i na kraju opet bude upitno dal ce sve to raditi na deklariranoj frekvenciji.

 

To automatsko boostanje je smijesno na bilo kojoj platformi...

 

Ne znam kako mi je promaklo da uz sve to jos moras i testirati pet vrsta biosa da vidis sa kojim ce ti rami raditi.

 

P.S. Ovo jedino gledam kao minuse kod nekoga tko kupuje ryzen 3, za ryzen 5 i 7 se to sve skupa definitivno isplati.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
picajzla0707 kaže...
Timo kaže...

da i?

 trkeljaš gluposti, eto što

 

napisao si da amd nije utjecao na tržište, napisao si da intel nije izgubio bitan dio marketsharea i da ih rajzen nije natjerao na promjenu politike, što je sve, ali apsolutno sve, totalna glupost

pokazao sam ti link na jedan od pokazatelja promjena, drugi ti može biti upravo na bug forumu gdje gotovo da više nema intela u preporukama bilo kojeg ranga konfiguracija, rajzen se kupuje k'o lud, a slična je situacija i vani

 

dakle, pod jedan - link koji sam ti postavio pokazuje da amd jest utjecao na tržište, pod dva da je intel itekako izgubio bitan dio udjela na tržištu i pod tri da je brže-bolje izdavanje 6-core procesora u mainstream liniji, usprkos dosadašnjim planovima gdje toga nije bilo niti u najavama, itekako znak da su uzdrmani

 

o tome što bi vidjeli da je "intel ozbiljnije uzdrman" i "ekstremnu redukciju cijena, i 8 jezgrene procesore" je tvoja procjena izvučena iz dupeta, za iole upućene ponašanje intela itekako ukazuje na paniku

kako je netko spomenuo - slon ne mijenja stazu zbog mrava, a ovaj slon ne da je promijenio putanju, nego se panično vrti u krug - dakle mrav ga je itekako gricnuo

 

ove statistike su itekako bitne, jer pokazuju ono što se trenutno događa na tržištu, ne na burzi gdje će intel tek za par godina odgovarati dioničarima za aktualnu katastrofu 

ovo drugo nema smisla komentirati jer očito nemaš pojma niti vidiš što se događa

 

 

 

 

ne 

 

napisao sam da AMD nije dovoljno utjecao na trziste da bi intel mjenjao politiku cijena i planova izlaska vise jezgrnih procesora, jer bi inace imali nize cijene i 8 jezgrene procesore od strane intela u mainstreamu


isto tako sam napisao da je jedino sto se promjenilo je raniji izlazak Coffelakea sada u 2017 umjesto pocetkom 2018

 

takoder sam napisao da statistika prodaje procesora u shopovima nista ne znaci, jer nije adekvatan pokazatelj prodaje na cjelokupnom trzistu, vec je to samo pokazatelj prodaje pojedinog shopa, to jest regije, drzave, republike

 

na primjer

 

NCIX  skrolaj malo nize za top sellere

 

NEWEGG  top selleri

 

AMAZON top selleri

 

ponavljam jos jednom ovo nije nikakav pokazatelj pravog stanja

 

hrvatsku necu ni spominjati :)

 

6 jezgreni coffelake je bio u najavi jos 2016, kao sto sam rekao planiran za 2018 link

 

naj se zivcirati

16 godina
offline
CPU chat tema

Nije dovoljno utjecao na trziste? pa radi amd sad intel izdaje 6 core procesore za mainstream inace bi jos par godina muzli sa 4/8 procesorima. Nije dovoljno sta je amd uzeo jedan veliki komad trzista intelu? 

http://wccftech.com/amd-takes-10-4-cpu-share-intel-q2-2017-largest-single-quarter-share-gain-history/

evo ti samo jedan link, ako to nije dovoljan pokazatelj onda neznam sta je

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
online
Re: CPU chat tema
Timo kaže...
napisao sam da AMD nije dovoljno utjecao na trziste da bi intel mjenjao politiku cijena i planova izlaska vise jezgrnih procesora, jer bi inace imali nize cijene i 8 jezgrene procesore od strane intela u mainstreamu

i7-6950X 1.700$ i onda iz čistog altruizma i7-7900X za 1000 ... baš su tako planirali ? :)

 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...

Samo da se razumijemo, to sta si ti klokao procesor i platio plocicu rama 200kn vise samo da bi radila nije nikakava nauka, al postoji puno veci broj ljudi kojima to je nauka i kojima se s time ne da zafrkavati kad kupe budzet procesor. 

Ja sam 3000mhz ram platio 85eur, najjeftiniji 8gb je tipa 79eur vani kad uzimas, nemas razlike u cijeni vise...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
AMD je uzdrmao trziste sta god tko rekao, al ovo za 4 core laprdas, jel ti stavio covjek link da je coffee odavno u planu bio kao 6 core procesor...

@chaselol

Iskreno gledao sam cijene tu kod nas, ryzenu pase brzi ram, ali koliko sam citao jako su vazne i latencije, po mogucnosti za 3000MHz treba cl14, badava neki jeftiniji sporiji ram kojeg ces klokati na 3k sa sugavim latencijama il neki 3k koji po defaultu ima lose latencije...
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Timo kaže...

ne...

što ne?

lupio si glupost o marketshareu iako je očito vidljivo da im amd, za razliku od prijašnjih godina, itekako uzima tržište i tek je počeo uzimati

zatim se pretvaraš u proroka i tupiš o nižim cijenama i 8-jezgrenim procesorima koji bi trebali pokazati da intel pod pritiskom konkurencije mijenja poslovnu politiku, naravno izvučeno iz dupeta i bez ideje može li uopće intel u ovom trenutku ubaciti 8-core procesore u mainstream

ti si zapeo tamo negdje na početku ove godine, kad je i sam intel imao slično razmišljanje... u međuvremenu su se oni otrijeznili, a ti si još pijan

 

na koncu ubacuješ intelove dioničare, kakve oni veze imaju s ovim što se trenutno događa? 

amd već 50 godina živi u minusu i nagomilao je desetke milijardi gubitaka, pa još uvijek radi, dobiva kredite, privlači investitore i radi po svom

 

pričaš o poslovnom planu gdje je 6core najavljen "puno" prije izlaska rajzena, bogati, kao da je rajzen s neba pao ove godine

žurba sa kavom itekako pokazuje da intel mijenja poslovne planove, da ne spominjemo što su sve zbrljali na high end platformi

 

itekako im je amd natjerao strah u kosti

15 godina
offline
CPU chat tema

Intel je još nedodirljiv jer se zavukao u svaku firmu sa npr. dell konfiguracijama i mobilnim verzijama.Gdje god sam radio svuda je intelov procesor u kućištu, a sada imamo u 10-ak pc-a sa onim privjeskom kako ga xxx zove. Pokrenilo se nešto sa amd-om ali malecki su oni da to dostignu. To nešto malo šta se pokrenilo je megalomanima iz intela jako zasmetalo. Njima je ovim nebitnim gubitkom uništen smisao života.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 11:02 (dery).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
picajzla0707 kaže...

lupio si glupost o marketshareu iako je očito vidljivo da im amd, za razliku od prijašnjih godina, itekako uzima tržište i tek je počeo uzimati

nisam nigdje tvrdio da ne uzima MS, nego da to jos uvijek nije dovoljno da bi intel ista mijenjao

zatim se pretvaraš u proroka i tupiš o nižim cijenama i 8-jezgrenim procesorima koji bi trebali pokazati da intel pod pritiskom konkurencije mijenja poslovnu politiku, naravno izvučeno iz dupeta i bez ideje može li uopće intel u ovom trenutku ubaciti 8-core procesore u mainstream

ti si zapeo tamo negdje na početku ove godine, kad je i sam intel imao slično razmišljanje... u međuvremenu su se oni otrijeznili, a ti si još pijan

ne proricem nista, vec kazem kakvo je stanje trenutno, da li su se cijene promjenile i da li je intel izbacio 8 core proc, u mainstream? koliko vidim nije niti jedno niti drugo. Tocno, ne znam da li moze, a opet s druge strane, poznavajuci njih prije ce biti da nece, jer ima HEDT za  takve stvari

 

 

pričaš o poslovnom planu gdje je 6core najavljen "puno" prije izlaska rajzena, bogati, kao da je rajzen s neba pao ove godine

žurba sa kavom itekako pokazuje da intel mijenja poslovne planove, da ne spominjemo što su sve zbrljali na high end platformi

 

nisam napisao da je najavljen puno prije ryzena, nego sam ti samo pokazao da je bio u najavama jos 2016, jer si napisao da nije bio uopce u najavama i da su ga izdali brze bolje

 

itekako im je amd natjerao strah u kosti

 

jos uvijek ne, i nece tako skoro

 

13 godina
offline
CPU chat tema

Mene više zanima kad će doći nasljednik kofi lejk tog privjeska G4560 ako će uopće doć pored i3 8100. Jer u skorijoj budućnosti planiram preć il na Intel il AMD, al bi rađe Intel zbog većeg minimalnog FPS-a i stabilnijeg fps-a. Gledo sam desetke reviewa i usporedbi i sve znam prednosti i nedostatke s obje strane.

A i nije mi uopće jasno zašto na većini matični nema optički utor, a meni treba za spojit zvučnike, glupo je davat 900+kn za matičnu samo radi optičkog utora, kad su već matične za 500-700kn odlične za ok OC procesora.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
6 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Ja bih rekao da upravo Intel ili netko iz Intela pomaze AMD-u. Skok IPC-a od 40% je ili zasluga necije pomoci ili industrijske spijunaze. Sto je u biti dobro, jer tek sad postoji neka konkurencija pa ce krajnji korisnici dobiti bolje performanse. Inace, sto se mene tice, do sada amd nije imao sto traziti u ovoj bransi. Intel je prodavao procesore, a amd krompire. Kupovao sam ih jer ih je gomila ljudi hvalila i to je vjerojatno jedini razlog. No obicno bih nakon tjedan dana koristenja doticnog, bio gadno razocaran. Ili vent skripi ili maticna cvili, ili neki programi ne rade, ili trosi pun kua struje ili moram odvojiti za bolji hladnjak jer se govno grije, ili imam nekakve dropove performansi u radu, nesto poput laga u igrama, ili su mi druge komponente nekompatiblne, ili im je drajver u kurcu...itd. Uglavnom krompiri, a ne mikroprocesori. Drago mi je da ih neki gledaju kao davida i golijata i da navijaju za njih, i kad takve stvari cujem, najradije bih i ja imao amd u masini, ali imao sam ih gro, i ostao razocaran ama bas svaki put. Vaznije mi je ono sto intel nudi.

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
DiRT kaže...

Mene više zanima kad će doći nasljednik kofi lejk tog privjeska G4560 ako će uopće doć pored i3 8100. Jer u skorijoj budućnosti planiram preć il na Intel il AMD, al bi rađe Intel zbog većeg minimalnog FPS-a i stabilnijeg fps-a. Gledo sam desetke reviewa i usporedbi i sve znam prednosti i nedostatke s obje strane.

A i nije mi uopće jasno zašto na većini matični nema optički utor, a meni treba za spojit zvučnike, glupo je davat 900+kn za matičnu samo radi optičkog utora, kad su već matične za 500-700kn odlične za ok OC procesora.

 

Zato sto toslink vjerojatno treba svakom 50-om korisniku...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: CPU chat tema
Gorstak79 kaže...

Ja bih rekao da upravo Intel ili netko iz Intela pomaze AMD-u. Skok IPC-a od 40% je ili zasluga necije pomoci ili industrijske spijunaze. Sto je u biti dobro, jer tek sad postoji neka konkurencija pa ce krajnji korisnici dobiti bolje performanse. Inace, sto se mene tice, do sada amd nije imao sto traziti u ovoj bransi. Intel je prodavao procesore, a amd krompire. Kupovao sam ih jer ih je gomila ljudi hvalila i to je vjerojatno jedini razlog. No obicno bih nakon tjedan dana koristenja doticnog, bio gadno razocaran. Ili vent skripi ili maticna cvili, ili neki programi ne rade, ili trosi pun kua struje ili moram odvojiti za bolji hladnjak jer se govno grije, ili imam nekakve dropove performansi u radu, nesto poput laga u igrama, ili su mi druge komponente nekompatiblne, ili im je drajver u kurcu...itd. Uglavnom krompiri, a ne mikroprocesori. Drago mi je da ih neki gledaju kao davida i golijata i da navijaju za njih, i kad takve stvari cujem, najradije bih i ja imao amd u masini, ali imao sam ih gro, i ostao razocaran ama bas svaki put. Vaznije mi je ono sto intel nudi.

 Izvali glupost i ostade ziv...Zna se tko je Jim Keller.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Timo kaže...

nisam nigdje tvrdio da ne uzima MS, nego da to jos uvijek nije dovoljno da bi intel ista mijenjao


ne proricem nista, vec kazem kakvo je stanje trenutno, da li su se cijene promjenile i da li je intel izbacio 8 core proc, u mainstream? koliko vidim nije niti jedno niti drugo. Tocno, ne znam da li moze, a opet s druge strane, poznavajuci njih prije ce biti da nece, jer ima HEDT za  takve stvari

 

nisam napisao da je najavljen puno prije ryzena, nego sam ti samo pokazao da je bio u najavama jos 2016, jer si napisao da nije bio uopce u najavama i da su ga izdali brze bolje

pa amd prošle godine nije prodavao jedan fx 6xx/8xx na 10 intelovih i5/i7, a sad su ih prestigli

 koliko bi po tebi bilo dovoljno da amd uzme tržišta da bi to nazvali značajnim?

 

kako ne proričeš, kad tvrdiš da bi "vidjeli niže cijene i 8core procesore u mainstreamu" u slučaju da je intel zabrinut

imaš li za razliku od nas uvid u rasprave koje se vode unutar intelove uprave, postoji li uopće mogućnost izbacivanja 8core procesora na 1151 socket u ovom trenutku ili drastičnih smanjivanja cijena?

 

...bio u najavama jos 2016... da, stvarno je to bilo davno, toliko davno da to uopće nije moglo imati veze sa zenom koji je najavljen još 2014., jel 

a što je skorašnje izdavanje kave nego brže-bolje odgovor na rajzen i smanjenje tržišnog udjela?

 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

E vidis to se zove trol. 

16 godina
online
Re: CPU chat tema
Gorstak79 kaže...

Ja bih rekao da upravo Intel ili netko iz Intela pomaze AMD-u. Skok IPC-a od 40% je ili zasluga necije pomoci ili industrijske spijunaze. Sto je u biti dobro, jer tek sad postoji neka konkurencija pa ce krajnji korisnici dobiti bolje performanse. Inace, sto se mene tice, do sada amd nije imao sto traziti u ovoj bransi. Intel je prodavao procesore, a amd krompire. Kupovao sam ih jer ih je gomila ljudi hvalila i to je vjerojatno jedini razlog. No obicno bih nakon tjedan dana koristenja doticnog, bio gadno razocaran. Ili vent skripi ili maticna cvili, ili neki programi ne rade, ili trosi pun kua struje ili moram odvojiti za bolji hladnjak jer se govno grije, ili imam nekakve dropove performansi u radu, nesto poput laga u igrama, ili su mi druge komponente nekompatiblne, ili im je drajver u kurcu...itd. Uglavnom krompiri, a ne mikroprocesori. Drago mi je da ih neki gledaju kao davida i golijata i da navijaju za njih, i kad takve stvari cujem, najradije bih i ja imao amd u masini, ali imao sam ih gro, i ostao razocaran ama bas svaki put. Vaznije mi je ono sto intel nudi.

Ili trolaš ili ne znaš baš što se događalo prije 10-tak i nešto više godina ... prvi 64-bitni i dual-core procesor i nije baš neko razočaranje, čak je i Microsoft slučajno kasnio sa 64-bit XP-om dok Intel nije sklepao P4 D.

Tada je AMD "pomogao" Intelu da se makne od Netburst arhitekture i započne Core pa se nadam da će ih tako i Zen potaknuti na nešto novo.

 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Nisam nikad vidio trola s takvim HW brutalnom konfom, ili se covik zaje8ava ili se samo ne slazete.

Intelu uz vase kupovanje ne treba da ga se jos brani i uzvisuje po forumu. Pa ne kuzim cemu prepirke bzvz.

 

edit: Mislio sam na forumasa timo...

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 13:06 (metallic).
11 godina
offline
CPU chat tema
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...

 

Rambox:

 

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
Mladen kaže...

Ili trolaš ili ne znaš baš što se događalo prije 10-tak i nešto više godina ... prvi 64-bitni i dual-core procesor i nije baš neko razočaranje, čak je i Microsoft slučajno kasnio sa 64-bit XP-om dok Intel nije sklepao P4 D.

Tada je AMD "pomogao" Intelu da se makne od Netburst arhitekture i započne Core2Duo pa se nadam da će ih tako i Zen potaknuti na nešto novo.

 

Ma nije AMD ništa pomagal Intelu taman posla. Core2Duo je samo bio povratak Intela na ono šta su imali ranije(Pentium Pro ili Pentium III)+nadogradna CPU arhitekture.Intel P4 je bio pokušaj totalno ukrivo, okvirno ista priča kao i AMD Bulldozer pa onda opet povratak na stare staze.

 

AMD je pomogel Intelu da, ali tak da su im "prodali svoje friške X86-64bit tehnikalije ili licenciranje",.Navedenu AMD pomoč Intel je/nisu imali izbora teškom mukom ipak nekak moral progutat.

 

Ako je neko zaboravil na originalni AMD 64bit trailer(prvi video), evo ga tu je na usluzi da malo posoli Intel rane.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 14:08 (rambox).
16 godina
online
Re: CPU chat tema
rambox kaže...
Mladen kaže...

 

Tada je AMD "pomogao" Intelu da se makne od Netburst arhitekture i započne Core2Duo pa se nadam da će ih tako i Zen potaknuti na nešto novo.

Ma nije AMD ništa pomagal Intelu taman posla. Core2Duo je samo bio povratak Intela na ono šta su imali ranije(Pentium Pro ili Pentium III)+nadogradna CPU arhitekture.Intel P4 je bio pokušaj totalno ukrivo, okvirno ista priča kao i AMD Bulldozer pa onda opet povratak na stare staze.

 

Sry, nisam pofarbao, mislio sam da će obični navodnici biti dovoljni :)

(i nije fora prepravljati tuđi tekst ... Core (Core 2) je cijela arhitektura, Core2Duo linija proizvoda (Solo/Duo/Quad/Extreme)).

 

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...

E vidiš kad ne znaš detalje, u praksi to je 12nm kao što je Zdravko Mamič prvak na tokarskom stroju. Pravo stanje stvari ide ovako, a sve ostalo su preimenovanja ili klasične marketinške gluposti.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=17&jumpto=5247183&sort=asc&view=flat

 

Samsung/Globalfoundries 14nm, prvi Ryzen procesori ili Summit Ridge pa dalje Threadripper i Epyc

 

Samsung/Globalfoundries 14nm+, Pinnacle Ridge ili Ryzen+

 

Samsung 12nm ne postoji, to je samo bezvezni marketinški manevar za 14nm+

 

Samsung 10nm, u punom pogonu ali ne za Ryzen procesore

 

Samsung/Globalfoundries 7nm, još je u pečnici okvirno godinu dana tu negdje

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 15:00 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

 

Da, ali ulozeno/dobiveno ryzen je bolji jer dobijes vise jezgri za CB i svejedno se nitko ne igra...

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice