Evropa ili Europa zaključana tema

poruka: 74
|
čitano: 45.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Evropa ili Europa

evo mogu ja pitanje za ovo: drukcije ili drugacije...

a da nije offt evo:

EUropa je blize engleskoj verziji i cisto zato su odabrali, europe, proev/uropska drzava, nema sta Izlanuo se

etikete, ovo je nacija etiketa!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2010 19:25 (ExXxEr).
15 godina
neaktivan
offline
Evropa ili Europa

Mislim da je Europa ispravnije radi kratice EU koja nema smisla ukoliko se piše Evropa, jer u toj riječi slova U nema. Također, poznato je da je Hrvatima slovo U (s krilcima) posebno drago. xD

 

Nadasve zanimljiva tema. Lijep odmak od učmale HW-ske i SW-ske kolotečine. xD

 

Vezano uz pitanje drukčije ili drugačije...

 

Sam korijen riječi govori ti što je ođe ispravno. Nešto drugo, te zbog tog drugačije. Nije moje, a nije ni svačije. Da li štap moj od tvog krači je? Čiji otac jači je?

 

Drukčije je nastalo iz "slenga" od riječi drukanje + čije, a za rasprostranjenost su krivi narkomani ishlapljelih mozgova i plavuše.

16 godina
moderator
offline
RE: Evropa ili Europa
The Man kaže...

Mislim da je Europa ispravnije radi kratice EU koja nema smisla ukoliko se piše Evropa, jer u toj riječi slova U nema.

LOL. Zar ti je zaista bilo potrebno tako se sramotiti? EU je kratica za Europsku (Evropsku?) Uniju: http://en.wikipedia.org/wiki/European_Union

Tako da kratica EU ima smisla bez obzira kako pises naziv starog kontitenta.

15 godina
neaktivan
offline
Evropa ili Europa

Kratica za Europu je također EU pametnjakoviću, no dobro, po tebi je možda E. xD

 

Mislim stvarno, meni si našao soliti pamet? xD

16 godina
moderator
offline
RE: Evropa ili Europa
The Man kaže...

Kratica za Europu je također EU pametnjakoviću, no dobro, po tebi je možda E. xD

 

Mislim stvarno, meni si našao soliti pamet? xD

I onda je svizac zamotao cokoladu. Belji se Jel je to sluzbena kratica ili si to netko skrati isto kao sto bi si skratio čokolino u ČO? Izvori? Koje su kratice za ostale kontinente? Za Sjevernu Ameriku je NA (ili NO - ili SA)? Za Juznu SA (ili SO? ili JA?)? Za afriku AF?

 

Ajd se nemoj jos dodatno sramotiti. Ako ce si vec netko skratiti Europu ili Evropu, onda ce to napisati kao Eu. ili Ev. - a ne EU - zna se sto znaci ta kratica. Tj. ocito samo ti ne znas. Smijeh

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 1:13 (mbaksa).
15 godina
neaktivan
offline
Evropa ili Europa

Evo samo za tebe frende xD

 

 

"Trenutak spoznaje"

 

Malo se šalim, al' nastranu šala.

Europa ili Evropa, dilema to nije mala.

Gomilu Hrvata ozbiljno to muči.

Od muke ne spavaju, hodaju po kući.

 

Svoju grešku priznajem, čovjek prije svega.

Gramatiku obožavam više od ičega.

Kada vidim griješke uhvati me muka.

Uz ćevape moram počet jesti više luka.

 

 

Koji je na kraju zaključak?

14 godina
protjeran
offline
Evropa ili Europa

je*es Evropa ili Europa kad je isti kur*c Kad udje hr u eu doce veci porez,itd vise novaca ce trebat za ekologiju, eu vodi samo u propast vidi se na sloveniji

http://www.filesonic.com/file/16918661/cool gamer wallpapers.zip
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 1:40 (damir1994).
15 godina
neaktivan
offline
Evropa ili Europa

Ja mislim (dakle drek znam) da bi u ovakvim slučajevima trebalo gledati koji je naziv opće prihvaćen u društvu, a to je bez daljnjega i bližnjega, jedna i jedina, neprikosnovana, neovisna i moderna... Europa

16 godina
moderator
offline
RE: Evropa ili Europa

Dopusteno je i jedno i drugo. A sad koju ce rijec tko upotrebljavati... To je drugi par opanaka.

15 godina
neaktivan
offline
Evropa ili Europa

Znači zaključak je da zaključka nema. Bog i Hrvati. Tako nam On pomogao. xD

14 godina
neaktivan
offline
RE: Evropa ili Europa
ExXxEr kaže...

evo mogu ja pitanje za ovo: drukcije ili drugacije...

Predlažem kod takvih dilema koristiti odličan servis: Hrvatski jezični portal (lako je i zapamtiti domenu: hjp.srce.hr).

 

Vezano za tvoju dilemu sam tamo pronašao ovo: http://hjp.srce.hr/index.php?show=search_by_id&id=fF9hWRg%3D&keyword=drugačije

 

Dakle, niti jedno nije krivo.

domicius
14 godina
neaktivan
offline
RE: Evropa ili Europa
The Man kaže...

Ja mislim (dakle drek znam) da bi u ovakvim slučajevima trebalo gledati koji je naziv opće prihvaćen u društvu, a to je bez daljnjega i bližnjega, jedna i jedina, neprikosnovana, neovisna i moderna... Europa

Sa prvim dijelom se slažem. Ne treba jezik nametati ljudima i pokušavati ga umjetno krojiti, odnosno gotovo je nemoguće to napraviti. Narod sam odlučuje što će govoriti pa možeš ti milijun puta ponoviti ljudima da umjesto akumulator govore i pišu munjosprem, umjesto pilot krmilar, umjesto automatski pilot - samokrm, umjesto kompas - gvozdotežna sjevernica itd. ali to tako ne ide.

 

Ali onda ne ide niti ovaj drugi dio tvoje rečenice - dakle, kako ne mogu pojedinci nametati većini ne bi smjela niti većina nametati svima ostalima, odnosno neka i govori i koristi većina "Europa", to ne znači da je makar i manjina koja koristi "Evropa" u krivu.

 

The Man kaže...

Znači zaključak je da zaključka nema. Bog i Hrvati. Tako nam On pomogao. xD

Čovjek ti ponudi zaključak a ti ovo napišeš...

Dakle, da ponovim ovaj puta ja: ispravno je i jedno i drugo, upotrebljavati narod može (i očito upotrebljava) i jedno i drugo. Kome se ne sviđa jedno koristit će drugo. Čemu raspravljati što koristi netko drugi ako znaš da je i njegovo ispravno?

domicius
16 godina
neaktivan
offline
RE: Evropa ili Europa
The Man kaže...

Znači zaključak je da zaključka nema. Bog i Hrvati. Tako nam On pomogao. xD

Zaključak je da je i jedno i drugo ispravno, pa si ti onda misli...

GMT -5
16 godina
moderator
offline
Evropa ili Europa

Ovo se vec odavno pretvorilo u mlacenje prazne slame. Stoga ide pod kljuc.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice