neželjeni pozivi koji k zovu???

poruka: 59
|
čitano: 35.554
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???
U posjednje vrijeme me čeato zovu neki nepoznati brojevi i često se mjenjaju.

kao

+38517777831
+38517777832
+38517777830
+38517777836
+38517777829
+38517777826

+38513780210
+38513780224
+38513780220
+38513780223
+38515102060

+38520898441
+38513780207
+38518888426
+38515110328
+38515110303
+38515110335
+38520898437

još ih ima hrpa različitih i ja se na to ne javljam. Koji je smisao tih pozivanja??? Zar ne postoji neki zakon koji bi trajno zabranio i kaznio te??? To je svakodnevno nepotrebno uznemiravanje.

9 mjeseci
online
neželjeni pozivi koji k zovu???

to su ovi debili, mene isto zovu, blokirao sam im valjda već 100 brojeva i stalno sa novih zovu.

 

http://www.imenik.hr/moj/detalji/4681845/zagreb/contacto-bueno-d-o-o

https://www.reddit.com/r/hrvatska/comments/yrd7y0/%C5%A1to_je_contacto_bueno_doo/

 

Javio sam se jednom, sa druge strane ženski glas djeluje kao da pričaš s nekim, ali onda skužiš da je to nekakav automat jer kad nešto pitaš zastane, valjda traži odgovor i onda bubne nešto deseto. ja sam tražio da mi kaže odakle im moj broj pa je to zblesalo. 

 

Priča ide, u vašem gradu se otvara nekakav centar (trgovački, medicinski...) i za nagradu možete dobiti sat ili nešto drugo samo trebate ostaviti vaše podatke. Što oni rade s tim podacima nemam pojma. Vlasnica firme nekakva Yuliia Shport. Kažu da je Bugarkinja.

13 godina
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???

negdje si na neki oglas ili neki ad dao svoj broj i taj netko je tvoj broj prodao tim debilnim tvrtkama koje žele od tebe izvuć pare. Pripazi di upisuješ svoj kontakt i da ti oglasi nisu scam. Ne bi bilo čudno da je neka hrvatska tvrtka prodala tvoj kontakt tako da samo blok sve to i pomalo.

3 godine
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
gamer88 kaže...

negdje si na neki oglas ili neki ad dao svoj broj i taj netko je tvoj broj prodao tim debilnim tvrtkama koje žele od tebe izvuć pare. Pripazi di upisuješ svoj kontakt i da ti oglasi nisu scam. Ne bi bilo čudno da je neka hrvatska tvrtka prodala tvoj kontakt tako da samo blok sve to i pomalo.

 cim otvoris nesto tipa obrt ili firmu nadu te na netu i onda pocne silovanje svim i svacim od mailova do poziva

8 godina
online
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
T700 kaže...
 Zar ne postoji neki zakon koji bi trajno zabranio i kaznio te??? To je svakodnevno nepotrebno uznemiravanje.

Registar "Ne zovi".

15 godina
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???

-prijavi nadležnima, kao žalba operateru + hakomu i dobit ćeš neki odgovor (a kad se prikupi kritična masa pritužbi tad će oni nešto poduzeti...).

-od svakog tko te nazove, ne skrivati se.. nego tražiš da ne zove, da te briše iz adresara neovisno jesi li nekad nekome dao dozvolu-broj.. + ispuni registar 'ne zovi..' služi tome.

-.. nakon tog, prvog koraka, upozorenja i ostalog, ide odgovornost, tj prvi put nikom ništa.. drugi put je već ozbiljno, tj zato treba prijaviti-žalba-prigovor operateru i ponoviti + hakomu kao regulatoru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
čuo sam da postoji nekakav ugovor koji nude preko poziva i oni moraju nekako zabilježit moj glas kao pristsanak na tsj ugovor. Zato se ne javljam jer ne želim da snimaju moj glas.
8 godina
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
nisam davao oglas, barem ne s brojem. Ali može biti da ima veze s molbom i životopisom koji sam slao za posao. Tamo ima broj, i ostali osnovni podaci. i netko je to prikupio i prodao nekome.
6 godina
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???

Svaki put kad kupujem online, ostavim svoj broj jer je obavezno polje radi kurira dostavnih službi. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
13 godina
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???

Ekipa, instalirajte Telefon aplikaciju od Google-a i zamijenite onu koju ste dobili s mobitelom. Neki mobiteli već dolaze s tom aplikacijom (Xiaomi na primjer), na njima se samo treba promijeniti jedna postavka i to je to.

 

Zašto Google-ova aplikacija? Google ima ogromnu bazu brojeva koji se koriste za spam; čim ti brzo prekineš poziv, pita te zašto si prekinuo poziv i ako odabereš da je spam, čim to više ljudi napravi, broj odlazi na crnu listu. Također, kada vas zove neka firma koja ima broj na Google-u, napiše vam koja vas firma zove.

 

Kada ste instalirali aplikaciju i postavili je kao zadanu, u postavkama uključite sljedeće dvije opcije:

 

Prva opcija služi da vas mobitel obavijesti kad se radi o spam pozivu, dok ih druga samo odbije, a vama u povijesti poziva napiše broj koji vas je zvao. Dakle, ako vam je uključena samo prva opcija, onda će vam mobitel normalno zvonit kada vas zove spam, ali će vam zaslon biti crven i pisati neželjeni poziv ili spam. A kada je druga opcija uključena, mobitel vam uopće neće ni zvonit, samo će biti na listi popisa poziva napisan taj spam broj koji vas je zvao. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.8.2023 21:53 (Marko :D).
6 godina
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???

Mene je neki dan zvao broj iz Sjeverne Dakote. Vjerojatno nije stvarna stvarna osoba već neki scam. Ali zanimljivo za vidjet.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
10 godina
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???

Mene su zvali nedavno, gospodine zovem da vam kazem kako se u vasoj blizini otvara novi rehabilitacijski centar i htjeli bismo vas bla bla bla

Ja reko oprostite al gubite vrijeme nisam zainteresiran a veli meni zenska ali gospodine nista ne gubite 😂 

Poklopil sam joj na kraju, izgubio minutu i pol drkanja po forumima 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
10 godina
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???

hvala Marko na sugestiji za Telefon - imam to na Xiaomiu, ali mi ova druga opcija nije bila upaljena :)

13 godina
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???

Nema na čemu. Ako nekome fali ova druga opcija nakon instalacije, aplikaciju osim kao zadanu za telefon, treba postaviti i kao zadanu za zaštitu od spam poziva. Ovo je potrebno napravit na Samsung uređajima, ukoliko se nije automatski postavilo.

 

Još jedna zanimljiva mogućnost aplikacije; zadnja postavka na dnu —Flip to silence. 🙂

13 godina
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
gocc01 kaže...

Mene su zvali nedavno, gospodine zovem da vam kazem kako se u vasoj blizini otvara novi rehabilitacijski centar i htjeli bismo vas bla bla bla

Ja reko oprostite al gubite vrijeme nisam zainteresiran a veli meni zenska ali gospodine nista ne gubite 😂 

Poklopil sam joj na kraju, izgubio minutu i pol drkanja po forumima 

Isti ti su i mene zvali. Uglavnom, radi se o firmi koju je osnovala neka Ukrajinka. Imaju zakupljenih brdo telefonskih brojeva.

 

Jednom sam se slučajno javio iako me aplikacija obavijestila da se radi o spam pozivu, ali brzo sam poklopio. Odmah sam išao uključit onu drugu opciju, da samo odbije te pozive. Od toga dana imam mir.😂

 

Nemam broj u registru NE ZOVI, doduše, ne znam bi li to išta promijenilo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.8.2023 1:10 (Marko :D).
2 godine
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
T700 kaže...
nisam davao oglas, barem ne s brojem. Ali može biti da ima veze s molbom i životopisom koji sam slao za posao. Tamo ima broj, i ostali osnovni podaci. i netko je to prikupio i prodao nekome.

 Nemoj paničariti- Mi smo napravili prank kolegi s posla, upisavši njegov broj na nekakav oglas za cripto valute.

Ono , uložiš 200kn u to vrijeme, garantiraju 800 kn, prije Nove godine.

 

Legalan oglas na Jutarnjem online.

 

Čovjek je ludio nekoliko dana,  jer koji god broj je blokirao, odmah mu se javila druga osoba s drugim brojem s područja cijele ex Yu...

To je fino uhodana ekipa...

 

Hoću reći, nisi morao ti ukucati svoj broj, mogo je netko drugi.

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
2 godine
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???

Aupichku, je li vam toliki problem stavit call blocker i bit miran. Ubaciš sve šta počinje sa +38515, +38517... i tako dalje. Niti ih ne čuješ, niti vidiš.

 

Kompjutere imate u ruci, a osnove vam zapinju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.8.2023 7:26 (Bevanda).
13 godina
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
Bevanda kaže...

Aupichku, je li vam toliki problem stavit call blocker i bit miran. Ubaciš sve šta počinje sa +38515, +38517... i tako dalje. Niti ih ne čuješ, niti vidiš.

 

Kompjutere imate u ruci, a osnove vam zapinju.

Što manje aplikacija na mobitelu, to bolje. Ne vidim potrebu za instaliranjem posebne aplikacije za to kada blokadu spam poziva doslovno ima ugrađena aplikacija koju sam dobio uz mobitel.

 

Osim toga, ovo mi se tvoje blokiranje malo čini extreme, jer što da i neka tvrtka stvarno ima 01/5 ili 01/7 broj, a nije prevara i treba me radi nečega; onda ovo tvoje automatski odbije poziv.

 

Evo, ima već sigurno više od godine dana kako imam uključenu one opcije u Googleovoj aplikaciji, mobitel mi niti jednom nije zazvonio radi spama. 😁

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.8.2023 9:44 (Marko :D).
2 godine
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
Marko :D kaže...

Evo, ima već sigurno više od godine dana kako imam uključenu one opcije u Googleovoj aplikaciji, mobitel mi niti jednom nije zazvonio radi spama. 😁

 Tooo, Marko Care.... završena tema.

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
10 godina
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???

Kad vidim Ukrajinku u gradu udrit ću je nogon 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???

Ma ja njih namjerno jebem kad zovu za ta medicinska pomogala

 

Jeste vi taj i taj...nisam..jel zivite tu..ne...jeste rođeni tad i tad, ne.likuše se resetiraju i prekinu poziv same

 

Imam ja vremena

2 godine
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
Marko :D kaže...

Osim toga, ovo mi se tvoje blokiranje malo čini extreme, jer što da i neka tvrtka stvarno ima 01/5 ili 01/7 broj, a nije prevara i treba me radi nečega; onda ovo tvoje automatski odbije poziv.

 Uuu, da bar mene tvrtke sa pozivnim 01/5 ili 01/7 toliko traže... Ali nisu, pa mogu sebi extreme dopustit.

2 godine
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
gocc01 kaže...

Kad vidim Ukrajinku u gradu udrit ću je nogon 

Mi smo ih devedesetih udarali srednjom nogom. 

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
15 godina
online
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
Zaporožac kaže...
gocc01 kaže...

Kad vidim Ukrajinku u gradu udrit ću je nogon 

Mi smo ih devedesetih udarali srednjom nogom. 

Šta jes'...jes' 

 

Ah, Polina 

 

On topic:

Mene je neka banda pokušavala zvati na Xiaomi Redmi Note 5 PRO i telefon bi sam odbio te pozive,

ostao bi zapis da je poziv sa tih brojeva blokiran ali mi nikad nije telefon zazvonio kad bi poziv bio u tijeku.

 

 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2023 10:48 (fromcelltohell).
9 mjeseci
online
neželjeni pozivi koji k zovu???

to su ove dvije firme

 

CONTACT CENTER PREMIUM D.O.O. 

+385 (1) 378 0207 

+385 (1) 378 0208 

+385 (1) 378 0209 

+385 (1) 378 0210 

+385 (1) 378 0220 

+385 (1) 378 0221 

+385 (1) 378 0223 do broja +385 (1) 378 0230 

+385 (1) 510 2060 do broja +385 (1) 510 2085

 

i

 

CONTACTO BUENO d.o.o. 

+385 (1) 777 7820 do broja +385 (1) 777 7839 

+385 (1) 888 0950 do broja +385 (1) 888 0969 

+385 (1) 888 8420 do broja +385 (1) 888 8429

10 godina
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???

to si nam već rekao linkom u drugom postu :)

2 godine
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???

Te sve firme su vjerojatno od iste ekipe. Mene zvali sa 8888 426 i rekli da dođem na otvaranje rehabilitacijskog centra u Vinkovcima. Onda me baba pita dal sam ja Ivo iz Vinkovaca, reko kakav Ivo i Vinkovci, živim na drugom kraju države.

 Ali je baba zvučala kao automat. Pitanje, pa opet govori nakon stanke međutim kao da ne sluša što ja govorim.

 

Izgleda da im ne ide dobro. U Bueno tvrtku su uložili 2500 eura a u 2022. popušili 22000 eura.

https://infobiz.fina.hr/public/OIB-12542977719/contacto-bueno-d-o-o

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 2:11 (El Torro).
13 godina
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???

Pa kad se i radi o govornom automatu. Drugi put joj reci "system factory reset" možda se vrati na tvorničke. 😄

15 godina
offline
neželjeni pozivi koji k zovu???

takve stvari bi operateri morali riješavati rutinski-automatski, kao spam i ddosanje, čim vide masovno, blokirati.. + moraju jer su odgovorni prema korisniku, prema zakonu i jer im daju pristupne brojeve-linije (bilo koji od operatera)..

-tj jedino operater može umjesto automatike čekati neki kritični broj prijava-žalbi korisnika u danu, npr 100 pa da se pokrene automatika (po istim pravilima kako npr banke blokiraju sumnjivu transakciju u inozemstvu..).

-što će reć, prijavite nadležnima, svom operateru, hakomu, čime će sustav morati to riješiti, postojat će zabilježba i obveza odgovora, riješenje.. tj to je način-put za riješenje, trajno-efikasno, uz razliku da je ovo x-puta lakše izvedivo nego spam (mail server-adresa) čisto zbog same registracije firme, telefonskih linija itd.. tj nije 'tamo negdje' nego je tu, dostupno, jurisdikcijski + kažnjivo.

 

** edit, .. a da bi bilo kažnjivo, kao spam, uznemiravanje i sl.. korisnik se mora žaliti, tražiti prestanak, do tad .. ništa, pa prijavite-žalite se..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 10:37 (ihush).
8 mjeseci
protjeran
offline
Re: neželjeni pozivi koji k zovu???
ihush kaže...
-što će reć, prijavite nadležnima, svom operateru, hakomu, čime će sustav morati to riješiti, postojat će zabilježba i obveza odgovora, riješenje.. tj to je način-put za riješenje, trajno-efikasno

 Joj daj molim te, koga ćeš prijaviti?

Neke fiktivne firme iz Bugarske/Poljske koji imaju izmišljeno sjedište u ZG-u sa 0 zaposlenih?

Šta će hakom/operater napraviti? Zatvorit im telefonsku liniju, jednu od njih 300? Tražit da se očituju u roku 120 dana?

 

Uostalom, zašto bi itko gubio svoje vrijeme na bilo kakve prijave?

Spusti slušalicu i blokiraj broj koji te zove, 2 sek. posla, šta radite bezveze drame oko običnih poziva...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice