Oružje - općenito

poruka: 365
|
čitano: 160.306
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

@Psiho246

 

Lovac, sportsko streljaštvo ili samoobrana, to su tri kategorije za tebe kao civila.

 

Za samoobranu, neke PU nerado izdaju dozvole. Ako netko nasljeđuje oružje, onda se omogući čovjeku da ide preko toga, da mado ima oružje kao nasljedstvo od svojeg nekoga, primjerice.

Preko veze, da su par puta na tebe probali atentat, da imaš zlatarnu, draguljarnicu, i tom slično po osnovi za samoobranu.

Lovac mora položiti lovački ispit, a za sport. streljaštvo moraš biti pri klubu i aktivan na natjecanjima.

 

Kupuješ sa nabavnom dozvolom, pri trgovina koje to prodaju.

 

Nije dakako jefitno, al skuplje te dođu cigarete, recimo.

 

----

 

 

 Otac je vlasnik M48 i PAPovke. Namjerava ih držati i dalje, ali me zanima koja je vjerojatnost da ja to oružje, jednoga dana, prenesem na sebe. Također, koliko je prebacivanje oružja otežano ako otac umre prije prebacivanja.

Nisam lovac, a ne bavim se ni strelaštvom. Rap sheet čist kao suza.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@LLAMABOY

 

 

Po osnovi na koju tvoj otac drži oružje, isto tako idi i ti. Možeš već sada, a možeš i poslije. Al' bolje prije.

Dobre puške. Možeš ti imati oružje, a rijetko i nikada koristiti.

Oružje je guba.

dzg
16 godina
offline
Re: Oružje - općenito
LLAMABOY kaže...

Otac je vlasnik M48 i PAPovke. Namjerava ih držati i dalje, ali me zanima koja je vjerojatnost da ja to oružje, jednoga dana, prenesem na sebe. Također, koliko je prebacivanje oružja otežano ako otac umre prije prebacivanja.

Nisam lovac, a ne bavim se ni strelaštvom. Rap sheet čist kao suza.

Moraš ga registrirati na sebe, znači standardan proces. Imaš detalje ovdje.

Ako podneseš zahtjev za registraciju naslijeđenog oružja nadležno tijelo izdat će oružni list ako ispunjavaš sve uvjete za nabavu oružja.

10 godina
offline
Oružje - općenito

 

Sutra mi zatvaraju streljanu, te se otvara tek slijedeće godine poslije blagdana....danas, odradio posljednje pucanje ove godine.

 

 

Uglavnom, ovaj mjesec sam se najviše igrao sa S&W 357 , pucajući .38 special, jer ovaj baš 357 Magnum trenutno nemaju.

Muči me to što sam dosta neprecizan sa revolverom u odnosu na moje pucaje sa različitim  pištoljskim kalibrima (7,62, 9mm, .40 , .45 ACP, 357 Sig,...)

Teško mi je kontrolirati revolver u odnosu na pištolje, čak i jačih kalibara. Vjerojatno je sve stvar vježbe i iskustva, jer do nedavno nikada nisam rokao sa revolverom.

 

Jel' je dobro ići na lovački ispit, ako te zanima oružje? Mislim ne bi ništa lovio, to me ne privlači. Šuma, čeka, itd, to da, al ne i ubijanje životinja.

Jel se možeš biti lovac, a da ne moraš ubijati životinje? Brijem da može.

 

Eto, ne smijemo više rokati petarde, pa moram ići pucati na streljanu, da osjetim ono olakšanje kada se puca. 

 

Samo manijaci vole oružje.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 0:29 (PzKpfw).
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito

Koliko plaćaš te .38s i .357mag metke?

10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@DrNasty

 

 

.38, 3.5 HRK

.357mag, 4HRK, nisam još koristio, jer ih streljana nije naručila.

 

 

dzg
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 10:19 (PzKpfw).
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito

Uf, preskupo.

Ako pucaš 20ak metaka onda je podnošljivo, ali ako ti treba par stotina za trening, onda je već bankrot.

10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@DrNasty

 

 

Za trening, budem polako počeo i sa 0.22.

BTW, svaki gušt košta.

dzg
10 godina
offline
Oružje - općenito

 

Ono kaj sam se pitao prije nekog vremena, zakaj Ameri ispale toliko bullet-a u metu.

Ovo je bio odgovor policije u jednom takvom slučaju: "Because evil can never be dead enough"

 

Tekst i

.

 

Opaki Ameri. Nema sa kaubojima zezancije.

dzg
10 godina
offline
Oružje - općenito

 

E, ljudi...pitanjce za vas ako znate. Jednom kada netko položi lovački ispit, da bi imao dozvolu za oružje kao lovac, mora biti član samo HLs, te plaćati aktivnu članarinu?

Ne mora biti član lovačkog društva da bi bio lovac, odnosno da bi mogao preko te opcije imati oružje?

Jel' tak'?

 

 

Samo manijaci vole oružje. Ovo pitam za frenda s kvarta.

dzg
11 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

E, ljudi...pitanjce za vas ako znate. Jednom kada netko položi lovački ispit, da bi imao dozvolu za oružje kao lovac, mora biti član samo HLs, te plaćati aktivnu članarinu?

Ne mora biti član lovačkog društva da bi bio lovac, odnosno da bi mogao preko te opcije imati oružje?

Jel' tak'?

 

 

Samo manijaci vole oružje. Ovo pitam za frenda s kvarta.

 bok... ne, ne moraš biti aktivan član lovačkog društva, platiš godišnje lovačku markicu koja je 250 kn, a dok se napuni iskaznica s markicama onda je markica zajedno sa iskaznicom 400 kn. Sad je, ako se ne varam, polaganje za lovca preko HLS-a 500 kn što je itekako prihvatljivo.

10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

 

@kicmabrajker

 

E, hvala druže. Vidio sam ovo za 5 glavi. Lajk.

Piše da lovačka iskaznica vrijedi 5 godina. Kaj nakon isteka 5 godina??

 

dzg
11 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

@kicmabrajker

 

E, hvala druže. Vidio sam ovo za 5 glavi. Lajk.

Piše da lovačka iskaznica vrijedi 5 godina. Kaj nakon isteka 5 godina??

 

 pet godina ti vrijedi, jer imas na poleđini pet mjesta za zalijepiti lovne markice koje su potrebne za lovnu sezonu (traje od 01.04. tekuće do 31.03. sljedeće godine)...dok to ispunis, onda plačaš za novu iskaznicu i lovnu markicu...

10 godina
offline
Oružje - općenito

 

E, bok ljudi...evo mene opet...neka pitanja za ekipu sa kvarta...

 

 

U kalibru 9x19mm, koji marku koristite i koja vam se municija pokazala najboljom.....Komentar? Prvi Partizan, Sellier&Bellot.....na streljani sam samo rokao sa S&B.

Koja je streljivo najkvalitetnije, koja gramaža, itd.  Commentar..

 

 

Pošto mi se streljana, odnosno LAS navjerojatnije do kraja godine zatvara, više neću moći nigdje pucati bez svojeg oružja, jer ni jedna druga streljana na području ZGB to ne nudi. Kolko ja znam?

Zato me zanima, ako bumišel prema svom oružju, dal' bi uzimali za streljanu CZ Shadow 2 i CZ 75 TS....znam da je veći DrNasty komentirao svojedobno da su to kraljevski pištolji, al' kada već sanjam, nek' sanjam velike snove...DrNasty i drugi kolege forumaši komentar tog oružja?

 

 

Inače, ne volim oružje, i tako...

dzg
10 godina
offline
Oružje - općenito

 

Mišljenja o HS H11??

dzg
6 godina
offline
Oružje - općenito

Odmah poluautomat JP 02 i miran si. Imaš 10 i 30 metaka. A jeftino.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2022 0:53 (cvaja997).
16 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

Mišljenja o HS H11??

Ako si u Americi kupi, ili ovu njihovu pakleno preimenovanu verziju.

 

 

 

https://twitter.com/davenewworld_2/status/1529243709329612800

 

I onda se ljudi čude, ili zgražavaju na razna Američka živčana rešetanja i masakre.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 15:43 (rambox).
14 godina
offline
Oružje - općenito

ma to s Amerima uvijek na kraju završimo da im ja velim da prije uporabe oružja moraš znati upotrebljavati mozak i qratz/3.14čku...

 

i  to je tak, dok se deficiti u navedenim organima nastoje poništiti oružjem...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Oružje - općenito

 

 

Jel' to od vas manijaka kaj volite oružje nabavio sebi novu bebicu od HS?

VHS-2S?

 

BTW, svima vama kaj brijete na oružje, sve bi vam oduzeo. Manijaci jedni.

 

 

 

dzg
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Oružje - općenito
Kakav je postupak za dozvolu za Deagle?
14 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

 

Jel' to od vas manijaka kaj volite oružje nabavio sebi novu bebicu od HS?

VHS-2S?

 

BTW, svima vama kaj brijete na oružje, sve bi vam oduzeo. Manijaci jedni.

 

 

 

molim ??? top se tak trži ???

 

jedino kaj vidim da je prilagođeno civilstvu je spremnik za 10 metaka...

 

ali ne spominje se da li je isključivo polu-automat, a najbolje je zadnja napomena "može prihvatiti VHS-BG 40 mm bacač granata ispod cijev"...

 

za one kojima rafal nije dosta za svađe oko međe, ručka, ševe ili rezultata Dinamo-Hajduk, te naravno veselica, svadbi, krštenja, rođenja....

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@Stric_Jura

 

Samo je u poluautomatskom režimu rada. Rafalno, kao ni granate nije dozvoljeno u RH, a niti u Evropi.

Sem u Ukrajini gdje bjesni nepotrebni rat.

 

 

@silvio3105

 

 

Na našem kontinetu, to ide malo teže, al je moguće...

Položi za lovca, te na osovu lovačkog ispita dođeš do toga gun. 

Sada je lovački ispit 500 ćuna preko HLS.

 

dzg
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Oružje - općenito
Zar ne bi trebao u policiju otić i tražit testiranje i to
10 godina
offline
Oružje - općenito

 

@silvio3105

 

Da, postoji procedura. Razlog nabave mora biti (sport, lov, samoobrana), čist dosje, liječnički, bez brige sve ide preko policije.

 

dzg
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Oružje - općenito
I sve to košta 500kn ukupno?
Negdje sam pročitao da moram imati mjesto u domu za držat oružje
16 godina
offline
Oružje - općenito

U Kanadi je odzvonilo za pištoljčeke i revolvere.Ipak Kanada nije Amerika, ili ukratko oružarski biznis u Kanadi dobio je veliki udarac.

 

"It will no longer be possible to buy, sell, transfer or import handguns anywhere in Canada. In other words, we're capping the market for handguns,"

 

https://twitter.com/CPAC_TV/status/1531380681447985152

 

U Americi ista praksa nije moguča, i to radi njihovog drugog amandmana vezano za pravo na obranu.Onako realno, prije če Klingonci napast Australiju nego kaj če Ameri odradit sličnu priču kao Kanada.

 

https://www.law.cornell.edu/wex/second_amendment

 

Švicarska situacija je poznata, ali eto onako usput nek se nađe za kraj.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Oružje - općenito
Vidio jutros na Twitteru. Sve je dobro dok ne budeš trebao za samoobranu.
A i vjerojatno će crno tržište procvjetati jer - alkohol se pio i u doba prohibicije 🍻
8 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Sta ce ti deagle?
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Oružje - općenito
Za osobnu zaštitu. Bio sam u dvojbi koji kalibar.. 50AE je cirka 3.5€ komad, a utoka dođe 3000e. Magnum je 2000e utoka u cirka 2e komad.
A gledam i sačme. Em imaju self defense patrone koji nisu toliko razorni, em je sam zvuk repetiranja/pumpanja šotke dovoljno strašan.
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito

Jel ti imaš kakvog prethodnog iskustva s oružjem?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice