Razoran potres u Japanu

poruka: 489
|
čitano: 71.098
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Razoran potres u Japanu

divno... sad ce ih jos i godzilla naguzit. pih, nesreca nikad ne dolazi sama...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Razoran potres u Japanu

Gdje su roboti?

U Japanu roboti sviraju vijolinu, trce maraton, sluze u restoranima no do sad niti jedan nije poslan da spasava stvari u centrali.

Bar da su imali robot koji ce mjeriti nivo zracenja.......

Ako niste dio rješenja onda ste ... kolumnist!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razoran potres u Japanu
Ljudska pohlepa, nepaznja i glupost...

Ni meni nije jasno gdje su roboti... bemu imaju asimova a da nemaju nekoga ogromnog robota koji radi na baterije recimo kratko vrijeme da sredi neke stvari...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
offline
Re: Razoran potres u Japanu
Drago kaže...

 

 

JDAF ima izvrsne suvremene tenkove Type 90 s kompozitnim keramičko čeličnim oklopima napravljenim za ratovanje u uvjetima visoke nuklearne ozračenosti. Ovi tenkovi mogu izdržati eksploziju kilotonske nuklearne bombe na 300-tinjak metara udaljenosti bez neutronskog ozračivanja posade. 

Umjesto da se mobilizira nekoliko tih tenkova, ako treba doda im se još po 10 tona olovnog oklopa (posao od 2 sata za inženjeriju), prikače na njih cisterne s vodom i na topovske cijevi se spoje crijeva i onda se iz njih zaljieva boriranom vodom bazene u zgradama 3, 4, 5 i 6 do mile volje i u šihtama od po nekoliko sati - ništa! Nekakvi glupi Chinook helići i vatrogasna vozila bez ikakve zaštite koja mogu izdržati šihtu od 20-30 minuta. 

Po mom mišljenju, ovo je najkretenskije izvedena operacija saniranja katastrofe koja se može zamisliti. Vlada treba trenutno izvlastiti TEPCO i preuzueti upravljanje operacijom, mobilizirati SVE što ima na raspolaganju za potrebe sanacije havarije i krenuti isto trena u akciju. 

 Meni se cini da i ti tenkovi a i roboti rade samo na papiru, ili u najboljem slucaju necijem labosu. Ako to dodje na teren, imali bi vise posla sa njihovim popravljanjem nego sa nuklearkom...

Masovna mobilizacija nije bas neko sretno rjesenje, jer bi to zavrsilo ko Chernobyl, gdje bi deseci (stotine?) tisuca ljudi bili ozraceni kod sanacije i jos uvijek se nagadja koliki su umrli ili imaju posljedice nakon toga... Ovako je (za sad) ugrozeno samo desetak ljudi...

 

 

Think locally, act globally...
16 godina
moderator
offline
Re: Razoran potres u Japanu
SupremeCommander kaže...

 Meni se cini da i ti tenkovi a i roboti rade samo na papiru, ili u najboljem slucaju necijem labosu. Ako to dodje na teren, imali bi vise posla sa njihovim popravljanjem nego sa nuklearkom...

Masovna mobilizacija nije bas neko sretno rjesenje, jer bi to zavrsilo ko Chernobyl, gdje bi deseci (stotine?) tisuca ljudi bili ozraceni kod sanacije i jos uvijek se nagadja koliki su umrli ili imaju posljedice nakon toga... Ovako je (za sad) ugrozeno samo desetak ljudi...

 

 

 

Tenkovi su u operativnoj uporabi u JSDF-u, a nitko ne spominje masovnu mobilizaciju, već mobilizaciju SVEGA što im može pomoći u sanaciju nuklearke. 

 

Dakle, ako ti treba 10 tenkova s posadom, mobiliziraš 10 tenkova s posadom.

This space for rent!
16 godina
offline
Razoran potres u Japanu

Tek je loosly vezano za ovu temu, ali nakon što sam ovo odgledao samo jedva čekam doći doma i vidjeti svog psa.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razoran potres u Japanu
Danny_HR kaže...

Tek je loosly vezano za ovu temu, ali nakon što sam ovo odgledao samo jedva čekam doći doma i vidjeti svog psa.

Spasili su ih :)

14 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu

Na stranicama Crvenog križa kažu:

Od 12. ožujka 2011. godine prikupljeno je ukupno 211.739,00 kuna. Od toga:
- 154.439,00 kuna uplatama na žiro račun
- 57.300,00 kuna pozivima na donatorski telefon.

 

 

 

Jučer i danas smo kod nas u tvrtci organizirali akciju prikupljanja donacija i kroz priloge zaposlenika prikupljeno je 7.500 kn (117.121 jena). Uplatit ćemo ih danas poslije 17h Crvenom križu (moramo ići osobno u PBZ poslovnicu budući da je riječ o gotovinskoj uplati).

 

Da dobijete dojam što to konkretno znači *:

  • flaširana voda (1,5L) = 140 jena
  • kruh (1kg) = 130 jena
  • benzin (1L) = 120 jena

 

* Ovo su okvirne cijene u Japanu prije katastrofe (bolje nažalost nemamo). Nadamo se da će posredstvom Crvenog križa i kupnjom većih količina kao i subvencijama / donacijama nabavljača prikupljeni novac moći iskoristiti još i bolje.

 

 

 

Odrekli smo se možda koje runde pića u lokalnom kafiću, a nekome tamo to doslovno može značiti gutljaj vode, krišku kruha ili možda komad čiste odjeće. Zato predlažemo i ostalima da pokušaju nešto slično organizirati i u svojim tvrtkama sljedeći tjedan. Kako? Mi smo jednostavno postavili kutiju za donacije i poslali massmail svim zaposlenima da sudjeluju u akciji ako to žele. Odazvali su se svi, uključujući čak i bivše zaposlenike (ostali smo svi u dobrim odnosima pa smo im javili)!.

 

I da odmah raščistimo: ovo nije nikakva "reklama" za tvrtku u kojoj radim (gdje radim nikad nisam niti planiram spominjati na forumu), niti se radi o tzv. osobnoj reklami (jer nisam sam skupio taj novac nego su svi zajedno pridonijeli). Ovdje je jednostavno riječ o pozivu na čin podrške koji zajedno možemo napraviti i svojevrstan poticaj onima koji su razmišljali pomoći (ali možda nisu znali točno kako). Stanje se tamo iz sata u sat sve više pogoršava i tim ljudima je sada doista potrebno sve što im možemo dati: materijalna/financijska dobra i našu podršku da izdrže.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Razoran potres u Japanu

Vi im skupili 7500kn, a neki HDZ-ovac iz nekog sela im prihvatio 285,000 za vatrogasni kamion :P

14 godina
offline
Razoran potres u Japanu

Evo još par emocionalno snažnih fotografija..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
protjeran
offline
Razoran potres u Japanu
http://dizanje-ratia.info
15 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu
http://www.youtube.com/watch?v=ZPgXT1g7vPw
13 godina
protjeran
offline
Re: Zemljotres u Japanu
EnlightenedPhoenix kaže...
Danny_HR kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Baš me boli briga za Japance...

Isto onoliko koliko njih boli za nas...

Mislim sto bi mi trebali sada plakati a u susjedstvu nam ljudi gladuju...

Veli isti čovjek koji svakodnevno na forumu jadikuje zbog svoje bolesti.

 

 

  NIKADA ne bih jadikovao zbog nečega na čega ne mogu imati izravan utjecaj...

 

 

Ja sam rekao samo kako je... nit ja trazim da me ko žali niti išta... Imam pravo reći u svakom slučaju...

Ali eto očito ti imaš neki problem...

 

Zasto bi itko od nas žalovao zbog tih japanaca kada imam i višestruko gore situacije u našoj državi...

Neznam što može biti gore od skoro pa kataklizme. Potresi, eruptiranja vulkana, tsunami, eksplodiranje nuklearnih elektrana.........od tog kod nas može bit gore jedino da kod nas tu rukne atomska i pobije sve balkance..........a što je najveća ironija, nadjene si ime Enlightened  (prosvjetljeni) Phoenix, omfg

Dinamo živi vječno
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 18:47 (Kora).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Razoran potres u Japanu
Drago kaže...

Nakon svih ovih pohvala Japanu, evo jednog disonantnog tona od mene.

 

Koliko god se divili japanskom narodu i njihovoj staloženosti i strpljivosti, disciplini, zajedništvu i suzdržanosti, ja osobno mislim da su japanska vlada, TEPCO (Tokyo Electric Power Company - vlasnici NE Fukushima I) i japanska vojska (JSDF - Japan Self Defense Forces) "uprskali" stvar i da se stanje na terenu odvija bitno lošije nego se to očekuje od 100-milijunske zemlje golemih materijalnih resursa, visokoobrazovane populacije i discipliniranog i dostojanstvenog naroda. 

Prvo o samom potresu - Svjetska zdravstvena organizacija je već spočitnula Japanu da se bave previše nuklearnom nesrećom dok su prave žrtve žrtve potresa i tsunamija. Čak tjedan dana nakon potresa postoje gradovi i mjesta u kojima preživjeli još čekaju da dođu spasioci. Jučer je CNN objavio reportažu iz grada u koji do srijede popodne po našem vremenu nitko živ nije došao pomoći preživjelima. 

 


 

Ja se osobno divim samo i jedino discipliniranom i razumnom narodu, svaki čovjek ondje je spreman pomoći bilo kome (potpunom strancu) i to je sreća u nesreći jer kako ste rekli-spasilačke službe ne rade svoj posao dovoljno dobro.

Osobno smatram da je sve problem nadležnih ljudi, a ne opreme, novca, volontera ili što već.

Hvala na razjašnjenju situacije.

...
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 19:03 (kingmedo).
16 godina
offline
Re: Razoran potres u Japanu

ja sam mišljenja da sve te "vanjske" agencije previše pričaju i prave se pametne na svojih 10,000 (karikiram) kilometara udaljenosti. pogotovo dežurni stručnjaci iz francuske..

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu

Kažu da će zabetonirat reaktor ako ga ne uspiju "popraviti"...

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica
13 godina
protjeran
offline
Re: Razoran potres u Japanu
nixass kaže...

ja sam mišljenja da sve te "vanjske" agencije previše pričaju i prave se pametne na svojih 10,000 (karikiram) kilometara udaljenosti. pogotovo dežurni stručnjaci iz francuske..

 

Nisi nikad čuo za leteće reportere? A osim toga, opće je poznato da mediji vole preuveličivati situaciju (ne kažem da je ovo preuveličano, dapače)

Dinamo živi vječno
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razoran potres u Japanu
naxeem kaže...

Vi im skupili 7500kn, a neki HDZ-ovac iz nekog sela im prihvatio 285,000 za vatrogasni kamion :P

 

Ne živciram se oko stvari na koje ne mogu utjecati. Tako da... :\

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
offline
Re: Razoran potres u Japanu

ne govorim o reporterima u ovom slučaju.. no, bit će sigurno istraga nakon svega i živo me zanimaju neke stvari

 

 

 

edit:

 

stvari kreću u dobrom smjeru

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2011 12:55 (nixass).
13 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu

http://www.rtl.hr/neopisiva-snaga-prirode-video-12858 

 

Nezz dal je bio ovaj video...ugl ovo sta se dogodilo u Japanu je nesto strasno... {#}

bas tako :D
16 godina
offline
Razoran potres u Japanu
http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 14:12 (rambox).
14 godina
offline
Razoran potres u Japanu
Sarma - the best dish you`ll ever get!
14 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu

U samo 6 dana...

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica
13 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu

da vidim kak nam nisu pomogli, unatoc tome kaj im je zemlja doslovno u rasulu, sam kaj se ne prepolovi i potone, oni su nasim hajdezeovcima dali gotovo 300k ojra za vatrogasno vozilo XD

13 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu

OMG

14 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu

nazalost izgleda da su opet pocele nevolje u japanu. opet procurilo.

http://www.24sata.hr/svijet/japan-radijacija-u-reaktoru-je-10-mil-puta-veca-od-normalne-214880

16 godina
odjavljen
offline
Re: Razoran potres u Japanu
robx kaže...

nazalost izgleda da su opet pocele nevolje u japanu. opet procurilo.

http://www.24sata.hr/svijet/japan-radijacija-u-reaktoru-je-10-mil-puta-veca-od-normalne-214880

ja sam čuo nešto na vijestima da je mislim 100 000 puta veća od normalne,sad moguće je da se i jezgra istalila

paar je upozoravao da je moguć kineski sindrom

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
13 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu

vidio sam ja paara kak komentira biološku sferu promjene zimskog u ljetno racunanje vremena. taj izgleda se razumije na svim podrucjima{#}

15 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu

Citiram:

˝44-godišnji Hiroyuki Kohno u Fukushimi radi još otkako je bio tinejdžer. Ubrzo nakon što se tragedija dogodila od svog je nadređenog, baš kao i ostali kolege, primio e-mail s pozivom u pomoć. 'Pažnja. Voljeli bismo da dođete na posao. Možete li?', pisalo je.

'Da budem iskren, nitko se nije želio tamo vratiti. Visina radijacije u elektrani je enormna i znao sam da ću iz elektrane izaći s tijelom koje više nikada neće biti isto. Niti ću više moći raditi u nuklearnoj elektrani', kazao je Kono. 'No, ja sam samac bez djece i osjećao sam se obveznim javiti se na poziv. Bolje da se ja suočim s rizikom, nego moji kolege koji imaju obitelji koje o njima ovise. Osim toga, radnici u elektrani su moji braća i sestre. I prema njima osjećam odanost. 'Jedemo iz iste zdjele', to je japanski izraz koji vrlo slikovito opisuje naš odnos. To su moji prijatelji s kojima sam dijelio i smijeh i suze i zato se ponovno iznova vraćam u elektranu', pojasnio je Kono.˝

 

Da li je potrebno nešto dodati na ovu izjavu?!

World Championships: 7, GP started: 270, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
13 godina
neaktivan
offline
Razoran potres u Japanu

Japan je očito zemlja u kojoj cast i ponos nesto znace

U Hrvatskoj, bivsi premijer iz zatvora porucuje medijima kako ce ih tuziti jer objavljivanjem njegovih slika u zatvorskoj celiji blate njegovu cast i ugled{#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice