Sjemenke i sadnice duhana

poruka: 45
|
čitano: 57.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sjemenke i sadnice duhana

Najbolje i najlakše ti je nabaviti sjeme iz Hercegovine. Proizvodnja duhana se ponovo pokrenula dolje i sve više ljudi ponovno pokušava s tim. Nije to ni sjena onoga što je bilo prije.

 

Budući da znam da ima dosta ekipe iz Hercegovine, tu na forumu, ako nemaš nekog tko bi ti nabavio sjeme zamoli nekog od forumaša. Prije svega trebaš znati da je to krvav i težak posao. Započinje s sijanjem sjemena u rasadnik, gdje se mora dovoljno navodnjavati, osigurati čim više dotoka sunca i odgovarajuću temperaturu. Nakon što biljka dosegne odgovarajuću veličinu (u svibnju mjesecu ako me pamćenje služi) istu treba presaditi na otvorenu obrađenu zemlju (najbolje da je prije tretiran stajnjakom). Biljku treba redovito okopavati a u početku i zalijevati kako bi uhvatila korijenje. Nakon toga biljka je sposobna preživjeti bez obzira na sušu. Duhan se bere od dna prema vrhu prema dozrijevanju listova, kada isti počne lagano žutiti po vrhovima to je to. Nakon branja najbolji način sušenja je da se isti naniže na špagu duljine cca 2m i ovjesi u nekoj vrsti staklenika. Osušeni duhan se sprema u suho i prozračno mjesto do zime kada se može rezati u stojkevima za to.

 

Poanta zašto ti je najbolje nabaviti domaće sjeme je što neke od sorti (mislim da je virginija jedna od njih) nije moguće sušiti prirodno na suncu već u umjetnom okruženju (lož ulje kao energent).

 

Ovo je jako uprošćen prikaz cijelog postupka (prema sjećanju) i nadam se da ćeš stći sliku u što se upuštaš. Mislim da je za tebe bolji izbor kupiti koje kilo rezanog duhana i rješiti problem, proći ćeš bitno jeftinije.

14 godina
odjavljen
offline
Sjemenke i sadnice duhana

Da se i ja nadovežem na ovu temu, samo da ostavim svima (koji ovo čitaju) vidljivu poruku; u 3. mijesecu slijedeće godine kupio bi manji broj sadnica duhana sa područja Like, pa ako tko ima i hoće prodat slijedeće godine možemo se dogovorit oko cijene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2011 1:07 (vip_tip).
12 godina
neaktivan
offline
Sjemenke i sadnice duhana

dal itko mi moze srediti sjeme duhana ne zelim  pusiti ova industrijska smeca{#} poslat postom nek mi se javi pvt da se dog

Teško je naći svjetlo, ako ni ne znaš da živiš u mraku
10 godina
neaktivan
offline
Sjemenke i sadnice duhana

Dali neko zna kakve potvrde treba nabaviti da bi smio saditi duhan otprilike 3000 sadnica i ocu prodavati 

Pero Brdaric
10 godina
neaktivan
offline
Sjemenke i sadnice duhana

zna li neko koliko vremena duhanu treba da sazrije jer bi ove godine zasadio i htjeo bih proizvesti sjeme za otprilike 3000-4000 sadnica

Pero Brdaric
12 godina
offline
Re: Sjemenke i sadnice duhana
Brđo kaže...

Dali neko zna kakve potvrde treba nabaviti da bi smio saditi duhan otprilike 3000 sadnica i ocu prodavati 

 

Brđo kaže...

zna li neko koliko vremena duhanu treba da sazrije jer bi ove godine zasadio i htjeo bih proizvesti sjeme za otprilike 3000-4000 sadnica

Baš si Brđo!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sjemenke i sadnice duhana

nekuzim sta bi to trebalo znaciti zelim se poceti baviti tim poslom na veliko 

Pero Brdaric
12 godina
offline
Re: Sjemenke i sadnice duhana
Brđo kaže...

nekuzim sta bi to trebalo znaciti zelim se poceti baviti tim poslom na veliko 

Kao prvo imas opciju EDIT(uredi),ako zelis,nadopuniti post.Nema potrebe za duplim postom!

Kao drugo,ti da se zelis time "na veliko" baviti,sigurno neces pitanja o duhanu postavljati na informatickom forumu!

Kao trece,ovdje ti svi imaju dobar nos za najusiti Trola,zato neces dobiti odgovor!

13 godina
offline
Sjemenke i sadnice duhana
Stručnjak za odmaganje...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sjemenke i sadnice duhana
neznam sta time oces reci ja sam postavio pitanje s kojim nikog nemogu ostetiti i uvesti ga u neugodnu situaciju a kao prvo ja o uzgajanju duhana znam skroz malo pa pokusavam da vidim jel ima iko ikakva iskustva registrirao sam se na forum tek prije otprilike sat vremen sto znaci da sam novi
Pero Brdaric
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sjemenke i sadnice duhana

hvala

Pero Brdaric
14 godina
neaktivan
offline
Sjemenke i sadnice duhana

Evo malo novosti za ovu temu. Ujedno i odgovor svima koji su htjeli zasaditi duhan za sebe.

 

Prije par dana u "velikoj " policijskoj akciji zaplijenjeno je 500 grama polu suhog lista duhana i 23 biljke duhana.

Naime , čovjek je zasadio duhan za osobne potrebe. Netko je dojavio policiji , koja je revno odradila svoj posao. Na noge su digli i carinu i poljoprivrednog inspektora. Čovjeka čeka prekršajni sud i plaćanje kazne MPiŠ.

 

Dakle, tko god mislio da zakonom nije zabranjeno posijati, posaditi ili osušiti duhan za svoje potrebe grdno se vara!

11 godina
neaktivan
offline
Sjemenke i sadnice duhana

Ma daj, koji je to zakon, a zašto su onda cigarete legalne sa svim štetnim aditivima koje još dodaju? (dont' get me wrong, ne pušim, ali come on)

14 godina
neaktivan
offline
Sjemenke i sadnice duhana

Ma, za ne povjerovati, ni sam nisam vjerovao da je dotle došlo, al eto čovjek nadrapao. I još mora ići na gradsko smetlište prisustvovati uništenje toga što su mu oduzeli. 

 

10 godina
offline
Re: Sjemenke i sadnice duhana
Jel se jos iko bavi time? Gdje bi se moglo nabavit sjeme?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice