Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.283.251
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nixass kaže...
nixass kaže...

odmjereni udarac je jedini odgovor, a raspleta su dva

be a man.

a plavi telefon nabij na kiki

 Prije par godina govorio je Drago da pazimo što pišemo jer se sve nekad može protiv nas iskoristiti na sudu. Povod toga je bio neka prevara preko oglasa i onda su redakciji saznali da podatke moraju dati i policiji, a ne samo po nalogu suda. Konkretno, jedan tadasnji forumas je u svojim naletima bijesa pisao kako nosi palicu i noz sa sobom i jos neke slične stvari. I kao primjer je  rekao da taj tip slucajno u samoobrani nekoga ubije, na sudu bi mu ove stvari utjecale na kaznu jer su svjedočenja o karakteru bitna.

 

Mislim da vi koji ovakve stvari pišete, ne razumijete kako se naš pravni sustav postavlja prema takvim situacijama i ne znate u kakvome biste belaju bili da završite na sudu zbog toga, a to se zna dogoditi. Da vas netko napadne i prebije, i onda počne odlaziti od vas i onda ga vi uhvatite s leđa i malo ga "naučite pameti", to bi se tretiralo kao odvojen napad i mogli biste gore proći od napadača. U našem pravnom sustavu policija je jedina ovlaštena primjenjivati fizičku silu (i mislim još zaštitari na područjima za koja su ovlašteni) te stvari poput ponosa, osvete i vašeg osjećaja za pravdu (ovo tvoje o pravdanju napada na 7 godina mlađeg klinca) nemaju nikakvu relevantnost, dapače mogu samo negativno djelovati. Takvo ponašanje koje ti zagovaraš i kakvo je kolega gore opisao (udario nekoga tko mu je nešto dobacivao) može ti zaraditi kaznenu prijavu i plaćanje kojekakvih odštete.

 

I osim toga, upitno je koliko je taj tvoj savjet primjenjiv na kolegu jer se on nalazi u sasvim drugačijim okolnostima u odnosu na tebe. Ti si u svom slučaju bio u znatnoj fizičkoj prednosti u odnosu na klince. No zašto pretpostavljaš da bi on mogao imate šanse protiv napadača? Neće baš svi nakon prvog udarca se prepasti i odustati, a i protiv njega je više ljudi koji bi mogli vođi priskočiti u pomoć. A voditeljica ga očito ne simpatizira (prigovara mu što psuje kad ga ovi seksualno napastuju), tako izazivanje nevolje može uvesti puno neugodniju situaciju (jedino ako možda zbog toga izbace s kampa pa roditelji dođu po njega). A i uvijek može nešto poći po zlu pa njegov napadač završni s težim tjelesnim ozljedama i onda kolega upadne u probleme sa zakonom. Istina je da kod nas vrlo često institucije koje se bave maloljetnicima ne djeluju, no ponekad i djeluju (pa zbog toga imamo ljudi u popravnim domovima), a uz malo nesreće netko tko se vodio tvojom krilaticom be a man može postati predmet njihova bavljenja. A onda će se njegovo ponašanje gledati u sasvim drugom svjetlu.

 

Jasno je meni da ima puno malih siledžija koji se nekoga okane kad malo od njega dobiju po nosu, no govorim da se takve akcije mogu lako obiti o glavu. Mislim da je takvim situacijama (npr. školama i sl.) najbolje čim prije otići(promijeniti školu i sl.).

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ako se tako nešto dogodi jedan put i ekipa se iskreno ispriča i obeća da to neće više raditi, tada se to može protumačiti kao šala. Ali ako se to dogodilo dva puta ili više, e tada se radi o zlostavljanju (seksualnom) i to treba riješiti!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

"Prije par godina govorio je Drago da pazimo što pišemo jer se sve nekad može protiv nas iskoristiti na sudu. Povod toga je bio neka prevara preko oglasa i onda su redakciji saznali da podatke moraju dati i policiji, a ne samo po nalogu suda. "

 

la la la la la la nemojte citirati moj post prije uređenja, stavio sam sliku sebe hehe, idem editovati sve ostale postove jer je bila moja slika hehe

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 23:57 (chutac).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Žao mi je čuti da imaš takve smradove i bezvrijedna bića za roditelje.

Sada ti govorim iz vlastitog iskustva kao malog, debelog i na dnu hranidbenog lanca u školi. Jednom od njih se moraš suprostaviti. Jako, nasilno i bez milosti. Na moju sreću, nisu me na taj način maltretirali, ali je to bila osnovna škola. Taj put mi je prekipjelo i zacrnilo mi se pred očima. Kad sam došao k sebi, mrga je ležao na podu, svi su bili u čudu. Naravno, nakon toga je bilo prozivanja kako sam agresivan i ne znam ni ja što, ali znao sam da sam u pravu. Iskreno, i sam sam sebe prepao taj dan. Ali budi uvjeren da adrenalin radi čuda...
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Bio sam uvjeren da majstor trola, ali pomalo mijenjam mišljenje. Uglavnom nije mi jasno kako si samo možeš tako nešto dopustiti. Ja sam se potukao 100 puta u životu i nikada nisam požalio. Kada sam bio manji, tukao sam se i protiv većih i jačih od sebe. Bolje pokazati neki otpor i karakter protiv jačeg od sebe nego trpiti njegova sranja. Bitno je da sada kada sam ja veći i jači od svih, da me nitko ne dira. A kada sam bio manji i slabiji, onda su bili face. Zajebi ti i sudove, prijave i sudske procese, kada ti netko gura bocu u šupak onda mu tu bocu razbiješ od glavu i naučiš ga pameti.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Nije troll,nisam takav,zasto bi to radio..

 

Ubiti kad sam rekao staroj da ak me neko jos jednom dira,da cu ga izmarisat rekla je da joj ne pretim,pocela se derat i psovat mi..

Edit:obrisao sam,ako nekog bas zanima,nek se javi u box..

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 1:07 (drakula789).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Možda stara misli da ju izbrijavaš da samo želiš doma.

Reci da ćeš se ubiti, da ne možeš izdržati, možda joj dopre do te glupe glave.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
chutac kaže...

Možda stara misli da ju izbrijavaš da samo želiš doma.

Reci da ćeš se ubiti, da ne možeš izdržati, možda joj dopre do te glupe glave.

 Je, pa da onda pozove hitnu i da ga odvedu na psihijatrijsko promatranje.

 

To će mu samo pogoršati položaj.

12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

A imao sam vec neke ekscese di sam razbio prozor u skoli di su me htjeli kod psihijatra slat.Ovaj link ce uskoro bit izbrisan,samo sam zelio dokazat da ne trollam.Ubiti sjebali su mi cijelo drustvo,ne druzim se s nikim skoro i zato su mi i kupili ovaj kompjuter,samo da mogu sutit.Kako se samo fino nasmijem ovima koji kazu mi da meni nista ne fali jer imam para 

Zakljucak,nije sreca puna para vreca..E da vas pitam koji ste roditeli8,soba okrecena ima dvije tri godine,i sad jebuga poletila mi ruka na leptira i ostane fleka.Kak reagirate?

Ovo je sam primjer,objasnit cu kasnije zasto sam pitao..

Edit:meni psuje sve redom,prica kak sam nesposoban,glup,konj,majmun..

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 1:01 (drakula789).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

To da će ga odvesti možda je istina, ali položaj mu se može pogoršati samo ako ga počnu karati.

Ne znam na što misliš pod promatranje, ali vjerojatno par razgovora sa psihologom. A bolje i to od boce u šupku.

 

EDIT: Ovo za fleku. Mi krečimo svakih 5 godina i nikoga ne jebe što se do tada skupi. Bitno je da su dnevna i hodnik čisti kada ljudi dođu, a moja soba, spavaća, kuhinja, kako bilo.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 0:56 (chutac).
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ljudi s faking mulatom sam u sobi jebote..Sta dalje da pricam..Ne znam jesam rekao,al tipa lezim na plazi ono u hladu jer se ne volim przit odvojen od njih i ladno bacaju kamenje na mene,sljunak i cijede vodu po meni..Msm kak da udarin zensko jebote..

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nj0fra kaže...

Bio sam uvjeren da majstor trola, ali pomalo mijenjam mišljenje. Uglavnom nije mi jasno kako si samo možeš tako nešto dopustiti. Ja sam se potukao 100 puta u životu i nikada nisam požalio. Kada sam bio manji, tukao sam se i protiv većih i jačih od sebe. Bolje pokazati neki otpor i karakter protiv jačeg od sebe nego trpiti njegova sranja. Bitno je da sada kada sam ja veći i jači od svih, da me nitko ne dira. A kada sam bio manji i slabiji, onda su bili face. Zajebi ti i sudove, prijave i sudske procese, kada ti netko gura bocu u šupak onda mu tu bocu razbiješ od glavu i naučiš ga pameti.

 Upravo to.

A najsmješnije mi je kad se tu skupi ekipa koja je odgajana pod staklenim zvonom, pa ide prodavat svoje svjetonazore....

Ja cijeli život živim u jednom od kriminalnih središta naše države (ljudima nepoznato, ali policiji itekako poznato).

Ostao sam bez oca dok sam bio još malo dijete, i naravno da su svi to koristili protiv mene.

Srećom sam bio dovoljno inteligentan za svoj uzrast, pa sam uvijek nalazio saveznike u vidu odraslih ljudi, ali onih koji su shvaćali situaciju i bili spremni izokrenuti sistem samo da mi daju priliku da se suprostavim.

Kolega na žalost nema taj komfor....

Dok sam bio dijete, uvijek su se kačili na mene, samo zato jer su znali da me nema tko branit.

Jedan idiot je čak išao do te razine da mi je vrijeđao mrtvog oca pred cijelom školom, a ravnatelj-retardirana pijandura se samo histerično smijao.

Ali sam zato tad mudro našao saveznika u mom tadašnjem profesoru hrvatskog, koji je jednom usred sata mene "kao" poslao na wc dok je taj kreten bio dežuran na porti, te je promišljeno odglumio da mi nije dobro, dao mi ključ od porte koji je ovome prije toga oduzeo, i onda nas drugim ključem zaključao unutra.

Toliko sam ga razvalio, da dan danas još tam stoje fleke od krvi, naravno isključivo šakama, a kad sam mu pokazao ključ koji je njegov, odmah je sve znao i poslije je rekao da su ga neki stariji dečki vani istukli.

Njegov otac mi je drugi dan došao na kućna vrata i lupio me šakom,  a ja i mlađi brat smo znali da će do toga doći, pa ga je buraz roknuo letvom po glavi i iscipelarili smo ga.

Smeće je još poslije htjelo pucat po nama iz pištolja, ali se tad situacija riješila, jer je moj susjed bio jedan od najvećih ubojica u ratu (26 priznatih klanja nožem ima kao izviđač, i Tuđmanovu zahvalnicu), pa ga je poslao gdje mu je mjesto, ali je on svejedno nevezano uz ovo upucao oca jedne moje školske kolegice i odležao samo godinu dana zbog toga.

Vi uopće niste svjesni gdje živite, i kakvog ološa tu ima...

Zapravo, većina vas je u centrima velikih gradova, pa nikad ni nisu vidjeli dno dna ljudskog ološa, a kojega se još višei doseljava svakim danom.

Ja sam imao sreće, i sad se suprostavljam svakome tko mi želi nauditi, do te razine da sam već i nekolicinu njih uspioposlat par dana na hlađenje u buksu, jer ih znam dopeljat do toga da prvi napadnu, a i neke sam uništio psihički do te razine da više nikad neće biti u stanju provesti dan života bez nekog oblika psihoterapije ili lijekova.

A sa ostalima živim u savršenom skladu, jer sam jednostavna osoba i dobro društvo.

Sve dok mi ne stanu na žulj....

A onda shvate da nikad nisu upoznali strah u životu.

 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pa, ovisi je li samo žensko ili je i dama. Prva samo ima ženske spolne organe, ova druga nešto i vrijedi u životu XD XD Uglavnom, prvo trebaš sredit to sa muškom ekipom, lako je za žene.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

drakula to ti sam pokusaj rjesiti sa tim maloumnicima, moras braniti svoje dostojanstvo nemožeš pustiti da te ponizavaju to nema smisla mislim trgni se malo skupi hrabrosti i suprostavi fizicki tom ološu, nema logike da ti nabiju flasu u pakšu a da ti se nebranis i nekom nerazbijes nos,izbiješ zub to tvoje nereagovanje njima daje povoda za daljnja maltretiraje i vjerovatno će oni izmisliti još kojekakve gadosti da ti urade zbog tog tvog pasivnog stava, ubijati nema smisla ni sebe niti njih.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Stvarno sam drustven tip,ono svi mr znaju i znam se zajebavat,al ovakav nacin zabave nisam jos vidio.Okej nas tri brata kad smo zajedno u sobi pa se zajebavamo,al neke od ovih prvi put vidim tu..Mislim nalakiraju mi nokte i ta voditeljica nis ne kaze i to dok spavam jer je iskompleksirana kucka posvadjala se s materom.Kao smeta im jer ja stalno spavam..

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Sve poruke u kojima govoriš majci ili bilo kome drugome što ti se događa (i eventualne druge dokaze) čuvaj! Sljedeći put kada te krenu maltretirati - UZVRATI! Ako postanu iznimno nasilni tom prilikom - budi i ti opak! Najviše se pouzdaj u sebe! Zapamti to!

 

EDIT: Bezumlje nipošto nije dobro i treba imati mjeru. Ono što sam ja naučio je da puno ljudi filozofira i društvo u cjelini također kada se radi o nasilju i svi se izmotavaju i prave fini. No, kada se nađeš u takvoj situaciji, sve to pada u vodu. Lako je drugima soliti pamet. Teorija je jedno, a praksa nešto sasvim drugo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 1:31 (Izzy).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ekipi od 24 godine je zabava kad se napiju u klubu šamarat jedan drugog. Jedan je jednom pokušao... Pokušao i to je prvi i zadnji put da idem tako vani sa njima... Pokaži zube. To je jedini način. Pogotovo ako si inače vesela osoba.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
drakula789 kaže...

Stvarno sam drustven tip,ono svi mr znaju i znam se zajebavat,al ovakav nacin zabave nisam jos vidio.Okej nas tri brata kad smo zajedno u sobi pa se zajebavamo,al neke od ovih prvi put vidim tu..Mislim nalakiraju mi nokte i ta voditeljica nis ne kaze i to dok spavam jer je iskompleksirana kucka posvadjala se s materom.Kao smeta im jer ja stalno spavam..

 Ja se iskreno nadam da si nalio sam u kuci jer ti staraca nema, jer ovo sto pricas je zajebavanje ozbiljnog problema, nadam se da ces kad dodes sebi kontaktirat bugove moderatore da ti izbrisu sve postove pod utjecajem mladenackog nacina zabavljanja, kojeg i sam prozivljavam pogotovo svako ljeto, sve u svemu nemoj se sutra sramit kad vidis sto si sve pisao, dogodi se da ode pokoja casica vise, pa nije zato brandy kriv vec ti  Al ono sprdat se na ovu temu je malo bezobrazno prema onima koji to stvarno prozivljavaju.

 

EDIT: Ne zelim ispasti grub, jer ako je ovo istina stvarno mi je zao i nadam se da ces rijesiti problem i savjetujem da potrazis strucnu pomoc.

Trebaš dizajnera? Posjeti IpL Design! www.ipl-design.info
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 1:39 (ivanoman).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivanoman kaže...

 Ja se iskreno nadam da si nalio sam u kuci jer ti staraca nema, jer ovo sto pricas je zajebavanje ozbiljnog problema, nadam se da ces kad dodes sebi kontaktirat bugove moderatore da ti izbrisu sve postove pod utjecajem mladenackog nacina zabavljanja, kojeg i sam prozivljavam pogotovo svako ljeto, sve u svemu nemoj se sutra sramit kad vidis sto si sve pisao, dogodi se da ode pokoja casica vise, pa nije zato brandy kriv vec ti  Al ono sprdat se na ovu temu je malo bezobrazno prema onima koji to stvarno prozivljavaju.

 Zbog takvih kao ti se ti problemi ne rješavaju efikasno.
Zašto bi dečko zajebavao? 

Kao mali dječak koji je vikao "Vuk!". Prvo su ga svi poslušali, ali poslije nisu jer su navikli da sere, no svejedno prvi put treba shvatiti ozbiljno.

Svaki sljedeći put je sve teže i teže riješiti situaciju.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
chutac kaže...
ivanoman kaže...

 Ja se iskreno nadam da si nalio sam u kuci jer ti staraca nema, jer ovo sto pricas je zajebavanje ozbiljnog problema, nadam se da ces kad dodes sebi kontaktirat bugove moderatore da ti izbrisu sve postove pod utjecajem mladenackog nacina zabavljanja, kojeg i sam prozivljavam pogotovo svako ljeto, sve u svemu nemoj se sutra sramit kad vidis sto si sve pisao, dogodi se da ode pokoja casica vise, pa nije zato brandy kriv vec ti  Al ono sprdat se na ovu temu je malo bezobrazno prema onima koji to stvarno prozivljavaju.

 Zbog takvih kao ti se ti problemi ne rješavaju efikasno.
Zašto bi dečko zajebavao? 

Kao mali dječak koji je vikao "Vuk!". Prvo su ga svi poslušali, ali poslije nisu jer su navikli da sere, no svejedno prvi put treba shvatiti ozbiljno.

Svaki sljedeći put je sve teže i teže riješiti situaciju.

 Nacin na koji autor trazi pomoc i pise svoju situaciju je malo smijesna. Ponavljam, takve stvari nisu za salit se.

EDIT: Da se ja nalazim u takvoj situaciji, sigurno bih zvao plavi telefon ili bih se raspitao sa dobrim prijateljima, ili sto ja znam, posluzio bih se internetom, ali sigurno ne bih svoje dogadaje tako prepricao.

Trebaš dizajnera? Posjeti IpL Design! www.ipl-design.info
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 1:45 (ivanoman).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
@ivanoman Ti si emocionalni kreten, pročitaj zadnjih par strana. Šta sve preživi prelazak preko ceste...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Možda ne može drugačije. Vidiš da je zvao roditelje i obratio se voditeljici, a njih sve boli kurac. Šta da radi, bolje išta nego ništa.

Stavio je i lokaciju i mjesto boravišta(Villu), čak i agenciju. Ili se trudi oko izmišljanja ili se nada da će netko od nas zvati plavi telefon ili šta već.

Makar od toga ne bi bilo koristi..

Najbolja solucija bi postojala kada bi on imao roditelje koji zapravo i jesu roditelji da dođu po njega ili kažu ovima da ga pošalju na bus, a ako ne može to, postoji ono o čemu se priča ovdje(a krši se sa zakonima RH pa ja nemam pojma što to je).

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
chutac kaže...

Možda ne može drugačije. Vidiš da je zvao roditelje i obratio se voditeljici, a njih sve boli kurac. Šta da radi, bolje išta nego ništa.

Stavio je i lokaciju i mjesto boravišta(Villu), čak i agenciju. Ili se trudi oko izmišljanja ili se nada da će netko od nas zvati plavi telefon ili šta već.

Makar od toga ne bi bilo koristi..

Najbolja solucija bi postojala kada bi on imao roditelje koji zapravo i jesu roditelji da dođu po njega ili kažu ovima da ga pošalju na bus, a ako ne može to, postoji ono o čemu se priča ovdje(a krši se sa zakonima RH pa ja nemam pojma što to je).

 Ako je to istina, onda mi je stvarno zao i povukao bih sve sto sam rekao. Ako treba, prijavit cu sam i pozvati odredene, samo da se doticni javi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 1:54 (ivanoman).
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja osobno ne bih zvao, rađe bih otišao po njega. Još samo fali da nazovem, ovi ništa ne mogu pa se meni na kičmu natovare.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
chutac kaže...

Ja osobno ne bih zvao, rađe bih otišao po njega. Još samo fali da nazovem, ovi ništa ne mogu pa se meni na kičmu natovare.

 Socijalna sluzba? Ako je toliko hitna cak i policija, ali da, poznat mi je fenomen hrvatskog nacina rada pa se iskreno nadam da ce netko pomoc decku i u ovo doba.

12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne treba nista zvat,nikog..Iskreno,ako vam smetaju postovi,obrisite.Mogu obrisat i acc da sve ovo zaboravimo..

Ne mora mi niko vjerovat,al evo tu su slike,nogu i datume stavit,vrijeme..Nego na ovoj slici di mi se vide nogu,voditeljica me otjerala jer sam sjedio na suncu i slusao muziku,a ovi mi isli na kurac..

Zapravo,ovo ce bit zadnji post oko ovog svega,javim vam se kad dodjem kuci.

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

.sry za dp

Edit:iskreno ne zelim nikakvr sluzbr,ak ovaj crnac opet to bude radio,razbit cu glsvu njrmu i svima ko mi dodje pod ruku..Bolj me uvo sto ce sad 18..

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 2:12 (drakula789).
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Gdje zivis inace? Hoces da dodjem po tebe i odvezem te doma?

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma ne treba,napravit ces i sebi i meni jos veci problem..

Hvala na ponudi :)

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice