Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.288.605
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
maximilian kaže...
 

Todorić u ovoj priči više nije važan, on je odstrijeljeni kapitalac.

 

U promijeni vlasničke strukture i je problem. Ona je neminovna ali ne na raspašoj način nego vlada mora kontrolirati proces iz strateških razloga

 

 

 Iskreno, ne vidim da je neka od tih firmi strateška za Hrvatsku.

Ako su stvarnu strateško važnu firmu INA-u prodali olako strancima a razmišljali su i o prodaju dijela vjerojatno najvažnije strateške frime HEP-a, ove u Agrokoru su ništa.

Po meni je upetljavanje Vlade u Agrokor populizam da se zavara birače kako država brine za radnike, jer svi potezi svake Vlade do sada idu u smjeru sljedećih izbora. Sve strategije i potezi su kratkoročni, a ako neka vlada i donese dugoročne onda ih sljedeća ukine. Predizborna kampanja u ovoj državi traje 4 godine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 8:50 (agent_00klc).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
agent_00klc kaže...

 

 Iskreno, ne vidim da je neka od tih firmi strateška za Hrvatsku.

Ako su stvarnu strateško važnu firmu INA-u prodali olako strancima a razmišljali su i o prodaju dijela vjerojatno najvažnije strateške frime HEP-a, ove u Agrokoru su ništa.

Po meni je upetljavanje Vlade u Agrokor populizam da se zavara birače kako država brine za radnike, jer svi potezi svake Vlade do sada idu u smjeru sljedećih izbora. Sve strategije i potezi su kratkoročni, a ako neka vlada i donese dugoročne onda ih sljedeća ukine. Predizborna kampanja u ovoj državi traje 4 godine.

Strateški je Agrokor n puta bitniji od INA-e. "Briga o radnicima" je tu najmanje bitna.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
agent_00klc kaže...

 

 Iskreno, ne vidim da je neka od tih firmi strateška za Hrvatsku.

Ako su stvarnu strateško važnu firmu INA-u prodali olako strancima a razmišljali su i o prodaju dijela vjerojatno najvažnije strateške frime HEP-a, ove u Agrokoru su ništa.

 

INA uopće nije strateška firma, političko-populistička floskula. HEP je ali stranci neće moći odnijeti hidro i termo centrale ni dalekovode.

 

Agrokor kontrolira većinu proizvodnje i trgovine hranom u nas. Zašto je to tako druga je priča. Ni jednom strancu neće biti u interesu poljoprivredna proizvodnja u RH.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Šta uopće znači strateška firma?

Koliko ja shvaćam to je ona koja je bitna za funkcioniranje i neovisnost države i njezinih stanovnika od vanjskih utjecaja i faktora.

Prema tome su za mene i INA i HEP strateški važne firme jer donose energetsku stabilnost i neovisnost. Tj barem bi tako trebalo biti.

Onda su za neovisnost u poljoprivredi i proizvodnji hrane važne firme koje su u Hrvatskom vlasništvu, a koliko ja znam takvih nema. (Dali ima?)

Po svemu tome ako je neka tvrtka strateški važna zar ju onda nebi trebala kupiti država i kontrolirati njezin rad a ne neka privatna koja poljoprivrednike drži na prosjačkom štapu? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
agent_00klc kaže...

Onda su za neovisnost u poljoprivredi i proizvodnji hrane važne firme koje su u Hrvatskom vlasništvu, a koliko ja znam takvih nema. (Dali ima?)

 

 Upravo vidiš pričamo o jednoj takvoj..

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Krivo si shvatio, kad sam napisao 'Hrvatskom vlasništvu' mislio sam na državno vlasništvo a ne privatno u rukama Hrvatskog građanina.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Državi je bolje tjerati naplatu duga, eventualni porast nezaposlenosti se ionako mogao servisirati iz naknade za nezaposlene da je Država na vrijeme prisilom zahtijevala naplatu poreznog duga (kao što je i predviđeno u sustavu uređene države).

 

Vlasnik, uprava ionako nisu vrijedni spomena jer su nastavak robovlasničke sekte, samo što je kruh zamjenjen sa 2400 kuna.

Situacija je takva jer se u istoj mjeri šupci naguravaju u takve hijearhijske strukture, kao i što šupci odobravaju sve pod krinkim zaposlenosti.

(A Lidl jedva čeka, kao i mnogo, mnogo drugih. Nisu dosad, jer i ja ne bih bacao lovu u tržište u kojem se događa - pa upravo ovo.)

 

Ono što je meni osobono zanimljivo jest toplo/hladni odnos Rusa, što me u teorijo-zavjerističkom smislu veoma intrigira. 

Hostile takeover by Sberbank? Poklapa se i kad su officialy ušli na naše tržište, sad vidimo da se isplatilo kad te za 5-6 godina čeka vlasnički udio u 15% gospodarstva druge zemlje.

#NotPernar

 

 

 Kažeš Lidl čeka, jesi ti kad bio u Lidlu?!

 95% proizvoda ( ako ne više ) je iz uvoza, nase prehrambene proizvode možeš naobrojit na prste jedne ruke ( niti toliko ).

Jučer je šef Podravke izjavio da Konzum ima 700 vrsta njihovih proizvoda na polici, a Lidl ? Pogađaj...

Nema teorije da uđeš na Lidlove police s obzirom da su oni diskontni dućan i k tome imaju nabavu na Europskoj razini, primjer da njihovi direktni proizvođači rade za cijelu Europu i nabavne cijene su im tada ekstremno niske.

Imao sam prilike vidjet neke fakture određene prehrambene robe iz uvoza od Lidla, ne mogu vjerovat da po takvoj niskoj cijene je moguće nešto proizvest....

Jos jedan podatak je frapantan , da se taj isti Lidl ( Schwarz grupa ) zadužuje max po 1% kamatnoj stopi, čak je moguće da imaju zaduženja i po negativnoj kamatnoj stopi.  A Agrokor-Konzum, dvocifrena brojka. ( sad će neko reć nesposoban managment, možda da ).  Država nam je u k... skupa sa HNB-om i idiotom Vujčićem na čelu.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Prelazak u državno vlasništvo smije biti samo prijelazno riješenje u smislu kontroliranja procesa restrukturiranja. A i sumnjam da će se to desiti na taj način, prije će biti nešto kao korektivno u cijelom procesu.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
maximilian kaže...

Prelazak u državno vlasništvo smije biti samo prijelazno riješenje u smislu kontroliranja procesa restrukturiranja. A i sumnjam da će se to desiti na taj način, prije će biti nešto kao korektivno u cijelom procesu.

Ma kakav prelazak u državno vlasništvo. To je neizvedivo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Ma kakav prelazak u državno vlasništvo. To je neizvedivo.

 

Kako ne? Država može ući u vlasništvo temeljem (enormnog!) poreznog duga.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
-ja sam da se dugovi naplate i iz Kulmerovih dvora. Dakle, ako se bude preko 40 milijardi duga naplaćivalo od Todorićevog privatnog vlasništva, onda će mu past dlaka s glave, odnosno predmetni dvorac. 

 

Što se tiče banaka, države i vjerovnika - apsolutno ne znam zbog čega bih ja (tobože "država") plaćao tuđe dugove, posebno tvrtke u privatnom vlasništvu?

BTW, ovaj tvoj očajnički apel vrijedi doslovce za sve dužnike ikome ikada. Dakle, idemo se onda dogovoriti, ako si načelan, da svi plaćamo svačije dugove, i Technomarketove, i one Pere Perića koji si ne može otplaćivati auto ili stan. Ili to vrijedi samo za Todorića i Agrokor?

 

LOL! Ma nemoj?! Meni nije došla voda do grla. Ako imaš kakav dil s Agrokorom, reci tako, ovo neko kvazi-principijelno očajavanje za Agrokorom mi se čini totalno bizarno osim ako nisi interesno vezan. Jesi li?

 

Ti sam sebi skačeš u usta iz rečenice u rečenicu. Ako stvarno ima "dekovano", onda idemo na proboj pravne osobnosti i dođimo do tog dekovanog. 

 

Ako tržište ima potrebe za radom i uslugama tih navodnih 100.000 ljudi koji su "u gabuli", onda će ih valjda preuzeti druge tvrtke koje će se proširiti u prostor koji je nastao Todorićevim padom.

 

Ili da donesemo zakon da za lovaše niti jedan zakon ne važi, zbog "višeg dobra"?

 Ti želiš da se dugovi Agrokora naplate iz Dvorca (privatne imovine Todorića)što je teoretski nemoguće jer nikada ni jedan vlasnik firme nije izgubio privatnu imovinu zbog duga tvtke. Dakle padom Agrokora NEĆE mu past ni jedna dlaka zglave OSIM AKO mu se ne dokaže neka krivična odgovornost u smislu da je dvorac ukrao, što nema veze sa propadanjem Agrokora i sasvim je drugi predmet/sud. Ja i moje želje nemaju veze s tim, takva je sudska praksa.

 

Objasni KAKO da se dugovi agrokora naplate iz Dvorca (privatne imovine), kako dokazat sudu da je on imao zle namjere ako do sada nikada nikome to nije napravljeno. A znamo koliko lopina naša država ima. Imo on dekovano ili zarađeno ili ukradeno.. to mora sud dokazat, ovo što ja i ti birtijaški tandrčemo vrijedi "a fuckle". Činjenica je da je dvorac u njegovom privatnom vlasništvu, pretpostavljam da vrijedi bar 100M, eto u najmanju ruku proda Dvorac i ima 100M, taman da nema ni jedan euro negdje na računu.

 

Todorić ne duguje NIŠTA, duguje Agrokor, odnosno svako društvo u koncernu duguje koliko duguje. Nije do grla došlo još nikome, potencijalno će doć vjerovnicima (na njih sam mislio u toj rečenici, hvala bogu da nas ostale boli đon, ni iz džepa ni u džep). Mene se propast agrokora ne tiče nikako. Tiče se dakle njegovih zaposlenika, vjerovnika, banaka itd.

 

Ja s Todorićem i Agrokorom nemam ništa. Odem u Konzum kad mi je usput. Sad se uz Konzum otvara Lidl pa ću ić u Lidl. Lokalpatriotski najčešće kupujem u lokalnom lancu. Možda poznam neku blagajnicu ili tetu na salami jer smo mala sredina, al to je to. Argumentima napadaj moje argumente, a ne mene osobno. Radim u privatnoj firmi koja ni u teoriji nemože imati nikakve veze sa poslovanjem agrokora.

 

Ono što imam jest iskustvo sa priličnim brojem bezkrupuloznih kuja i šupaka, vlasnici neke ŽNJ firme, koji su prevarili boga i oca, izmuzli male ljude pa se kroz predstečajnu nagodbu izvukli sa 50% popusta. Njima ostaju kučerine, auti, "marmor" i srebrnina, možeš kupit kilo soli i stavit im na rep. Ti to plaćaš, a ni neznaš, porezna im otpiše 30, 40 ili 50% duga na račun svih nas i nikom niš. Svako toliko imam jednu/jednog takvog u uredu, gledaš ga/je u oči i laže te, smišlja kako da ti uvali, nemožeš vjerovat da tako netko može bit hladan tok ti ga pokušava stavit. Nakon nekoliko takvih brzo se ohladiš pa te ni Todorić više ne pali.

 

Drugim riječima, ti već plačaš gubitke privatnih firmi. Sve njih država "spašava" (u smislu da porezna, hep, općine, vodovodi itd opraštaju dio duga na račun poreznih obveznika) pa ne kmečimo "di moje pare odlaze". Ne kmečim ni ja jer se ne mislim kandidirat za premijera i mjenjat zakone. Država je to omogučila da se spase firme od nelikvidnosti/insolventnosti. Postavi državi pitanje: "Jarani, što spašavate trule firme kada će na mjesto njih doć 500 boljih firmi". Po mojim informacijama, prijavljeno je oko 10.000 (nisam siguran dal je 8.000 ili 10.000) predstečajnih postupaka, što u financijskom smislu predstavlja oko 82. milijarde kuna obaveza na 66.000 zaposlenih. Koliko je love tu oprošteno/zaboravljeno/otpisano.. trebalo bi pogledat svaki od tih predmeta. Po mojem iskustvu, porezna oprašta 30%, ostali vjerovnici, HEP, općine i banke oko 50%. Koliko se firmi/radnih mjesta zaista spasilo, to neznam sada. Koliko je love "ošlo", neznam. Govorimo u desecima milijardi, to sam siguran.

 

Ja sam za to da se nikome ne opraštaju dugovi pa je država svejedno i usprkos mojim željama omogućila lošima da se izvuku iz govana. Taf lak.

 

Koliko ja pratim, stav države je da neće spašavat ni Agrokor ni konzum ni svetog petra. Neznam odakle si izvukao da bi ja poreznim novcem spašavao nešto. Ja nebi ništa. Imam svoj posao i ne mislim se angažirati oko toga.

 

Da si dosljedan, kao što se busaš, ako država oprašta malima dugove (guglaj predstečajna nagodba), a to godinama radi, zašto nebi i velikima? Ako vrijedi za SVE onda vrijedi za SVE, bar tako tvrdiš. Unatoč tome, stav države je da neće spašavati i ja to podržavam jer smatram da se a) Do Glave se može doć i bez da režemo od stopala do vrata i b)Agrokor ima dosta još načina da opstane i preživi, a da se pritom makne Todorića iz vlasničke strukture.

 

No tu si me uvukao u raspravu u kojoj uopće nisam htio sudjelovat. Nemoj golicat ljudima maštu tvrdnjama da će se njemu nešto privatno uzimat ako agrokor propadne kad neće. Nikada nikome nije. Ja razumijem taj "ANTI BIEBER rage", i oke, Todorić može bit na tapeti svaki dan pa rejđajmo. Al tvrditi ovdje da bi trebali maltene jedva čekat da Agrokor propadne pa da se naslađujemo onog dana kada ga Pernar lično bude deložirao iz dvorca, a što se nemože dogoditi (osim ako u nekoj drugoj parnici izgubi pa mu sud uzme dvorac, npr. ako se dokaže da je dvorac ukrao nekome) je glupo i nerealno.

 

Zašto o ovome svemu razgovaramo? Jer je Asimov rekao da bi bilo pametnije da se Agrokor brine oko isplata obveza sa čime zapravo u ovoj godini nema problema. Ima problema sa dobavljačima (oduvijek). Ako je ovo neka fora da Rusi uđu u tržište, vode ili tko zna čega.. pa ja radije nebi. Al mene nitko neće ni pitat.

 

Što bi reko Šeks: Jel Badel u vlasništvu Agrokora?

- Nije.

Pa nek propadne onda, ko ga jebe.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
maximilian kaže...
Old Iggy kaže...

Ma kakav prelazak u državno vlasništvo. To je neizvedivo.

 

Kako ne? Država može ući u vlasništvo temeljem (enormnog!) poreznog duga.

Ne može jer je vrijednost firme puno veća od poreznog duga (barem onog s kojim se neslužbeno kalkulira), na stranu dugovi drugim (stranim) investitorima i hipoteke koje postoje.

A da i preuzme u nekoj soluciji, što bi s njim? Nemaju nikog tko bi vodio takvu firmu, ne postoji dugoročni plan što s tim, nema sredstava za hitnu likvidnost...

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 

Znaš li što znači proboj pravne osobnosti ili ne?

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pa novinari su jedini stavili ''bombastičan'' naslov da je Agrokor dužan 6 miljardi, a da to nisu provjerili.

I sam minstar je izjavio da je to netočna informacija.

 

 

Ne kužim čemo stvaranje umjetnih naslova osim ''j...nju naroda u zdrav mozak'' ?!

Se..e mi se od takvih naslova i neprovjerenih informacija, al papir svašta trpi.....

Svaka šuša danas koja se zove ''novinar'' ni od čega može stvorit ''bombastičan'' naslov i hejtanje na društevnim mrežama, portalima itd.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
ivan dragi kaže...

 

Znaš li što znači proboj pravne osobnosti ili ne?

 

 Ti znas princip po kojem bi mu mogli oduzeti dvorac ali realno to se nece dogoditi.

Postoje mnogi principi za kaznjavanje ljudi, postoji princip odgovaranja za ubojstvo, pa to ne vrijedi za Horvatincica, a siguran sam da ni ovaj princip nece vrijedit za Todorica.

 

Svi bi mi htjeli da smece propadne, pa makar i samo da mu uzmu taj dvorac kao "big fuck you", no to se vjerojatno nece dogoditi.

 

Svejedno, treba traziti pravdu pa makar znali da se ona nece dogoditi.

 

 

 

Btw. sta je s onim priopcenjem da Agrokor nije duzan nista drzavi, da poreze uredno placa?

Ko tu laze? (ja za sad biram misliti da Agrokor laze)

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...
...

Svejedno, treba traziti pravdu pa makar znali da se ona nece dogoditi.

 ..

Nisam siguran za ovaj drugi dio. Po mojem iskustvu, ako sam se inatljivo isao zaliti i isao u pravni proces (a isao sam samo onda kad sam siguran da sam u pravu) - izborio sam ono sto sam htio.

Mozda sam u krivu, ali zaista vjerujem (bitan dio je ova rijec vjerujem) da se mnoge nepravde dogadjaju cisto zato jer ljudi pognu glavu i vjeruju da se nista nece dogoditi ako se zale.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 Odvratno...Al baš odvratno...

 

Bila je i anketa kao "jeste li da se Todoriću oprosti dug ?"...

 

10% je bilo za "DA"...

 

Dragi SveOče, kakvi to ljudi udišu zrak kraj nas, to je strašno.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Di si se ti to tužio, u Kanadi? Druže moj, ovo je Hrvatska, tu nema veze jesi li prav ili kriv nego kako se prezivaš i ko su ti otac i mater.
Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Nema uredi na mobu pa ce mi valjda bit oprosteno. Konzum blizu moje firme poprilicno praznjikav, dosta polica ima rupe u popunjenosti... Atmosfrra je ko na sprovodu...
Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Di si se ti to tužio, u Kanadi? Druže moj, ovo je Hrvatska, tu nema veze jesi li prav ili kriv nego kako se prezivaš i ko su ti otac i mater.

Ne ne, bas zato i spominjem!

Imao sam dvije situacije u hrvatskoj, i u oba slucaja mi se cijela familija smijala i podrugivala da sta ja mislim da cu postici!

 

Ukratko - covjek me odsjekao na stopu, nazvao svog prijatelja - policijskog inspektora - te je sud dosudio da smo ja i on 50/50 krivi za nesrecu. Zna se da su prijatelji jer Pula je malen grad i svi znaju svakog, jel.

Dakle, ja sam poslikao slike odmah nakon nesrece, slikao svoje odjelo, ogreban motor, ogreban asfalt, etc... te izracunao vrlo kratko da nema nikakvog temelja (govoreci matematicko/fizicki) da sam isao brze od 40km/s (dozvoljena brzina je 50km/s), te da je izvjesce lazljivo (napisali su da sam isao 80km/s). Nakon sto sam dobio spor i nakon sto je gospodin okrivljen za 100% nesrece, popravili su mi motor, kupili novo odjelo, novu kacigu i jos sam dobio 600kn medicinskih troskova.

 

Nakon toga, tuzio sam policiju (ne mozes tuziti specijalno inspektora kao osobu, osim ako ne udjes u osobnu parnicu) za lazno izvjesce, prilozivsi prethodni postupak, izvjesce i cinjenicu da se inspektor umijesan u slucaj i ovaj baja poznaju kao dokaze. Da ne duljim, nakon 3 mjeseca dobio sam sluzbenu ispriku gdje je, nazalost, nadrapao policijot koji je izasao na scenu i koji je napravio prvo izvjesce, jer je (navodno) on sastavio ovo drugo, lazno izvjesce.Saznao sam da su mu odbili nesto novaca od place i da je dobio verbalnu opomenu i to je to. Btw, da nadodam - cisto sumnjam da su mu odbili ista jer za to nema pravne osnove (jedino suspenzija), ali moguce je da je dobio verbalnu opomenu - "Daj Jura, pazi malo kad pises brojeve jeb*mu..."

 

Da sam imao vise novaca i malo veca muda, isao bi tuziti direktno inspektora za zloupotrebu vlasti, i siguran sam da bi dobio parnicu, ali eto - tad mi je bilo 23 godine i bio sam premlad, preglup, i previse popustio pred pritiskom familije da se ne bodem s rogatima.

 

Treba se bosti, s rogatima pogotovu. Takvi mudonje profitiraju od ekonomskog i pravnog sistema bas zato jer normalni ljudi sute i pognu glavu.

 

 

 

P.S. sto se tice kanade, tu nisam u nikakve pravne probleme ulazio, ali sam procitao jako puno o svojim pravima - pogotovu vezano uz podstanarstvo. Sokirao bi se: da ne tupim o svemu unedogled, spomenut cu samo ovo - pravno gledano, stanodavac nema _nikakve_ legalne osnove izbaciti te iz stana ili prekinuti obnovu ugovora. Jedini nacin da to napravi jest da dokaze da on, ili dio obitelji planira useliti u stan. Ako usele, a onda prodaju stan nakon par mjeseci - prosli stanar ih moze tuziti!

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 16:19 (Deus ex machina).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...
..

 

P.S. sto se tice kanade, tu nisam u nikakve pravne probleme ulazio, ali sam procitao jako puno o svojim pravima - pogotovu vezano uz podstanarstvo. Sokirao bi se: da ne tupim o svemu unedogled, spomenut cu samo ovo - pravno gledano, stanodavac nema _nikakve_ legalne osnove izbaciti te iz stana ili prekinuti obnovu ugovora. Jedini nacin da to napravi jest da dokaze da on, ili dio obitelji planira useliti u stan. Ako usele, a onda prodaju stan nakon par mjeseci - prosli stanar ih moze tuziti!

- ono iznad je odličan primjer kako se treba znati postaviti, biti tvrdoglav (kad si u pravu) i to dokazati u pravnom postupku. Zakoni su OK, kao i svako papirnato izdanje, problem je u ljudima (koji ih koriste-iskorištavaju). Može se Todorića kao AlCaponea eliminirati.. (zajednički PDV), glasam za sifilis :) .. kad neće pravo, možda pravda.. ali tad smo lič-mob. (to je kao btw)..

 

- da, zapravo i to je jednako u ostatku svijeta, naravno opet ovisi provedba-praksa.. jer trgovac/pružatelj usluge ne može birati kome hoće-neće prodati robu/uslugu. Ne može reći postojećem podstanaru da mora van, tj taj ima pravo prednosti nad drugim. Jedina osnova je ne plaćanje kao izvorna pravna osnova odnosa vlsnika i podstanara. Podstanar ako uredno plaća je miran. Vlasnik, ne može reći da želi u tom stanu nekog drugog, kao što konobarica ne može odbiti poslužiti piće (osim opravdanih razloga, npr pijana osoba ili maloljetnik..) i sl. To su zakoni tržišta. Ostalo bi bili ransi zakoni, selektivni i sl. zato su zapravo svugdje skoro identični... no provedba je nešto drugo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...
 Da sam imao vise novaca i malo veca muda, isao bi tuziti direktno inspektora za zloupotrebu vlasti, i siguran sam da bi dobio parnicu, ali eto - tad mi je bilo 23 godine i bio sam premlad, preglup, i previse popustio pred pritiskom familije da se ne bodem s rogatima.

 

Treba se bosti, s rogatima pogotovu. Takvi mudonje profitiraju od ekonomskog i pravnog sistema bas zato jer normalni ljudi sute i pognu glavu.

 Svaka čast. Osobno, ja ne bih imao nimalo hrabrosti sporiti se s policijom, primarno zato da se ne bih nekad slučajno "poskliznuo" u stanici ili da me najednom ne bi počeli pretraživati svakih 100 metara.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 16:26 (captain_soap_McTawish).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

-razumljiv je taj 'strah' .. ali to je zapravo samo strah, kao od mraka .. :)

.. jer, ima kretena svugdje, pa i u policiji. Naravno, kolegijalnost ih pokriva.. ali samo do neke mjere. Tad nitko od nadležnih ne želi za kretena staviti dupe na vatru.. i tad se može.

građani moraju pobijediti 'strah'.. nema druge. (a poskliznuti se možeš i u kupaoni.. pa opet tuširaš se?) .. -samo se ne saginji po sapun :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

 

Treba se bosti, s rogatima pogotovu. Takvi mudonje profitiraju od ekonomskog i pravnog sistema bas zato jer normalni ljudi sute i pognu glavu.

 ima i drugih iskustava i da si prošao kroz jedno takvo, u državi u kojoj su suprotna iskustva od tvojeg pravilo - a tvoje iskustvo je izuzetak, drukčije bi savjetovao

...makar, slažem se da nam zbog toga i jest tako, samo je problem što najebat za više dobro i neku imaginarnu društvenu korist nije nešto što se ljudima čini isplativim

odnosno, nekom idealistu se možda i čini isplativim sve dok jednom ne iskusi takvo što na vlastitoj koži, a onda ga kurčevitost uglavnom prođe brže nego proljetna prehlada

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

 Svaka čast. Osobno, ja ne bih imao nimalo hrabrosti sporiti se s policijom, primarno zato da se ne bih nekad slučajno "poskliznuo" u stanici ili da me najednom ne bi počeli pretraživati svakih 100 metara.

Zato kazem, mlad/glup, no i danas, u praksi - mozda sam naivan, ali vjerujem u ispravnost sistema, i idem tim nekim leganim putem, upraznjavajuci svoja prava (barem ona kojih sam svjestan) - dok ne naidjem na nekoga tko ih zaobidje.

To sto si spomenuo, da se poskliznem u policijskoj stanici - ne mozes tu ama bas nista, dobijes batine od siledzije isto kao sto bi dobio batine od recimo nekog pijanca u disko klubu. Ne vjerujem da je ispravno zaobilaziti sve disko klubove zato jer bi se moglo dogoditi da sretnes pijanca, niti je potrebno zaobilaziti sistem jer bi se mogao pronaci pokoji korumpirani policajac, ali:

 

stvar je u tome sto napraviti onda kad na takvog naletis, ja na svu srecu jos uvijek nisam, ali imam neku teoriju i za to - eskalacija i reframing. Princip je jednostavan ali je tesko postaviti se u takav mentalitet: ako, postujuci pravni sistem i gradjanska prava, naletis na nekoga tko iskoristava poziciju moci i zaobilazi ta prava - bitno je shvatiti da se covjek sada nalazi u poziciji gdje zakon i prava vise ne vrijede, tj. divlji zapad. To je reframing dio, gdje jednostavno moras shvatiti i prihvatiti da te uvrijezene metode zastite nece zastiti vise u tom kontekstu, te je potrebn odluciti da li ces slijedeci korak (eskalaciju) provesti unutar parametara zakona ili ne.

 

Ako si odlucio eskalirati (cesto je puno bolja opcija jednostavno odustati), onda treba eskalirati problem barem 4-5 razina iznad onoga na kojem je sada, jer ljudi koji si tapsaju ledja uglavnom rade na slicnim nivoima moci.

To znaci da ako si odlucio raditi unutar parametara zakona - odmah ides na: internu kontrolu, medije, televiziju, pises ministru, predsjednici, premijeru, gradonacelniku - svima.

Ako si odlucio rijesiti problem izvan parametara zakona, well... ne treba puno blebetati o metodama, vec samo spomenuti - pametan covjek ce izmjeriti odnos rizika i uloga i prisjetiti se sto je krajnji cilj koji se pokusava postici, te odluciti da li mu se isplati postati vigilant ili ne.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Znaš li što znači proboj pravne osobnosti ili ne?

 Da.

 

Znaš li broj sud. slučajeva u kojima je vjerovnik dobio presudu trgovačkog suda i naplatio se iz privatne imovine vlasnika nekog trgovačkog društva čiji je bio vjerovnik?

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...
Ako si odlucio eskalirati (cesto je puno bolja opcija jednostavno odustati), onda treba eskalirati problem barem 4-5 razina iznad onoga na kojem je sada, jer ljudi koji si tapsaju ledja uglavnom rade na slicnim nivoima moci.

To znaci da ako si odlucio raditi unutar parametara zakona - odmah ides na: internu kontrolu, medije, televiziju, pises ministru, predsjednici, premijeru, gradonacelniku - svima.

 Apsolutno se slažem i sam rezoniram na taj način.

 

No stvar je da, barem što se tiče policije, to nije samo pokoji siledžija ili korumpirani policajac, već je to tamo sasvim normalna stvar. A pored svega oni imaju vrlo širok raspon ovlasti čija primjena uglavnom ovisi o njihovoj slobodnoj procjeni. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

No stvar je da, barem što se tiče policije, to nije samo pokoji siledžija ili korumpirani policajac, već je to tamo sasvim normalna stvar. A pored svega oni imaju vrlo širok raspon ovlasti čija primjena uglavnom ovisi o njihovoj slobodnoj procjeni. 

Za ovlasti, slazem se kompletno i puno toga ovisi o njihovoj slobodnoj procjeni, ali cak i na sudu gdje bi u takvoj situaciji prakticno bila njihova rijec protiv tvoje - sudac i porota nisu debili i jasno im je sve to. Tvoj odvjetnik (ili ti sam, ako se zastupas sam) ima potpuno pravo iznijeti dokaze o proslosti ponasanja za obje strane i sudac bi to uzeo u obzir.

 

 

Za prvu recenicu - zaista ne znam... po mojem iskustvu (dakle, nikakva statistika, samo osobna anegdota) nikad nisam sreo grube i nasilne policajce, a bio sam u stvarno skakljivim situacijama koje prometna zaustavljanja ne mogu ni usporediti (racija u klubu gdje sviramo - basistica sa kokainom u dzepu). Ja vjerujem da policajac riskira *sve* postupajuci mimo pravila, tako da im se korumpiranost i nasilnost uglavnom ne isplati. Vjerujem da ogromna vecina bas kao i svi ostali ljudi, zeli samo odraditi posao te otici doma obitelji. Slucajevi gdje psihopat dogura do nekog vrha pa onda terorizira su, vjerujem, samo napuhane i pristrane price onih koji su kroz sve to prosli.

 

Mislim... ima ljudi koje je policajac natamburao, pa sad oni vicu policijska brutalnost, a zaboravio je napomenuti da je policajcu prije toga 5 minuta konstantno psovao mamu...

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kostolomac kaže...  

 Kažeš Lidl čeka, jesi ti kad bio u Lidlu?!

 95% proizvoda ( ako ne više ) je iz uvoza, nase prehrambene proizvode možeš naobrojit na prste jedne ruke ( niti toliko ).

Jučer je šef Podravke izjavio da Konzum ima 700 vrsta njihovih proizvoda na polici, a Lidl ? Pogađaj...

Nema teorije da uđeš na Lidlove police s obzirom da su oni diskontni dućan i k tome imaju nabavu na Europskoj razini, primjer da njihovi direktni proizvođači rade za cijelu Europu i nabavne cijene su im tada ekstremno niske....

 Ma ima pyzdumatelinu a ne 700 domaćih prehrambenih proizvoda. Pogledaj malo po ambalažama tih "domaćih" proizvoda gdje su proizvedeni i od kud dolaze. PIK više od pola proizvoda su uvoz koji se pakira kod nas, Ledo Srbija i Makedonija, svi K plus proizvodi su prepakirani od čega je jako malo proizvoda iz Hrvatske(mlijeko, nešto jogurta..) ostalo uvoz... 

To što si je frajer umislio da može prodavat priču kako čim je njegov proizvod je automatski domaći proizvod to nek objesi mačku o rep.

 

Što se tiče Lidla, da Lidl je dio Schwarz grupe kao i Kaufland, ali ne se*i kvake. Nije 95% proizvoda uvoza u Lidlu kao ni u Kauflandu. 

Lakše je ući na Lidlove i Kauflandove police malim proizvođačima nego što je to u slučaju Konzuma. Konzum ima svoje uvjete o plaćanju od kojih ne odstupa, traži svoje cijene i svoje uvjete preuzimanja robe. Todorić svojim dobavljačima ne plaća po godinu dana(proizvođačima povrća čak i dulje) a Schwarz grupa plaća u roku 60 dana.

 

Da se razumijemo ne kupujem ni u Lidlu ni u Konzumu. U Lidlu ne kupujem jer mi ne odgovara taj diskont look a Todoriću iz principa ne dam ni lipe. Kad on počne plaćati ljude koji mu dobavljaju robu i zbog kojih posluje onda možda i svratim tamo. Sve dok ne plaća i ljudima daje bonove u zamjenu za novac neće me tamo vidjeti.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice