Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.288.366
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Ukratko - nacija nepismenih. 

Citav balkan je takav 

 

Ja na dnevnoj bazi (zbog posla u kom sam) cesto putujem po zemljama bivse Juge, sta sam zakljucio najvise da najvise mladi inzistiraju na koristenju novog tzv Bosanskog jezika, guraju ono h gdje mu nije mjesto, pa nekad malo i pretjera zabuni se stavi ga gdje mu apsolutno nije mjesto, pa njegov stari tako ne prica a on prica.
Ali da, sama Bosna je zemlja apsurda.

Sad pominju balkanski esperanto koji i treba uvesti da se izbjegnu zajebancije u poslu prvenstveno i pravnim stvarima (pogotovo na bankomatima da se odabere jezik ~ srpski/hrvatski/bosanski/crnogorski ~ da ovaj fenomen se moze vidjeti u Podgorici )

Ali ubjedljivo najveci apsurd je kad citas rijeci sa ova dva linka:


https://hr.wiktionary.org/wiki/Razlikovni_rje%C4%8Dnik_srpskog_jezika_i_hrvatskog_jezika

https://bs.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Pravilno-nepravilno_u_bosanskom_jeziku

 

Kad sam procitao te dvije liste shvatio sam da pricam nesto trece izmedju toga, gdje onda pripadam koji jezik zaokruziti i koji izabrati na bankomatu

Engleski ispada najbolja solucija.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Moj zaključak je da jezik mora pratiti život. Rigidan i tvrdi jezik koji ne dozvoljava izmjene je osuđen na odumiranje. Vraćanje jezika unatrag je kontraproduktivno i štetno prije svega za one koji se služe njime.
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

.. a dva put je dva put.. i bez književnog, razumijemo :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
warhammer kaže...

moj maternji jezik je nekakva mjesavina hrvatskog,srpskog i bosanskog mozda najbolje da ga nazovem kreolski juznoslavenski

Djelimično si u pravu. Južnoslovenski jezik, istočnohercegovački dijalekt.

15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Erm, prije par stranica se pricalo o tome da li je Todoricevo privatno vlasnistvo sigurno, i Ivan Dragi je dokazivao da je, Drago je dokazivao da nije.

Mozda Drago tad nije bio u pravu, ali je ispao prorok.

 

http://net.hr/danas/hrvatska/most-i-hdz-rade-na-novom-zakonu-bude-li-potrebno-ivici-todoricu-ce-se-oduzimati-i-privatno-vlasnistvo-kako-bi-se-podmirivali-dugovi/

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

"bude li potrebno (ali je sigurno da neće)", a i s obzirom da izjava dolazi od mosta (i lažova petrova), teško je ne pomisliti da se radi o čistom populizmu 

no očito postoji neki mehanizam po kojemu bi se tako nešto teoretski moglo dogoditi 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...

"bude li potrebno (ali je sigurno da neće)", a i s obzirom da izjava dolazi od mosta (i lažova petrova), teško je ne pomisliti da se radi o čistom populizmu 

no očito postoji neki mehanizam po kojemu bi se tako nešto teoretski moglo dogoditi 

 ne budi siguran da neće - izbori su pred vratima, a na takav zakon svima nama zasjaju okice

dragi prvom, pa možda i on zaglasa za most

 

EDIT:

što sam rekao, evo još malo populizma i očito je tek počelo

jbga, velika je lešina, ima papice za sve 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 21:25 (picajzla0707).
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja nekažem da ja govorim bosanskim jezikom jer mješam sva 3 ova jezika plus germanizme i turcizame (šerafciger a ne odvijač, borer a ne bugrija,muhur/pečat) al sam protiv nazivanjem tog jezika nekim drugim imenom, ja za one molerske merdavine-stepenice kažem skaline koliko je to ispravno/neispravno neznam ali to su za mene skaline odkako znam za sebe tj. za njih. 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ima li kakav prijedlog bugovcima za neki uvjerljivi prvotravanjski članak koji će nas neko vrijeme držati u zabludi dok ne dođe demantij? Što je oni bilo prošle godine, Apple seli u sisačku željezaru?

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ante_etna kaže...

Ima li kakav prijedlog bugovcima za neki uvjerljivi prvotravanjski članak koji će nas neko vrijeme držati u zabludi dok ne dođe demantij? Što je oni bilo prošle godine, Apple seli u sisačku željezaru?

 Evo Bezos sletio u Zagreb samo da spasi Agrokor 

 

 

Ipak meni su najbolja polja peršina u Rusiji koja će se navodnjavati iz Janinih vrela. 

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/uprava-agrokora-seli-iz-ciboninog-tornja-zgrada-prodana-kinezima-20170331

 

Ostali su prilično prozirni.

http://www.index.hr/black/clanak/nije-izdrzao-jakov-se-rastaje-od-kolinde/960261.aspx

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/idete-na-specijalisticki-pregled-obavezno-donesite-misljenje-svecenika-i-popis-preporucenih-molitvi/960534.aspx

 

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/plitvicka-jezera-od-danas-imaju-novu-ponudu-wc-skoljke---471614.html

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Genijalno. Doslovno se zakoni mjenjaju zbog njega, a Todorića lagano tuki boli za sve...

Da smo država kako spada, Alfe bi ga izvukle iz Kumlerovih i vodile na sastanke. A u pauzama mu izbijale ideju da se to njega ne tiče.  I njemu, i sinu i zetu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@Bukva

 

Alfe više ne postoje, sjedilie su se sa ATJ Lučko, al' se slažem sa tobom.

Da ima pravde i pravatakvi ljudi poput njega bili bi u zatvoru na višegodišnjim robijama, tucali kamenje i tome slično, sva imovina oduzeta i vraćena narodu...

Da živimo u revolucionarnim vremenima sa njima bi postupali kao i partizani sa izdajnicima naroda i slugama okupatora...

 

Ovo je "pobjeda" HDZ, tuđmanove politike, te je Todorić kao i njemu slični uvijek spreman pljačkati narod....Zato i viču one pozdrave ZDS....

 

Osobno, držim da je ova država farsa, te da samo služi kao mafijaška prčija, bagri na pozicijama....

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

Osobno, držim da je ova država farsa, te da samo služi kao mafijaška prčija, bagri na pozicijama....

 

Ma nije....

 

http://net.hr/danas/hrvatska/otkriven-kriminal-u-poreznoj-upravi-vise-od-2000-predmeta-otislo-u-zastaru-izgubljeni-milijuni-kuna-i-nikoga-nije-briga/

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
7 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ljudi trebam savjet.
Naime radi se o zavrsnoj veceri za moj razred(osmi).I uglavnom svi moramo platiti 100kn sto je ok,no u tih 100kn ulazi nekih 7kn koje cemo izdvojiti za ravnatelja,pedagoginju i psihologinju da njima platimo veceru.Ja sam odmah rekao da ja njima necu platiti,nije zbog novca nego iz principa.Onda mi je raska jednog drugog osmog razreda rekla ili cu platiti za sve ili ne moram niti doci.Onda sam ja rekao to svojoj raski,a ona je rekla da ce razgovarati s njom.Da bi ona danas sa mnom pricala i rekla mi da budem li kome prico o tom razgovoru da ce ona otkazati svoj razred.Ja sam rekao dobro onda neka napisemo peticiju a ona je rekla da ce povuci svoj razred ako napisem peticiju.Ja ju i dalje mislim raspisati ali se bojim da ce stvarno to napraviti.Imam puno ljudi koji se slazu sa mnom ali ne zele nista reci jer se 100% boje.Moje je pitanje da li da to napravim ili ne.
Fight with the best,die like the rest!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
8. si razred, ne placas ti to nego tvoji roditelji pa pitaj njih da li zele platiti tih (uracunatih) 7kn.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

To je tradicija i koliko ja znam oduvijek se tako radilo pa čak mislim i da učenici plaćaju profesorima izlete i maturalce. Plati tih 7kn, nemoj se pravit pametan i buntovan i nek ti osnovna škola ostane u lijepom sjećanju. U tim godinama se uvijek nađu neki debili koji se bune i prave pametni za svaku sitnicu pa je tako bilo i u mom razedu. Dajem ti savjet iz iskustva jer znam dobro kako to izgleda.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Momče, ne glupiraj se već plati, odradi to, slikaj se sa prijateljima jer ćeš jednog dana s ponosom gledati te slike. Ne kvari svoj život već uživaj u svakom njegovom trenutku.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Momče, ne glupiraj se već plati, odradi to, slikaj se sa prijateljima jer ćeš jednog dana s ponosom gledati te slike. Ne kvari svoj život već uživaj u svakom njegovom trenutku.

Ja sam to smeće pobacao doslovno drugi dan nakon završetka škole.

Najbolje od svega je što sam morao davati novce za njih par čiji roditelji nisu baš imali za maturalno putovanje i maturalnu večer (dakle, u dva navrata), a ja nisam išao niti na jedno niti na drugo. Čudni neki običaji, u svakom slučaju.

Kakav ponos, kakvi bakrači...

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2017 20:37 (pr0n_addict).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja čak žalim što sam bacio stare bilježnice. Volio bih da su mi ostale i te uspomene. Ovako, kao da je to bio nečiji drugi život koji sam gledao na TV.

16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Samo pozitiva:

 

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/iz-uredne-je-obitelji-svira-s-bendom-pozitivna-je-zivotnog-usmjerenja-tinejdzera-koji-je-vrsnjaku-zario-noz-u-srce-pustili-na-slobodu/5857187/

 

'IZ UREDNE JE OBITELJI, SVIRA S BENDOM, POZITIVNA JE ŽIVOTNOG USMJERENJA' Tinejdžera koji je vršnjaku zario nož u srce pustili na slobodu

 

This space for rent!
8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
FatMAN kaže...
Ljudi trebam savjet.

 nemoj placati ! mlad si,u godinama kad te nitko ne shvata ozbiljno a ti mislis da si najpametniji ... idi protiv sistema i uobicajenih nametnutih normi  dok mozes,kasnije kad odrastes ,kad pocnes raditi ne za sebe vec za obitelj,neces moci kol'ko god to zelio!

 

 

 

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 17:17 (warhammer).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Cuda se događaju, vjerovatno je taj boravak u istraznom zatvoru bio dovoljan da ga se rehabilitira.
Keep it PMA (positive mental attitude)!😇
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Neslužbeno se priča da bi i uvijek pozdravio u prolazu, ako je to istina puštanje na slobodu iz istražnog zatvora je po meni potpuno opravdano.

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ma to sve pozitivci sami.
Jedan glumi Van Helsinga, drugi pokusava srediti dokaze - briljantno.
Mislim da ih za 15-20 godina ceka bistra buducnost u politici republike Hrpegovana samo ako ostanu na tom pozitivnom usmjerenju.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Pozitivno usmjerenje počinje s pozitivno usmjerenim nožem.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Samo pozitiva:

 

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/iz-uredne-je-obitelji-svira-s-bendom-pozitivna-je-zivotnog-usmjerenja-tinejdzera-koji-je-vrsnjaku-zario-noz-u-srce-pustili-na-slobodu/5857187/

 

'IZ UREDNE JE OBITELJI, SVIRA S BENDOM, POZITIVNA JE ŽIVOTNOG USMJERENJA' Tinejdžera koji je vršnjaku zario nož u srce pustili na slobodu

 

 Pa trebaš bacit baklju na utakmici da te netko danas u rvackoj ozbiljno shvati.

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 21:43 (Et_Tu_Brute?).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
'IZ UREDNE JE OBITELJI, SVIRA S BENDOM, POZITIVNA JE ŽIVOTNOG USMJERENJA' Tinejdžera koji je vršnjaku zario nož u srce pustili na slobodu

Ti si novinar pa daj pojasni ovaj termin uredna. Jel' to znači da se redovito kupaju, peru kosu i održavaju higijenu ili ima vee s modnim izričajem i oblekicom (uredno popeglane košulje i šosići, primjerenih boja)? Pogubih se u tom obrazloženju. Dal' da se redovito tuširam ili da nosim popeglane košulje, pitanje je sad (oboje ne ide uz pravog mužjaka).

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

To je sudski termin, a ne novinarski. Kriva adresa, prijatelju.

 

 

This space for rent!
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Dal' da se redovito tuširam ili da nosim popeglane košulje, pitanje je sad (oboje ne ide uz pravog mužjaka).

isss koja ti pitanja pitaš. Pa zna se na šta se misli. Na opeglanu košulju sa prva tri gumba raskopčana da se vidi ljubavni tepih. Ko je vrag vidio redovito se tuširati 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

To je sudski termin, a ne novinarski. Kriva adresa, prijatelju.

 

 

Odvjetnici, suci, novinari ista pašta.

 

Baratate s riječima pa sam mislio da se međusobno kužite.

 

@darknessfairyy: To ja zovem pravim odgovorom. Znači, žena cijeli vikend mora peglati da bi postali uredna obitelj.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 21:54 (mario.L_hr).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice