Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.276.129
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
user2013 kaže...

Gje se u presudi spominje zločinačka organizacija?

Jesu li kazneno optuženi? Jesu. Jesu li organizacija? Jesu.

Zločin uobičajeno nosi daleko teže konotacije od recimo kriminalnog djela.

"Kriminalna organizacija" je nekako najrealniji opis njihova "dejstvovanja". Nisu daleko of Cosa Nostre i njima sličnih.

U svakom slučaju, nevjerojatno je da rad te stranke nije zabranjen.

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
pr0n_addict kaže...
Old Iggy kaže...

Jesu li kazneno optuženi? Jesu. Jesu li organizacija? Jesu.

Zločin uobičajeno nosi daleko teže konotacije od recimo kriminalnog djela.

"Kriminalna organizacija" je nekako najrealniji opis njihova "dejstvovanja". Nisu daleko of Cosa Nostre i njima sličnih.

U svakom slučaju, nevjerojatno je da rad te stranke nije zabranjen.

 

Zločinačka organizacija nije literarni termin iz Krležinih romana već je definiran Kaznenim zakonom i potvrđen sudskom praksom.

Druga stvar je što netko želi ili ne želi prihvatiti. HDZ je više pokret nego stranka, a to mu i daje snagu. Kad bi bilo koja stranka imala iza sebe takve "rezultate" ne bi već odavno postojala.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
Da ,samo daj ti objasni nekome tko uopće ne shvaća RL i kome su glavni izvori informiranja žutilo poput Indexa ili tportala.

Nažalost se RH dijeli na one koji rade i za državu, i one koji rade samo za državu.

 

Država bi trebala kleknut na koljena i fafat privatnicima jer jedino oni mogu napuniti proračun (mislim na sve piture, limare, obrtnike, d.o.o -e itd), a šta radi? Bavi se ZORom koji se tiče samo državne uprave i zahebava se sa sindikatima koje treba zakonom zabranit. Onda vidim naslov "Ostat ćete bez božićnice" - mada se to tiče samo ovih u državi.

 

Da mi je znat kako ijedan državni radnik donese živu lovu u proračun. Ako ne doprinosi, kakva bi on to prava htio? Ne kažem da ne radi i da ne zaslužuje plaću, ali plaćaju ga privatnici i svi koji plaćaju porez. Dakle teret je društvu oš neš. (pustimo hep i vodovod, podravku, inu itd). Ja moram radit da bi njemu dali plaću.

 

I sad umjesto da ja koji plaćam taj aparat budem pitan, mi pitamo sindikalce koji bi trošili moj novac. Mislim koji krac? Ala ono kad sabor odlučuje o povišenju plaće. Ma nemoj, sam sebi digne plaću, a ki bu to platil?

 

Šta ima itko određivat privatniku kako da troši novac i zapošljava ljude? Moj novac - moja briga. Ti ko država pazi da ne kradem na porezima i kuš. Izać iz krize se može ili da svi dobijemo na Euro Lotu ili da se svi zaposle. Pošto država nemože bit privatnik, na privatnom je kapitalu da zapošljava ljude. Dakle vi svi ovdje, treba vas stimulirat da otvorite neki biznis i da radite i zapošljavate. Kako vas država stimulira? Prvo pol plaće ide državi. Pitaj boga zašto, jednom kad damo više nema traga tom novcu. Drugo, uzmu ti 20% poreza na dobit pa zarađuj sinko i sljedeće godine. Banka te sasjeće kamatama jer nema poštenog načina da vraćaš 12% kamata, a da bi dobio kredit moraš maltene dokazat da ti ta lova zapravo i netreba i da možeš i bez nje. U Njemačkoj je kamata oko 1-3% ekonomija im počiva na "malim poduzetnicima".

 

I onda ti država odredi da moraš odredit trajanje ugovora. Zašto bi privatnik trebo ikome reć koliko će dugo taj radnik raditi. Čiji je to novac? Sad će se netko bunit "radnik treba imat prava.." Ja pitam koji radnik? Koji od njih 350.000 koji ništa ne rade? neznam zašto gledaju u državu što se tiče prava. Oš bit gladan pa sanjat o poslu na neodređeno ili ćeš ić radit pa makar dobio 150kn za jedan dan rada?

 

Nama u firmi nekad treba radnik na par dana. Platili bi ga pošteno, zaradio bi za tjedan dana 1500kn, e al te procedura toliko ubije da radije sam potegnem duplo. Onda trebamo dat ugovor na mjesec, dva tri umjesto da toga nema. I onda me pitaju "al di ti je tu sigurnost".. A kakva sigurnost? Sad si doma i ne radiš ništa. Nemaš sigurnost nikakvu (ni pare) ni perspektivu. Zaposli se kod nekog bez određivanja trajanja ugovora i bar imaš pare. Ako si dobar, nema tog privatnika koji će te najurit, ako si loš, pa zašto da te privatnik drži na plaći mjesec dana dok si samo trošak? Nema tog privatnika koji rado zapošljava i djeli otkaze. To je takva tlaka da gledaš uvijek kako to izbjeći. ako netko i zaposli/odposli 100 radnika u mjesec dana - inspekcija pa nek se pravda, ako je u pravu super, ako nije globa - pa se zahebavaj.

 

Zašto ograničavati i destimulirati privatni novac koji jedini može pomoć u ovom stanju u kojem smo sada ikakvim zakonima i pravima o radu zbog kojih sada nitko ne zapošljava. Pa jel bolje imat 350.000 nezaposlenih stalno ili bar na par dana zapošljavat (ala u špici sezone) dobar dio tih ljudi pa da bar nešto zarade. Dan dva, tri.. Neki će ostat, lova će se izvrtit, nemože bit gore.

 

Zašto zaziremo od toga da privatnik zaradi na račun radnika? Pa uzmi 100.000 kuna, uloži pa nemoj zarađivat nego pokloni državi i radnicima. Normalno je u svijetu da se investicija vraća 10% - 15% godišnje i da to ide privatniku u džep. Pa šta onda. Šta je tu sramota?

 

Zašto je sramota bit uspješan i bogat? Jer si neprijatelj društvu? Bogu? Pa daj bože da ima miljon privatnika koji su bogati (a da ne kradu). Kad završiš faks/školu, ili se možeš zaposliti kod privatnika, u državi, ili sam otvorit nešto. Nema tu mudrovanja. Da bi se zaposlio kod nekog (jer nemaš para ni ideje nešto pokrenut sam) pa mora taj privatnik odnekud zarađivat da bi se širio i tebe zaposlio.

 

Mi bi da država otvara radna mjesta. I odakle da plaćamo te ljude kad ih je sad 200.000 viška? Dakle privatnik mora otvorit radna mjesta. A kako? Ak zaradi - odmah je lopov, ak mu ide odmah smo ljubomorni jer ima. Krene da će zaposlit nekog i odma cijeli bunt dokumenata i odredbi koje mu samo izbijaju vrijeme i novac.

 

Pa oslobodi ruke i kapital privatnika nek obrću novac, nek ulažu, daj im šansu nek zarade. Kakve koristi ima država od svih poreza i odbitaka od i na plaće kad 350.000 ljudi ne radi, a moramo ih plaćat jer ne rade?! Pa onda smanji te prireze i poreze nek se svi zaposle taman tolko da privatnici dobiju svježe love da zaposle 300.000 ljudi i da ekonomija radi. Bar ćeš morat stvorit novih 300.000 radnih cipela pa eto.

 

Nek se loši zatvore, otvorit će se neki novi. Država bi dobila isto ko i sad, al si zaposlio 300.000 ljudi koji imaju za trošit. Nemaš socijalu pa si tu ušparao, nemaš zajbancije s mirovinama jer ih puno radi, nemaš brige oko kamata jer imaš stabilan priljev u proračun, al ne. Ajmo dignut PDV na 35% pa nitko ništa ne troši i nek svi trpaju lovu u čarape. Di je tu logika? Ajmo se rađe zadužit kod Amera za još miljardu (pa vratit 2.5 mlrd) nego tu razliku od 1.5 mlrd vratit privatnicima nek obrću. Hebo me ako ja ovo kužim. Kladim se da bi samo na kamatama i kreditima ušparali dovoljno da svima u državi kupimo mercedes E klase.

 

Da platimo tih 300.000 s 4.000kn prosječno, to je 1.200.000.000 kn u novčanicima koje će ljudi potrošit na hranu, piće, nov namještaj, račune, kamate, kredite.. To je 144 miljarde godišnje.

 

A mi upravu plaćamo više nego što možeš kod privatnika dobit. watafak? Ok, treba stimulirat pametne ljude da rade za dobrobit društva, ak premijer izvuče zemlju iz krize i donese nam suficit od 50 miljardi, ja sam prvi da mu damo 10% na ruke i nek radi i dalje. Al nema ni škole, ni bolnice, ni penzije, ni ceste ako privatnicima država ne pofafa kitu, a mi ih tjeramo da stoje u redu satima da bi dobili neki X dokument, da se klanjaju za jedan pečat, umjesto da za to vrijeme zarade par hiljada u proračun. Neznam zašto, kod nas je to obrnuto, prvo država onda privatnik, po logici bi trebalo bit kad već država živi od privatnika, pa onda je privatnik na prvom mjestu.

 

I samo mi nemojte o izrabljivanju radnika. Radio sam kod 10 privatnika i čim bi vidio da mi na prvoj plaći sere kako će kasnit - doviđenja. Nanjušim da me izrabljuje s prekovremenima koje nigdje ne bilježi - doviđenja. Uopće mi nije jasno kako netko može 15 mjeseci ne dobit plaću?! Pa od čega živiš? Šta vas 150 tupsana dolazite na posao svaki dan ak ne dobijete plaću? Šta radite na tom poslu da nema zarade za plaću? Ako možete živit bez plaće, a radite, dajte svi otkaz sutra, gore nemože bit. Trošite se, a nema love, pa radije riskirajte negdje drugdje. Imam susjede koji "rade" u DINI (Dioki). Svaki dan se šetaju besposleni (ili fušare) i kad ga vidim mi kaže "A ćo mili moj, ja ti delan šešnajst miseci bez plaće!". Pa kako radiš ak si doma cijele dane... ili .."Dužni su mi šešnajst plaća". Za što? Što si bio doma 16 mjeseci? Za to vrijeme je njih nekolicina našla druge poslove, aktivni su, imaju pare, kupuju nove aute.. al slažem se, lakše je sjedit doma i brijat priču "dužni su mi". Jesu, jednu dve plaće, al nemoguće njih 16 ako tvornica nije u pogonu godinu i pol.

 

Ako je netko budala da u ovo vrijeme interneta di se sve sazna za 5 minuta guglanja ili fejsanja radi za idijota koji te maltretira, izrabljuje.. pa prijavi ga i idi radit drugdje. Takav konj može samo propast jer će se kroz 10 dana pročut da je idiot i nitko više neće radit za njega. Bar u svakoj manjoj sredini možeš saznat u 10 minuta jel taj privatnik ok ili nije. Al ja vas uvjeravam, dobar radnik toliko puno vrijedi da nema tog privatnika koji će riskirat svoj novac i zaradu na mogućnost da izgubi dobrog radnika.

 

Tekst je malo satira, malo karikatura, malo hiperbola, pa ga tako i shvatite (nikako doslovno).

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Nažalost se RH dijeli na one koji rade i za državu, i one koji rade samo za državu.

 

...

 

Tekst je malo satira, malo karikatura, malo hiperbola, pa ga tako i shvatite (nikako doslovno).

Jok, baš je dobar. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 

Tekst je malo satira, malo karikatura, malo hiperbola, pa ga tako i shvatite (nikako doslovno).

Da ,ali nažalost ,sa velikom dozom istine.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Jesu li kazneno optuženi? Jesu. Jesu li organizacija? Jesu.

Očito tebi i "dizaču tegova" nije jasno što znači zločinačka organizacija. Zločinačka organizacija je na primjer mafija. Prema tome, da se radi o zločinačkoj organizaciji, onda bi se zabranio rad stranke. To su ozbiljne optužbe.

Pojedinci iz HDZ-a su počinili kazneno djelo, ne HDZ kao politička organizacija. To uostalom objašnjava presuda.

 

Sanader je, stoji u presudi, organizirao grupu ljudi s ciljem počinjenja kaznenog djela. Ratko Maček, Barišić, Pavošević i Nevenka Jurak bili su dio njegove kriminalne skupine. Sanader je bio na čelu grupe, te svojim suučesnicima davao naloge, koje su oni i izvršavali.

 

Old Iggy - Zločinačka organizacija nije literarni termin iz Krležinih romana već je definiran Kaznenim zakonom i potvrđen sudskom praksom.

 

Evo, sve si rekao. Bi li onda HDZ mogao postojati kao stranka da se radi o zločinačkoj organizaciji? Kao politička organizacija (stranka) HDZ više nebi mogao postojati.

 

Old Iggy - Kad bi bilo koja stranka imala iza sebe takve "rezultate" ne bi već odavno postojala.

 

Po tome bi vrlo malo stranaka moglo opstati u Hrvatskoj ali i dalje parazitiraju na vlasti jer kakav narod takva vlast.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
user2013 kaže...
Old Iggy kaže...

Jesu li kazneno optuženi? Jesu. Jesu li organizacija? Jesu.


Old Iggy - Zločinačka organizacija nije literarni termin iz Krležinih romana već je definiran Kaznenim zakonom i potvrđen sudskom praksom.

 

Evo, sve si rekao. Bi li onda HDZ mogao postojati kao stranka da se radi o zločinačkoj organizaciji? Kao politička organizacija (stranka) HDZ više nebi mogao postojati.

 

Old Iggy - Kad bi bilo koja stranka imala iza sebe takve "rezultate" ne bi već odavno postojala.

 

Po tome bi vrlo malo stranaka moglo opstati u Hrvatskoj ali i dalje parazitiraju na vlasti jer kakav narod takva vlast.

Bi li mogli napraviti 1% da nije bilo HDZ-a? Ne.

Odgovara li HDZ definiciji? Naravno. Prouči, imaš dosta dobrih i definicija i primjera kako sudovi to tumače. Nije bitno je li HDZ inicijalno zločinački, bitno je da su organizirani kroz HDZ i snagom HDZ-a to napravili.

Ni mafija, po mnogim povjesničarima inicijalno nije bila zločinačka organizacija. A što se drugih stranaka tiče, HDZ je jedina koja ima stabilno biračko tijelo (pretežno ruralno), kojem nije bitno što se i kako zbiva, bitno da je HDZ. Ostali imaju uspone i padove, neki su iako tradicionalno jaki (npr. narodnjaci) sad ispod izbornog praga, neki rastu bez prave snage (ORAH), no HDZ je tu bez nekih bitnijih pomaka.

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

"Zločinačka organizacija je strukturirano udruženje najmanje triju osoba koje postoji tijekom određenog razdoblja. Djeluje sa zajedničkim ciljem počinjenja jednog ili više kaznenih djela, radi izravnog ili neizravnog stjecanja financijske ili druge materijalne koristi – ili s ciljem ostvarivanja i zadržavanja nadzora nad gospodarskim ili drugim djelatnostima. Riječ je o kaznenim djelima za koja se može izreći kazna zatvora u trajanju od najmanje četiri godine ili teža. Zločinačka organizacija je temelj pojma organiziranoga kriminala."

članak 89, stavak 23 Kaznenog zakona


Izvolite - hvala - molim. 

- Psiho246
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

"Zločinačka organizacija je strukturirano udruženje najmanje triju osoba koje postoji tijekom određenog razdoblja. Djeluje sa zajedničkim ciljem počinjenja jednog ili više kaznenih djela, radi izravnog ili neizravnog stjecanja financijske ili druge materijalne koristi – ili s ciljem ostvarivanja i zadržavanja nadzora nad gospodarskim ili drugim djelatnostima. Riječ je o kaznenim djelima za koja se može izreći kazna zatvora u trajanju od najmanje četiri godine ili teža. Zločinačka organizacija je temelj pojma organiziranoga kriminala."

članak 89, stavak 23 Kaznenog zakona


Izvolite - hvala - molim. 

Mislim da je to po starom KZ-u, ali i u novom je slično. Nisam baš pri dobrom net pristupu pa ne mogu lako tražiti.

10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 

Mi bi da država otvara radna mjesta. 

:D

 

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anarchist Prince kaže...
ivan dragi kaže...

 

Mi bi da država otvara radna mjesta. 

:D 

realno gledajući,veća je šansa da te u splitu pokupi tramvaj....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
user2013 kaže...

Bi li onda HDZ mogao postojati kao stranka da se radi o zločinačkoj organizaciji? Kao politička organizacija (stranka) HDZ više nebi mogao postojati.

 

Po tome bi vrlo malo stranaka moglo opstati u Hrvatskoj ali i dalje parazitiraju na vlasti jer kakav narod takva vlast.

Dragi moj useru ,nažalost ,protupravno stjecanje sredstava (dakle ,krađa) kod političkih stranaka povlači samo novčanu kaznu ,ne i kaznenu odgovornost (kao kod fizičkih osoba) ili zabranu rada:

 

Zakon o političkim strankama

Članak 20.

Političke stranke dužne su javno prikazati podrijetlo i namjenu sredstava koja su im pristigla tijekom jedne kalendarske godine.

Ako je politička stranka sredstva stekla ili koristila protupravno, ili ih nije iskazala u poslovnim knjigama i financijskim izvještajima, gubi pravo na naknadu sredstava iz članka 19. ovoga Zakona za narednu kalendarsku godinu. Protupravno stečena sredstva pripadaju državnom proračunu i bit će, na temelju zakona o izvršavanju državnog proračuna Republike Hrvatske za tekuću godinu, raspoređena u humanitarne svrhe.

Članak 23.

Političke stranke prestaju:

1. ako je nadležno upravno tijelo donijelo odluku o prestanku političke stranke,
2. ako se utvrdi da su prestale djelovati, ako je proteklo dvostruko više vremena od vremena utvrđenog statutom za održavanje skupa najvišeg upravnog tijela, a sjednica nije održana,
3. ako je njihovo djelovanje zabranjeno odlukom Ustavnog suda Republike Hrvatske.

Činjenice iz stavka 1. točke 1. i 2. ovoga članka utvrđuje Ministarstvo uprave.
Rješenje o prestanku političke stranke u slučaju iz stavka 1. točke 1. i 2. ovoga članka donosi Ministarstvo uprave.
U slučaju iz stavka 1. točke 3. ovoga članka politička stranka se briše iz registra danom objave odluke o zabrani rada.

 

Sve dok je sve u skladu sa zakonom i Ustavom ,stranku se ne može zabraniti ''samo'' zbog krađe.

 

Jeli toga bilo (ili ima li sada) u bilo kojoj drugoj stranci? Ako imaš dokaze ,znaš kome se moraš obratiti.

 

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.8.2014 22:22 (kizo2703).
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

KraDeZe je bio lopovski, istina, ali ovi što su došli nakon njih su ih uspjeli nadmašiti u svim kategorijama - umjesto da su barem omogučili stagnaciju i polagani oporavak samo su još više upropastili sve što se upropastiti dalo.

Ekonomski pokazatelji su najlošiji ikada, ne zna se hoće li do kraja godine biti za mirovine, svi se stalno kunu kako će 'u idućem kvartalu' doći do gospodarskog uzleta (ne znam ima li još itko tko to puši?), zapošljavaju na tisuće savjetnika i stručnjaka koji bi im trebali govoriti što i kako da rade (nauspješno), friziraju brojku nezaposlenih i to opako - na jesen će se vidjeti malo bolje situacija itd. 

 

Obečavali su smanjiti preveliki državni aparat i rezati troškove uprave, a povečali su broj uhljeba i poslušnika za nekoliko tisuća.

Od 'plana 21' dobili smo 21 novi namet i srozavanje standarda.

Od ulaska u EU nismo dobili skoro ništa, dapače samo plačamo ogromnu članarinu, a od novca koji bi teoretski projektima mogli namaknuti ovi biseri u Vladi nisu uspjali pokupiti niti četvrtinu.

 

Zna se za na desetke raznoraznih afera političara i tko je što maznuo ali nikom se ništa ne zapljenjuje i ni lipa se ne vrača Državi. Vrana vrani oči ne kopa - svi imaju putra na glavi i svi se međusobno pokrivaju.

 

Sve u svemu jad i bijeda i nije čudno da mladi ljudi uglavnom bježe van raditi za normalnu plaću u normalnijoj okolini.

 

Tužna situacija za 21. stoljeće... 

Lijep pozdrav ;)
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Dado_ZG78 kaže...

KraDeZe je bio lopovski, istina, ali ovi što su došli nakon njih su ih uspjeli nadmašiti u svim kategorijama - umjesto da su barem omogučili stagnaciju i polagani oporavak samo su još više upropastili sve što se upropastiti dalo.

Ekonomski pokazatelji su najlošiji ikada, ne zna se hoće li do kraja godine biti za mirovine, svi se stalno kunu kako će 'u idućem kvartalu' doći do gospodarskog uzleta (ne znam ima li još itko tko to puši?), zapošljavaju na tisuće savjetnika i stručnjaka koji bi im trebali govoriti što i kako da rade (nauspješno), friziraju brojku nezaposlenih i to opako - na jesen će se vidjeti malo bolje situacija itd. 

 

Obečavali su smanjiti preveliki državni aparat i rezati troškove uprave, a povečali su broj uhljeba i poslušnika za nekoliko tisuća.

Od 'plana 21' dobili smo 21 novi namet i srozavanje standarda.

Od ulaska u EU nismo dobili skoro ništa, dapače samo plačamo ogromnu članarinu, a od novca koji bi teoretski projektima mogli namaknuti ovi biseri u Vladi nisu uspjali pokupiti niti četvrtinu.

 

Zna se za na desetke raznoraznih afera političara i tko je što maznuo ali nikom se ništa ne zapljenjuje i ni lipa se ne vrača Državi. Vrana vrani oči ne kopa - svi imaju putra na glavi i svi se međusobno pokrivaju.

 

Sve u svemu jad i bijeda i nije čudno da mladi ljudi uglavnom bježe van raditi za normalnu plaću u normalnijoj okolini.

 

Tužna situacija za 21. stoljeće... 

Odgovaram na boldano pojedinačno;

 

1. mirovine i plaća za državne i jave "službe" će uvijek biti jer MI smo dominantno biračko tijelo, koje odlazeći s posla u tijeku radnog vremena und, odlazeći u birtije indoktriniramo nepismene radnike da glasaju za #naše" stranke (zekim se, nisam ni u jednoj).

2. kakav bi ti bio političar na Vlasti ili malo ispod ako ti je sin završio Filozofski fakultet, Pravni, Ekonomski, ( npr. nije baš jako pametan) a striko, brat, rodijak ga ne uvali u neku firmu koja veze nema s njegovim završenim poslom.

3. pogledaj pod 1 i 2.

4. taj fiktivni (za nas) novac, namijenjen je KAPITALIZMU, PRIVATNICIMA, no, tko nam je kriv kad smo priglupi, pa ne možemo osmisliti poljoprivredne, industrijske projekte koji bi nam povukli te pare iz EU fondova.

5. normalno ?! samo uleti u saborski restoran i vidi tko s kim sjedi. Najbolji lege iz SDP-a ne piju kavu sa "svojima", kao što ni najveći domoljubi iz HDZ ne druže se međusobno oliti među sobom. Politika je jedno a osobni odnosi su drugo.

 

 

Htio bih reći. Ako su već naši "kapitalisti" odn. vlasnici raznih tvrtki nesposobni, trebali bi malo i Saborski zastupnici zagrijati svoje aviončiće, animirati veleposlanike da "love" po bogatim državama razne Šeike i ine, da nešto ulože u ovaj naš kamenjar i plodnu nam Slavoniju, Podravinu, Zagorje itd.

Ne živi se samo od hotela i apartmana.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zlocinacka organizacija su i tri mulca koja su se udruzila da opljackaju trafiku?

Rvat katolik!
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Zlocinacka organizacija su i tri mulca koja su se udruzila da opljackaju trafiku?

Teško da će dobiti toliko zatvora. 

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne, ovi ce vjerovatno dobit vise jer je poznato da nasi piliticari dobivaju kikiriki

Rvat katolik!
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da nije bilo Merkelice, dr Ivo bi još bio premijer, a Hrvati bi ga slavili i hvalili, pogotovo

oni iz Dugobaba

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
segregator kaže...

Da nije bilo Merkelice, dr Ivo bi još bio premijer, a Hrvati bi ga slavili i hvalili, pogotovo

oni iz Dugobaba

Dok god budeš imao (Balkasnski kompleks), vidiš, mogli bi ga staviti u škole, nema tu pomaka.

 

Stalno se vuku nekakove Svjetske zavjere....Merkelica naredila da se Sanader povuče iz politike, da se #samokazni" ???!!! Koji vam je kujac

? Sanader je 2009 godine imao apsolutnu "komandu" nad Vojskom HR, nad svim državnim i javnim zlužbama i što je njemu bilo potrebno da mu se krava Merkelica nameće kao figura koja će ga šutnuti u tarabu ?! Mislite malo, ljudi.

 

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Budokai kaže...
segregator kaže...

Da nije bilo Merkelice, dr Ivo bi još bio premijer, a Hrvati bi ga slavili i hvalili, pogotovo

oni iz Dugobaba

Dok god budeš imao (Balkasnski kompleks), vidiš, mogli bi ga staviti u škole, nema tu pomaka.

 

Stalno se vuku nekakove Svjetske zavjere....Merkelica naredila da se Sanader povuče iz politike, da se #samokazni" ???!!! Koji vam je kujac

? Sanader je 2009 godine imao apsolutnu "komandu" nad Vojskom HR, nad svim državnim i javnim zlužbama i što je njemu bilo potrebno da mu se krava Merkelica nameće kao figura koja će ga šutnuti u tarabu ?! Mislite malo, ljudi.

 

 

I ako je imao apsolutnu kontrolu nad svim, kako tvrdiš, što ga je onda natjeralo da se povuče?

Očito imaš neke informacije koje mi ostali nemamo, pa daj podijeli

 

I nije to nikakav "balkanski kompleks", hrpa stvari pokazuje da ovu državu vode izvana, jer

stalno vučemo poteze koji nam štete (Južni tok, Sirija, Ukrajina, prodaja svih banaka...)

 

Ja nemam nikakve tajne izvore informacija, pa se moram ravnati po onome što piše u novinama :(

 

http://www.vecernji.hr/balkan/petritsch-otkrio-merkel-otjerala-sanadera-jos-da-i-njega-skloni-od-bih-955212

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 12:00 (segregator).
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

Rekao bih da je u Hrvatskoj svaki segment društva u toliko lošem stanju da svaka teorija o uzroku toga ima neko uporište.

 

Tako je Čobanković samo dio uspješnog gerila marketinga ogulinskih proizvođača krumpira.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
segregator kaže...

Da nije bilo Merkelice, dr Ivo bi još bio premijer, a Hrvati bi ga slavili i hvalili, pogotovo

oni iz Dugobaba

Pogotovo mediji koji su jednoglasno šutjeli o njegovim aferama jer ih je dobro "podmazivao" to jest gazde medija, primjerice kriminalca i ratnog profitera Ninoslava Pavića.

 

I da, nije ga otjerala Merkelica nego se previše zaigrao i umislio da je veliki baja. Klupko se počelo odmotavati zbog Hypo banke.

Boli briga Merkelicu i strance za Sanadera i Hrvatsku, dokle god netko od političkih poltrona u Hrvatskoj ne učini štetu njima na izravan ili neizravan način, kao što je učinio Sanader sa Hypo bankom gdje su Nijemci bili prevareni kod kupnje.

Znači, mogu političari iz Hrvatske od hrvatskog naroda raditi budale ali se ne smiju previše zaigrati i napraviti budale od malo jačih igrača u Europi. Onda slijede kazne.

Ali i politička samovolja u Hrvatskoj se sve manje tolerira, zbog vanjskih pritisaka.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
user2013 kaže...
segregator kaže...

Da nije bilo Merkelice, dr Ivo bi još bio premijer, a Hrvati bi ga slavili i hvalili, pogotovo

oni iz Dugobaba

Pogotovo mediji koji su jednoglasno šutjeli o njegovim aferama jer ih je dobro "podmazivao" to jest gazde medija, primjerice kriminalca i ratnog profitera Ninoslava Pavića.

 

I da, nije ga otjerala Merkelica nego se previše zaigrao i umislio da je veliki baja. Klupko se počelo odmotavati zbog Hypo banke.

Boli briga Merkelicu i strance za Sanadera i Hrvatsku, dokle god netko od političkih poltrona u Hrvatskoj ne učini štetu njima na izravan ili neizravan način, kao što je učinio Sanader sa Hypo bankom gdje su Nijemci bili prevareni kod kupnje.

Znači, mogu političari iz Hrvatske od hrvatskog naroda raditi budale ali se ne smiju previše zaigrati i napraviti budale od malo jačih igrača u Europi. Onda slijede kazne.

Ali i politička samovolja u Hrvatskoj se sve manje tolerira, zbog vanjskih pritisaka.

 

Nisam ni rekao da ga je otjerala da pomogne nama ;)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
9 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave-i-priopcenja/priopcenja/10135-nastavak-letackih-aktivnosti-zrakoplova-mig-21-hrz-i-pzo-a.html

 

majko mila,sve će nas pobit,lol hahah realno,veća je vjerojatnost da probije kućni negoli zvučni zid

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Docekali kordica kao da je ratni heroj. Pogotovo mi se gade svecenici koji su bili na doceku i crkva opcenito. Legalna mafija,bogatuni i jos im drzava daje lovu. Dok ne bude masovnih dugotrajnih kazni nema za sve one koji su opljackali zemlju,nema napretka plus ukinut davanje crkvi lovu i naplatit im pdv.

Vulgar Display Of Power
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 22:01 (Zaja).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Zaja kaže...

Docekali kordica kao da je ratni heroj. Pogotovo mi se gade svecenici koji su bili na doceku i crkva opcenito. Legalna mafija,bogatuni i jos im drzava daje lovu. Dok ne bude masovnih dugotrajnih kazni nema za sve one koji su opljackali zemlju,nema napretka plus ukinut davanje crkvi lovu i naplatit im pdv.

Uff crkve... jadan i ovaj svit, nikad mira nece bit dok one postoje...

16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ove godine sam na moru posvjedočio divnom načinu ophođenja s turistima. Naime, bio sam u Baškoj Vodi i sjedimo mi uz marinu. Bilo je negdje poslije ponoći. Sjedimo tako mi, a u daljini na trampolinima par mladih stranaca skakuće. Trampolini naravno nisu više radili jer je prošlo ponoć, ali nije bilo nikakve ograde ili nečeg što bi spriječilo ljude da se popnu gore i skaču.

 

Uglavnom, stranci skaču, nothing to see here. U jednom trenutku, neki šaban u Fila natikačama i umrljanoj majci bez rukava dotrčava iza ugla pored nas psujući naglas. Dolazi do stranaca na trampolinu i penje se gore u jednom dahu pa udara momka u glavu. Momak bio onako visok i kršan, a šaban neki 40-godišnji obujma trbuha većeg od svoje visine. Rekoh u sebi, nakantat će ga stranac kao Vuco Volim piti. Nakon što je kršnom momku valjda prošao wtf moment u glavi i nakon što se spremio na obranu, šaban ni a ni be vadi šoker..... Šoker hebote... Ničim izazvan.

 

Seljačina rješava problem skakanja po trampolinu prijetnjom oružjem. Fino je onako zacvrkutao šokerom u prijetnji par puta da je cura počela plakati, a lik skočio s trampolina pokušajući smiriti šabana. A majke mi je šaban, nek se stera u tri krasne. Mi onako svi paralizirani sjedimo i gledamo iz daljine što se događa. Šaban se ipak nakon par sekundi pribrao i spremio šoker i otišao, a ono dvoje od šoka samo stoje tamo. Na kraju smo došli do njih i pitali jesu ok i objasnili im da ljudi u Hrvatskoj inače nisu takvi te da je šaban svjetski kreten.

 

Nakon nekog vremena sam se pitao što je tom čovjeku prošlo kroz glavu da na te načine rješava probleme. Jer očito to nije prvi put da mora tjerati ljude kad nosi šoker van da ih tjera. Koliko će vremena proći do trenutka kad će naletjeti na nekog tko ima gan za pasom i odgovori na prijetnju. Mislim, bmk za šabana, svijetu bi bilo i bolje bez takvih, ali ono... Koliko glup moraš biti da prijetiš šokerom totalno nepoznatom strancu u 1 u noći za nešto tako banalno?

Broz before hoes
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Zaja kaže...

Docekali kordica kao da je ratni heroj. Pogotovo mi se gade svecenici koji su bili na doceku i crkva opcenito. Legalna mafija,bogatuni i jos im drzava daje lovu. Dok ne bude masovnih dugotrajnih kazni nema za sve one koji su opljackali zemlju,nema napretka plus ukinut davanje crkvi lovu i naplatit im pdv.

Nekome je heroj Che Guevara a nekome Kordić.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
user2013 kaže...

Nekome je heroj Che Guevara a nekome Kordić.

S tom razlikom da Che Guevara nije osuđeni ratni zločinac.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

 

nije taj na pravog još naletio {#} 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice