Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.288.327
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Meh..

In the name of tragedy...
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Tak je, pišimo o Nives Faranhajt, Šešelju i slično.

 

Nezaposlenost, pad BDP-a i to... pa tko o tome želi čitati u medijima? Mislim ono...

Rvat katolik!
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Navodno je najavio da na tenku dolazi u Hrvatsku. Prvo, ozbiljno sumnjam da se on bez pomoći viličara može popeti na tenk. I sić. Treba poslati recon da traže tenk s viličarem u teglju...

 

 

This space for rent!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Navodno je najavio da na tenku dolazi u Hrvatsku. Prvo, ozbiljno sumnjam da se on bez pomoći viličara može popeti na tenk. I sić. Treba poslati recon da traže tenk s viličarem u teglju...

 

 

 

Živim u okolici Erduta i mosta preko kojega je većina tenkova i došla u HR za vrijeme rata. Nažalost, domicilno stanovništvo ima toliko oružja po kućama da bi i ISIL imao problema kad bi se nameračio na te krajeve.

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Riješilo bi ga ko seljak staru šljivu...

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Navodno je najavio da na tenku dolazi u Hrvatsku. Prvo, ozbiljno sumnjam da se on bez pomoći viličara može popeti na tenk. I sić. Treba poslati recon da traže tenk s viličarem u teglju...

 

 

 Ili tenk s rampom za invalide.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DrNasty kaže...

 

 Ili tenk s rampom za invalide.

 

 

Inkluzivnost nije samo riječ!

 

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
phoenix2003 kaže...
Old Iggy kaže...

 

Pusti ti te defincije s fakulteta čijim diplomcima je normalno da postupci traju 70+ godina, silovanja proglašavana rukovanjima, djeci iz "dobrih obitelji" opraštaju kaznena djela i slično.

ovoj državi ja govorim. Besmisleno prevelikom aparatu koji je sam sebi svrha sa svim podelementima (zdravstvo, školstvo i ostalo).

Vjesnik? Jesam ga čitao. Negdje osamdesetih, ako me pamćenje ne vara.

 

Izvini, ali kakve veze ima dužina trajanja postupaka pred sudom, tumačenja presuda, djeca iz dobrih obitelji sa ovim o čemu govorimo? Članak u linku otkriva toplu vodu. Ja mislim da je pogrešno privatizirati zdrave firme (telekom, elektroprivredu, lutriju, autoceste). Sve dok se sami građani ne budu poistovjećivali sa državom neće biti napretka. Gdje nije tako napretka i nema (Amerika, Njemačka, Švedska....). Ako ti misliš da si ti samo državljanin i da je tvoja zemlja maćeha, u toj kući sreće nema. Ako većina građana razmišlja tako, nemaju pravo da se bune zbog stanja kakvo jeste.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Riješilo bi ga ko seljak staru šljivu...

 

Pa bio je već i nije ništa uspio. Samo, ja sam sve više siguran da on nema rak!

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Old Iggy kaže...

Pusti ti te defincije s fakulteta čijim diplomcima je normalno da postupci traju 70+ godina, silovanja proglašavana rukovanjima, djeci iz "dobrih obitelji" opraštaju kaznena djela i slično.

ovoj državi ja govorim. Besmisleno prevelikom aparatu koji je sam sebi svrha sa svim podelementima (zdravstvo, školstvo i ostalo).

Vjesnik? Jesam ga čitao. Negdje osamdesetih, ako me pamćenje ne vara.

 

Izvini, ali kakve veze ima dužina trajanja postupaka pred sudom, tumačenja presuda, djeca iz dobrih obitelji sa ovim o čemu govorimo? Članak u linku otkriva toplu vodu. Ja mislim da je pogrešno privatizirati zdrave firme (telekom, elektroprivredu, lutriju, autoceste). Sve dok se sami građani ne budu poistovjećivali sa državom neće biti napretka. Gdje nije tako napretka i nema (Amerika, Njemačka, Švedska....). Ako ti misliš da si ti samo državljanin i da je tvoja zemlja maćeha, u toj kući sreće nema. Ako većina građana razmišlja tako, nemaju pravo da se bune zbog stanja kakvo jeste.

Pa govorimo točno o tome.

Govorimo o neefikasnoj upravi, neefikasnim državnim poduzećima, neefikasnim firmama prije nogo što su prodane (telekom, autoceste, elektroprivreda, banke - lutrija je specifičan slučaj i ne vidim kako bi to privatizirao), problem i je što se mnogi poistovjećuju s državom (iliti, zaposleni pod njom).

 

Amerika, njemačka, Švedska - napretka nema?!?

Ako se ne slažeš s takvom politikom, nemaš se pravo buniti?

15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Sad ti meni tvrdiš da su neefikasni bankarski sektor, telekom, lutrija pa su ih dali u privatizaciju i odjednom su postali efikasni i profitabilni? Koliko si do sada napisao a nisi napisao ni jedan jak argument kojim dokazuješ ono što tvrdiš. Evo primjer BH Telecoma. Firma ima strahovitu dobit (55-60 miliona eura godišnje). I sada nju treba prodati?! E za to treba imati muda.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaze...
 Sad je velik problem što je zapalio zastavu, a to što već 20 godina nije optužen za zločine i što mu se dopušta da šeće okolo slobodan nakon što je kriv za smrt koliko ljudi to je manje važno.

 Na stranu to što je ratni zločinac, ali na citavom balkanu imaš hrpu primjera da je sistem u banani.

 

Todorić ubije dvoje ljudi i eto ga šetucka slobodno i uživa u životu.

Čaćić izazove prometnu nesreću, uzrokuje smrt dvoje ljudi i šta se dogodi? Par mjeseci suda, zatvora ovo ono i eto ga... Opet bude u saboru, dobija plaću i uživa u životu... iako se pitam da li mirno spava...

 

Onaj mali iz Makarske, 16 godina imao i stari mu bmw kupi, majmun sjedne i ubije dvije cure i šta se dogodi? Ništa kao i uvijek, nije osuđen jer je iz akademske obitelji ( da da to je pisalo po novinama i internetu ).

 

Eto vam primjer da nikoga nije briga za malog čovjeka, pa se pitamo zašto nam je država u banani... Pa kako ce biti normalna kad je vodi hrpa nesposobnih idiota i kriminalaca koji imaju srednju školu završenu... i to jedva...

 

Da citiram Ingrid Antičević-Marinović ''pipl mast trast as''

Clueless gamers shouldn't judge
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Sad ti meni tvrdiš da su neefikasni bankarski sektor, telekom, lutrija pa su ih dali u privatizaciju i odjednom su postali efikasni i profitabilni? Koliko si do sada napisao a nisi napisao ni jedan jak argument kojim dokazuješ ono što tvrdiš. Evo primjer BH Telecoma. Firma ima strahovitu dobit (55-60 miliona eura godišnje). I sada nju treba prodati?! E za to treba imati muda.

Ti si novi u RH?

Ne sjećaš se milijardi dolara uloženih u sanacije banaka prije prodaje? Ne sjećaš se stanja u financijskom sektoru prije nego što su došli stranci?

Ne sjećaš se gubitaka INA-e? Ne sjećaš se gubitaka HPT, HEP, HC, HŽ, ostali razni Hxx, brodogradnje i slično?

 

Kakve veze ima BH telekom sa stanjem u RH?!? Na stranu "genijalna izvedba" s razdvajanjem HPT na profitabilni HT prodan nijemcima i gubitaški HP ostavljen državi.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Ti si novi u RH?

Ne sjećaš se milijardi dolara uloženih u sanacije banaka prije prodaje? Ne sjećaš se stanja u financijskom sektoru prije nego što su došli stranci?

Ne sjećaš se gubitaka INA-e? Ne sjećaš se gubitaka HPT, HEP, HC, HŽ, ostali razni Hxx, brodogradnje i slično?

 

Kakve veze ima BH telekom sa stanjem u RH?!? Na stranu "genijalna izvedba" s razdvajanjem HPT na profitabilni HT prodan nijemcima i gubitaški HP ostavljen državi.

BH Telecom navodim kao primjer zdrave firme u državnom vlasništvu koja nije privatizovana (a ne treba ni biti). Hoćeš da kažeš da je privatizacija u RH bila uspješna?! A ti se ne sjećaš Miroslava Kutle i društva? BiH čini sve da izbjegne iskustva privatizacije koja je učinjena u RH. https://www.google.ba/#q=kriminalna+privatizacija+hrvatska

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 16:56 (phoenix2003).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
phoenix2003 kaže...

Sad ti meni tvrdiš da su neefikasni bankarski sektor, telekom, lutrija pa su ih dali u privatizaciju i odjednom su postali efikasni i profitabilni? Koliko si do sada napisao a nisi napisao ni jedan jak argument kojim dokazuješ ono što tvrdiš. Evo primjer BH Telecoma. Firma ima strahovitu dobit (55-60 miliona eura godišnje). I sada nju treba prodati?! E za to treba imati muda.

Ti si novi u RH?

Ne sjećaš se milijardi dolara uloženih u sanacije banaka prije prodaje? Ne sjećaš se stanja u financijskom sektoru prije nego što su došli stranci?

Ne sjećaš se gubitaka INA-e? Ne sjećaš se gubitaka HPT, HEP, HC, HŽ, ostali razni Hxx, brodogradnje i slično?

 

Kakve veze ima BH telekom sa stanjem u RH?!? Na stranu "genijalna izvedba" s razdvajanjem HPT na profitabilni HT prodan nijemcima i gubitaški HP ostavljen državi.

 To sve što si naveo je pokradeno od strane DRŽAVNIH SLUŽBENIKA,tj od ljudi koji su vodili te firme.Sve što je kod na vridilo je uništeno i ljudima su podavani otkazi radi osobnih interesa.Hrvatska može živiti ko švicarska ako se narod probudi i kaže dosta lopovluku.

So say We All
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
skyreeper kaže...
.Hrvatska može živiti ko švicarska ako se narod probudi i kaže dosta lopovluku.

 

Istina... imamo sve uvjete da budemo financijski jaka zemlja... samo nas nema ko voditi.

 

Treba ulagati u poduzetnike poput Mate Rimca... pa jbm ga ja momak je sa 22-23 godine napravio auto na struju od 1000 konja koji izgleda bolje od 90 posto auta danasnjice. Pa ulozite u njega da decko otvori par tvornica po hrvatskoj i zaposli narod. 

 

A trenutno nas samo sezona izvlaci, da nemamo more bili bi gori od Kosova.

 

I jos imamo masu ovakvih primjera, nasa mladost zna i uspjesna je, a drzava ih tjera da idu po europi i ostatku svijeta da iskoriste svoj potencijal... ali ne vladi je vaznije svake 2-3 godine kupiti 100 novih audija a8, nego da uloze u narod

Clueless gamers shouldn't judge
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 20:40 (csgoplayer).
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma treba nam samo netko, voljeni vođa, tko bi nas poveo u bolje sutra. Netko hrabar, netko beskompromisan, ma netko kao..Damir.

 

EDIT: Penziju si je osigurao, valjda neće krasti.

 

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 20:44 (thedream).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
csgoplayer kaže...
Istina... imamo sve uvjete da budemo financijski jaka zemlja... samo nas nema ko voditi.

 

Glupost koju toliko često slušamo da smo u nju počeli i vjerovati

Battlelog: [deda] lubosaur
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 20:44 (eevek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
eevek kaže...
csgoplayer kaže...
Istina... imamo sve uvjete da budemo financijski jaka zemlja... samo nas nema ko voditi.

 

Glupost koju toliko često slušamo da smo u nju počeli i vjerovati

 

Nije glupost, problem je u tome sto kod nas ima sposobnih ljudi ali se ne mogu probiti do vrha.

 

Osobno ja bi zabranio starijima od 65 godina (pogotovo u dalmatinskoj zagori) da uopce glasaju na bilo kakvim izborima, jer realno netko tko je vec u mirovini i tko je prozivio svoje nema pravo odlucivati kakva ce biti moja buducnost.

 

Pogledaj npr grad Omiš i gradonačelnika Kovačića, čovjek je u 20 mjeseci na vlasti napravio više nego hdz u 20 godina. Ista situacija je u Metkoviću, Zadru i jos par mjesta. 

Clueless gamers shouldn't judge
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
csgoplayer kaže...

Istina... imamo sve uvjete da budemo financijski jaka zemlja... samo nas nema ko voditi.

 

 Ova floskula je toliko općenita i besmislena da ne vrijedi imaginarnog papira na kojoj je napisana. 

13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Neznam što je tko zamislio ali Hrvatska sa oko 4 milijuna stanovnika je u usporedbi sa velikim državama samo jedan grad ili selo  tako da se nemožemo uspoređivati sa velikim državama  kod nas je sve naopako  ono što je u uređenim zemljama nezamislivo kod nas je normalno

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 22:08 (expert man).
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Stvari su jednostavne ali kod nas je situacija dovedena do apsurda. Jednostavne stvari ne postoje. Sve je kuplicirano, super komplicirano ili ultra super komplicirano. Svi se brinu oko provizija i nagrada (di sam tu ja logika) a napraviti posao je sporedna stvar. Svaka čast iznimkama ali one su tu da potvrde pravilo. Političari, nevezano za stranačku pripadnost, su aparatčici nesposobni vidjeti dalje od svog nosa, nesposobni sročiti (i dogovoriti sa većinom stranaka) strategiju za Hr za idućih 10 ili 20 godina pa da, kada dođe do smjene vlasti, nova vlast nastavi u istom smjeru u strateškim pitanjima. Kod nas pravna država proradi samo pred izbore i to jeto.

 

S druge strane imaš hrpu malih ljudi koji rade u vlastitim firmama ili rade za privatnog poslodavca koji plaćaju sve svoje račune (ponekad mi se čini da plaćaju neke stvari i po nekoliko puta) i stvarno je fascinantno koliko je ta grupacija žilava i opstaje unatoč svemu što se ovdje događa.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Već sam jednom napisao situaciju u kojoj se nalazimo može promjeniti samo vrijeme i ništa drugo jer narod općenito se neće angažirati oko ničega

niti se pobuniti protiv ovog režima i načina rada i nesposobnosti ... da ne nabrajam

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
expert man kaže...

Već sam jednom napisao situaciju u kojoj se nalazimo može promjeniti samo vrijeme i ništa drugo jer narod općenito se neće angažirati oko ničega

niti se pobuniti protiv ovog režima i načina rada i nesposobnosti ... da ne nabrajam

Vrijeme će promijeniti situaciju tako što ćemo mi i naša generacija pomrijeti a problemi će ostati mlađima. Nadam se da će biti pametniji i sposobniji.

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Političari nisu nesposobni,nego su seljaci i umišljeni kreteni koji često zlouporabljuju svoje položaje koje im je dodijelio kum ili susjedov mali(dokaz je onaj intelektualac s potjere od neki dan)
U njihovom ''poslu'' im pomaže ova ''stoka'' od naroda(ne bih smio ovako nikoga nazivati,ali zadnji izbori su pokazali svoje).Sve dok je god patriotizam i domoljublje na vlasti slabo ćemo prolaziti(domoljublje nije prava riječ,jer se ovdje radi o ljubavi prema novcu) i koja god vlast dođe provodit će se isto jer narod ne želi promjene što izbori i dokazuju.Jedini spas su budući naraštaji.Oni koji žele ovu vlast su ujedno i na vlasti tako da se tu nema šta mijenjati.

13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

to e Istina,   i umjesto da se vlada bavi gospodarstvom vlada se ljepo prepucava sa srbijom i šešeljevim komentarima a što bi nas bilo briga za nekog tamo šešelja nek on radi šta hoće pa nije on naš problem

13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Tako je to u društvima koja se hrane bizarnim stvarima i od marginalaca pravi vijesti. Sve oko nas se pretvara u estradu. Uskoro očekujem reality iz WC-a.

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
CyberPlague kaže...

Političari nisu nesposobni,nego su seljaci i umišljeni kreteni koji često zlouporabljuju svoje položaje koje im je dodijelio kum ili susjedov mali(dokaz je onaj intelektualac s potjere od neki dan)
U njihovom ''poslu'' im pomaže ova ''stoka'' od naroda(ne bih smio ovako nikoga nazivati,ali zadnji izbori su pokazali svoje).Sve dok je god patriotizam i domoljublje na vlasti slabo ćemo prolaziti(domoljublje nije prava riječ,jer se ovdje radi o ljubavi prema novcu) i koja god vlast dođe provodit će se isto jer narod ne želi promjene što izbori i dokazuju.Jedini spas su budući naraštaji.Oni koji žele ovu vlast su ujedno i na vlasti tako da se tu nema šta mijenjati.

 

Evo sad ću ti objasniti kako hdz skuplja glasove.

Prije sam živio u jednom selu dalmatinske zagore kraj Omiša i kasnije se odselio u Švedsku ali nebitno je to sad.

Uglavnom ''gospodin'' Škaričić bi obilazio sela zajedno sa kolegom Mimicom i nudio ljudima izgradnju vrtića, škola, ''riješavanje'' posla ovo ono. I tu bi idioti od seljaka glasali za hdz. Doslovce sa njima nema smisla raspravljat jer prvo što ti kaže je, ajde mali ne s*ri, Mimica i Škaričić su riješili ovo ono bla bla bla. A zapravo mu nisu riješili ništa. Moj glas je pokušao dobiti nudeći mi posao preko veze u lokalnoj firmi... samo ću reći da je žalost što ti za takvu firmu uopće treba veza ali ajde nema veze.

 

Eto gdje hdz skuplja glasove, babama i dedama obećavaju mirovine, mladima poslove, i na kraju svega toga dobiju kitu, ali opet im ne smiješ reći ništa protiv hdz-a.

 

Sad neka meni netko objasni ko je ovdje lud? I tako već godinama glasaju za hdz i stoje u mrtvoj točki.

Clueless gamers shouldn't judge
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
csgoplayer kaže...

Sad neka meni netko objasni ko je ovdje lud? I tako već godinama glasaju za hdz i stoje u mrtvoj točki.

Ajde ti meni objasni što se mijenja ako se glasa za nekog drugog tko je, po tvome bolji? Glasao sam, kroz godine, za različite stranke i uvijek sam se razočarao. Praksa nam pokazuje da ni druga opcija nije bezgrešna (sigurno je manje grešna od prethodnika). Alternative koje se nude, uz ova dva glavan smjera, vuku na stranputice i potencijalno razočaranje po n-ti put.

Stručnjak za odmaganje...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice