Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.282.142
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Želim napisati par riječi na pitanje u naslovu teme bez želje da sudjelujem u ovoj temi više od ovih par rečenica jer se sada tako trenutno osjećam.

Drugim riječima, neću čitati vaše odgovore već pružiti anonimnom čitatelju na ovom forumu drugačiji pogled na realnost stvari iz osobne perspektive.

 

---

 

Da bi netko shvatio odgovor na pitanje teme, bez obzira što tema ima već skoro 2.000 stranica, bilo bi potrebno razumijeti način na koji svijet funkcionira.

 

Samo za primjer, svijet je ravan i nije globus i ne rotira se oko sebe i oko Sunca. Na Mjesecu nismo nikada bili. Globalno zagrijavanje je smjehurija kao i sva sranja koja proizlaze iz "programskog programiranja", kako bi se zapravo televizija, kao uređaj, trebao pravilno zvati.

 

Pod time mislim na sustavno ali i podsvjesno programiranje nas, besmrtnih entiteta savršenih upravo ovakvi kakvi jesmo zarobljenih ovdje na Zemlji, iskorištavani za energiju od strane entiteta drugačijih razmišljanja od nas (a opet dio nas, kao što smo i mi dio njih). U ove sitnice prije napomenute ulaze programi kontrole populacije baš kao i sustavno trovanje i manipuliranje (u ovome su genijalci) gdje žele uticati na osobnu volju, jedino u čemu nemaju potpunu kontrolu.

 

Sve u svemu, kad se sve zbroji i oduzme, sve što se servira nama, vi koji se volite nazivati ljudima, je laž. Doktori ne lječe, Vatikan i ostala tajna Masonska društva i njihovi ogranci (NATO) pričaju o miru a zagovaraju rat (ne slušaj što pričaju, gledaj što rade), na sudu nema pravde, u školama ne uče već indoktriniraju (da da, gravitacija postoji, okrugli globus je u svakoj učionici, oni što pretjerano koriste desnu stranu mozga dobivaju dobre ocjene ovi što postavljaju pitanja su ismjehivani od ostalih jer smo postali policija sami sebi (imaš li već sada potrebu da pljuješ po autoru ovih redova koje upravo pišem?).

 

Nastavno svemu ovome, svijetom upravljaju 10-ak 20-ak obitelji koje se svi slažu sa politikom upravljanja na Zemlji. Primjerice, tri obitelji drže u vlasništvu svih 10 korporacija koje ti nude, one i samo one, apsolutno sve što vidiš u tvojem nadražem marketu. Prilažem na ovu temu prvu sliku jer mi je eto, zanimljiva i prilično detaljna.

 

Nadalje, dvije obitelji drže sav marketing: televizije mreže i programe, novine i ostale oblike komunikacije i "službenoga" znanja. Za ovo, prilažem dva linka:

http://www.dnevno.hr/planet-x/istrazivaci-sokirani-otkrili-dikataturu-samo-6-izdavaca-drzi-svu-znanstvenu-literaturu-svijeta-u-svojim-rukama-818186/#axzz4VdZKMFJS

 

https://www.facebook.com/Area51.US/videos/10154233958369555/

 

Sada dolazimo na odgovor u našemu društvu: politika.

 

I tu je jedna ili više obitelj koja vuče sve konce. Za njezine interese rade svi i nije bitno je li bipolarno ili tripolarno namješten sistem u određenoj državi. Mi smo, primjerice, dvopolarno političko društvo (imamo dvije stranke na vlasti).

 

Što je nebitno.

 

Jedna ruka plaća, u našem slučaju, i SDP i HDZ. Kao i sve, imaš iluziju izbora.

 

Baš kao i prošla osoba na tom mjestu, znala se tko će ona biti više godina prije izbora. Osobno, čim sam ju vidio, znao sam da je ona sljedeći konj za utrku koju imaju, bez obzira što se tek pojavila na političkoj sceni. Prilažem link:

----

 

Vodim se osobnom mišlju da sve što vidim na televiziji, vrlo vjerovatno nije točno.

 

Glupi primjer: Paste za zube su vrlo dobre za tvoje zube, usta, higijenu i zdravlje.

 

Znači, sa jedne strane nas "nutkaju" proizvodima koje su ili štetne ili vrlo štetni za nas dok sa druge strane, 24/7 nam serviraju čas dobro (zabava) a zatim loše (izaberi bilo koju lošu vijest) kako bi nas uveli u stanje dobro/loše/dobro/loše što je plodno tlo društva kakvoga vidimo danas.

 

 

Hvala na čitanju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 12:18 (HaM).
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?
15 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Prikladna.

7 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

I, eto, djeco draga, tak vam je to kad se nazobate sjemenki dature...

Nikad više...

Kruha i igala...
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
HaM kaže...

...

 

Samo za primjer, svijet je ravan i nije globus i ne rotira se oko sebe i oko Sunca. Na Mjesecu nismo nikada bili. Globalno zagrijavanje je smjehurija kao i sva sranja koja proizlaze iz "programskog programiranja", kako bi se zapravo televizija, kao uređaj, trebao pravilno zvati.

 

...

 

 

Dđžizus Ejč Krajst...

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Super su mi ovi što znaju Istinu. Originalni su. Baš.

Rvat katolik!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Super su mi ovi što znaju Istinu. Originalni su. Baš.

 

Programiran si da ih zajebaješ, a nisi ni svjestan toga. 

 

 

This space for rent!
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@phoenix2003

 

Fala, frende za ovaj

. Prof. B.Spahić doslovno je ubio sve fašiste naših područja ovdje u regiji Adritatic.

Frajer je jednostavno objasnio.

Lako za temu lažnih vijesti, mene je ovaj frajer doslovno oduševio.

Govor tog profesora je kao svježi zrak u sobu koja je bila zatvorena sto godina.

 

Frajer je detektirao glavne probleme naših naroda i zemalja.

 

 

To je ono o čemu stalno pišem. Ljudi trebaju gledati sadržaj, a ne formu.

Profač iz linka napisao knjiga i knjiga, predavao, a kad ono uvijek ga običan čovjek pita:"Reci, tko si, što si il' neka ta đavo nosi"(poslušao sam njegovo predavanje). Nije bitno što si napravio u životu, nego je bitno ispod koje mafijaške zastave buš stao. Bilo da se radi o hrvatsko-katoličkoj, srpsko-pravoslavnoj ili pak o bošnjačko(albansko)-muslimanskoj zastave.

Najbolje je ono kada objašnjava genezu problema tko se kako zove. Il' pak ono hrvatski Bog, srpski Bog, bošnjački Bog...

...ili pak kada objašnjava da mu knjigu prevedu u nekoliko zemelja u Europi, a u BiH ne može, jer nije ničiji....

Dobro detektira da je najveća mržnja prema pripadanicima vlastitog naroda koji ne žele biti dio mafijaško-fašističke bagre, odnosno za hrvatski slučaj u mojem primjeru, ako ne želi nositi slovo U na čelu. Eh, onda me ustaše(odnosno fašisti) mrze više, nego pripadnike drugih naroda. Onda sam tobože izdajica.

 

......

 

Topla preporuka svakome za pogledati.

To je pravi antifašistički govor.

Smrt fašizmu!

 

 

----------------------------

A, ovo za teorije urota kaj se javlja svako malo u različitim temama po forumu, doslovno je smiješno.

Ljudi samo surfaju po šugavim Internet stranicama, te tobože otkrivaju velike tajne svijeta gdje će oni iz tople sobe voditi svjetsku politiku, te će mu odmah sve biti jasno.

Kao da je sve to tako jednostavno, da se može staviti u jedan post.

Takvi tekstovi nisu ni grebanje po površini, nego samo teški bullshitevi koji služe malo mentalno i intelektualno lijenim ljudima, da si objasne kako funkcionira svijeta. To su obično ljudi koji se ne pronalaze u ovome svijetu radi svojih neuroza, te zato posežu za takvim "lijekovima" kojima će opravdati vlastitu beznačajnost.

Npr. Marko Francišković, Ivan Pernar, Natko Kovačević,I.V. Sinčić, te njegova oštrokondža, Emil Čić, don Kaćunko i ostala co.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 12:56 (PzKpfw).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
zagreb je bogatiji u prvom redu jer velika većina velikih firmi imaju sjedište u njemu i plaćaju porez u zagrebu, iako posluju u cijeloj hrvatskoj

Na ovu priču da se Zagreb bogati i izvlači lovu od drugih sam naletio mali milijun puta. Nitko se nije potrudio objasniti tu svoju tezu već se ponavlja nešto što je netko pročitao negdje. Kako se to Zagreb bogati, na račun nekog zaposlenika, firme koja ima sjedište u Zagrebu a zaposlenik radi i živ u Zadru? Možeš li malo ovo elaborirati.

 

Prema onome što ja znam porez ide državi a lokalnoj samoupravi ide prirez. Prirez se razrezuje prema prebivalištu (znam pouzdano jer imam kolegu u uredu koji živi u Hrvatskom Zagorju i plaća manji prirez od nas ostalih koji živimo u Zagrebu) tako da on ide lokalnoj samoupravi. Tvrtka vjerojatno ima nekakav poslovni prostor (vlasništvo ili najam) u mjestu gdje čovjek radi pa prema tome plaća komunalije i ostala davanja lokalnoj samoupravi. Na eventualnu dobit, koju tvrtka ostvari temeljem rada zaposlenika u Zadru plaća se porez državi. Ako tvrtka, koja ima sjedište u Zagrebu, ima više zaposlenika u Zadru (nego u Zagrebu) ispada da će više novca ostaviti lokalnoj samoupravi u Zadru. Kako se u ovu priču uklapa to da se lova odvlači u Zagreb? Usput, nikakva lova se ne odvlači nikuda osim u banke.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
picajzla0707 kaže...
zagreb je bogatiji u prvom redu jer velika većina velikih firmi imaju sjedište u njemu i plaćaju porez u zagrebu, iako posluju u cijeloj hrvatskoj

Na ovu priču da se Zagreb bogati i izvlači lovu od drugih sam naletio mali milijun puta. Nitko se nije potrudio objasniti tu svoju tezu već se ponavlja nešto što je netko pročitao negdje.

Tu tezu ni nije moguće objasniti (na stranu što sam GZ iz svog proračuna daje lovu za ostala područja).

 

11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
picajzla0707 kaže...
zagreb je bogatiji u prvom redu jer velika većina velikih firmi imaju sjedište u njemu i plaćaju porez u zagrebu, iako posluju u cijeloj hrvatskoj

Na ovu priču da se Zagreb bogati i izvlači lovu od drugih sam naletio mali milijun puta. Nitko se nije potrudio objasniti tu svoju tezu već se ponavlja nešto što je netko pročitao negdje. Kako se to Zagreb bogati, na račun nekog zaposlenika, firme koja ima sjedište u Zagrebu a zaposlenik radi i živ u Zadru? Možeš li malo ovo elaborirati.

 

Prema onome što ja znam porez ide državi a lokalnoj samoupravi ide prirez. Prirez se razrezuje prema prebivalištu (znam pouzdano jer imam kolegu u uredu koji živi u Hrvatskom Zagorju i plaća manji prirez od nas ostalih koji živimo u Zagrebu) tako da on ide lokalnoj samoupravi. Tvrtka vjerojatno ima nekakav poslovni prostor (vlasništvo ili najam) u mjestu gdje čovjek radi pa prema tome plaća komunalije i ostala davanja lokalnoj samoupravi. Na eventualnu dobit, koju tvrtka ostvari temeljem rada zaposlenika u Zadru plaća se porez državi. Ako tvrtka, koja ima sjedište u Zagrebu, ima više zaposlenika u Zadru (nego u Zagrebu) ispada da će više novca ostaviti lokalnoj samoupravi u Zadru. Kako se u ovu priču uklapa to da se lova odvlači u Zagreb? Usput, nikakva lova se ne odvlači nikuda osim u banke.

nisam porezni stručnjak, no ovdje imaš neku informaciju pa vidi ovo na koji se račun uplaćuje, mislim da porez na dobit/porez na potrošnju i porez na tvrtku dijelom ili potpuno idu u lokalne proračune, a plaćaju se prema sjedištu tvrtke

 

koliko se sjećam, nešto je bilo promjena oko toga, pa je porez na dobit zamijenio onaj na potrošnju i onaj na tvrtku ili tako nešto (nisam siguran) no znam da ovi naši u županijskoj hgk uvijek kukaju kako im primjerice trgovački centri poput konzuma ili spara rade ogroman posao u zadru, a porez plaćaju u zagrebu, isto kao i hep, ina i druge tvrtke

 

pretpostavljam da ima informiranijih kolega, pa će bolje objasniti od mene

15 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja sam vidio link na dnevno.hr i automatski prekrižio post. Onda sam pomislio da se sprda sa nečim pa sam pročitao i instant požalio. Doslovce sam osjetio kako mi IQ opada...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sum_of_all_fears kaže...

Ja sam vidio link na dnevno.hr i automatski prekrižio post. Onda sam pomislio da se sprda sa nečim pa sam pročitao i instant požalio. Doslovce sam osjetio kako mi IQ opada...

Čovječe, pa to je Zrinka K.

Pa nema boljeg štiva za petak i početak vikenda.

 

Zaboravih - @picajzla - porez na tvrtku je do 2.000 kn, porez na potrošnju trgovine ne plaćaju. Tu lokalna samouprava praktički ništa ne gubi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 13:50 (Old Iggy).
14 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Đebadajah Jišmaele, odi pliz do druge teme.

 

Što se tiče plagijata; šta nije čovjek mašio jednu fusnotu? Razapinjat ovako ćovu zbog toga mi je blesavo. Ako zbog fusnote netko mora dati ostavku (pa koje god stranačke pripadnosti), pol bi nam se države trebalo ubit. Ako ćovo ima putra druge vrste, onda neka po tom drugom drumu napadaju, evidentno ovo nema veze s plagijatom jer bi nam pol muzičke scene netko morao zatvorit ako ćemo se držat takvih kriterija.

 

@općine

 

Svi smo za to ukidanje. Ali kako netko misli ljudima "na stalno" dat otkaze bez da ih sud ponovno ne vrati nazad sa zaostalim plaćama? Kako skupit 2/3 u saboru, a da tome nije prethodio građanski rat? Samodostatnost? Po tome Krk i Istra mogu natrpat sami 560 općina jer je ovdje svako selo samodostatno. Imaš npr općinu Omišalj-Njivice gdje na 3.000 stanovnika imamo 34M kn proračun. Ovo selo Njivice od 700 stanovnika ima oko 7-8 miljona. Sva sela na potezu Đakovo - Valpovo nemaju toliko love.

 

Što je najgore, ovdje problem uopće nisu plaće uposlenih. Po meni u službama (npr katastar, porezna, graditeljstvo) fali barem po 10 zaposlenih da bi normalno funkcioniralo. Plaća VSSa u Katastru je 4000kn. U poreznoj 4500. Zar su to neke plaće zbog kojih bi netko bio ljubomoran? Konobar ima 6.000 + bakšiš, van sezone oko 4.500. Osim par baba pred penziju, ja nemogu reć da je netko uhljebljen u smislu da je došo ladit jaja.

 

Hoću reć da nâs država samo zajebava. Nama da nema centralne vlasti bilo bi samo bolje. Naši bi i dali više plaće al država neda. Pa ti onda najbolji beže van umjesto da radi za dobrobit svih kad je već pametan. Pa nek i ima 7-8.k plaću. Ili 10k. Al neka ostane tu i stvara/radi/privređuje.

 

Nekako sam više na tragu da se same općine dogovore tko će s kim i kako jer nas Zagerb može samo zajebat.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
tnakir kaže...

Super su mi ovi što znaju Istinu. Originalni su. Baš.

 

Programiran si da ih zajebaješ, a nisi ni svjestan toga. 

 

 

Mene samo jebe šta ne kužin logiku sa kojon su došli do tih svih zaključaka. Lastane, jesam li ja glup?

 

Pogotovo to trovanje kemtrejlovima, pastom za zube i cjepivima. Koju korist ti ljudi-gušteri imaju ako nas potruju? Ko će im nosit kavijar, polirati rols rojsove, kositi travnjake, od koga će se bogatiti ako raja odapne?

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 14:32 (tnakir).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Drago kaže...

Programiran si da ih zajebaješ, a nisi ni svjestan toga. 

Mene samo jebe šta ne kužin logiku sa kojon su došli do tih svih zaključaka. Lastane, jesam li ja glup?

Nisi dovoljno glup.

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
HaM kaže...

Želim napisati par riječi na pitanje u naslovu teme bez želje da sudjelujem u ovoj temi više od ovih par rečenica jer se sada tako trenutno osjećam.

Drugim riječima, neću čitati vaše odgovore već pružiti anonimnom čitatelju na ovom forumu drugačiji pogled na realnost stvari iz osobne perspektive.

...blasraćtruć

 Pernar si to ti? 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
Nekako sam više na tragu da se same općine dogovore tko će s kim i kako jer nas Zagerb može samo zajebat.

Pod Zagrebom misliš na grad Zagreb ili Vladu i Sabor? 

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
ivan dragi kaže...
Nekako sam više na tragu da se same općine dogovore tko će s kim i kako jer nas Zagerb može samo zajebat.

Pod Zagrebom misliš na grad Zagreb ili Vladu i Sabor? 

isti kurac, purgeri se furaju na građanstvo i metropolu, a biraju gore nego oni u metkoviću (ah, i metković je grad)

 

EDIT: sad će drago reć da je to zbog ovih što ustvari nisu iz zagreba, a u zagrebu glasaju (dotepenaca) 

 

btw., i ja sam purger i to generacijama i generacijama, samo sam trenutno (vjerojatno i zauvijek) u egzilu

jbga, podalmatinio sam

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 15:03 (picajzla0707).
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Đebadajah Jišmaele, odi pliz do druge teme.

 

Što se tiče plagijata; šta nije čovjek mašio jednu fusnotu? Razapinjat ovako ćovu zbog toga mi je blesavo. Ako zbog fusnote netko mora dati ostavku (pa koje god stranačke pripadnosti), pola bi države trebalo streljat. Ako ćovo ima putra druge vrste, onda neka po tom drugom drumu napadaju, evidentno ovo nema veze s plagijatom jer bi nam pol muzičke scene netko morao zatvorit ako ćemo se držat takvih kriterija.

 

Eto sad je ok i kak spada, pa i ovo dole je isto ok nema tu nikakvih problema.

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/policija-objasnila-zasto-su-natjerali-covjeka-da-sam-sebi-da-punomoc-prica-je-sad-postala-jos-ludja/943832.aspx

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Zajebancija je OK ali ima hrpa ekipe koja tvrdi da se Zagreb (kao grad) bogati iskorištavanjem svih ostalih što nije točno. Kad nekoga pitaš da obrazloži navedeno argumenta nema vć se samo prenosi mantra koju je netko negdje pročitao. Naš problem (svih nas u ovoj državi) je u neracionalnoj državnoj i lokalnoj upravi čija svrha nije biti servis građanima, drugi naš problem je u nekompetentnim ljudima na raznim razinama vlasti a treći (i po meni najveći) problem je u tome što mi nemamo nikakvu strategiju i sustavno planiranje na nivou države te nitko pojma nema u kojem smjeru bi trebala ići država u idućih 10/20/50 godina.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Zajebancija je OK ali ....

 ja sam htio malo zapapriti raspravu i skrenuti je na građani vs pripizdinaši, tko nas to (s)jebe na izborima i tako....

i već sam pripremio argumente u obliku bandinjosa u zagrebu, keruma i baltazara u splitu, obi van kenobija u rijeci, negdašnjeg crnokošuljaša bubala u osijeku, kalmeta-selim-gradsku-upravu-u-remetinac u zadru, pa nadalje

 

a ti ovako zaozbač sjebeš mi koncepciju

 

EDIT:

za ovo što si rekao kasnije, do prije koju godinu zagreb se jest bogatio na račun poreza na dobit koji se skupljao po cijeloj hrvatskoj, a plaćao u zagrebu

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 16:13 (picajzla0707).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 

EDIT: sad će drago reć da je to zbog ovih što ustvari nisu iz zagreba, a u zagrebu glasaju (dotepenaca) 

 

 

 

Kad sam ja to rekao? 

 

This space for rent!
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
picajzla0707 kaže...

EDIT: sad će drago reć da je to zbog ovih što ustvari nisu iz zagreba, a u zagrebu glasaju (dotepenaca) 

Kad sam ja to rekao? 

 

 nisam ni rekao da si ti rekao, nego sam rekao da ćeš reć, očito sam pogriješio 

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 

 nisam ni rekao da si ti rekao, nego sam rekao da ćeš reć, očito sam pogriješio 

 

 

Slabo me poznaš. Te malograđanske i šovinističke pizdarije su mi odbojne i ideološki i emotivno. U Splitu je u moje doba bio običaj stalno srati po "vlajiman", a Split od gradića od 13.000 ljudi došao na grad od 200.000 ljudi ne zato jer su se fetivi Splićani množili kao zečevi, nego baš zbog tih vlaja koji su iz Zagore tu došli i postali Splićani. 

 

Zagreb isto tako. 

 

Problem je u ovakvim malim sredinama da uopće ne razumiju što to znači biti gradom. Njujorčani, Londonci, Bečlije, Amsterdamci, Rimljani... ju nejm it - razumiju da je grad stjecište u koje se slijevaju i ljudi i novac i kultura i tehnologija i tona drugih stvari i iznutra i izvana i baš to ga čini gradom. 

 

Gradovi u koje se nitko ne želi useliti umiru i prestaju biti gradovi. 

 

Nikad ne pušim ovu spiku o dotepencima, vlajima, "Bosancima" i kozojebima kao uzrokom bilo čega što je uzrok disfunkcionalnosti grada. 

 

 

This space for rent!
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Slabo me poznaš. Te malograđanske i šovinističke pizdarije su mi odbojne i ideološki i emotivno. U Splitu je u moje doba bio običaj stalno srati po "vlajiman", a Split od gradića od 13.000 ljudi došao na grad od 200.000 ljudi ne zato jer su se fetivi Splićani množili kao zečevi, nego baš zbog tih vlaja koji su iz Zagore tu došli i postali Splićani. 

 

Zagreb isto tako. 

 

Problem je u ovakvim malim sredinama da uopće ne razumiju što to znači biti gradom. Njujorčani, Londonci, Bečlije, Amsterdamci, Rimljani... ju nejm it - razumiju da je grad stjecište u koje se slijevaju i ljudi i novac i kultura i tehnologija i tona drugih stvari i iznutra i izvana i baš to ga čini gradom. 

 

Gradovi u koje se nitko ne želi useliti umiru i prestaju biti gradovi. 

 

Nikad ne pušim ovu spiku o dotepencima, vlajima, "Bosancima" i kozojebima kao uzrokom bilo čega što je uzrok disfunkcionalnosti grada. 

 

 

 nebitno koliko te poznajem, ionako sam se zajebavao i nisam zapraf nit mislio da ćeš drukčije reagirati, osim u zajebanciji

 

nažalost, potpuno si u pravu i to sam i sam osjetio kad sam se odselio iz zagreba u manje mjesto, gdje bi dolazili zagrepčani (imao sam jedinu birtiju u tom mjestu, pa su morali doć na šank i prosipat umoserine) i često imali stav kako su svi iz manjih gradova i mjesta u kurcu - kak netko uopće može živjet u gradu koji je manji od zagreba

dan danas se susrećem s tim stavom, od moje sestre koja i dalje živi u zagrebu, do bivših frendova koje sad već jako rijetko viđam i još uvijek mi nije jasno otkud uopće takvo mišljenje

 

doduše, nije niti danas u zadru puno drukčija situacija, svi zaratini kenjaju po vlajima kao i tvoji splićani

 

 

 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
picajzla0707 kaže...

 

 nisam ni rekao da si ti rekao, nego sam rekao da ćeš reć, očito sam pogriješio 

 

 

Slabo me poznaš. Te malograđanske i šovinističke pizdarije su mi odbojne i ideološki i emotivno. U Splitu je u moje doba bio običaj stalno srati po "vlajiman", a Split od gradića od 13.000 ljudi došao na grad od 200.000 ljudi ne zato jer su se fetivi Splićani množili kao zečevi, nego baš zbog tih vlaja koji su iz Zagore tu došli i postali Splićani. 

 

Zagreb isto tako. 

 

Problem je u ovakvim malim sredinama da uopće ne razumiju što to znači biti gradom. Njujorčani, Londonci, Bečlije, Amsterdamci, Rimljani... ju nejm it - razumiju da je grad stjecište u koje se slijevaju i ljudi i novac i kultura i tehnologija i tona drugih stvari i iznutra i izvana i baš to ga čini gradom. 

 

Gradovi u koje se nitko ne želi useliti umiru i prestaju biti gradovi. 

 

Nikad ne pušim ovu spiku o dotepencima, vlajima, "Bosancima" i kozojebima kao uzrokom bilo čega što je uzrok disfunkcionalnosti grada. 

 

 

 Gle i ja sam doživio da me se nazove "dojdekom", pošto sam iz Slavonije, no u jednu ruku potpuno razumijem purgere.

 

NE odobravam malograđanštinu (koja ironično dolazi od njih samih), ali razumijem zašto pizde - budući da su postali manjina u vlastitiom gradu, a o utjecaju "khmkhm" drugih kultura bolje neću.

 

Ajmo reć da se na malograđanštinu, odgovara malograđanštinom...I tu je problem.

 

Ono :

 

Bandić zaposli tri sela bez srednje u gradskoj upravi, koji pak zaposle svoje rođe itd. 

 

Normalno je da domicilni pizde i da se stvara animozitet.

 

Btw, kako se zove ona vlaInica iz Malog Mista, što ju je Luigi stalno stereotipizirao ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 19:45 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 

 nebitno koliko te poznajem, ionako sam se zajebavao i nisam zapraf nit mislio da ćeš drukčije reagirati, osim u zajebanciji

 

nažalost, potpuno si u pravu i to sam i sam osjetio kad sam se odselio iz zagreba u manje mjesto, gdje bi dolazili zagrepčani (imao sam jedinu birtiju u tom mjestu, pa su morali doć na šank i prosipat umoserine) i često imali stav kako su svi iz manjih gradova i mjesta u kurcu - kak netko uopće može živjet u gradu koji je manji od zagreba

dan danas se susrećem s tim stavom, od moje sestre koja i dalje živi u zagrebu, do bivših frendova koje sad već jako rijetko viđam i još uvijek mi nije jasno otkud uopće takvo mišljenje

 

doduše, nije niti danas u zadru puno drukčija situacija, svi zaratini kenjaju po vlajima kao i tvoji splićani

 Mislim da Drago nije uopće govorio o tome. On je mislio na to kad domaći vide u došljacima uzrok mnogih gradskih problema. Npr. to bi bilo kad bi tvoji Zagrepčani da Zagreb propada zbog onih koji su se u njega doselili iz drugih mjesta.

 

Ovo o čemu ti govoriš je stvar preferencije životne okoline. Tu uspoređuju kvalitetu života i mogućnosti u Zagrebu u odnosu na manja mjesta te smatraju Zagreb jako superiornim.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Gradovi u koje se nitko ne želi useliti umiru i prestaju biti gradovi. 

 

Nikad ne pušim ovu spiku o dotepencima, vlajima, "Bosancima" i kozojebima kao uzrokom bilo čega što je uzrok disfunkcionalnosti grada. 

 

 

 To je slično kao pojava u manjim sredinama gdje onda seru po onima iz još manjih sredina da se osjećaju veći. Kompleks male kit... sredine.

Kod nas je to standardno, seru po ostalim općinama kantona i njihovim stanovnicima jer Bihać je grad brateu, ovo su seljačine, spustili se s brda.

Panjevi ne razumiju da je ovo bolestan grad s negativnim prirastom između dva popisa ('91 vs '13) od skoro 15k (70.732 vs 56.261).

U isto vrijeme je Cazin narastao sa 63.409 na 66.149 (skoro 3k u plusu) i time je najveća općina na kantonu.

A tek kad krenu srati o ljudima iz prigradskih naselja istog grada/općine, npr. ljudima koji su bili izbjeglice iz područja Kulen Vakufa. To su ultra seljaci brateu, a bez njih bi Bihać bio kasabica od kojih 30ak k grla (nemam podatak o stanovnicima po naseljenim mjestima, prvo izdanje popisa iz '13 je jako šturo).

Mi smo bolesna, umiruća, prezadužena sredina i ljudi bježe van.

Ali bitno je da se ima marka za kafu brateu, jeboteled.

 

/bihaćki naglasak off

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 20:17 (DrNasty).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice