Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.283.452
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Izgleda da sam propustio nešto jer nisam upoznat s likom i djelom dotičnog Brune :D

 

 ex bugofi?

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Drago, forkaju nam temu tu po forumu. Zar ćemo dopustiti da se to događa? Kome treba pisati peticiju?

 

 

Vidio, prijatelju, tražio od Mira da loka, čekamo izvršnu odluku s najviše razine!

 

This space for rent!
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Nije to u redu, nismo mi open-sors da se kurvamo okolo. Nek plate tantijeme. U janjetini (to bi ode bila zajednička valuta).

 

Di je sad taj ZAMP kad ga trebaš!

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 19:35 (tnakir).
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

A kaj bi ja tek trebao reći, ja sam bar dao kompliment Dragcu...

#nomaleloveformetonight

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Drago, forkaju nam temu tu po forumu. Zar ćemo dopustiti da se to događa? Kome treba pisati peticiju?

 Tko? Što? Koga? Čega? Opet nisam u toku. Sve zanimljivo propustim. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/milorad-dodik-sanjamo-o-ujedinjenju-republike-srpske-sa-srbijom-predsjednik-srbije-nikolic-slazem-se-s-onim-sto-brat-mile-otvoreno-kaze/5486371/

 

 

What say you?

 

 

Po meni je ovo cisti dokaz da je Dayton mrtav, samo se svi prave da nije.

BiH ce se ili podijeliti dogovorom ili ce se urusit u rat.

 

Dok postoji ta procetnicka struja, bit ce tako, a ta struja je sve jaca.

 

Novi balkanski ratovi? Nova krvava stranica balkanske povijesti?

 

Putin ce trljat ruke...

 

Samo ne znam smije li Putin uopce dopustiti da Srbija ude u EU, pa ce sranje zakuhat prije toga ili ceka da Srbija ude u EU kako bi stvorio unutarnji konflikt koji bi zasigurno rascjepao EU.

- Psiho246
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@Psiho246

 

Igrale se delije...

 

Dayton je odavno mrtav, te u zamjenu za Kosovo, Srbi dobivaju R.Srpsku. Nema tu previše mudrosti.

Ako Ameri se ne budu bunili, evo ujedinjenja i podjele BiH. Rata ne bude bilo, jer ni jedna strana u mogućem sukobu, nema resura za vođenje rata. Vojske su jednostavno u rasulima. 

Niti ima opreme, više je prizemljeno, nego kaj leti, više hrđa, nego kaj je u operativno stanju...

Nema plana moguće efikasne regrutacije, odnosno mobilizacije i tako tome...

Takvo je sada stanje stvari u nekakvim realnim okvirima kako razmišljaju analitičari.

 

Ameri možda pomalo dižu ruke(Trump) od regije Adriatic, te se ovdje bore velike sile(US i RF) za svoje interese, odnosno sfere utjecaja. Političari sa jedne i druge strane su ustvari sluge vanjskih igrača, te rade za njihove interese na uštrb svojih naroda. Nema ovdje više nikakve državničke, suverene politike koja bez obzira na svoju veličinu i bogatstvo vodi politiku obrane svojeg suvereniteta. Prošlo je vrijeme druga Tita.

Danas je neko čudno vrijeme, gdje su ovi bogomdani krajevi prepušteni kolonijalizmu i imperijalizmu svjetskih igrača kojima nikako nije u interesu dobrobit naroda koji ovdje žive, nego možda tek eventualno interesi vlastitih naroda.(mada je i to upitno...)

 

Umjesto da se ljudi oterase niskih strasti i shvate da im nije neprijatelj njihov sused il' komšija, nego bagra na vlasti koja zavodi koja truje mržnjom ove naše narode u regiji Adriatic, jer kada čovjek mrzi, onda se sa njim lako manipulira.

Zašto da živimo normalno, kada možemo da se mrzimo???

Vjerojatno je ponosno mahanje zastava puno bolji osjećaj, nego da si sretan, sit i da možeš živjeti od rada svojih ruku?

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
Vidio, prijatelju, tražio od Mira da loka, čekamo izvršnu odluku s najviše razine!

 

Hebeš demokraciju i političku korektnost. Tko je to izmislio i dozvolio trebalo bi ga na lomaču. Trebalo bi izmisliti neku dozvolu za učiti ljude čitati i pisati. Očekuješ da će te vještine dovesti do boljitka i usvajanja novih znanja, kad tamo štanga i dva koraka unatrag. Jedino kod nas kotač napretka ide unazad. 

 

Nagazi čizmom pa poslije nek se broje mrtvi i ranjeni.

tnakir kaže...

Nije to u redu, nismo mi open-sors da se kurvamo okolo. Nek plate tantijeme. U janjetini (to bi ode bila zajednička valuta).

 

Di je sad taj ZAMP kad ga trebaš!

Da su barem naveli najzaslužnije i najdugovječnije članove ili barem spomenuli temu i nebrojene ratove koji su se vodili u istoj. Ništa od toga, samo su kopirali i nastavili dalje kao da nas nema. Što se tiče lokalnog ZAMP-ovca iz povjerljivih izvora sam doznao da je završio u birtiji i sad kontempira i pokušava dokučiti jesmo li sami u svemiru.

ddarknessfairyy kaže...

 Tko? Što? Koga? Čega? Opet nisam u toku. Sve zanimljivo propustim. 

Daj se vrati na staru metlu, ova nova ti je malo nekoordinirana.

 

Evo pa čitaj ili bolje ne.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

@Arendelle jel mogu i ja dobit koju poruku na PM? No love for this guy?

13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

OK je mrziti Bandića i nemati lijepih riječi za njega i njegove "projekte" (umetni što god želiš) ali napisati ovakav članak je dno novinarstva. Mislim da ni sama autorica ne kuži što je napisala jer da kuži i da je pogledala brojke nikad više ne bi ništa napisala.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Daj se vrati na staru metlu, ova nova ti je malo nekoordinirana.

 

Evo pa čitaj ili bolje ne.

 A to, vidjela sam. Pokušaj rasprave broj 3500 na istu temu. Uvijek se iste face prepucavaju, već postalo dosadno pa ih niti ne registriram kao nešto oko čega se vrijedi živcirati.

 

A metla mi se smrzla pa valjda zato štuca. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@mario.L_hr

 

Hm, možda samo pomalo manipulira brojkama. Dočim, Bandić u neposrednom TV javljaju u eter govori da eto mi smo istinaBog potrošili neke novce, al' puno više će nam se vratiti kroz reklamu, odnosno propagandu.

U stvari, Bandić troši tuđi novac, te to opravdava sa nekakvim brojkama, da eto izravna reklama bi nas došla puno više.

Možda, tome i je tako, al' od kuda njemu pravo da se razbacuje novcem dok eto mnoga manja mjesta u RH, nemaju ni vode, ni priključak na elek.energiju, lokalne ceste...

To ljude iritira. 

 

Al' opet, osobno držim da, koliko god netko bio bagra i smeće mafijaško, da nije u redu nikoga mrziti.

Mržnja najviše razara onoga tko mrzi. 

 

Osobno, Bandić je pobjednik hrvatske tranzicije, gdje podilazi neukim masama, koje za rješavanja svojih životnih problema, daju glas takvome jednom čovjeku.

Nadam se da će možda u 2017.godini sudovi odraditi svoje te dokazati ili pobiti kriminalne radnje gradonačelnika koji Zagrebom vlada kako je Tuđman vladao Hrvatskom.

 

EDIT: kada smo kod Bandić već, zanima me kaj mislite dal' Zagreb postaje polako nesiguran i negostoljubiv grad za strance.

Npr. ovo. To je bio prosvjed izbjeglica da ukažu da ih se u ZG napada. 

Možda, da Bandić poradi na sigrunosti i gostoljubivosti. Da im pruži neku pomoć da se osjećaju što više kada doma?

BTW, čak i kod mene na Savici ima puno više murje, nego prije, recimo godinu dana.

Zašto Zagreb se ne ponaša onako kako ima u svojem grbu?

Otvorena vrata ispod  ZG kula.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 12:08 (PzKpfw).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...
Možda, tome i je tako, al' od kuda njemu pravo da se razbacuje novcem dok eto mnoga manja mjesta u RH, nemaju ni vode, ni priključak na elek.energiju, lokalne ceste...

To ljude iritira. 

 Ovo nije problematično jer Bandić to radi iz proračuna Grada Zagreba koji je upravo namijenjen Zagrebu, a ne drugim manjim mjestima.

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@captain_soap_McTawish

Slažem se.

Al' mislim da nije baš u redu da se u ZG razbacuju parama za faronske projekte dok ostali dijelovi države muku muče, da budu na standardu života, ne ovog stoljeća, nego čak i 20. 

A, ovaj naš Miki Fontana to radi samo radi podilaženja širokim neukim masa, jer eto baš je super da smo prvi po Adventu u ZGB, il' pak da imamo fontane iz kojih voda visoko skače u zrak ili pak da imam u središtu grada spust kao da smo na nekome brdu.

Da, ne pričam o ostalim stvarima gdje se uhljebi na račun gradskog novca svih nas koji plaćamo prihode, komunalije, itd., parazitski stavljaju rođaci, kumovi, prijatelji, do*ebnici, itd....

To je ono kriminalno u ZG, te cijeloj RH.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@captain_soap_McTawish

Slažem se.

Al' mislim da nije baš u redu da se u ZG razbacuju parama za faronske projekte dok ostali dijelovi države muku muče, da budu na standardu života, ne ovog stoljeća, nego čak i 20. 

A, ovaj naš Miki Fontana to radi samo radi podilaženja širokim neukim masa, jer eto baš je super da smo prvi po Adventu u ZGB, il' pak da imamo fontane iz kojih voda visoko skače u zrak ili pak da imam u središtu grada spust kao da smo na nekome brdu.

Da, ne pričam o ostalim stvarima gdje se uhljebi na račun gradskog novca svih nas koji plaćamo prihode, komunalije, itd., parazitski stavljaju rođaci, kumovi, prijatelji, do*ebnici, itd....

To je ono kriminalno u ZG, te cijeloj RH.

 

I druga manja mjesta se jednako razbacuju sa lovom kao i Bandic,samo sto je Zagreb najveci,najbogatiji i najeksponiraniji.Kod nas je jednostavno prevelika kolicina opcina i gradova,hrpa njih nije samoodrziva.A svaka opcina ima svog nacelnika,pa zamjenika,pa nekakvo opcinsko vijece i jos ko zna koliko raznoraznih uhljeba,i tu odlazi velik dio proracuna.Da se to sreze za barem 50% a  da se  novac ustedjen na placama iskoristi za pametnije stvari onda bi i bilo napretka.Ali to se naravno nece dogoditi,u lokalnoj samoupravi se nalazi glavnina HDZSDP glasacke masinerije.

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@geronimo4661

 

Ma O.K., slažem se ima lokalnih šerifa, prevelika smo je birokracije, puno nepotrebnih jednica lokalne samouprave, al' je činjenica i to da je HR previše centralizirana. Premalo se sredstva usmjeruje prema perferiji. Ona je osuđena i ostavljean na izumiranje(mladi odlaze za poslom, stari samo ostaju...)

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Komentar dana povodom još jednog plagijatora u vladi

 

Lana Horvat

najstrašnije u vezi ovoga je anketa koja je objavljena na onom smeću od Večernjaka - pitali su svoje čitatelje-kozojebe slažu li se sa Đikićem da treba uvesti nultu toleranciju za plagiranje u znanosti. i GOTOVO POLOVICA (43%) kozojeba je odgovorilo da se NE SLAŽU!!! Pa gdje to ima da gotovo polovica ljudi misli da plagiranje znanstvenih radova nije ništa loše??? To je sumrak pameti i civilizacije. ovaj narod je u totalnom *urcu...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 19:38 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

Umjesto da se ljudi oterase niskih strasti i shvate da im nije neprijatelj njihov sused il' komšija, nego bagra na vlasti koja zavodi koja truje mržnjom ove naše narode u regiji Adriatic, jer kada čovjek mrzi, onda se sa njim lako manipulira.

Zašto da živimo normalno, kada možemo da se mrzimo???

Vjerojatno je ponosno mahanje zastava puno bolji osjećaj, nego da si sretan, sit i da možeš živjeti od rada svojih ruku?

Kako da se otarase niskih strasti kad se svakodnevno imputira masa lažnih vijesti ( a ni prave vijesti nisu daleko od lažnih) uzbuna, poziva na ovo i ono, podsjećanja na masakre, prijetnji da će jedni drugima učiniti ovo radi onog,....

Zbog svega ovog, ljudi su u pravom smislu postali ovisni o životu po defaultu u patnji i strahu od rata. Ovaj recept se ne primjenjuje samo u BiH već i u Hrvatsoj i Srbiji. 

Da se prestane sa svakodnevnim udarom loših vijesti na mozak običnog čovjeka, možda bi ovaj i razmislio prije nego zaokruži glasački listić.

Te zle vijesti idu toliko daleko do te mjere da kad već nemaju što da objave pronađu saobraćajnu nesreću u Mogoliji gdje se auto survalo u provaliju i da je poginulo troje-četvero ljudi. Samo nek je nesreća. Toliko ima normalnih priča za objaviti u reportažu ali ove je daleko lakše napraviti. I još na kraju koga zanima dobra vijest. Sve se svodi na njegovano neznanje i manipulaciju ljudima o čemu sam već pisao na forumu.

Predlažem vam da pogledate predavanje uvaženog prof. Besima Spahića koji je održao, po meni do sada najbolje, predavanje na ovu temu.

 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Loše vijesti nažalost dominiraju svim medijima. Prije otprilike tjedan dana je bilo nešto govora (Zoran Šprajc je komentirao to) o tome kako cijeli dan ili u vrh glave 2 dana nije bilo nikakvih zanimljivih i udarnih događanja u svijetu ili prije će biti u Hrvatskoj i kao to je "loše" po novinare i medije. Gledajući i slušajući ga dok se on tako žali na manjak vijesti, stekao sam dojam da samo što ne kaže da fali koja nesreća i da je priželjkuje on i negovi kolege, pa da se ima o čemu pisati i izvještavati. Doslovno sam takav dojam stekao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 23:27 (Izzy).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da, tako je. Novinske agencije objave glavne vijesti onda je novinarima lako kao fol svoju neku analizu da urade. Tko će do đavola izaći van i tražiti dobre i pozitivne priče.

Off topic: Ne znam da li znate ali SAD su odbile zahtjev za vizu koju je dva puta podnosio Milorad Dodik. Maloprije, na twitter-u je ovo objavila Ambasada SAD u BiH ( vidi sliku)😄

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 23:37 (phoenix2003).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
geronimo4661 kaže...
PzKpfw kaže...

@captain_soap_McTawish

Slažem se.

Al' mislim da nije baš u redu da se u ZG razbacuju parama za faronske projekte dok ostali dijelovi države muku muče, da budu na standardu života, ne ovog stoljeća, nego čak i 20. 

A, ovaj naš Miki Fontana to radi samo radi podilaženja širokim neukim masa, jer eto baš je super da smo prvi po Adventu u ZGB, il' pak da imamo fontane iz kojih voda visoko skače u zrak ili pak da imam u središtu grada spust kao da smo na nekome brdu.

Da, ne pričam o ostalim stvarima gdje se uhljebi na račun gradskog novca svih nas koji plaćamo prihode, komunalije, itd., parazitski stavljaju rođaci, kumovi, prijatelji, do*ebnici, itd....

To je ono kriminalno u ZG, te cijeloj RH.

 

I druga manja mjesta se jednako razbacuju sa lovom kao i Bandic,samo sto je Zagreb najveci,najbogatiji i najeksponiraniji.Kod nas je jednostavno prevelika kolicina opcina i gradova,hrpa njih nije samoodrziva.A svaka opcina ima svog nacelnika,pa zamjenika,pa nekakvo opcinsko vijece i jos ko zna koliko raznoraznih uhljeba,i tu odlazi velik dio proracuna.Da se to sreze za barem 50% a  da se  novac ustedjen na placama iskoristi za pametnije stvari onda bi i bilo napretka.Ali to se naravno nece dogoditi,u lokalnoj samoupravi se nalazi glavnina HDZSDP glasacke masinerije.

nije čak niti lokalna samouprava toliki problem, koliko se predstavlja u javnosti

proračun države je oko 120 milijardi, lokalni proračuni oko 22 milijarde

primjer ti je također javni dug koji iznosi oko 290 milijardi kuna, od čega je 4 milijarde dug lokalne samouprave - 1,3%, a i od tih 4 je 1,5 milijardi dug zagreba kojeg nemereš ukinuti

 

lova koja odlazi iz državnog proračuna na pomoći lokalnoj samoupravi najvećim dijelom odlazi za decentralizirane funkcije - vatrogasci, školstvo, zdravstvo, stvari koje bi ionako plaćali makar ukinuo sve općine

samih pomoći za lokalnu samoupravu koja ne može funkcionirati zbog manjka love je izuzetno mali udio proračuna

pola love lokalnih proračuna odlazi na plaće zaposlenih, ali nemoj zaboraviti da su zaposleni u tome i vatrogasci, tete u vrtiću, komunalci i slično, nisu svi uhljebljena administracija

 

što hoću reći, da, lokalna samouprava je prekobrojna i uhljeba je previše, ali gledajući odnos države i lokalne samouprave, gradovi i općine su u poreznom i neporeznom opterećenju za nas goli kurac prema državi i da provedeš teritorijalni preustroj s najvećim mogućim rezanjem, učinak bez diranja centralne države bio bi skoro pa nikakav

+ nemoj zaboraviti da bi država morala preuzeti na sebe sve ono što rade ukinuti gradovi i općine, od lokalnih cesta, vrtića, kanalizacije, čistoće, do socijale i slično, na što se sve raspodjeljuju lokalni proračuni, a obzirom na učinkovitost naše države, organizirati da sve to nastavi raditi i bez lokalne samouprave, s državnim firmama i institucijama, vjerojatno bi nas koštalo i više nego sad

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 9:32 (picajzla0707).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Iskreno, ne znam je li stvarno ne znaš o čemu se radi kod problema s hiperinflacijom gradova, općina i županija, ili se pretvaraš ili si interesno vezan za tako neku općinu pa zato ovako rezoniraš.

 

Naime, sve to što bi "država plaćala" da se ukine 80% općina i napravi teritorijalni preustroj na tri ili četiri regije (ovo sa županijama je totalna glupost) - plaća i sada. Upravo se radi o tome da su jedinice lokalne uprave samonedostatne i služe isključivo uhljebljivanju stranačkih grla, a onda "država" (to jest ja) iz bogatijih dijelova koji se zapravo mogu samofinancirati (recimo Zagreb) iz poreza i nameta uzima lovu i preraspoređuje svojim selonačelnicima i županima u pripizdinama koje nisu samoodržive. 

 

Ukratko, imamo smiješan državni ustroj i veliki dug države jer nominalno imamo tonu lokalnih jedinica, ali pravljene su ne radi stvarnih organizacijskih i administracijskih potreba, već kao stranačke jasle. 

 

Dug države je sada ogroman ne zato jer ona strašno troši na centralne stvari (vojsku, školstvo, zdravstvo) već zato jer se iz centra preraspoređuje lova lokalnim jedinicama koje su tu samo da bi sisale. 

 

Imaš ovdje podatke od prije dvije godine: 

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-koliko-nam-novaca-uzimaju-za-financiranje-lokalnih-politicara-i-njihovih-uhljeba/719473.aspx

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Naime, sve to što bi "država plaćala" da se ukine 80% općina i napravi teritorijalni preustroj na tri ili četiri regije (ovo sa županijama je totalna glupost) - plaća i sada. Upravo se radi o tome da su jedinice lokalne uprave samonedostatne i služe isključivo uhljebljivanju stranačkih grla, a onda "država" (to jest ja) iz bogatijih dijelova koji se zapravo mogu samofinancirati (recimo Zagreb) iz poreza i nameta uzima lovu i preraspoređuje svojim selonačelnicima i županima u pripizdinama koje nisu samoodržive. 

 

Ukratko, imamo smiješan državni ustroj i veliki dug države jer nominalno imamo tonu lokalnih jedinica, ali pravljene su ne radi stvarnih organizacijskih i administracijskih potreba, već kao stranačke jasle. 

 

Dug države je sada ogroman ne zato jer ona strašno troši na centralne stvari (vojsku, školstvo, zdravstvo) već zato jer se iz centra preraspoređuje lova lokalnim jedinicama koje su tu samo da bi sisale. 

 

Imaš ovdje podatke od prije dvije godine: 

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-koliko-nam-novaca-uzimaju-za-financiranje-lokalnih-politicara-i-njihovih-uhljeba/719473.aspx

Da se mene pita kriterij po kojem bi općine i gradovi mogli opstati bi bio jednostavan. Možeš li se samofinancirati ili ne. Ukoliko je odgovor da onda nema problema ali ako je odgovor ne onda bi trebalo ukinuti status. Veći broj općina i gradova nije ostvario rezultat u jednostavnosti i boljem servisu za ljude koji tamo žive, zašto bi onda uopće trebale postojati? Vjerojatno samo zbog ovoga što si ti napisao.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Iskreno, ne znam je li stvarno ne znaš o čemu se radi kod problema s hiperinflacijom gradova, općina i županija, ili se pretvaraš ili si interesno vezan za tako neku općinu pa zato ovako rezoniraš.

 

Naime, sve to što bi "država plaćala" da se ukine 80% općina i napravi teritorijalni preustroj na tri ili četiri regije (ovo sa županijama je totalna glupost) - plaća i sada. Upravo se radi o tome da su jedinice lokalne uprave samonedostatne i služe isključivo uhljebljivanju stranačkih grla, a onda "država" (to jest ja) iz bogatijih dijelova koji se zapravo mogu samofinancirati (recimo Zagreb) iz poreza i nameta uzima lovu i preraspoređuje svojim selonačelnicima i županima u pripizdinama koje nisu samoodržive. 

 

Ukratko, imamo smiješan državni ustroj i veliki dug države jer nominalno imamo tonu lokalnih jedinica, ali pravljene su ne radi stvarnih organizacijskih i administracijskih potreba, već kao stranačke jasle. 

 

Dug države je sada ogroman ne zato jer ona strašno troši na centralne stvari (vojsku, školstvo, zdravstvo) već zato jer se iz centra preraspoređuje lova lokalnim jedinicama koje su tu samo da bi sisale. 

 

Imaš ovdje podatke od prije dvije godine: 

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-koliko-nam-novaca-uzimaju-za-financiranje-lokalnih-politicara-i-njihovih-uhljeba/719473.aspx

nisam interesno vezan uz ništa osim vlastite plaće koju dobivam od privatnika

 

zagreb je bogatiji u prvom redu jer velika većina velikih firmi imaju sjedište u njemu i plaćaju porez u zagrebu, iako posluju u cijeloj hrvatskoj

no to je manje bitno, jer ova tvoja definicija kako se lova iz zagreba uzima za "pripizdine" nije točna najvećim dijelom, no da i jest - ceste, škole, socijala, voda, kanalizacija, liječnici i milijun drugih stvari se treba održavati i graditi i u pripizdinama... ili je tvoje rješenje sve pripizdine ukinuti i ljude potjerati u zagreb

 

još jedan podatak za razmišljanje - jebena fina ima više zaposlenika nego sve županije zajedno, da ne spominjem urede državne uprave, hzz, hzzo, hzmo koji također svaki za sebe imaju više zaposlenih od svih županija zajedno

 

za ovo boldano, još jednom pogledaj linkove o javnom dugu, dug države je 290 mlrd, dug pripizdina je 4 mlrd, dio koji ide iz državnog proračuna za pripizdine najvećim dijelom ide za decentralizirane funkcije koji ionako mora ići tamo jer građani i u pripizdinama plaćaju poreze i namete, zagreb nije cijela hrvatska

dug države je ogroman jer nam je država neefikasna i to najvećim dijelom središnja država, nisam rekao da ne treba smanjiti broj općina i gradova, nego sam rekao da to niti izbliza nije ultimativno rješenje, niti su pripizdine sa svojim uhljebima najveći problem ove države

 

EDIT:

mario, kriterij ti je ok, no problem je u tome što 90% onoga što plaćaš odlazi državi, a 50% potreba/usluga rješava se lokalno

bubam postotke, no da država raspodijeli ono što nam uzme i raspodijeli to prema poslu/uslugama koje se obave, daleko bi manje općina i gradova bilo neodrživo

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 10:31 (picajzla0707).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Inače ja apsolutno nemam ništa protiv solidariteta i da se iz bogatijih dijelova financiraju siromašniji dijelovi - izgradnja lokalnih ambulanti, škola, vrtića prometnica, infrastrukture poput vodovoda, kanalizacije, elektrifikacije. Ali ovo dodano uzdržavanje stranačke bagre i njihovih projekata koji služe dodatnom zbrinjavanju strančadi mi je totalno neprihvatljivo ne samo ekonomski već i načelno deset puta više. 

 

 

This space for rent!
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Inače ja apsolutno nemam ništa protiv solidariteta i da se iz bogatijih dijelova financiraju siromašniji dijelovi - izgradnja lokalnih ambulanti, škola, vrtića prometnica, infrastrukture poput vodovoda, kanalizacije, elektrifikacije. Ali ovo dodano uzdržavanje stranačke bagre i njihovih projekata koji služe dodatnom zbrinjavanju strančadi mi je totalno neprihvatljivo ne samo ekonomski već i načelno deset puta više. 

 slažem se u tome s tobom, slažem se i da treba smanjiti broj županija, općina i gradova, ali bojim se da učinak i s drastičnim rezanjem administracije neće biti kako se očekuje, jer je daleko veći uhljeb parti u institucijama centralne države, koja nije samo u zagrebu, jer u svakoj pripizdini imaš gomile državnih (ne lokalnih) službenika, a ukidanjem lokalnih, neminovno bi narastao i broj državnih

 

za primjer

sve poslove koje bi htio prebaciti sa neke ukinute županije na urede državne uprave, zahtijevali bi nove zaposlene u državnim uredima, a obzirom na njihovu efikasnost, taj bi broj vjerojatno bio tu negdje = učinak nula

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

za primjer

sve poslove koje bi htio prebaciti sa neke ukinute županije na urede državne uprave, zahtijevali bi nove zaposlene u državnim uredima, a obzirom na njihovu efikasnost, taj bi broj vjerojatno bio tu negdje = učinak nula

 Zašto prebacivati na urede državne uprave? Pripojiti ih susjednoj županiji koja je samoodrživa. Ako su nas u devedesetima mogli masovno rasformiravati i sela pripajati kako je kome trebalo, zašto sad npr nebi mogli Općinu Luka pripojiti općini Dubravica ukoliko Luka ne posluje samoodrživo ili spojiti Virovitičku i Bjelovarsko bilogorsku. 

 

S druge strane sve ove reforme koje se predlažu nemaju apsolutno nikakvog smisla. Čemu ukidanje općina sa manje od 5000 stanovnika ukoliko su općine samoodržive a ostavljati neke veće koje već godinama samo vuku novac bez ikakvih pomaka?

Moja općina ima 2000 stanovnika i proračun od 10 milijuna kuna. Svake godine od države dobije 2 do 2,5 milijuna kuna a godinu završi sa odprilike 3 milijuna kuna u plusu. Načelnica volontira. Imamo školu, vrtić (drugi vrtić se trenutno gradi), poštu plaća općina kao i liječnika opće medicine i zubara i opet smo u plusu. Zašto bi sad našu općinu trebalo ukidati jer je netko umislio da je 2000 stanovnika premalo za općinu?

 

U toj cijeloj zavrzlami oko lokalne samouprave jedino što treba je natjerati ih da ukoliko nisu samoodrživi rasformiraju općinu i priključe sela nekoj drugoj općini., samo što bi u mnogim općinama onda lokalni uhljebi ostali bez posla. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 10:55 (ddarknessfairyy).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Točno. Ništa na silu nego tko je samoodrživ slobodno ti imaj općinu i grad i bilo što.

This space for rent!
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
picajzla0707 kaže...

za primjer

sve poslove koje bi htio prebaciti sa neke ukinute županije na urede državne uprave, zahtijevali bi nove zaposlene u državnim uredima, a obzirom na njihovu efikasnost, taj bi broj vjerojatno bio tu negdje = učinak nula

 Zašto prebacivati na urede državne uprave? Pripojiti ih susjednoj županiji koja je samoodrživa. Ako su nas u devedesetima mogli masovno rasformiravati i sela pripajati kako je kome trebalo, zašto sad npr nebi mogli Općinu Luka pripojiti općini Dubravica ukoliko Luka ne posluje samoodrživo ili spojiti Virovitičku i Bjelovarsko bilogorsku. 

 

S druge strane sve ove reforme koje se predlažu nemaju apsolutno nikakvog smisla. Čemu ukidanje općina sa manje od 5000 stanovnika ukoliko su općine samoodržive a ostavljati neke veće koje već godinama samo vuku novac bez ikakvih pomaka?

Moja općina ima 2000 stanovnika i proračun od 10 milijuna kuna. Svake godine od države dobije 2 do 2,5 milijuna kuna a godinu završi sa odprilike 3 milijuna kuna u plusu. Načelnica volontira. Imamo školu, vrtić (drugi vrtić se trenutno gradi), poštu plaća općina kao i liječnika opće medicine i zubara i opet smo u plusu. Zašto bi sad našu općinu trebalo ukidati jer je netko umislio da je 2000 stanovnika premalo za općinu?

 

U toj cijeloj zavrzlami oko lokalne samouprave jedino što treba je natjerati ih da ukoliko nisu samoodrživi rasformiraju općinu i priključe sela nekoj drugoj općini., samo što bi u mnogim općinama onda lokalni uhljebi ostali bez posla. 

 nema jebene šanse da će ti jedna županija raditi za drugu bez povećanja broja uhljeba

i ovako zaostaju u svim poslovima koje rade za svoje područje i sve se čeka i čeka

 

zašto uredi državne uprave - jednostavno zato jer ih ima koliko i županija + ispostave po većim gradovima i općinama

svaki od ureda državne uprave koji su smješteni po županijskim središtima ima više zaposlenih od županija, svaki centar hzz u centrima županija ima više zaposlenih od samih županija, tako hzmo, hzzo...

 

općina koja nije samoodrživa kad je ukineš, ukinuo si načelnika i donačelnike, neka administracija mora ostati ili se povećati za približno toliko u općini u koju si je pripojio, a nemoj zaboraviti da suzaposleni u lokalnoj samoupravi i tete u vrtićima, komunalci, vatrogasci i ostali i da oni ostaju bez obzira ukinuo ti općinu ili ne

 

hoću reći - ne da ih ne treba ukidati, nego je to ukidanje i spajanje pičkin dim u rješavanju naših problema

 

EDIT:

evo baš sam gledao kod nas - samo ured državne uprave u zadarskoj županiji ima 146 zaposlenih, zadarska županija kao institucija ima oko 80 zaposlenih

a di su hzzo, hzmo, fina, razni zavodi i službe koje ministarsva imaju po županijama i sva ostala administracija u policiji, bolnicama, muzejima itd 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 11:24 (picajzla0707).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice