Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

poruka: 312
|
čitano: 95.468
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Friday kaže...

Ajde da čujemo - tko danas proklinje jučerašnje feferonke? {#}

 kad ujutro radim onda izbjegavam max. da dan prije ljuto jedem,a kamoli feferone{#}{#}

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
14 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Olio santo

 

Zbog problema na izlazu, nakon jedenja feferona, susreo sam se sa svetim uljem. Otad ga redovito radim sam i redovito koristim.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Punti kaže...

Olio santo

 

Zbog problema na izlazu, nakon jedenja feferona, susreo sam se sa svetim uljem. Otad ga redovito radim sam i redovito koristim.

Ovakvo ulje je redovna pojava u SVAKOJ pizzeriji u Svicarskoj. Naziva se Pepperoncini öl i s time se zaljuti pizza, pasta itd ... Samo ulje je dosta ljuto (ovisno o feferonkama), a tko zeli vise, zagrabi malo dublje i po jelu nabaca i samih rezanih feferonki i sjemenki.

Dosta cesto uz takvo ulje s feferonkama bude i ulje s bijelim lukom (knobliöl). Pizza mi vise nije pizza bez ta dva ulja ... a sto fino smrdim nakon toga ... uh

*dobitnik i7-4790K!
11 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Evo i jedan recept za ljubitelje ljutoga ...

Ovo je kod mene skoro pa standardno jelo petkom ... posno je, preukusno je, jedino u mojoj izvedbi ovoga, nabacam dosta sitno sjeckanog persina u ulje skupa s feferonkama i cesnjakom (jer inace bude jelo bas blijedo, ovako dobije malo kontrasta) i pred kraj przenja (koje traje manje od minute) dodam crnih maslina tek toliko da se zagriju. Jelo je prejednostavno za napraviti i preukusno za jesti. Priprema jela traje onoliko koliko treba spagetima da dodju u al dente fazu. Svakako probati!

*dobitnik i7-4790K!
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 11:32 (Bastardo).
12 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

auuu gastro kutak {#}, čini mi se zanimljiva ova varijacija na temu špageta sa češnjakom i maslinovim uljem, moral bum probat....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Checola kaže...

auuu gastro kutak {#}, čini mi se zanimljiva ova varijacija na temu špageta sa češnjakom i maslinovim uljem, moral bum probat....

Ja sam prvi puta probao prije 3-4 godine na nagovor kolege gurmana. Iako mi se cinilo malo "prazno" jer volim spagete sa mesom, gljivama itd ... jelo me odusevilo! Kada je gotovo i servirano, na vrh naribati trun sira (parmezan, moze i trapist) i promjesati ...

Jesti vrelo ... uh ... kad god to pripremam, razvalim se ko vol ...

*dobitnik i7-4790K!
10 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

točno se sjećam kad sam u srednjoj prvi put probao ljute feferone, one od podravke... majko mila, psovao sam i u onom valu ljutoće tražio vodu, a u to vrijeme nekako pekli rakiju i bilo hrpa flaša u kući, pa potegnuo do ibera iz najbliže boce, a unutra bila 22 grada ljuta šljiva... mislio sam da ću otegnut papke, bez zaje.bancije

 

sad su svi ovi kupovni mačji kašalj bez obzira na količinu pa ih zadnje 2-3 godine ne kupujem, nego sam se bacio u domaću proizvodnju. taman pred tjedan ukiselili zadnju turu, grdo izgledaju al dobro udaraju.

 

klopam ih uz sve, pizza, saft, gulaš, čušpajz, kotlić...

ovi kaj vise se suše, kasnije idu na mlinac pa u tabasco kojeg isto doma radim, malo je pojačan {#} u odnosu na kupovnu konkurenciju (čitaj: za slabiće {#})

 

a ovi na zadnjoj slici su bombe, čak i za mene. kupljene u pečuhu na sajmu hrv zajednice, doduše nenamjerno da razbijem led sa sisatom mađaricom, a sad kad se sjetim, suza krene...

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
stickman1 kaže...

a ovi na zadnjoj slici su bombe, čak i za mene. kupljene u pečuhu na sajmu hrv zajednice, doduše nenamjerno da razbijem led sa sisatom mađaricom, a sad kad se sjetim, suza krene...

 

Ja imam nešto slično kod kuće i mogu reći da je zastrašujuće ljuto {#}

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Friday kaže...

Ajde da čujemo - tko danas proklinje jučerašnje feferonke? {#}

Eto baš jučer neki vrag me natjera da ujutro uz doručak prije posla pojedem 4-5 feferoni. I sve je bilo super, no kada sam dosao doma rekoh ajde da pojedem jos koju (opet 4-5) uz ručak pošto me ove ujutro nisu baš zadovoljile. Mogu samo reći da sam ostatak dana i večeri proveo u "uredu" zbog toga {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Runiks kaže...
Friday kaže...

Ajde da čujemo - tko danas proklinje jučerašnje feferonke? {#}

Eto baš jučer neki vrag me natjera da ujutro uz doručak prije posla pojedem 4-5 feferoni. I sve je bilo super, no kada sam dosao doma rekoh ajde da pojedem jos koju (opet 4-5) uz ručak pošto me ove ujutro nisu baš zadovoljile. Mogu samo reći da sam ostatak dana i večeri proveo u "uredu" zbog toga {#}

Ajde napravi mali eksperiment ... uzmi 10-20 feferonki, izbodi ih cackalicom i provuci uze kroz njih i okaci na dvoriste, terasu da se osuse. Znat ces da su suke kad ih probas prelomiti - one ce puknuti umjesto da se rastezu. Takve suhe feferonke stavi u mlinac za kavu i namelji na sitno. Dodaj soli u to i koristi kao zacinsku, ljutu sol. Neces vise ici u "ured" ... bar ne radi ljutoga :)

*dobitnik i7-4790K!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Runiks kaže...
Friday kaže...

Ajde da čujemo - tko danas proklinje jučerašnje feferonke? {#}

Eto baš jučer neki vrag me natjera da ujutro uz doručak prije posla pojedem 4-5 feferoni. I sve je bilo super, no kada sam dosao doma rekoh ajde da pojedem jos koju (opet 4-5) uz ručak pošto me ove ujutro nisu baš zadovoljile. Mogu samo reći da sam ostatak dana i večeri proveo u "uredu" zbog toga {#}

 

Kisele ili "obične"? Meni samo od kiselih "krene"...

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Friday kaže...
Runiks kaže...
Friday kaže...

Ajde da čujemo - tko danas proklinje jučerašnje feferonke? {#}

Eto baš jučer neki vrag me natjera da ujutro uz doručak prije posla pojedem 4-5 feferoni. I sve je bilo super, no kada sam dosao doma rekoh ajde da pojedem jos koju (opet 4-5) uz ručak pošto me ove ujutro nisu baš zadovoljile. Mogu samo reći da sam ostatak dana i večeri proveo u "uredu" zbog toga {#}

 

Kisele ili "obične"? Meni samo od kiselih "krene"...

Od kiselih mi se to dogodilo, a što kolega sugerira da probam napraviti s suhim feferonkama te kasnije izribati u hranu budem probao. Tek nedavno sam počeo više jesti ljutu hranu ( roštilj ne prolazi bez Tobascoa bar za mene) te mi se granica tolerancije na ljuto povečava, ali vidjeti ćemo dokle{#}

12 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

blago tebi, ja volim ljuto, ali mi se prag tolerancije ne povećava, a što je najgore strašno je nizak {#}

12 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

joj kad vidim ovaj vijenac od feferona odmah se vratim u djetinjstvo, deda je na vratima predsoblja imao valjda 3-4 takva, pa kad je bio kakav gulaš u njegovoj režiji... uf da mi je jedan takav sada pojeo bi i padelu

zanimljivo je kako svi na početku ne vole ljuto, al kroz vrijeme razviju afinitet.

 

moji doma pretprošli vikend radili ajvar i ubacili tucane feferone, jedva čekam da krene ovaj vlak i dođem doma. pun mi kuki indeksa i menze više

Layla, you've got me on my knees.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Checola kaže...

blago tebi, ja volim ljuto, ali mi se prag tolerancije ne povećava, a što je najgore strašno je nizak {#}

Moras biti utreniran, cesto jesti ljuto i prag ce ti se podizati. Mora peci i boljeti ... to je definicija ljutine:) Dokle god nemas zelucanih problema (sto mnogi imaju od ljute/preljute hrane) - samo naprijed.

 

Evo vidi, ona je trenirala svaki dan i sada se umiva u bhut jolokii ...

 

*dobitnik i7-4790K!
16 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Moja žena je apsolutno PREZIRALA ljuto. Onda je u par navrata bila primorana pojesti ljuti (jbg, stigne fiš u restoranu takav kakav je). Malo po malo - počela je ljutiti jela. Sad je došlo do toga da je prije nekih mjesec dana napravila MAHUNE tako ljute da ja nisam ništa dodavao. E to je uspjeh {#}

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Evo i kako izgleda jedno natjecanje u tamanjenju feferonki

 

 

Friday - ovo je nesto za nas ... samo sto ja to ne jedem na cisto ... da je kakav gulas ili grah uz to ...

*dobitnik i7-4790K!
16 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Evo kako su prošle današnje napolitana špagete:

 

 

 

Svima poznati tabasco koji ide "naknadno", a desno od toga je domaći "pišta" - mljevene svježe feferonke dobro usoljene sa malo ulja. To se dodaje u umak za vrijeme kuhanja i daje finu aromu papričica i prekrasnu notu ljutine {#}

Freak Show Inc.
12 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

ovaj da vas samo pitam,kako vas probava poslije toga sluzi,zato jer bih ja nakon tih eksperimentiranja ima poslje hirošimu i nagasaki u wcu...

Epistula non erubescit
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Nitro233 kaže...

ovaj da vas samo pitam,kako vas probava poslije toga sluzi,zato jer bih ja nakon tih eksperimentiranja ima poslje hirošimu i nagasaki u wcu...

Vec sam par puta rekao da probava pravi probleme pri ljutini u octu kojega zaludac ne moze spaliti. Ako jedes ljuto sto nije ukiseljeno, onda si na konju. Ako udaras ukiseljene feferonke ... onda s strahom cekaj "output" :)

 

*dobitnik i7-4790K!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...
Nitro233 kaže...

ovaj da vas samo pitam,kako vas probava poslije toga sluzi,zato jer bih ja nakon tih eksperimentiranja ima poslje hirošimu i nagasaki u wcu...

Vec sam par puta rekao da probava pravi probleme pri ljutini u octu kojega zaludac ne moze spaliti. Ako jedes ljuto sto nije ukiseljeno, onda si na konju. Ako udaras ukiseljene feferonke ... onda s strahom cekaj "output" :)

 

ok hvala htio sam samo bit 100% siguran,sljedeci tjedan ima da navalim :)))

Epistula non erubescit
15 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Kajenska paprika... {#}

TrustNo1
16 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Takoder volim ljuto, jucer napravio gresku sto sam za rucak u piceriji narucio dodatnu porciju feferona. Nisu mi bili nesto prefini (zbog tog kiselog octa u kojem su bili), a ujutro oko 2 se pobunili malo. Mislim da vise tako nesto necu narucivati. :D

 

Jedna od ljucih stvari koju sam jeo su bile Zmajeve suze. Tko, sto, zasto, kako - nemam pojma. Otprilike tri/tri i pol vatrice po ovoj skali ovdje. Uglavnom, jedan petak udruga vinara je imala proslavu 20. godisnjice i prijatelj i ja bili tamo pa ogladnili i otisli do sendvic bara u koji inace idemo petkom/subotom navecer. Drugom se prijatelju nije dalo ici pa nam je rekao koji sendvic da mu uzmemo i da stavimo sve ljuto unutra. Dosli mi u sendvic bar, narucili i taj dodatni sendvic za drugog prijatelja i velim ja sve ljuto. Lik koji radi, nasmije se i veli: "Ljuto hoce? Imam onda nesto za njega." i izvadi iz dubine frizidera teglicu necega slicno ajvaru. Pitam ja sto je to, veli on "Zmajeve suze". Naravno, nema toga u ponudi na meniju, a i po teglici se vidi da je doma izmiksano. Nista, daj i meni malo. Bome nije bilo lose, velim tri/tri i pol vatrice.

 

Moze li se kod nas nabaviti ovaj Habanero cili iz prvog posta? Kako se domoci sjemenja tih papricica, malo jacih, jel {#}? To preko ebaya mi se bas ne svida previse, nemam previse povjerenja da mi ne uvale tko zna kakvu piz*ariju, a i ne znam kako se gleda na granici za ta sjemenja.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
1domagoj1 kaže...

 

Moze li se kod nas nabaviti ovaj Habanero cili iz prvog posta? Kako se domoci sjemenja tih papricica, malo jacih, jel {#}? To preko ebaya mi se bas ne svida previse, nemam previse povjerenja da mi ne uvale tko zna kakvu piz*ariju, a i ne znam kako se gleda na granici za ta sjemenja.

isto pitanje,zanima me habanero od pouzdanog izvora...

Epistula non erubescit
16 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Čemu komplikacije fučkaj ga,Izlanuo se ko voli ljuto samo treba u svoju porciju juhe ubacit dvije kavske žližice mljevenog bibera i eto.Smijeh{#}

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Nitro233 kaže...

isto pitanje,zanima me habanero od pouzdanog izvora...

 

Autor teme ima dobar izvor. Znam iz prve ruke {#}

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
rambox kaže...

Čemu komplikacije fučkaj ga,Izlanuo se ko voli ljuto samo treba u svoju porciju juhe ubacit dvije kavske žližice mljevenog bibera i eto.Smijeh{#}

 

Spram ovih stvari koje mi u temi spominjemo - to je kao namaz za dječju guzu!

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Bastardo, hvala na inpiraciji za ručak. Ljuto si moram odvojeno kuhati pa mi ovi špageti uopće nisu uzeli vremena. Najs. {#}

Znam da ste gledali, ali moram u ovu temu staviti par susjednih kušača Bhut jolokia. Parental advisory: explicit lyrics

iddqd
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
badmad kaže...

Bastardo, hvala na inpiraciji za ručak. Ljuto si moram odvojeno kuhati pa mi ovi špageti uopće nisu uzeli vremena. Najs. {#}

Znam da ste gledali, ali moram u ovu temu staviti par susjednih kušača Bhut jolokia. Parental advisory: explicit lyrics

AAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

Kakvi su ti bili spageti? Daj dojmove :)

*dobitnik i7-4790K!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
1domagoj1 kaže...

Takoder volim ljuto, jucer napravio gresku sto sam za rucak u piceriji narucio dodatnu porciju feferona. Nisu mi bili nesto prefini (zbog tog kiselog octa u kojem su bili), a ujutro oko 2 se pobunili malo. Mislim da vise tako nesto necu narucivati. :D

 

Jedna od ljucih stvari koju sam jeo su bile Zmajeve suze. Tko, sto, zasto, kako - nemam pojma. Otprilike tri/tri i pol vatrice po ovoj skali ovdje. Uglavnom, jedan petak udruga vinara je imala proslavu 20. godisnjice i prijatelj i ja bili tamo pa ogladnili i otisli do sendvic bara u koji inace idemo petkom/subotom navecer. Drugom se prijatelju nije dalo ici pa nam je rekao koji sendvic da mu uzmemo i da stavimo sve ljuto unutra. Dosli mi u sendvic bar, narucili i taj dodatni sendvic za drugog prijatelja i velim ja sve ljuto. Lik koji radi, nasmije se i veli: "Ljuto hoce? Imam onda nesto za njega." i izvadi iz dubine frizidera teglicu necega slicno ajvaru. Pitam ja sto je to, veli on "Zmajeve suze". Naravno, nema toga u ponudi na meniju, a i po teglici se vidi da je doma izmiksano. Nista, daj i meni malo. Bome nije bilo lose, velim tri/tri i pol vatrice.

 

Moze li se kod nas nabaviti ovaj Habanero cili iz prvog posta? Kako se domoci sjemenja tih papricica, malo jacih, jel {#}? To preko ebaya mi se bas ne svida previse, nemam previse povjerenja da mi ne uvale tko zna kakvu piz*ariju, a i ne znam kako se gleda na granici za ta sjemenja.

 

U Hr ne. Ja sam ga kupio sa navedenog linka posto zivim u Svici. Dolazim u Hr opet oko uskrsa. Ako bude zainteresiranih ovdje u temi, posaljite peneze, ja pokupujem i predam kada dodjem u Hr.

Preko ebaya bih narucivao samo od osobe koja je dobila pozitivne komentare (sto se tice praha i samih, susenih papricica). Moje sjemenke koje idu u zemlju u rano proljece su narucene sa pepperseeds.eu (Nizozemska), pa valjda hr carinici nece praviti probleme (svicarski nisu).

 

Nitro233 kaže...

isto pitanje,zanima me habanero od pouzdanog izvora...

Pise u odgovoru iznad ...

 

 

 

 

A evo i moj borbeni komplet na slikama ispod.

*dobitnik i7-4790K!
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 21:24 (Bastardo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice