Učenički servis - poslovi?

poruka: 89
|
čitano: 88.012
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Učenički servis - poslovi?

zatvor? mislim da bi trebo odspavat prije nego pises takve gluposti. neznam ja kako je u splitu ali znam da u okolici zadra ima jako jako puno malih plaza gdje mozes sigurno prodat 30 kukuruza na dan sto je velika zarada.

12 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
Da da...Ma otac mi nebi dao da nesto ilegalno radim, posto je on obrtnik pa zna kolike su kazne za ilegalni rad i sl. a sam da sad pocinjem koliko god se dobro cinilo nebi to radio.
A nista ostaje mi benzinska i vidit cu za to pranje brodova moram se malo raspitat...
Hvala svima na odgovorima :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
mar123 kaže...

zatvor? mislim da bi trebo odspavat prije nego pises takve gluposti. neznam ja kako je u splitu ali znam da u okolici zadra ima jako jako puno malih plaza gdje mozes sigurno prodat 30 kukuruza na dan sto je velika zarada.

Da, ako nisi znao, novčane kazne se mogu odraditi sa par dana zatvora. Ti bi trebao odrasti prije nego savjetuješ nekome počinjenje kaznenog djela, pa opet... 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Učenički servis - poslovi?

nemoj me ucit o kaznama, oba roditelja mi rade u policiji i znam o kaznama, mogu se novcane kazne odradit zatvorom ali da znas sto sve ljudi rade kad dođu po njih nebi vjerovo, svi uvijek kazu da ce u zatvor ali kad treba u zatvor ic odma odu dic lovu na bankomat i fino plate kaznu. nejde se u zatvor samo tako ne brini.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
mar123 kaže...

nemoj me ucit o kaznama, oba roditelja mi rade u policiji i znam o kaznama, mogu se novcane kazne odradit zatvorom ali da znas sto sve ljudi rade kad dođu po njih nebi vjerovo, svi uvijek kazu da ce u zatvor ali kad treba u zatvor ic odma odu dic lovu na bankomat i fino plate kaznu. nejde se u zatvor samo tako ne brini.

To je sa onima koji imaju para, al kaži to mome kolegi iz kluba koji radi par prometnih prekršaja ide u zatvor. A to što tvoji rade u policiji je toliko ne relevantno za ovu raspravu. Moja majka je direktorica TZ-a, pa ne znam zakone o turizmu, iako sam još i radio tamo u srednjoj školi. Kad završiš akademiju ili pravo, onda si tek relevantan za raspravu, dotad, pobogu ne nagovaraj druge na nešto radi čega riskiraju dobre pare, te slobodu.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Učenički servis - poslovi?

hm mama mi radi na kaznama pa ipak mislim da znam nesto o tome. neznam ja za tvog frenda ali znam da ljudi prvo budu bahati i ne zele platit i kazu da ce ic u zatvor ali kad se dođe po njih magicno nađu taj novac negdje. ne nagovaram ja njega na nikakav posao nek on radi sto zeli ja sam samo dao prijedlog.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
mar123 kaže...

hm mama mi radi na kaznama pa ipak mislim da znam nesto o tome. neznam ja za tvog frenda ali znam da ljudi prvo budu bahati i ne zele platit i kazu da ce ic u zatvor ali kad se dođe po njih magicno nađu taj novac negdje. ne nagovaram ja njega na nikakav posao nek on radi sto zeli ja sam samo dao prijedlog.

A odakle si ti to naučio? Koje si knjige pročitao? Jesi radio to? Jesi odveo koga u zatvor? Jesi priveo koga uopće? Jesi sudio kome? 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
Onda ti radi ilegalno pa neka ti mamica i tatica odgovaraju pred zakonom kao prve osobe od kojih se očekuje da takve kao ti i tebi slične razmišljanju maknu s ulice, procesuiraju i kazne.
heilige
14 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

Ova tema je savršeni primjer kako naša državica odlično funkcionira.

Mladi ljudi, ali i svi ostali s voljom, željom, pa čak i idejom za rad bivaju sasječeni u korijenu zbog je*ene birokracije i državne pohlepe.

 

Da svi rade crno na bijelo velika većina hrvatskih obrtnika bi propala. I ovako su na rubu.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
online
Re: Učenički servis - poslovi?
DamageHigh kaže...

Ova tema je savršeni primjer kako naša državica odlično funkcionira.

Mladi ljudi, ali i svi ostali s voljom, željom, pa čak i idejom za rad bivaju sasječeni u korijenu zbog je*ene birokracije i državne pohlepe.

 

Da svi rade crno na bijelo velika većina hrvatskih obrtnika bi propala. I ovako su na rubu.

konacno neko s pametnom recenicom.

12 godina
neaktivan
offline
Učenički servis - poslovi?

Ok ako je tako, idem ispod kuće otvorit dućan gdje prodajem ukradene stvari, mobitele, plazme, elektroniku. Jeb*š porez jeb*š zakon, jos cu i kuruzu pored stavit.

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
15 godina
online
Učenički servis - poslovi?

sad si bas ispo glup, ko je tu govorio o nekim ukradenim stvarima? o otvaranju ducana? o cem ti pricas. ja sam samo predlozio da decko ode na neku bezveze plazu, uzme onaj frizider i prodaje kukuruz. ponovit cu, gdje bi drzava dosla kad bi na svaku plazu metnuli kontrolu? vjerujem da je ima na gradskim plazama ali ne i na ostalim, neznam jel ti uopce znas sto je gradska plaza a sto ne.

14 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
Volvox kaže...

Ok ako je tako, idem ispod kuće otvorit dućan gdje prodajem ukradene stvari, mobitele, plazme, elektroniku. Jeb*š porez jeb*š zakon, jos cu i kuruzu pored stavit.

Uopće mi se ne ulazi u diskusiju s ovakvim trolovima.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
Volvox kaže...

Ok ako je tako, idem ispod kuće otvorit dućan gdje prodajem ukradene stvari, mobitele, plazme, elektroniku. Jeb*š porez jeb*š zakon, jos cu i kuruzu pored stavit.

Samo ti daj...{#}

 

 

Malo ste se odvojili od teme.. Kukuruz je ok način za zaradu, ali nije i jedini, vjerujem da bi vecina htjela raditi "konkretniji posao"

LoL NordicEU : Heineken01
13 godina
neaktivan
offline
Učenički servis - poslovi?

Kad smo već kod kukuruza ja imam u planu raditi posao u berbi kukuruza. To je nekih mjesec dana i plača se 120 kn (dnevna isplata). Radi se od 6 do 12 (1. smjena), te od 15 do 21 (kao 2. smjena). Ukoliko bude dana kad si odmoran i spreman za rad možeš u dana obaviti obe smjene i zaraditi 240 krznenih. Posao je dosta lagan u usporedbi s branjem jagoda i ostalog voca i povrca koje nisko raste i gdje cijelo vrijeme moraš klečiti, puzati i mučiti kičmu. Nakon sezone kukuruza dolazi branje jabuka. Moja vam je preporuka da se prijavite za takve i slične poslove jer jako veliku prednost imaju učenici i mladi ljudi jer su puno brži u radu, više toga uberu, mogu duže raditi itd. (tako bar gledaju poslodavci). Ako već tražite posao onda se podrazumjeva da nećete ljenčariti na poslu jel {#}. Ako mislite da ne možete raditi obe smjene svakodnevno onda se dogovorite s poslodavcem da radite svaki drugi dan obe smjene. Jedan dan 240kn, drugi dan 120kn. Ukoliko ne radite nedjeljama to je 4320kn. Ako ćete raditi samo jednu smjenu svaki dan to je 2880 što je svakako bolje od 0kn. 

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
14 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

Btw., kad smo već kod obrtnika i njihovih nelegalnih radnji, te učeničkih poslova...zadnje 2 godine sam radio kod jednog.

Ne puno, možda 10-15 dana kroz cijelo ljeto. Fora je u tom kaj se dela 9 sati, ali se zaradi 200 krznenih per day. Je da se naradiš ko konj, ali i zaradiš. 10 dana puta 200 kn nije mali iznos.

Uglavnom, ak si možete u tak nekaj upast prek veze, to vam je super. Je*eš porez i državu. Ak te ko pita - pa malo eto razgledavaš po pogonu...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
ilija2010lukic kaže...

Kad smo već kod kukuruza ja imam u planu raditi posao u berbi kukuruza. To je nekih mjesec dana i plača se 120 kn (dnevna isplata). Radi se od 6 do 12 (1. smjena), te od 15 do 21 (kao 2. smjena). Ukoliko bude dana kad si odmoran i spreman za rad možeš u dana obaviti obe smjene i zaraditi 240 krznenih. Posao je dosta lagan u usporedbi s branjem jagoda i ostalog voca i povrca koje nisko raste i gdje cijelo vrijeme moraš klečiti, puzati i mučiti kičmu. Nakon sezone kukuruza dolazi branje jabuka. Moja vam je preporuka da se prijavite za takve i slične poslove jer jako veliku prednost imaju učenici i mladi ljudi jer su puno brži u radu, više toga uberu, mogu duže raditi itd. (tako bar gledaju poslodavci). Ako već tražite posao onda se podrazumjeva da nećete ljenčariti na poslu jel {#}. Ako mislite da ne možete raditi obe smjene svakodnevno onda se dogovorite s poslodavcem da radite svaki drugi dan obe smjene. Jedan dan 240kn, drugi dan 120kn. Ukoliko ne radite nedjeljama to je 4320kn. Ako ćete raditi samo jednu smjenu svaki dan to je 2880 što je svakako bolje od 0kn. 

Gdje zivis ti?

LoL NordicEU : Heineken01
13 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
KKristijan kaže...
ilija2010lukic kaže...

 

Gdje zivis ti?

U Petrinji kod Siska. Ali posao se obavlja u obližnjim mjestima. Kolege koji su radili taj posao znali su putovati i po sat vremena na posao. Uvijek bude neki organizirani prijevoz (kombi, manji bus i sl.). Inače mjesto rada se stalno mjenja. Za 2-3 dana kad se pobere jedna njiva ide se na drugu itd. Svaki treći dan si na drugom mjestu. Problem je jedino ustajanje rano ujutro (nekada i u 4 sata), al kad dobiješ rutinu i navikneš se nije problem.

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
13 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
ilija2010lukic kaže...
KKristijan kaže...
ilija2010lukic kaže...

 

Gdje zivis ti?

U Petrinji kod Siska. Ali posao se obavlja u obližnjim mjestima. Kolege koji su radili taj posao znali su putovati i po sat vremena na posao. Uvijek bude neki organizirani prijevoz (kombi, manji bus i sl.). Inače mjesto rada se stalno mjenja. Za 2-3 dana kad se pobere jedna njiva ide se na drugu itd. Svaki treći dan si na drugom mjestu. Problem je jedino ustajanje rano ujutro (nekada i u 4 sata), al kad dobiješ rutinu i navikneš se nije problem.

Ja sam u Velikoj Gorici, tako da i nije tako daleko... Gdje se mogu kontaktirati?

LoL NordicEU : Heineken01
12 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
DamageHigh kaže...
Volvox kaže...

Ok ako je tako, idem ispod kuće otvorit dućan gdje prodajem ukradene stvari, mobitele, plazme, elektroniku. Jeb*š porez jeb*š zakon, jos cu i kuruzu pored stavit.

Uopće mi se ne ulazi u diskusiju s ovakvim trolovima.

Nisam troll, nego vaše riječi pretvaram u djelo.

Šta je tako teško nać poso vama, pa di vi živite, ja i mojih 5-6 prijatelja smo našli sezonski posao u roku 2-3 dana, plaća oko 23 kn po satu, 2-3 kune +/-, a vi tu nagovarate dečka da ilegalno prodaje kuruzu. A može se zaposlit na pedalinama, na plaži na ležaljkama, dizat padobrane, kruh prodavat u pekari, itd.

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
15 godina
online
Učenički servis - poslovi?

moze, a moze i kukuruz prodavat.

14 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
Nase rijeci pretvaras u djelo? Znaci ipak si poceo s kuruzom...lol..
Ajmo sad dosta spama, pucajte daljnje ideje.
www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
neaktivan
offline
Učenički servis - poslovi?

ljudi ovak, treba mi preslika dokumenta s oibom i jmbgom

 

s oibom imam svjedodžbu, a jedino što sam s jmbgom mogao naći je knjižica s ocjenama iz osnove

pa me zanima mogu li pokazati presliku knjižice jer ima pečat rh i sve ovjereno i zapravo što se smatra preslikom? da ja to samo u fotokopiraoni kopiram ili moram ići u neke matične urede ili bilo šta drugo vadit ovjerenu jer ne piše ovjerene dokumente, pa ne znam podrazumjeva li se.

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 16:39 (spaws).
14 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

bump? Dali se sada moze nesto naci na podrucju Zagreba ili je vec prekasno? 

http://forum.gamerage.com/crossfire/forums/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?

vjerojatno,al samo ako ti starci rade u kauflandu ili negdje slicno....ja sam trazio posvuda i nisu mi htjeli dati nikakav posao,dok je frend uspio sa skladistarenjem u kauflandu(mama mu tam radi)

9 godina
neaktivan
offline
Učenički servis - poslovi?

imam 18 god i zavrsila sam ekonomsku skolu. trazim neki sezonski posao na podrucju splita i okolice ako ste culi da se negdi nudi posao javite mi ;)

smikelic
13 godina
neaktivan
offline
Učenički servis - poslovi?

jel znate di mi mogao potraziti posao preko ljeta? sad sam zavšio školu i čekam upise na fax, pa da si zaradim nesta, neznam di bih potrazio, proslo ljeto sam bio u kauflandu ali sam cuo da ne primaju bas ove godine

Origin ID za FIFU 13: strbi_zg
11 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

Vjerojatno niko neće ni vidjeti ali tražim bilo kakav posao za 19 godišnjaka sa završenom gimnazijom na području Čakovca/Varaždina/okolice ili negdje na moru. Može PP.

12 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
strbi kaže...

jel znate di mi mogao potraziti posao preko ljeta? sad sam zavšio školu i čekam upise na fax, pa da si zaradim nesta, neznam di bih potrazio, proslo ljeto sam bio u kauflandu ali sam cuo da ne primaju bas ove godine

Možeš se učlaniti u sc ako si u postupku upisa, pa si preko njih naći posao.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice