Umor, tromost, zdravlje.

poruka: 39
|
čitano: 27.113
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Umor,tromost,zdravlje.
Mirko935 kaže...

Eto što se dogodi kad te nešto malo sporadično boli i loše se osjećaš, ali si misliš "Ma nije mi ništa, premlad sam da bi bilo išta ozbiljno, ne da mi se ići kod doktora i tamo sjediti u čekaoni; proći će samo od sebe."

 ooo vidi vidi netko je bio na godišnjem na koronarnoj 

 

 

 

patrik1695 kratko i jasno: idi doktoru! 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
14 godina
neaktivan
offline
Re: Umor,tromost,zdravlje.
ddarknessfairyy kaže...

 ooo vidi vidi netko je bio na godišnjem na koronarnoj 

 Da, da, izležavanje, spavanje po pola dana, posluga u sobu... Dva tjedna čiste uživancije.

 

Zapravo, tjedan na koronarnoj je stvarno bio ok, drugi tjedan sam proveo na not-so-super kardiologiji sa hrđavim krevetima i zidovima koji se raspadaju, ništa neočekivano za hrvatsko zdravstvo. Treba biti jako bolestan, po mogućnosti kritično, onda je super u našim bolnicama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 18:04 (Mirko935).
10 godina
offline
Re: Umor,tromost,zdravlje.
Mirko935 kaže...

 Da, da, izležavanje, spavanje po pola dana, posluga u sobu... Dva tjedna čiste uživancije.

 

Zapravo, tjedan na koronarnoj je stvarno bio ok, drugi tjedan sam proveo na not-so-super kardiologiji sa hrđavim krevetima i zidovima koji se raspadaju, ništa neočekivano za hrvatsko zdravstvo. Treba biti jako bolestan, po mogućnosti kritično, onda je super u našim bolnicama.

 Isss koja si ti picajzla, dobro kardiologija možda je malo derutna, bude i ona došla uskoro na red za obnovu. Ali kardiologija je zakon, možeš ić kud želiš, radit što želiš, šmugnut u kafić (ima nekih koji imaju kafić na prozorskoj dasci) a ne da ti vise nad glavom ko na koronarnoj. 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
14 godina
neaktivan
offline
Re: Umor,tromost,zdravlje.
ddarknessfairyy kaže...

 Isss koja si ti picajzla, dobro kardiologija možda je malo derutna, bude i ona došla uskoro na red za obnovu. Ali kardiologija je zakon, možeš ić kud želiš, radit što želiš, šmugnut u kafić (ima nekih koji imaju kafić na prozorskoj dasci) a ne da ti vise nad glavom ko na koronarnoj. 

 Čuj ovu s vrijeđanjem, a ni ne znamo se pravo... Sram te može biti.  A zašto ti znaš toliko o KBSD?

 

Derutna, zidovi se raspadaju, prljava, kreveti razvaljeni i samo što se ne rastave, samo je jedan wc na katu pa je svaki put avantura hoćeš li naći krvavu vatu u školjci ili nečije govno jer ljudi ne znaju pustiti vodu nakon sranja, hoćeš li se uspjeti istuširati ili ćeš naći kadu punu dlaka pa će ti se zgaditi život itd.

 

Meni nije bilo tako, ja sam bio slobodniji zapravo na koronarnoj. Taman sam trebao ići doma nakon tjedan dana na koronarnoj, ali mi je onda doktorica na UZV-u rekla "U, jebote!! Imaš tromba (kojeg je kasnije nazvala odvratnim, ljigavim i još neki epiteti) u apeksu." pa sam morao na kardiologiji ostati još 5 dana jer je na koronarnoj bila epic gužva, hrpa hitnih slučajeva itd., a računali su da idem doma pa već dali moj krevet nekome dok sam bio na UZV-u. Pretpostavljam da me zbog tog tromba nisu pustili nikud, pojma nemam, čak su mi sestre prijetile da će mi pisati tamo da mi je loše vladanje, da ne slušam upute i slično kad sam par puta otišao s kata protegnuti noge. Ružno su me gledale već kad bih duže od 20 min sjedio u hodniku kad bi me netko došao posjetiti. Full agresivna neka ekipa. Dok sam na koronarnoj cijele dane zujao okolo, šetuckao itd., nitko me nije ništa puno pitao ni tlačio tamo. I cijela ekipa je gore nekako pozitivnija, bar sam ja imao takav dojam.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 23:44 (Mirko935).
11 godina
odjavljen
offline
Umor, tromost, zdravlje.

Možda su htjele više interakcije sa tobom a ti si ih ignorirao, pa te onda malo jače podbadaju, traže gdje ti je gumb za paljenje.   Samo zbog njih žalim što nisam više po bolnicama. 

10 godina
offline
Re: Umor,tromost,zdravlje.
Mirko935 kaže...

 Čuj ovu s vrijeđanjem, a ni ne znamo se pravo... Sram te može biti.  A zašto ti znaš toliko o KBSD?

 

Derutna, zidovi se raspadaju, prljava, kreveti razvaljeni i samo što se ne rastave, samo je jedan wc na katu pa je svaki put avantura hoćeš li naći krvavu vatu u školjci ili nečije govno jer ljudi ne znaju pustiti vodu nakon sranja, hoćeš li se uspjeti istuširati ili ćeš naći kadu punu dlaka pa će ti se zgaditi život itd.

 

Meni nije bilo tako, ja sam bio slobodniji zapravo na koronarnoj. Taman sam trebao ići doma nakon tjedan dana na koronarnoj, ali mi je onda doktorica na UZV-u rekla "U, jebote!! Imaš tromba (kojeg je kasnije nazvala odvratnim, ljigavim i još neki epiteti) u apeksu." pa sam morao na kardiologiji ostati još 5 dana jer je na koronarnoj bila epic gužva, hrpa hitnih slučajeva itd., a računali su da idem doma pa već dali moj krevet nekome dok sam bio na UZV-u. Pretpostavljam da me zbog tog tromba nisu pustili nikud, pojma nemam, čak su mi sestre prijetile da će mi pisati tamo da mi je loše vladanje, da ne slušam upute i slično kad sam par puta otišao s kata protegnuti noge. Ružno su me gledale već kad bih duže od 20 min sjedio u hodniku kad bi me netko došao posjetiti. Full agresivna neka ekipa. Dok sam na koronarnoj cijele dane zujao okolo, šetuckao itd., nitko me nije ništa puno pitao ni tlačio tamo. I cijela ekipa je gore nekako pozitivnija, bar sam ja imao takav dojam.

 

 Švrljam često onuda. 

Tko te to slao 5 minuta prije na UZV? 

A da ima gore nad*kanih al to kroz jedno uho unutra a kroz drugo van. 

 

Na koronarnoj su svi uvijek ljubazni jer se boje da prof. Miličević ne čuje žalbe bolesnika pa dobije rogove i počne urlat na osoblje po hodniku 

harrothar kaže...

Možda su htjele više interakcije sa tobom a ti si ih ignorirao, pa te onda malo jače podbadaju, traže gdje ti je gumb za paljenje.   Samo zbog njih žalim što nisam više po bolnicama. 

 Vrlo vjerojatno, konačno im dođe netko malo mlađi a ono nula bodova od njega 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
11 godina
odjavljen
offline
Re: Umor,tromost,zdravlje.
ddarknessfairyy kaže...

 Vrlo vjerojatno, konačno im dođe netko malo mlađi a ono nula bodova od njega 

 

Pitala me medicinska sestra bosanka, a jesi ti bosanac? Reko nisam. Kaže ona a baš šteta! Reko ali imam tvrdu glavu! Nije toliko u godinama koliko je u glavi.

Odo namočit grah, zaboravio jučer od silnih pivi i čevapa u somunu, nečeg što si vrlo rijetko dopuštam zadnjih dana. I u tvrdoj glavi nije sve, treba imat i nešto u njoj.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Umor, tromost, zdravlje.
harrothar kaže...

Možda su htjele više interakcije sa tobom a ti si ih ignorirao, pa te onda malo jače podbadaju, traže gdje ti je gumb za paljenje.   Samo zbog njih žalim što nisam više po bolnicama. 

 Te su mi se više činile kao da ne žele nikakvu interakciju ni sa kim, barem većina njih. Par ih je bilo ok, ali ove starije isfrustrirane babe, bože me sačuvaj... No s obzirom na to kako se ponaša većina pacijenata tamo, čak ih mogu razumjeti. Slažem se, kad su sestre i tehničari ok, boravak u bolnici zapravo može biti sasvim ugodno iskustvo.

A ako se smije pitati, zašto si ti bio po bolnicama? Kad je već tema o zdravlju i to.

 

ddarknessfairyy kaže...

 Švrljam često onuda. 

Tko te to slao 5 minuta prije na UZV? 

A da ima gore nad*kanih al to kroz jedno uho unutra a kroz drugo van. 

 

Na koronarnoj su svi uvijek ljubazni jer se boje da prof. Miličević ne čuje žalbe bolesnika pa dobije rogove i počne urlat na osoblje po hodniku 

 A gle, dan prije nego sam gore završio na hitnom godišnjem odmoru me netko poslao doma nakon cjelonoćnog promatranja s bolovima u prsima i tlakom između 160/100 i 180/110 uz Norvasc i preporuku da jedem manje masne hrane. S tim da inače uglavnom jedem pileći file i slično pa nisam baš bio siguran šta naći manje masno od toga. :P Nije da ih krivim, događa se. Ali UZV 5 minuta prije nego sam trebao ići doma definitivno nije najveća nesreća koju sam doživio tih dana. Valjda nisu očekivali da će biti zanimljivosti na UZV-u pa su svi bili u filmu da idem lagano doma.

 

Očito im dobro ide s ljubaznošću. Nisam čuo nikog da urla po hodniku, a nisam ni čuo za prof. Miličevića, a mislio sam da sam upoznao sve doktore gore.

9 godina
neaktivan
offline
Umor, tromost, zdravlje.

Preporucujem ovu odlicnu knjigu napisanu od strane doktora koji ima visegodisnja uskustva sa ovim problemom:

https://www.amazon.com/Feeling-Tired-All-Time-Comprehensive-ebook/dp/B00M6AN338

 

 

Sadrzaj knjige:


      SECTION 1. Putting Fatigue in Context

 

    1. The Complex Problem of Fatigue
    2. Normal Energy Levels

 

      SECTION 2. The Most Common Causes of Fatigue

 

      I. Psychological and Psychiatric Explanations of Fatigue

 

    1. Social Attitudes to Psychological Distress
    2. Stress
    3. Depression
    4. Anxiety Panic and Phobia
    5. Hysteria and Hypochondriasis

 

      II. Physical Explanations of Fatigue

 

    1. Fatigue as a Symptom of Physical Disease

 

      SECTION 3. Forgotten Causes of Fatigue

 

      I. Fatigue and Sleep

 

    1. Normal Sleep Pattern and Sleep Requirements
    2. Chronic Sleep Deprivation
    3. Sleep Disorders

 

      II. Fatigue and Diet

 

    1. Diet, Mood and Energy
    2. Overweight and Obesity
    3. Nutritional Deficiency
    4. Food Allergy and Intolerance
    5. Caffeine
    6. Hypoglycaemia – Low Blood Sugar

 

      III. Fatigue and germs

 

    1. The Truth about Candida
    2. Parasites, Bacteria and Viruses

 

      IV. Fatigue and Chemicals

 

    1. Multiple Chemical Sensitivity Syndrome

 

      SECTION 4. Chronic Debilitating Fatigue

 

  1. Fibromyalgia
  2. Chronic Fatigue Syndrome (ME)
  3. From Controversy to Consensus in CFS
  4. Assessing the Impact of Chronic Fatigue
  5. The Treatment of Chronic Fatigue
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice