Overclock grafičkih kartica izdvojena tema

poruka: 577
|
čitano: 153.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
Fissler kaže...

pozz

Klokno sam svoju novu MSI R9 270 GAMING sa 955MHz na 1050MHz. Max temperatura dok sam igrao F1 2013 bila je 75 stupnjeva, dok u reviewima na youtubeu kažu da ne prelazi preko 63 stupnjeva (kloknuta na 1100MHz). Moje pitanje je li 75 stupnjeva previse i dali da smanjim core clock onda?

 nije puno,moja grafa dode do 75°C pa se ne brinem nista,cak i molim boga da rikne da mogu na reklamaciju :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

moja 7990 bi dolazila do 100c :) ,onda sam napravio zamjenu venta,orginalni fan na case fan modding. i sad drzi 75 c ,na ultra detaljima u bf4 ,ali ako mu dignem res scale na 140% onda se temp ipak malo digne.

8 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

stakazete dal da overclockam svoju gigabyte 750 ti il ne...strah me da nes ne sjebem jer nisam nikad to probao 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
pomett kaže...

stakazete dal da overclockam svoju gigabyte 750 ti il ne...strah me da nes ne sjebem jer nisam nikad to probao 

 Nema razloga za strah samo skini MSI Afterburner i polako.

Unlock The Power Within | Remember when you were young, you shone like the sun. Shine on you crazy diamond.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
Dobio sam novu gtx 960 neznam potpuno nista o overclockanju i hocu videt kolko mogu ju pojacat bez da nebu problema, kazem vam ak treba ostalo kj imam u kompu
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Overclock grafičkih kartica

Bok, ekipo.

 

Konfiguracija je ova iz profila (stolna, ne laptop), a samim je time i grafička kartica Radeon R7 250. Pitanje je vrlo jednostavno - isplati li se dignuti taktove na toj kartici kako bih dobila koju sličicu više u nekim "zahtjevnijim" igrama? Igram na 1440×900, kroz nekoliko ću (valjda :D) dana prijeći na 1920×1080, ali uopće ne patim za detaljima i rezolucijom pa bih svakako na 1080p u igrama spuštala razlučivost i detalje. Temperature kartice su zasad vrlo pristojne pa pretpostavljam da s te strane ne bi trebalo biti problema. Ipak, ima li to uopće smsila?

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

Ne isplati se klokat tako slabu grafu jer nećeš dobit prakticno ništa (eventualno 1-2 fps)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
nicky.sl kaže...

Ne isplati se klokat tako slabu grafu jer nećeš dobit prakticno ništa (eventualno 1-2 fps)

 Tako sam i mislila. Hvala. :)

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
14 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

Htio bih vidjeti koliko se moja grafa moze clockati, ali nemam nekog iskustva u tome.

Instalirao sam 3D Mark, onaj sa firestrike testom. U MSI afterburneru sam postavio takt jezgre tako da mi je ispao 1539. Test je prosao do kraja, nije se srusio, ali grafa se cesto downclockala na 1527 MHz. Namjestio sam onda taj takt u Afterburneru, ali onda se opet downclockala u testu, ovaj puta na 1515 MHz. Kako bih to onda trebao ostaviti?

Usput, koliko dugo bih trebao vrtiti Unigine Valley kako bih bio siguran da grafa stabilno radi na odredenom clocku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

Alene napisi sve kako si postavio u afterburneru i skini si Witchera 3,overclock ce ti proc svu tu sintetiku i slomit se na witcheru....nema bolje stvari za podesit 24/7 OC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
Pozdrav, je li moguce overclockati gigabytovu mini itx 970 oc karticu (n970ixoc), ako da, koliko?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
fpozar kaže...
Pozdrav, je li moguce overclockati gigabytovu mini itx 970 oc karticu (n970ixoc), ako da, koliko?

 Moguće je.

Koliko ?!? To češ morat sam otkrit

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
fpozar kaže...
Pozdrav, je li moguce overclockati gigabytovu mini itx 970 oc karticu (n970ixoc), ako da, koliko?

 pa najvjerojatnije do minimalno 1450mhz kao i vecina 970 cipova...digni P. limit do kraja pa probaj...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
alen29 kaže...

Htio bih vidjeti koliko se moja grafa moze clockati, ali nemam nekog iskustva u tome.

Instalirao sam 3D Mark, onaj sa firestrike testom. U MSI afterburneru sam postavio takt jezgre tako da mi je ispao 1539. Test je prosao do kraja, nije se srusio, ali grafa se cesto downclockala na 1527 MHz. Namjestio sam onda taj takt u Afterburneru, ali onda se opet downclockala u testu, ovaj puta na 1515 MHz. Kako bih to onda trebao ostaviti?

Usput, koliko dugo bih trebao vrtiti Unigine Valley kako bih bio siguran da grafa stabilno radi na odredenom clocku?

 poslje 62-72-82 stupnja se sama downclocka za cca 10mhz i spušta voltažu za 0.5+ mv ovisno o ukupnoj cifri valjda bar je tak kod mene  u stock biosu podešena tak da to uzmeš i to u obzir kod dodavanja mv.

The Time is always righT
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
Nece smetat sto ima samo jedan ventilator i manji heat sink
13 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

Evo i moje fantomke OC-ane.

Ne ocana ide do 60C ocana ide do 75C.

Stock cooler.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
kruskar kaže...

Evo i moje fantomke OC-ane.

Ne ocana ide do 60C ocana ide do 75C.

Stock cooler.

 wtf u kojoj si ti vremenskoj zoni 

The Time is always righT
13 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
ZGamer kaže...
kruskar kaže...

Evo i moje fantomke OC-ane.

Ne ocana ide do 60C ocana ide do 75C.

Stock cooler.

 wtf u kojoj si ti vremenskoj zoni 

 To sam noćas objavio.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
10 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

Sto mi ja MSI Afterburner zakljuvana voltaza na 5850 Powercolor uskoro menjam konf pa ajde malo da je przim..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
cardadule kaže...

Sto mi ja MSI Afterburner zakljuvana voltaza na 5850 Powercolor uskoro menjam konf pa ajde malo da je przim..

 setings - pa otključaj (ako grafa to omogučava)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

YO! Evo vec nekih 2 tjedna imam skroz novih laptop i htio bi ipak naucit neke bitne stvari na njemu koje ce mi sigurno i ubuduce trebat.

 

Zanima me malo taj overlocking i benchmark, noob sam i htio bi znat vise o tome. Vidim da se na forumu moze puno toga naucit pa ga stoga zelim iskoristit da steknem znanje o bitnim stvarima s kojima se barata.

Trenutno sam samo na CS GO i CoD4, u pripremi mi je i Shadow of Mordor, a onda i novi Hitman. Znaci zelim iskoristit graficku sto bolje mogu, odnosno da mi smooth bude sto veci. 

 

GeForce GTX 960M

8GB DDR3

i5-4210H. 

 

Tenks!

artuditu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
flpmyslf kaže...

YO! Evo vec nekih 2 tjedna imam skroz novih laptop i htio bi ipak naucit neke bitne stvari na njemu koje ce mi sigurno i ubuduce trebat.

 

Zanima me malo taj overlocking i benchmark, noob sam i htio bi znat vise o tome. Vidim da se na forumu moze puno toga naucit pa ga stoga zelim iskoristit da steknem znanje o bitnim stvarima s kojima se barata.

Trenutno sam samo na CS GO i CoD4, u pripremi mi je i Shadow of Mordor, a onda i novi Hitman. Znaci zelim iskoristit graficku sto bolje mogu, odnosno da mi smooth bude sto veci. 

 

GeForce GTX 960M

8GB DDR3

i5-4210H. 

 

Tenks!

 Zaboravi na overclock na laptopu ;)

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2015 21:21 (alen29).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
nicky.sl kaže...
cardadule kaže...

Sto mi ja MSI Afterburner zakljuvana voltaza na 5850 Powercolor uskoro menjam konf pa ajde malo da je przim..

 setings - pa otključaj (ako grafa to omogučava)

 Ma cackao sve ali ne ide :(

10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
cardadule kaže...
nicky.sl kaže...
cardadule kaže...

Sto mi ja MSI Afterburner zakljuvana voltaza na 5850 Powercolor uskoro menjam konf pa ajde malo da je przim..

 setings - pa otključaj (ako grafa to omogučava)

 Ma cackao sve ali ne ide :(

 To znači da grafa ima zaključanu voltažu. Probaj nać neki modani bios na kojem je voltaža otključana

Sami sebi smo najveci neprijatelji
9 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
cardadule kaže...
nicky.sl kaže...
cardadule kaže...

Sto mi ja MSI Afterburner zakljuvana voltaza na 5850 Powercolor uskoro menjam konf pa ajde malo da je przim..

 setings - pa otključaj (ako grafa to omogučava)

 Ma cackao sve ali ne ide :(

 mozes probat i modat postojeće postavke u ab preko notpada...davno sam to radil tak da se ne sjecam baš ali ima tut.  http://www.techpowerup.com/forums/threads/6950-gpu-voltage-tweak.150867/

The Time is always righT
12 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

Pozdrav

 

Trebao bi mali savjet. Uzeo sam novu Sapphire Nitro OC R9 380. Sad, kad ju probam OC-at preko Afterburnera, ako stavim Core Speed sa 1000 -> 1100, u valley-u mi drži bez greške oko pola sata, ali kad pokrenem neku igru, usred igranja dobijem poruku da su krepali driveri (desilo se na Ghost Recon Future Soldier i World of Tanks).

 

Dal sam možda pretjerao u startu ili moj primjerak nije baš neki clocker? Voltažu ne mogu dirati, tako da je očito zaključana.

 

Kad već mogu, htio bi se igrat s time, samo bi mi trebala neka pomoć za početak. Za kolike inkremente da dižem clockove, koliko dugo i sa čime testirati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

Koliko znam, mozes i napon dizati samo u postavkama Afterburnera moras ukljuciti opciju "unlock voltage control". A za inkremente nisam siguran, imam nVidiu, ali rekao bih da mozes dizati po 10-ak Mhz pa vidjet kako ce ti igre raditi obzirom da se AMD ne clocka puno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

Igrao sam se još malo sa Afterburnerom.

 

Trenutni OC je: Core sa 1000 na 1075, Memory sa 1400 na 1625, Power Limit +20%. Voltaža se neda dirati. Zanima me kolko je još realno očekivati da se može dići? S ovim postavkama sam držao Witchera preko 2 sata i nikakvih problema nije bilo. 

 

Ovo mi je prvi OC nečega, pa se još učim. 

 

Jel se isplati još dizati ili da ostavim ovako kako je sada?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

http://www.techpowerup.com/gpuz/details.php?id=n5cwn

 


Moze jos gore ali mislim da nemam potrebe stvarno ovo je 24/7

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice