Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 825.609
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

digni CPU -NB VID control za 0.100 i podigni još malo core voltage

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

to ostavi na 1.6 jer kad digneš na 255 sa 1.6 ide na 2ghz

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mirzet1976 kaže...

digni CPU -NB VID control za 0.100 i podigni još malo core voltage

 

Evo me za pet min max. pa javim kak je proslo.

 

10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Eeee kad sam podigo NB VID Control za 0.100 dalo je preko 230 ali mi sad monitor nema slike jer sam zaboravio stavit kako si reko core voltage samo sam nb vid...

11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

znači drži se onih postavki samo je do CPU voltage i CPU NB VID

de još uđi  u DRAM controler i namjesti 5-6-5-18 latencije za memoriju

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

E koja je caka kad se ne pokaze slika na ekranu,neda mi se vadit baterija,a ima neka caka...

11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

neznam za cake, pa kako pišeš kad neradi monitor, hajmo ostaviti ovo za sutra

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

pišem na laptopu,ok budemo sutra nastavili,čujemo se bok

10 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

E.

Ostat cu na 3.3 ipak,jer na onome jucer kako si mi dao,sve preko 235 kaj je islo to je trebalo znat unaprijed kolko trebam voltazu dodat...jer ako bi npr. stavio na 240 i nebi digo voltazu onda nakon f10 u biosu nebi se komp vise upalio...tj. upali se i sve radi u kucistu al nema slike na ekranu...i tako onda par sati nemogu upalit..

Tak da cu ostat na 3.3 tak i onak nema ne netu da je neko phenoma 925 na vise od 3.2,tak da je sa 2.8 na 3.3 cist oke..jos je i stabilno i temp je dobra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

uredu da si sam to skužio jer bi najviše mogao ići do 3.5 uz dosta napona a onda bi bio problem sa teperaturom

pozz

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

CPU: Athlon II 250 3GHz cooler od Phenoma 965

MBO: GB GA-MA770-UD3 rev2.0 sa zadnjim bios

RAM: 4x1GB Kingston DDR2 800MHz

GPU: Sapphine Radeon 5870 Vapor-X 1GB

 

Ima li to kakvog potencijala za preko 3.7Ghz?

"Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. " by rjakopec
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

nema za 3.7ghz, možda do 3.5ghz

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

pozdrav svima

htio bih se upustiti u fsb clockanje samo imam jedan problem, u biosu navedene gigabytove ploce nemam nigdje pcie bus frekvu, a znam da dizanjem fsba se dize frekva svega na ploci ukljucujuci i toga, zar ne? i jel imate neka iskustva s giginim plocama, jeli nekako lockana ta frekva ili?

p.s. koji napon moram dizat ako se ukaze nestabilnost tim nacinom oc-a, osim vcora

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
ashcro kaže...

pozdrav svima

htio bih se upustiti u fsb clockanje samo imam jedan problem, u biosu navedene gigabytove ploce nemam nigdje pcie bus frekvu, a znam da dizanjem fsba se dize frekva svega na ploci ukljucujuci i toga, zar ne? i jel imate neka iskustva s giginim plocama, jeli nekako lockana ta frekva ili?

p.s. koji napon moram dizat ako se ukaze nestabilnost tim nacinom oc-a, osim vcora

Ako bi ono sve što si spomenu držao na stock vrijednostima i samo clockao CPU sa FSB onda bi trebao jedino još dizati mimo vCore i CPU PLL voltage max 2.65 ja i vCore LoadLine Calibration trebaš dizati vjerovatno max minus jedan podiok niže, ako bi i clockovao CPU-NB Frequ onda i nju max do 1.275 a to je NB Core, HT Link nema potrebe za clockanjem to drži na 2600MHz i MEM frequ spusti na 1333 ili 667 i onda diži FSB, 

12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

hvala ti, stavio sam fsb na 220, a cpu je na 4200, ali briga me za pcie clk, jer znam da ne smije ic preko 100mhz a nigdje, ama bas nigdje ne pise nis o njemu, je li ona sad 110 zbog dizanja fsba ili? niti jedan program ga ne moze ocitat

11 godina
odjavljen
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Poz ekipa. Može mi netko reć do koliko je "sigurno" podići voltažu na NB na ovoj ploči koju imam? Deffaultna mi je 1.1v. Radi na stocku ok. No čim ga podignem za 200mhz nestabilno je. Jel sigurno stavit mu napon od 1.2v? Trenutno nisam vidio neku ekstraveliku temperaturu na NB, negdje oko 50 max. 

Još jedno pitanje...  na kojoj vrijednosti držite LLC od ekipe sa ga.990xa ud3 rev.1/3? Meni je na ultra high (extreme je zadnji) i napon na +0.025. Za sad stabilno na 4.4 temp ne prelaze 48-50 na primeu.

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

ne diraj nb, to je northbridge od maticne, tebi treba nb core, i to nemoj ic vise od +0.100 makar ce ti i +.025 bit u redu

10 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Fenomka moja 925 sa tvornickih 2.8 na 3.5 + sad i vodeno imam tako da bi mogao i na vise ali nema potrebe za tim,jer bi mi sad trebala vec i neka zesca grafa da moze pratit proc. Jednog dana kad padne jaca grafa onda cu i ic dalje od 3.5 http://valid.canardpc.com/7har1d

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Koji cooler da kupim za OC FX 6300?OC bi najvise do 4,3ghz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

A do koliko novaca? 

Ja bih išao na ovoga.

Ako ima neki bolji neka netko napiše!

 

http://www.links.hr/?naziv=cooler-scythe-ashura-scasr-1000-s-2011-775-1155-1156-1150-1366-am2-am2-am3-am3-fm1-fm2&option=artikl&id_artikl=050.903.279 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Koji bi preporucio do 300kn?

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Jedno pitanje, ako je CPU stabilan na odredjenoj frekvenciji s 4GB RAM-a, da li ce biti stabilan na istoj frekvenciji s jos 4GB istog RAM-a (onda ce imati ukupno 8GB) ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pa trebao bi! 99%. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Jedino može biti problem kompatibilnost pločica, ali to, barem tvoja, matična ploča sama riješava!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Na koliko bi mogao clockati FX-8320 na Asus M5A97 Evo R2.0 i CM Hyper 212 Evo da stabilno radi bez nekih preekstremnih temperatura i podizanja napona?

 

Trenutno mi je proc na default postavkama i kod igranja BF4 nekih 2 sata temperatua je oko 55C°...

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
@crocked
Ne mozes sa sigurnoscu znati posto je svaki pojedini fx-8320 drukciji sto se OC potencijala tice.
Recimo da je 4.2-4.3ghz sigurna stvar, iznad toga ovisi o tome kolko napona ce trazit procesor, ako dosta trazi onda ti cooler vjerojatno nece biti dovoljan.
Ako ti je u BF4 temp. do 55C, znaci da je tu napon vec blizu maksimuma posto bi ga prime95 sigurno potjerao barem do 60C a puno vise od toga ne zelis ici.
Ustanovi koliki ti je maksimalni vcore napon tokom igranja BF4 i toliko manualno namjesti u biosu (tu se moras malo igrat zbog vdrop-a i sa LLC-om). Nakon toga kreni sa mnoziteljem na 20 recimo (4ghz) pa testiraj s primeom i ako je stabilno ides dalje na 20.5 (4.1ghz) itd.
Ugrubo je to to, ako ti nesto nije jasno pitaj!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
ansha kaže...
@crocked
Ne mozes sa sigurnoscu znati posto je svaki pojedini fx-8320 drukciji sto se OC potencijala tice.
Recimo da je 4.2-4.3ghz sigurna stvar, iznad toga ovisi o tome kolko napona ce trazit procesor, ako dosta trazi onda ti cooler vjerojatno nece biti dovoljan.
Ako ti je u BF4 temp. do 55C, znaci da je tu napon vec blizu maksimuma posto bi ga prime95 sigurno potjerao barem do 60C a puno vise od toga ne zelis ici.
Ustanovi koliki ti je maksimalni vcore napon tokom igranja BF4 i toliko manualno namjesti u biosu (tu se moras malo igrat zbog vdrop-a i sa LLC-om). Nakon toga kreni sa mnoziteljem na 20 recimo (4ghz) pa testiraj s primeom i ako je stabilno ides dalje na 20.5 (4.1ghz) itd.
Ugrubo je to to, ako ti nesto nije jasno pitaj!

 

Znači bez dizanja napona u BIOSu mogu samo podić množitelj i trebalo bi raditi normalno? Jedino ako nije u BIOSu uključena neka postavka da ga fila nepotrebno sa naponom...

Nisam stigao to provjeriti...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
godo kaže...

Jedino može biti problem kompatibilnost pločica, ali to, barem tvoja, matična ploča sama riješava!

Nije moja ploca, znaci trebalo bi biti sve ok. Hvala !

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Evo i mene u jednoj nedoumici!

Naime nakon kupnje nove (polovne) ploče ASUS M4A89GTD PRO, kao i na prethodnoj, otključao sam dvije dodatne jezgre i OC-ao procesor na 3,6GHz (1,416V).

CPU-Z pokazuje sve kako spada, ali System properties (i na Sedmici i na Osmici - x64), koji dobro 'očita' procesor Phenom II X4 B45, kaže da radi na 2.8GHz.

Koliko to ozbiljno shvatiti? Na osnovu toga u Osmici u Task Menageru je maksimalna frekvencija ta od 2,8GHz.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

meni je znao ocitavati i do 6 ghz, bezveze mijenja vrijednosti, ja vjerujem cpu z

osobno mi se rijesilo kad sam ugao virtualizaciju..

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice