Baldur's Gate III

poruka: 440
|
čitano: 166.561
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Baldur's Gate III
picajzla0707 kaže...

prestao sam svako malo mijenjat drajvere, otkako su me izguzeljali s rušenjem nekakve ženice igrice

sve drugo je radilo ok, bivša nije gejmala dva-tri mjeseca i kad je opet počela - sranje, i nikako skužit što se dogodilo obzirom da sam drajver mijenjao taman prije tih par mjeseci

krv mi je moju popila dok nisam skužio da su drajveri

 

osim toga, razlike se svode na maksimalno par posto dobitka u perfomansama

tako da ne vidim niti neke osobite koristi za riskiranje svako malo s novim drajverima, dok rade super, jednom godišnje nadogradim stabilnom verzijom i to je to

 Ja uvijek metnem najnovije, ovo je prvi put u više godina da imam problema... ali ja nisam mjerodavan što se igara tiče, rijetko se igram.

16 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Hexfire kaže...

 Baš, a većina onih koji su igrali originalni Baldurs Gate su odavno umrli. 

 

Dobra fora, rođen sam sredinom 80ih i dobro se sjećam tih RPG igara iz 1990ih. Što su tebi Messi i Đoković stari ?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Baldur's Gate III
Korny1603987 kaže...
Hexfire kaže...

 Baš, a većina onih koji su igrali originalni Baldurs Gate su odavno umrli. 

 

Dobra fora, rođen sam sredinom 80ih i dobro se sjećam tih RPG igara iz 1990ih. Što su tebi Messi i Đoković stari ?

 jedini "mesi" kojeg volim pogledat 

 

 

oni koji znaju, znat ce 

15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Hexfire kaže...
nkdz kaže...
Slažem se s tvrdnjom da ovoj igri naslov DOS3 daleko više pristaje nego BG3. Osim nekoliko NPC-a koji se susreću, ova igra nema dodrinih elemenata s BioWare-ovim Baldurs Gate naslovima. Atmosfera, art work, layout nivoa, inventory managment, interakcija s objektima... sve je više-manje preslikano iz DOS-a.

Razlog zašto se igra zove BG3, a ne DOS3 je čisto financijske prirode. Hype koji se stvorio većinom se stvorio zbog samog naslova, brojke ne bi bile ni blizu ovakve da se igra tako ne zove

 Baš, a većina onih koji su igrali originalni Baldurs Gate su odavno umrli. 

 E, alo... "odavno umrli", još sam u 30ima... nisam ni u 50ima pa da kažeš da sam za otpis.

11 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Rhodin kaže...

 E, alo... "odavno umrli", još sam u 30ima... nisam ni u 50ima pa da kažeš da sam za otpis.

 a zašto bi, molim lijepo, mi u 50-ima bili za otpis?! 

15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
picajzla0707 kaže...
Rhodin kaže...

 E, alo... "odavno umrli", još sam u 30ima... nisam ni u 50ima pa da kažeš da sam za otpis.

 a zašto bi, molim lijepo, mi u 50-ima bili za otpis?! 

 To nisam rekao, da su 50+ za otpis, iako je tako možda izgledalo, već da su ljudi koji su igrali original danas u 30ima i 40ima, a ne samo stariji, pogotovo "odavno umrli".

Funny story, kolega neki dan priča piču o "starom dedi od 50+ koji vozi auto" - to je navodno normalno ekipi od 20 tako razgovarati, samo se osvrćem na činjenicu da su 30+ relativno mladi ljudi, a ne "odavno umrli"

 

a gamera ima i u 60ima, 70ima i slično, i neki bi vas nakantali u dosta naslova, nitko nije za podcjenjivat, i činjenica da odbijamo prihvatiti "ovakve podvale", tj. drugi naslov zapakiran u staro ruho nije nama na samotu.

Drugi kolega se osvrnuo, a ja nisam htio dodatno trovati temu, već je to učinjeno sa Falloutom koji je isto tako pokušao biti podvaljen, kad su Fallout 3 napravili Oblivion sa puškama - to nije bio Fallout. I možemo pričati o F:NV i F4 i svačem nečem kao ovakvoj ili onakvoj igri, ali jedini fallouti koje priznam su F1 i F2.

Nije dovoljno zadržat naziv i "okvirno nešto" jer nema isto srce i dušu. akipa nije prihvatila ni tactics kad su uveli konceptualne izmjene, a kamo li potpuni overhaul poput F3.

Jednako tako nama ne možete podvaliti BG3 i reć "ovo je punokrvni nastavak BG serijala i savršena igra" jer nije. Može biti "savršena igra, 10/10, 11/10, nikad bolje", ali veze sa BG serijalom ima najviše u naslovu. Da se zove DOS3 umjeto BG3, rijetko tko bi primjetio razliku. A nađite se sad vi uvrijeđeni koji obožavate DoS1 i 2 pa mi tu probajte objasniti razlike , a u isto vrijeme me uvjeravate kako je ovo punokrvni BG nastavak.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 13:35 (Rhodin).
11 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Rhodin kaže...

 To nisam rekao, da su 50+ za otpis, iako je tako možda izgledalo, već da su ljudi koji su igrali original danas u 30ima i 40ima, a ne samo stariji, pogotovo "odavno umrli".

Funny story, kolega neki dan priča piču o "starom dedi od 50+ koji vozi auto" - to je navodno normalno ekipi od 20 tako razgovarati, samo se osvrćem na činjenicu da su 30+ relativno mladi ljudi, a ne "odavno umrli"

 

a gamera ima i u 60ima, 70ima i slično, i neki bi vas nakantali u dosta naslova, nitko nije za podcjenjivat, i činjenica da odbijamo prihvatiti "ovakve podvale", tj. drugi naslov zapakiran u staro ruho nije nama na samotu.

Drugi kolega se osvrnuo, a ja nisam htio dodatno trovati temu, već je to učinjeno sa Falloutom koji je isto tako pokušao biti podvaljen, kad su Fallout 3 napravili Oblivion sa puškama - to nije bio Fallout. I možemo pričati o F:NV i F4 i svačem nečem kao ovakvoj ili onakvoj igri, ali jedini fallouti koje priznam su F1 i F2.

Nije dovoljno zadržat naziv i "okvirno nešto" jer nema isto srce i dušu. akipa nije prihvatila ni tactics kad su uveli konceptualne izmjene, a kamo li potpuni overhaul poput F3.

Jednako tako nama ne možete podvaliti BG3 i reć "ovo je punokrvni nastavak BG serijala i savršena igra" jer nije. Može biti "savršena igra, 10/10, 11/10, nikad bolje", ali veze sa BG serijalom ima najviše u naslovu. Da se zove DOS3 umjeto BG3, rijetko tko bi primjetio razliku. A nađite se sad vi uvrijeđeni koji obožavate DoS1 i 2 pa mi tu probajte objasniti razlike , a u isto vrijeme me uvjeravate kako je ovo punokrvni BG nastavak.

 ma zajebavam se malo, sve mi je to jasno otkako mi je neko dijete prvi put reklo - striček...

a tome ima preko 30 godina, bio sam blago rečeno šokiran i od tada mi je to malo pomalo postalo normalno

 

a što se tiče igre, jbga, nismo svi 'čistunci' u smislu da ovo doživljavam kao podvalu, nisam niti tactics doživio tako, već kao svojevrsni spin-off u tom svijetu

baldurs gate 3 je meni osobno sve samo ne podvala, to što liči na njihove prethodne igrice je jednostavno posljedica promjene firme, ljudi koji rade igricu, napretka, proteka vremena itd.

ono što bi ja smatrao podvalom je da su napravili grind fest bez duše

 

bg, fallout i slične igre su mi najdraži dio moj gejming iskustva, koje je počelo sa spectrumom i kasnije amigom te se nastavilo kroz skoro cijeli život

bg3 je meni osobno odlična igra i sasvim ok kao nastavak serijala, bio mi je to i fallout 3 kad je izašao, ali nismo svi isti ofkors

11 godina
offline
Baldur's Gate III

Pa onda igrajte BG I i II ,ne kužim čuđenje čistunaca da igra koja je izašla 25 godina nakon originala ima drugačiju grafiku od originala.

 

Razlika između DoS-a i BG3 je to što se BG bazira na 5th edition DnD pravilima,DoS ne.
I ne kontam to spominjanje da se igra bazira na DoS-u u nekakvom negativnom kontekstu,DoS II je do izlaska BG3 bio realno najbolji RPG unazad 10-15 godina.

 

Ja nemam problem sa time da se igra nekome ne sviđa ,nismo svi isti,ali ne vidim poantu da se dođe tu i kvoca,docira i općenito gnoji tema,baš se kuži da ste bumeri.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
picajzla0707 kaže...
ma zajebavam se malo, sve mi je to jasno otkako mi je neko dijete prvi put reklo - striček...

 

Ha ha ha ha... Identična situacija kada sam bio 29 godina starosti. Inače su svi uvijek mislili zbog moje građe i baby lica da sam daleko mlađi, a onda s 29 godina dođe klinac i krene s tom legendarnom "striček....", a godinu dana prije svi živi klinci su mi na ulici "ti" govorili kao da mi je 15 godina. Tada sam doživio prvi kontakt s krizom identiteta i nagovještaj problema sredovječne dobi. Sada s 36 još uvijek si utvaram da imam 20 godina, ali nije to to. 

 

Plus je što sam iskusio sve legendarne naslove 90ih koji se zadnjih godina vraćaju na velika vrata.

11 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

ja sam krenuo na faks kad mi se to prvi put dogodilo, moš mislit šoka i vjeverice, skoro sam ga plesnuo

jbga, i meni su svi stariji od 20 bili matorci kad sam krenuo u srednju, to je tako

 

danas s pet banki mi je svejedno, iako me malo štrecne kad mi ćerce kaže - tata ti si star

nekidan se iznenadila da nije mogla više, bili u šetnji, podjebava me nešto i kažem joj, ako te ulovim, nagrabusila si

kaže ona - tata ti si star... dao sam joj 10 metara prednosti i ulovio je nakon 30, ostala je šokirana

 

 

12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Rhodin kaže...

Jednako tako nama ne možete podvaliti BG3 i reć "ovo je punokrvni nastavak BG serijala i savršena igra" jer nije. Može biti "savršena igra, 10/10, 11/10, nikad bolje", ali veze sa BG serijalom ima najviše u naslovu. Da se zove DOS3 umjeto BG3, rijetko tko bi primjetio razliku. A nađite se sad vi uvrijeđeni koji obožavate DoS1 i 2 pa mi tu probajte objasniti razlike , a u isto vrijeme me uvjeravate kako je ovo punokrvni BG nastavak.

 

Svi ponavljate isto što ste pročitali negdje na redditu i ubrzo nastane cijeli pokret na mantri da ovo "nije pravi BG, nego je DOS3", a da pola sljedbenika nije ni probalo igru. Nemate blage veze o čemu pričate. Doslovno. 

 

Jedno je RPG u Larianovom otkačenom stilu sa likovima koji nemaju veze s D&D, s borbom koja se temelji na interakcijama vatra-zemlja-voda-zrak, s ambijentom koji nema veze s D&D, a drugo je RPG koji posve vjerno prati Dungeons & Dragons ruleset i sve što s njime dolazi, od likova, klasa, podklasa, moći, spellova, oružja. U samoj jezgri to su dvije posve različite igre, dva različita sistema, a najveći apsurd u cijeloj priči je da ovaj Baldur's Gate više prati D&D nego što su ga pratili BG I i II. Ljudi koji svaki tjedan tuku uživo D&D pričaju kako se radi o nevjerojatnoj, gotovo stopostotnoj preslici D&D board game iskustva. O preslici koju su napravili ljudi koji obožavaju D&D i koji su dali sve od sebe u igru. Ali vi znate bolje.

 

"Grafika je slična DOS-u, pa su mi podvalili DOS3... kme, kme."

 

"Oni meni pauziraju igru umjesto da daju meni da stisnem space svakih pet sekundi... kme, kme."

 

Zamisli, podvalili im... 

 

Vama je valjda i Battlefield preslika Fife jer je oboje na Frostbite engineu i koriste iste modele likova i teksture. Neće vas nitko prevariti, niti vam podvaliti Messija s puškom. 

 

Dosadili ste više s tom mantrom. I sad ja tebi moram objašnjavati razlike umjesto da ti objasniš zbog čega je točno ova igra više DOS3 nego BG. I nemoj mi spomenuti engine, molim te. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
online
Baldur's Gate III

engine

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Baldur's Gate III

engine

Moj PC  
3 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
picajzla0707 kaže...

ja sam krenuo na faks kad mi se to prvi put dogodilo, moš mislit šoka i vjeverice, skoro sam ga plesnuo

jbga, i meni su svi stariji od 20 bili matorci kad sam krenuo u srednju, to je tako

 

danas s pet banki mi je svejedno, iako me malo štrecne kad mi ćerce kaže - tata ti si star

nekidan se iznenadila da nije mogla više, bili u šetnji, podjebava me nešto i kažem joj, ako te ulovim, nagrabusila si

kaže ona - tata ti si star... dao sam joj 10 metara prednosti i ulovio je nakon 30, ostala je šokirana

 

 

 

Kad smo vec u offtopicu, jedna opaska.

 

90tih kad je moja generacija bila u domeni "klinci" ekipu od 30 godina smo gledali kao stričeke jer su to i bili. muskarac od 30 godina je bio formirana osoba vrlo vjerojatno vec u braku s dvoje djece. Znao je zastitit obitelj, promjenit gumu na autu, sredit neke osnovne manje kvarove po kuci itd.

 

Danas gledam neke vršnjake u 30tima, snimaju se za tik tok, oblače se ko da im je 15 godina i zovu električara za promjenit zarulju u kuci.. O cemu vise imamo razgovarati!?

 

 

btw na 60 sati igre pri kraju acta II.. igram s frendom co op i iako je zabavno mislim da je ipak za prvi playthrough bolja opcija solo, dosta je kompleksna igra i mislim da bi bilo bolje se uzivjeti u sve to sam bez da se hvatas stalno s kolegom. A onda mozda za 2 prolaz opalit co op s ekipom i zajebavat se.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 17:57 (neznalica90).
10 godina
offline
Baldur's Gate III

Kad maloumni guglaju dobiju ovaj rezultat - https://gamerant.com/best-highest-rated-pc-games-all-time-baldurs-gate-3/ Nabijem sve svemirce i svemirke!

 

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 23:25 (Super64).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Baldur's Gate III

Kakva je to bila logička noćna mora praviti ovu igru, ne mogu niti zamisliti, kao niti broj if-ova upotrijebljen u igri koja vrvi nebrojenim mogućnostima izbora i različitih ishoda tih izbora, jednom riječju bolest kroz što su sve morali prolaziti devovi a to je samo priča, koji kuršlus je u samoj mehanici napada-reakcija itd., ludnica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2023 8:44 (notloB).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
notloB kaže...

Kakva je to bila logička noćna mora praviti ovu igru, ne mogu niti zamisliti, kao niti broj if-ova upotrijebljen u igri koja vrvi nebrojenim mogućnostima izbora i različitih ishoda tih izbora, jednom riječju bolest kroz što su sve morali prolaziti devovi a to je samo priča, koji kuršlus je u samoj mehanici napada-reakcija itd., ludnica.

 to se zove ljubav... :)

S druge strane imamo starfield ,to se zove pohlepa

9 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
notloB kaže...

Kakva je to bila logička noćna mora praviti ovu igru, ne mogu niti zamisliti, kao niti broj if-ova upotrijebljen u igri koja vrvi nebrojenim mogućnostima izbora i različitih ishoda tih izbora, jednom riječju bolest kroz što su sve morali prolaziti devovi a to je samo priča, koji kuršlus je u samoj mehanici napada-reakcija itd., ludnica.

 

ma svaka im čast, likovi su kraljevi. E takve trebamo nafilovat s lovom, a ne Activision.

12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
notloB kaže...

Kakva je to bila logička noćna mora praviti ovu igru, ne mogu niti zamisliti, kao niti broj if-ova upotrijebljen u igri koja vrvi nebrojenim mogućnostima izbora i različitih ishoda tih izbora, jednom riječju bolest kroz što su sve morali prolaziti devovi a to je samo priča, koji kuršlus je u samoj mehanici napada-reakcija itd., ludnica.

 

Tko već nije vidio i ima 45 min vremena, pogledajte si nedavni intervju sa Svenom Vinckeom, CEO-om Lariana. Super za čuti malo behind the scenes stvari, problema s kojima su se susretali itd. Lik je legenda.

 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
14 godina
offline
Baldur's Gate III

Update 103gb na gogu

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Baldur's Gate III
Kill Frenzy kaže...

Update 103gb na gogu

 to update ili nova igra :)

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
15 godina
offline
Baldur's Gate III

GOTY Baldur's Gate 3 wins 7 Golden Joystick Awards 

https://www.reddit.com/gallery/17s9thl

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

apsolutno zasluzeno, ove godine jednostavno nije izasla igra te kvalitete,ni blizu.

10 godina
offline
Baldur's Gate III

Idem po treći puta, da vidimo kolko treba za Honour mod proć. Patch 5. -

 

https://store.steampowered.com/news/app/1086940/view/3897365207669541523

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

Ima novih boss attackova koji su unique za honor mod. brutalno.
I A.I je navodno teži

15 godina
offline
Baldur's Gate III

Btw jeste zbog ovog pathca novog samo update-ali igru il ste ju reinstalirali (kak predlazu) ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Baldur's Gate III
AmonZero kaže...

Btw jeste zbog ovog pathca novog samo update-ali igru il ste ju reinstalirali (kak predlazu) ?

 Pa kolko sam ja njih skonto, predlažu da reinstaliraš ako nemaš barem 100 gigi slobodno na disku, jer će ti u toku ažuriranja igra zauzimati preko 230 gigi.

Say hello to my little friend
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
AmonZero kaže...

Btw jeste zbog ovog pathca novog samo update-ali igru il ste ju reinstalirali (kak predlazu) ?

 

Obrisao je, pa je opet instalirao. Za sat i pol se skinulo, nikakav problem. Nisam imao prostora, a nije mi se dalo ništa brisati. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
offline
Baldur's Gate III

Ja sam bio na 120gb free prostora pa se upustio u update.

Reko ak zapne jbg.

 

Mal popratio kak je islo i za cudo nikad mi ispod 110gb free prostora nije otisao na toj particiji, a ocekivao sam da ce doc do 0 free space.

Tak da mi bas ne pije vodu ovo sto su rekli da treba imat barem 130GB free.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

Uvik me ubije taj tvoj fakin avatar, eto ti na!!

 

Toliko me dekoncentira da sam 3 put čitao tvoj post.

maximum effort
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice