COD 4 fps zaključana tema

poruka: 174
|
čitano: 36.095
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

Poceo sam igrati cod 4 mp, i nemogu lockat 125 fps-a ni sa fps configom!!!

Proc phenom ii x2 550, grafa vtx3d hd 4890, 4 gb ddr2 800 mhz ram, 320 gb wd caviare blue.

Pomozite!

btw rezolucija je 1366x786

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 15:03 (Lud ko puška).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

Stavljeni najnoviji driveri? Cod 4 sa 1.7 patchom?

Cod 4 i ATI ne idu baš super zajedno..češći su fps-dropovi nego kod nVidi-inih kartica.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
COD 4 fps

ATi catalyst te zeza, probaj u driverima kod 3D, staviti sve na ''high performance''.

http://www.hr-invites.com/register.php (torrenti i pozivnice)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: COD 4 fps
Penryn kaže...

Stavljeni najnoviji driveri? Cod 4 sa 1.7 patchom?

Cod 4 i ATI ne idu baš super zajedno..češći su fps-dropovi nego kod nVidi-inih kartica.

Da i da.

BORG kaže...

ATi catalyst te zeza, probaj u driverima kod 3D, staviti sve na ''high performance''.

Vec jesu

 

 

Problem je u tome sto fps nekad zna bit oko 250-300 a vec sljedeci tren 90-80 (najnize), ja ne trazim 300 nego 125, ali isto pada i kad lockam...

15 godina
offline
COD 4 fps

zanimljiv problem, budući da igraš na manjoj rezolucija veća je uloga procesora, mozda da ga malo OC-as ali sumljam da je u procesoru stvar

on bi trebao biti dovoljno jak da nahrani 4890.

 

Preporuka je da smanjis detalje (aa, teksture i slično), te ga lockas onda na 125fps-a.

http://www.hr-invites.com/register.php (torrenti i pozivnice)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

probaj ugasiti AA

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

otvoris konzolu ¸i napises /com_maxfps 125 , ak si to napiso nemoze ti biti u jednom trenu 300 a u drugom 90, max granica za fps je onda 125, nes si zeznuo. Ili imas u graphic options ukljuceno sync every frame, to iskljuci=OBAVEZNO=

 

Makar, sa takvom konfiguracijom nebi trebo imat problema da lockas 250.

 

Ali to ti nije do kompa nego do pinga, drop fps se dogadja kada lagga ili je server u k..... Probaj na neki promod server jer HC mod je za lamere. Nemojte se uvrijedit oni koji igraju HC, i ja sam nekad....

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2010 10:37 (Xero).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

ovo sam već napiso u jednoj temi ali je lockana pa evo...

 

 

Evo o čemu se radi.

Dok igram multiplayer dotične igre, imam uredno prosječnih 100 FPS-a dok sam vani, 125 FPS( lockano) dok sam u kući. Takva situacija održava se negdje 15 minuta nakon što upalim igru. A onda, u jednom trenutku kao da grom udari kompjutor i FPS drastično padne i održava se tako.

Znači :

Početak igre       100 fps

10 min              100 fps

~15 min               50 fps

>15 min               50 fps

 

Najzanimljivije od svega je da kad se taj trenutak pada dogodi, koliko god ja smanjivao rezoluciju i koliko god smanjivo detalje, fps ostaje isti ~50

I znam da moj kompjutor može bolje od tih 50 fps-a, pa problem nije do loše konfe.

Pomagajte!

It's gonna be Legen.......waait.....wait for it....DARY!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
COD 4 fps

hmm probajte ovaj config 

 

http://bashandslash.com/images/stories/cod4/tweaks/yitch3.cfg

 

sa njim cete moc dobit i do 600fps-a bez problema 

naravno igra ce izgledat ko da je 10 godina stara 

pa si postepeno povecavajte grafiku kolko vam pase

 

Death Cube K
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: COD 4 fps
hrvatskafarkasevec kaže...

hmm probajte ovaj config 

 

http://bashandslash.com/images/stories/cod4/tweaks/yitch3.cfg

 

sa njim cete moc dobit i do 600fps-a bez problema 

naravno igra ce izgledat ko da je 10 godina stara 

pa si postepeno povecavajte grafiku kolko vam pase

 

u mom slucaju nikakav cfg ne pomaze. evo stavio sam yitch3 opet se događa problem iz prethodnog posta. kolku god rezu stavio sve je isto :/

It's gonna be Legen.......waait.....wait for it....DARY!!!
15 godina
protjeran
offline
RE: COD 4 fps
SPAWNK4MPER ti mama kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

hmm probajte ovaj config 

 

http://bashandslash.com/images/stories/cod4/tweaks/yitch3.cfg

 

sa njim cete moc dobit i do 600fps-a bez problema 

naravno igra ce izgledat ko da je 10 godina stara 

pa si postepeno povecavajte grafiku kolko vam pase

 

u mom slucaju nikakav cfg ne pomaze. evo stavio sam yitch3 opet se događa problem iz prethodnog posta. kolku god rezu stavio sve je isto :/

hmm neznam ja sam imo problem da mi na sekundu fps sa 100 pande na 1 i tak svakih 60 sekundi i nista ne pomaze tek kad obrisem windowse onda je dobro al problem se zna javit nako par tjedana 

Death Cube K
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2010 16:22 (hrvatskafarkasevec).
14 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

Imam Problem Neznam Jel Hardware il software al mislim da je hardware, problem je u tome da mi cod4 steka cim udjem u igru zapinje vidim na fps-u ,zapinje tako oko 1-2min i onda prestane zapinjanje ali onda pocinje drug kad killam prvi put na server prvi kill zapne igrica na 2-3sec il kad se planta bomba il kad explodira auto il kad skocim sa neke vece visine pred smrt isto kad kaze time allmost up ono kad treba isteci vrijeme il kad kaze you are the only one left kad ostanem zadnji zapne igrica
Moja Confa Je

Intel Core2Quad Q9400 2.66ghz(4cpu's)
4GB Rama DDR2 800 mhz

Nvidia GeForce 9800GT 512MB

PSU 530W 5A

Biostar P43B-A7

Windows XP Professional 32bit SP3

Monitor Samsung SyncMaster 2233

Skino sam zadnje drivere za maticnu i grafu

 

To izgleda ovako :

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
COD 4 fps

Meni je lockan stalno na 250,s tim da pritiskom na jednu tipku mogu prebacit na 125 , a na drugu kasnije vratit na 250. Sa 250 brže trčeš i skaćeš, a na 125 se bolje lijepe meci.Rezolucija 1680 x 1050 sve low i off i još neki tweakovi.

Prijatelj mi igra sa configom od člana Imexa pa sam neke stvari skupio od njega, uglavnom može se napravit super config bez framedropova, a također se može i imat dva configa pa pritiskom na tipku prebacuješ sa snip configa na recimo rush config i tako...

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

Postat cu ovdje da ne otvaram novu temu.

Jutros sam igrao i sve je radilo super, a sad odem na promod server i fps lockan na 5 fps-a. Izadjem, napravim novi profil, sve isto (posto sam imao custom cfg). Probao sam ovaj cfg koji je postan gore u temi i ista stvar. Cak i u main menu-u trza. Nije do lose veze, slabog kompjutera, zatrpanog HDD-a, RAM-a ili bandwidtha, sve sam provjerio od tih stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

Imam jedan problem!Prije nekoliko mjeseci igrao sam cod 6 i imao sam fps-a 250 lock (i kad sam usao u dim stajao je na 250),a igrao sam na rezoluciji 1280x1024.A sad prije bozicnih praznika instalirao sam cod 4 i na toikoj istoj rezoluciji 1280x1024 s iskljucenim AA i istalim pomagalima za ljepsi izgled imam ''ponekad'' 40 fps-a vrti se oko 30 do 38fps-a.Stoga me zanima zna li itko od vas sto da uradim da napravim da mi radi jer nemogu vise ovako nisam navikado da mi ovoliko steka!!!!!!!!!HVALA UNAPRIJED!!!!!!

filip amidzic
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2010 22:00 (filip167).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

Cuo sam da ima nekakav yitch3 pa me zanima jel ti cfg????DA ga stavim samo u players ili sto da radim s njime?kazu da jako pomaze s podizanjem fps-a ako je to cfg moram li brisat sve od onog starog cfg-a sto imam ja se ne razumijem u te cfg-ove za cod 4 vise mi idu cod 2 cfg-ovi xD sto ga hvala unaprijed!ako je istina da yitch 3 pomaze odgovorite!

filip amidzic
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

zanima frenda zašto ima low fps u codu na win7. kaže da mu je pao preko 150 fpsa.

ima quad q8200 2.33ghz, 5850, 4gb ram.

u pozadini xf, driveri, nod32

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: COD 4 fps
djdomi kaže...

zanima frenda zašto ima low fps u codu na win7. kaže da mu je pao preko 150 fpsa.

ima quad q8200 2.33ghz, 5850, 4gb ram.

u pozadini xf, driveri, nod32

Ma neka gamad(malware itd.)  se navukla, ili ga je zagusio. Moguce da je jedan od onih koji imaju 15 igrica na kompu, nemaju AV programa, nikad ga ne defragmentiraju, imaju milijun toolbara  itd.

Google is NOT your friend!!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: COD 4 fps
passat kaže...
djdomi kaže...

zanima frenda zašto ima low fps u codu na win7. kaže da mu je pao preko 150 fpsa.

ima quad q8200 2.33ghz, 5850, 4gb ram.

u pozadini xf, driveri, nod32

Ma neka gamad(malware itd.)  se navukla, ili ga je zagusio. Moguce da je jedan od onih koji imaju 15 igrica na kompu, nemaju AV programa, nikad ga ne defragmentiraju, imaju milijun toolbara  itd.

lol fail

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
13 godina
neaktivan
offline
COD 4 fps

Ovako dobijam za 3 dana novi komp.. intel core i3 3.20 GHz 1333 Mhz 2×2 GB RAM DDR3 nVidia Geforce GTS450,Windows XP Porf.. i sad me zanima koliko bi oko prilike mogao imat FPS na COD4 Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
COD 4 fps
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: COD 4 fps
Lud ko puška kaže...

Poceo sam igrati cod 4 mp, i nemogu lockat 125 fps-a ni sa fps configom!!!

Proc phenom ii x2 550, grafa vtx3d hd 4890, 4 gb ddr2 800 mhz ram, 320 gb wd caviare blue.

Pomozite!

btw rezolucija je 1366x786

ok vi sad pitate nes drugo jednostavno odgovorite covjeku 

 

slusaj ovako bi ga trebo moc lockati uz cfg naravno iskljuci sve ama bas sve osim tekstura to ostavi kak je i rezu ostavi ili smanji malo ali malo nemoj sad stavit 640x480 jer to nije igrivo vjeruj mi znam :D 

Signature
15 godina
offline
Re: COD 4 fps
Penryn kaže...

Stavljeni najnoviji driveri? Cod 4 sa 1.7 patchom?

Cod 4 i ATI ne idu baš super zajedno...

istina, ali ako moja konfa moze drzat 125, njegova bi morala 250 bez beda.

 

filip167 kaže...

Imam jedan problem!Prije nekoliko mjeseci igrao sam cod 6 i imao sam fps-a 250 lock (i kad sam usao u dim stajao je na 250),a igrao sam na rezoluciji 1280x1024.A sad prije bozicnih praznika instalirao sam cod 4 i na toikoj istoj rezoluciji 1280x1024 s iskljucenim AA i istalim pomagalima za ljepsi izgled imam ''ponekad'' 40 fps-a vrti se oko 30 do 38fps-a.Stoga me zanima zna li itko od vas sto da uradim da napravim da mi radi jer nemogu vise ovako nisam navikado da mi ovoliko steka!!!!!!!!!HVALA UNAPRIJED!!!!!!

izgleda da si nesto pokupio s neta. pocisti komp pa probaj onda dalje jer ne moze biti da imas 250 na mw2 a 40 na cod4, a da se nije nista promjenilo.

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
12 godina
protjeran
offline
COD 4 fps

Ljudi imam komp 2.2 gb ghz 1.87 rama  graficka  geforce 6150se  nforce 430

512 mb

 

I zanima me jel mogu kako imat 45 fpsa lockano to bi mi bilo dosta ..pokusavo sam razne cfg-ove i nista ne pomaze :( 

smanjio sam sve na low i nikako ..

ne mogu igrat ovako nikako ...20-30 fpsa imam :(

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: COD 4 fps
Xplain kaže...

Ljudi imam komp 2.2 gb ghz 1.87 rama graficka  geforce 6150se  nforce 430

512 mb

 

I zanima me jel mogu kako imat 45 fpsa lockano to bi mi bilo dosta ..pokusavo sam razne cfg-ove i nista ne pomaze :( 

smanjio sam sve na low i nikako ..

ne mogu igrat ovako nikako ...20-30 fpsa imam :(

 

LOL?

R.I.P EnlightenedPhoenix 24.6.2011
15 godina
offline
Re: COD 4 fps
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

ovo sam već napiso u jednoj temi ali je lockana pa evo...

 

 

Evo o čemu se radi.

Dok igram multiplayer dotične igre, imam uredno prosječnih 100 FPS-a dok sam vani, 125 FPS( lockano) dok sam u kući. Takva situacija održava se negdje 15 minuta nakon što upalim igru. A onda, u jednom trenutku kao da grom udari kompjutor i FPS drastično padne i održava se tako.

Znači :

Početak igre       100 fps

10 min              100 fps

~15 min               50 fps

>15 min               50 fps

 

Najzanimljivije od svega je da kad se taj trenutak pada dogodi, koliko god ja smanjivao rezoluciju i koliko god smanjivo detalje, fps ostaje isti ~50

I znam da moj kompjutor može bolje od tih 50 fps-a, pa problem nije do loše konfe.

Pomagajte!

 

E kod tebe mislim da znam sta je problem meni se desavalo znaci kada sam krenuo igrat fps je bio normalan zatim nakon nekih 15 min je tako pao na 50 tj low fps i bilo je do toga da se graficka pregrijavala i vise nije mogla vrtit kako treba ja ti preporucujem skini si msi afterburner i u njemu slozis postavke da kada udes u igru da ti on mjeri temperaturu graficke i koliko se % graficke koristi pa ces onda vidjet da li je do toga mislim barem je meni bilo....

 

http://event.msi.com/vga/afterburner/download.htm

 

12 godina
protjeran
offline
Re: COD 4 fps
sto ti stavio lol na mouju objavu ??
12 godina
protjeran
offline
Re: COD 4 fps

?

13 godina
neaktivan
offline
Re: COD 4 fps
Xplain kaže...
sto ti stavio lol na mouju objavu ??

Prvo pogledaj kakvu si glupost napisao.....

12 godina
protjeran
offline
Re: COD 4 fps

Pa sta ..de fino te pitam ..nema nikakv problema ..

sta sam krivo stavio ...

???

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice