Crysis

poruka: 330
|
čitano: 77.751
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

igra je ok, što se tiče engina ona je sigurno opravdala očekivanja i po tome je obiljžila zadnje vrijeme, a to što većina mora kupiti nov komp da bi ju pokrenuo je najveća mana ovoga FPSA

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Ja sam imao do prije tjedan dana 7900GS, igra je isla ok na medium, ali nakon kupnje xfx 8800GTS...fijuuu,sve na high i leti. Tako da sam je i konacno mogao zavrsit kak spada, sam kraj igre je nesto nevjerojatno, gotovo filmski, ako ne i bolji! Svaka cast developerima!


...:::MB Gigabyte M55S, AMD Athlon X2 64 4000+, 2x1GB Kingmax 800Mhz,XFX 8800GTS 512MB Alpha Dog Edition,160GB & 250GB Seagate Baracuda & 750GB WD external,Foltron 500W Blue,Thermaltake Soprano case,MX518 gaming mouse,Audigy2,Samsung SyncMaster 226BW,2X Pioneer DVD/RW:::...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Crysis

Po meni je igra tehnički odlična. Uživao sam prvih par nivoa po plažama pa sve do nivoa sa tenkovima, ali kad su počeli oni alieni totalno sam se razočaro u priču. Mislim da bi igra bila još bolja da su ostavili pucačinu sa ljudima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis

Naravno sa se može na high s 9600GT i to vrlo glatko. Preporučam dx9 tweak u very high i za skoro isti frame rate imate very high postavke i na xp-u tj., na dx9. Tek tada je igra užitak 


Core 2 Duo 6750 3.2GHz
4GB ddr2 800 MHz
GeForce 8800GT 512 MB
Gigabyte P35-DS3L
Vista Ultimate
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Evo, baš sam je priša ima 2 ure. Igra mi je fenomenalna, ne znam šta imate protiv zavrsetka i unutrašnjost broda. Kao šta je neko rekao  zavrsetak  je  filmski  a  nastavak(/-ci)  će  upotpuniti  cijelu  priču  i  baš  mislim  da  će  ovaj  idući  biti  još  bolji  (btw  da  li  neko  zna  kad  je  najavljen).  Unutrašnjost  broda  je  originalna  i  bolje  neko  da  hodam  po  nekim  obicnim  hodnicima.

Grafika  je  predobra  iako  sam  igrao  na  medium.  Mislim  da  sam  se  htio  malo  poigrati  sa  postavkama  da  bi  uspio  dobar  dio  staviti  na  high,  ali  mi  se  nije  dalo.  I  igra  uopce  nije  toliko  zahtjevna  s  obzirom  na  neke  druge  koje  graficki  daju  puno  puno  manje.

 

Ono  što  mi  se  ne  sviđa  je  izgled  aliena  u  brodu  koji  je  debilan,  zatim  igra  malo  dosadi  po  sredini,  ima  par  bugova  kao  što  mi  se  dešavalo  da  nekad  nakon  što  ubijem  korejca  njegov  leš  skače  po  podu  kao  da  je  prikljucen  na  struju,  i  meni  osobno  se  više  sviđao  drugi  dio  igre  protiv  aliena  jer  je  više  akcije  pa  bi  volio  da  je  taj  dio  duži  u  odnosu  na  prvi.

 

Eh,  da  još  da  kažem  šta  se  tiče  ovog  cryteka  pun  mi  je  kufer  ovih  otoka  i  šuma  pa  bi  bilo  vrijeme  za  promijenu  inače  će  dopi...t  i  bogu  i  vragu.  I  mogli  su  neku  igu  nazvat  a  da  ne  sadrži  ovaj  CRY  u  sebi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis
1kokolo1 kaže...

Evo, baš sam je priša ima 2 ure. Igra mi je fenomenalna, ne znam šta imate protiv zavrsetka i unutrašnjost broda. Kao šta je neko rekao  zavrsetak  je  filmski  a  nastavak(/-ci)  će  upotpuniti  cijelu  priču  i  baš  mislim  da  će  ovaj  idući  biti  još  bolji  (btw  da  li  neko  zna  kad  je  najavljen).  Unutrašnjost  broda  je  originalna  i  bolje  nego  da  hodam  po  nekim  obicnim  hodnicima.

Grafika  je  predobra  iako  sam  igrao  na  medium.  Mislim  da  sam  se  htio  malo  poigrati  sa  postavkama  da  bi  uspio  dobar  dio  staviti  na  high,  ali  mi  se  nije  dalo.  I  igra  uopce  nije  toliko  zahtjevna  s  obzirom  na  neke  druge  koje  graficki  daju  puno  puno  manje.

 

Ono  što  mi  se  ne  sviđa  je  izgled  aliena  u  brodu  koji  je  debilan,  zatim  igra  malo  dosadi  po  sredini,  ima  par  bugova  kao  što  mi  se  dešavalo  da  nekad  nakon  što  ubijem  korejca  njegov  leš  skače  po  podu  kao  da  je  prikljucen  na  struju,  i  meni  osobno  se  više  sviđao  drugi  dio  igre  protiv  aliena  jer  je  više  akcije  pa  bi  volio  da  je  taj  dio  duži  u  odnosu  na  prvi.

 

Eh,  da  još  da  kažem  šta  se  tiče  ovog  cryteka  pun  mi  je  kufer  ovih  otoka  i  šuma  pa  bi  bilo  vrijeme  za  promijenu  inače  će  dopi...t  i  bogu  i  vragu.  I  mogli  su  neku  igu  nazvat  a  da  ne  sadrži  ovaj  CRY  u  sebi.

zaj...  sam  se,  možete  izbrisat  ovi  dupli 
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2008 21:06 (1kokolo1).
16 godina
offline
Crysis

COD4 mi je zabavan!  ali prekratak... al je tu MP

Crysis mi je zabavan! ali tek sam usao u brod maloprije...

Bioshocka cu se ufatit nakon Crysisa...

A onda nazad na WOW do Project Origina... Cool

 

po mome osnovna razlika (osim teme igre) izmedju COD4 i Crysisa je to sto je COD4 linearan a Crysis ipak ima vise mogucnosti za preci level!

bitno je da je zabavno, i da nema glupih frustracija, jer kad se igra ne moze prilagoditi meni (igracu) ja se prilagodim njoj i opleti Nevinašce


FOR THE HORDE!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Crysis

Ma Crysis su napravili u dogovoru sa izdavackim kucama (nVidia, ATI, AMD, Intel)

tako da ako zelite tu igru igrati na nekoj vecoj i jacoj grafici morate kupiti snaznije komponente.

To je jednostavno marketinski trik, tako da se poveca prodaja komponenata i djelova za pc

Ali uz sve to igra je jednostavno odlicno napravljena, osim bugova kojih ima ali se to rijesi najnovijim patchom 1.2

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Kraj, odnosno zadnjih sat dva pred kraj je nesto fenomenalno, nemam primjedbe i tak je sve divno pripremljeno za drugi nastavak. Kraj i izvedba me doslovno sokirala, kao i ostatak igre uostalom. Zahtjevna je ali to je cijena napretka i uvijek ce postojati takve igre koje ce gurat hardver do samih granica. Budite zadovoljni, imate srot igara koje su tako "zahtjevne" odnosno neoptimizirane da ti dodje poslat sve znas kam.


...:::MB Gigabyte M55S, AMD Athlon X2 64 4000+, 2x1GB Kingmax 800Mhz,XFX 8800GTS 512MB Alpha Dog Edition,160GB & 250GB Seagate Baracuda & 750GB WD external,Foltron 500W Blue,Thermaltake Soprano case,MX518 gaming mouse,Audigy2,Samsung SyncMaster 226BW,2X Pioneer DVD/RW:::...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Igra je fenomenalna, sa definitivno najjačom grafikom i bit će ju teško nadmašiti,

osim, naravno, drugi dio...


AMD Athlon 64 X2 5600+, RAM, 2 GB X 2, 800 MHz, KINGMAX, HDD SEAGATE Barracuda 500 GB, MBO DFI , s. AM2, Infinity CFX 3200-M2, VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon HD3870 LR, 512 MB, Midi Tower, CHIEFTEC BH-01BBB, 400 W
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Može li se s ovom konfiguracijom igrati na very high

E8400

8800gts 512

4GB kingmax 800mhz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis
Goran Racic kaže...

Daj ne seri!!! Zakon! Posalji sliku torte ako imas, zanima me :)

Stvarno moram naci nove prijatelje ;)

 E moderatoru, pazi na riječnik...

Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,Potpis, potpis, potpis,...gotovo...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis
Gamer-gts kaže...

Može li se s ovom konfiguracijom igrati na very high

E8400

8800gts 512

4GB kingmax 800mhz?

 
zavisi koja rezolucija. Do 1280*1024 će 100% moć, a za 'ekstremne' (1600*1200 i više) nisam siguran

intel dualcore e2140 2x1.60GHz
2GB ram 667MHz
GeForce XFX 7950GT 256MB
WD-HDD 160GB, DDMX6fire audio-card
400W
16 godina
offline
RE: Crysis
Gamer-gts kaže...

Može li se s ovom konfiguracijom igrati na very high

E8400

8800gts 512

4GB kingmax 800mhz?

 mora ic ja imam q6600 i tu graf i ide bez problema

intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Jedno pitanje: Kako se ispucavaju granate sa puške, imam launcher atachment,

ali ne kužim kako se ispucavaju.


AMD Athlon 64 X2 5600+, RAM, 2 GB X 2, 800 MHz, KINGMAX, HDD SEAGATE Barracuda 500 GB, MBO DFI , s. AM2, Infinity CFX 3200-M2, VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon HD3870 LR, 512 MB, Midi Tower, CHIEFTEC BH-01BBB, 400 W
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Gle da bi ju ispucao moras stisnut x da promijenis nacin pucanja ili otiđeš na kontrole.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis
Fat boy kaže...

Gle da bi ju ispucao moras stisnut x da promijenis nacin pucanja ili otiđeš na kontrole.

 Thanks...

AMD Athlon 64 X2 5600+, RAM, 2 GB X 2, 800 MHz, KINGMAX, HDD SEAGATE Barracuda 500 GB, MBO DFI , s. AM2, Infinity CFX 3200-M2, VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon HD3870 LR, 512 MB, Midi Tower, CHIEFTEC BH-01BBB, 400 W
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Crysis...

Moram reći da me se igra dojmila ali onda kada je nisam imao!

Najavljivali su revoluciju u fps žanru,nešto novo orginalno,neponovljivo,dosad neviđeno.

 

U stvari je igra samo DOBRA ništa iznimno i ništa orginalno.

Dobra je samo radi grafike(ako želiš testirati komp instaliraj ju i stavi na very high,ako ide i ne trza onda imaš odličan komp)

A sve ostalo je prosječno.

 

Uzmimo na primjer tu slobodu kretanja:U početku zanimljivo kasnije dosadi a i ima u far cry(ništa novo)

Nano odjelo?  Viđeno alien vs predator(cloack) Možda bi bilo bolje da su tu igru napravili!

Nema velike razlike između noći i dana(gotovo nikakve) imam night vision koji mi ama baš ničemu ne služi pa ni ona lampa na pušci osim da me bolje vide!

Očekivalo bi se s obzirom da igra ima stanovitu slobodu kretanja da ima i alternativno rješavanje misija,odnosno da se nešto mjenja ovisno na koji način pristupiš rješavanju problema//misija

Baš sam se zaletio!  Da rezimiram igra je dobra prvenstveno zahvaljujući grafici sve ostalo je prosjecno!!!

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis

Ne znam baš... nisam do sada naišao na igru toliko fleksibilnu u nekim stvarima. Da, igra jest tehnološki demo i to demo preyebene tehnologije. Atmosfera je odlična, priča je solidna... u tim segmentima jedna vrlo dobra igra, ali ni blizu prvog Half Lifea ili Unreala (niti ijedna druga do sada to nije stigla).

Međutim, sloboda, izvedba... jednostavno savršeno. Toliko realističan prikaz okoliša i interakcija s okolišem u ogromnoj mjeri. Fantastično. Engine je toliko dobar (iako je AI dosta gluplji nego što sam očekivao, ali bolji nebi išao na današnjim računalima) da sam se našao da cca 15 puta dočekujem isti džip i raznosim isto selo na barem 15 puta na 15 različitih načina (load, load, load.. :P).

Rijetko koja igra me natjerala da imam sejvove na određenim dijelovima i da ih ponavljam više od jednog puta, a kamoli 15.

Nažalost, sama igra u kompletu nije na razini enginea. Engine je iz budućnosti (što se vidi i po zahtjevima:D), ali nažalost scenarij je tek prosječan. Crysis je definitivno jedna od igara godine uz Sins of Solar Empire i COD4. COD4 je u svemu debelo ispod prosjeka osim u atmosferi. Bioshock mlako iskustvo, Unreal 3 tako-tako... Da je napraviti jednu igru od sve tri... ajoj koji bi to bum bio u povijesti igara.

Ovako se samo nadajmo da će netko CryEngine 2 iskoristiti za igru sa scenarijem COD4-a ili za priču Bioshocka.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Koje ste oružje koristili za masakriranje aliena?


AMD Athlon 64 X2 5600+, RAM, 2 GB X 2, 800 MHz, KINGMAX, HDD SEAGATE Barracuda 500 GB, MBO DFI , s. AM2, Infinity CFX 3200-M2, VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon HD3870 LR, 512 MB, Midi Tower, CHIEFTEC BH-01BBB, 400 W
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Crysis

Najcesce sam se cloakao, dosao mu blizu, zgrabio ga, prebacio u strenght mode i odbacio ga (i time ga ubio). Mislim da je to najbolji nacin jer ga je s konvencionalnim oruzjem dosta tesko pogoditi, brzo ostanes bez municije, a nema je skoro nista u tom brodu. Kasnije na normalnim nivoima preferiram Scar, a Gauss rifle za jace aliene

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Crysis

Ja imam sljedeci problem.

Poceo sam igrati igru nedavno, i dosao sam do onog sela gdje treba osloboditi taoce.

Usao sam u selo, pobio sve Korejce, nasao taoca i unistio oba tenka. Sve misije su oznacene kao completed ali mi ne daje sljedecu misiju.

Muvam se po selu da vidim da li jos treba obaviti ili ne, ali ne nalazim nista. Sve sam napravio a igra me ne vodi dalje.

 

Da li mi netko moze reci sto da napravim?

Igrao sam cijeli nivo ispocetka da vidim da li sam nesto prije toga fulao, ali opet ista stvar - dodjem do tog sela, skole i taoca i igra dalje stoji.

Sto mi je raditi?

 


E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis

Prije ulaska u bazu u kojoj se nalazi škola popni se na brdo i raznesi radar koji se nalazi na brdu nasuprot baze.

16 godina
offline
Crysis

Ne sjećam se više gdje to je, igrao sam je prije dva mj. sigurno trebaš proći onu zamišljenu liniju da predješ nivo, tak sam i ja zapeo na rijeci sve sam napravio i nista i prodjem po rijeci malo dalje i nivo je gotov.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2008 17:12 (vava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Crysis
Scuderia kaže...

Ja imam sljedeci problem.

Poceo sam igrati igru nedavno, i dosao sam do onog sela gdje treba osloboditi taoce.

Usao sam u selo, pobio sve Korejce, nasao taoca i unistio oba tenka. Sve misije su oznacene kao completed ali mi ne daje sljedecu misiju.

Muvam se po selu da vidim da li jos treba obaviti ili ne, ali ne nalazim nista. Sve sam napravio a igra me ne vodi dalje.

 

Da li mi netko moze reci sto da napravim?

Igrao sam cijeli nivo ispocetka da vidim da li sam nesto prije toga fulao, ali opet ista stvar - dodjem do tog sela, skole i taoca i igra dalje stoji.

Sto mi je raditi?

 


 
Nisam siguran dal si to npravio, al po tvom postu mi se cini da nisi... uglavnom, selo nije kraj nivoa, nego kad izadjes iz sela, ravno te cesta vodi do nekog zatvorenog tunela, a desno je ogromno polje. odi do kraja polja, tam moras malo koristiti strenghtjump, pa nakon toga ides uz neku rijeku jos par minuta, poubijas neke koreance, sretnes nekog svog i udjes u spilju s njim. tu je kraj nivoa
16 godina
offline
RE: Crysis
 
Nisam siguran dal si to npravio, al po tvom postu mi se cini da nisi... uglavnom, selo nije kraj nivoa, nego kad izadjes iz sela, ravno te cesta vodi do nekog zatvorenog tunela, a desno je ogromno polje. odi do kraja polja, tam moras malo koristiti strenghtjump, pa nakon toga ides uz neku rijeku jos par minuta, poubijas neke koreance, sretnes nekog svog i udjes u spilju s njim. tu je kraj nivoa
OK
Pokusati cu, ali znas sto me brine - igra ti u task uvijek doda novi zadatak. Meni je igra "mrtva" t.j. u task mi nije dodano da moram ici do odredjenog mjesta da se s nekim nadjem a i na radaru nije nista novo oznaceno kao sljedeci zadatak (iako je do sada sve funkcioniralo).
Na netu sam trazio jucer "walkthrough" i nasao da moram ici us neku rijeku i naci se s nekim ali kada krenem i naprimjer sa F5 napravim quicksave, igra se snimi kao NOMAD a ne sa imenom nivoa + datum + vrijeme kao inace.
Uglavnom - pokusati cu proci dalje kako ste napisali - mozda je rijec o nekom bug-u i  igra opet "ozivi"

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
offline
Crysis

Kada spremis sa quicksave, onda uvijek napise Nomad, to je normalno. Ostali saveovi di pise ime nivoa i jos neki podatci, to je od checkpointa

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Crysis
macgyver kaže...

Kada spremis sa quicksave, onda uvijek napise Nomad, to je normalno. Ostali saveovi di pise ime nivoa i jos neki podatci, to je od checkpointa

 

 Aaaaaaaaa
Good.
Hvala ekipa.

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Prešao sam nivo u Alien brodu i stigao sam na nivo kad je sve smrznuto. Koliko još ima do kraja?


AMD Athlon 64 X2 5600+, RAM, 2 GB X 2, 800 MHz, KINGMAX, HDD SEAGATE Barracuda 500 GB, MBO DFI , s. AM2, Infinity CFX 3200-M2, VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon HD3870 LR, 512 MB, Midi Tower, CHIEFTEC BH-01BBB, 400 W
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Crysis

I kad će slike torte i onaj dual-core na 5 GHz?


PC: QX9650 4 GHz // XFX nForce 790i // 9800 GX2 Quad SLI // PSU CM 1000W // CM Stacker 832 // 4 GB Ballistix Tracer 1066 MHz // 2x HDD Seagate 32 mb chache, 500 GB //
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice