Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

poruka: 99
|
čitano: 38.069
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Prvo bi htio naglasiti da se novi patch koji će za nekoliko dana biti dostupan biti u sklopu "novog GTA": "Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City" koji izlazi za PC & PS3 nakon jednog godišnje XBOX360 Ekskluzive!


MOLIM VAS DA OBRATITE PAŽNJU NA "Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City" temu na BUGForumu: http://www.bug.hr/forum/topic/pc-igre/grand-theft-auto-episodes-from-liberty-city/52176.aspx


Dakle, novi patch pod nazivom 1.0.6.0 biti će dostupan preko "Games for Windows LIVE-a" kroz nekoliko dana a isti možete skinuti i direktno instalirati preko ove web stranice: http://www.rockstargames.com/support/IV/PC/patch/index.html


A sada ono bitno.

NAPOKON OPTIMIZACIJA! POBOGU, BILO JE I VRIJEME!

A osim toga, očekuje nas brdo bug fixeva i novih-starih feature-a!

Pa da krenemo!



The PC release of Episodes from Liberty City includes a host of game, performance, and visual improvements over the core Grand Theft Auto IV release, details of which can be found below. Rockstar Games will release a title update (1.0.6.0) for owners of the original Grand Theft Auto IV for PC on April 13 that includes all of the enhancements found in Episodes from Liberty City. This title update will also allow users to purchase The Lost and Damned and The Ballad of Gay Tony through the Games for Windows-LIVE Marketplace.

Enhancements in Episodes from Liberty City PC include:

Rockstar Games Social Club

* Remove Rockstar Games Social Club application
* Separate RGSC application no longer required to launch game
* Social Club login now occurs during the launch process

Shadows

* A new, less memory-intensive, and better-looking scalable shadow solution has been implemented
* Enhanced Night Shadows added with user-selectable level of detail (replaces Shadow Density)

Performance

* Rendering optimizations have been made to improve performance, particularly when enabling shadows
* User-configurable graphics settings have been added for shadow control

Benchmarking

* New system-intensive benchmarks have been added under the Graphics menu
* User gameplay captures can now be used for benchmarking using the command line

Multiplayer

* Enhanced security to isolate users from cheaters and hackers

Bug Fixes

* Vehicle shadows re-enabled between 8pm and 6am
* Fix floating street textures
* Pedestrians in vehicles appear further out from the player to allow for long range sniping
* The Moon has been implemented with simulated lunar phases

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evo i System Requirements za nadolazeći Episodes from Liberty City za PC:

PC Minimum System Requirements

OS: Windows Vista – Windows 7
– Service Pack 1 / XP – Service Pack 3 Processor: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz, AMD Athlon X2 64 2.4Ghz Memory: 1.5GB XP & Vista, Windows 7, 16GB Free Hard Drive Space Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900 Increased performance will be noticed on more powerful systems.

Other PC Requirements

Initial activation requires internet connection; Online play requires log-in to Games for Windows – LIVE and Rockstar Games Social Club (13+ to register); disc version requires disc in drive to play (unlimited installations); software installations required including Sony DADC SecuROM, Adobe Flash, DirectX, and Games for Windows – LIVE, and Internet Explorer.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NO JEDNA VAŽNA INFORMACIJA ZA SVE PC PLAYERE! Rockstar nije potvrdio hoće li ovaj patch biti namijenjen samo za nadolazeći Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City ili će imati support i za GTA IV.

Dakle, ono što hoću reći je da još uvijek nije poznato je li 1.0.6.0 dostupan i za GTA IV verziju igre. Morati ćemo sačekati objavu patcha.

Što se tiče gamera koji kupuju Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City, nećete požaliti, ovaj patch donijeti će puno jače performanse prvi prvom gameplay-u što nije bilo na strani GTA IV-a. ;)

 

I da, Gamer Masteru, ukoliko ovo čitaš, vjerojatno nijednom našem gaming portalu nije dojavljeno da stiže novi patch za nadolazeće Epizode (Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City), stoga se nemoj bojati ovo objaviti kao ekskluzivu, jer je potvrđeno od strane Rockstar Toronta ga GTAForums-u. ;)

Evo potvrde od Rockstara:http://www.gta4.net/news/4389/gta-iv-pc-patch-6 ; http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=445395

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2010 22:53 (ivann.n).
 
20 0 hvala 30
15 godina
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Zahvaljujem na iscrpnim informacijama - nadam se da će biti i gusarske verzije a možda čak upiknem i orginal ako bude bio povoljniji :D

http://hr-invites.com/register.php?do=signup (chiteri i trejderi nisu dobrodošli) ; last.fm: BORG_CRO
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

We’re proud to announce a new title update is coming to owners of the original GTA IV PC that includes all the enhancements found in Episodes from Liberty City.Znaci bit ce dostupan i za ovaj obicni gta 4.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

A koliko koštaju te expanzije?

Da bar se može igrati s ovim patchem bez expanzija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0
*pada na koljena i kliče*: Hvala ti Bože! Napokon! :D
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0
ivann.n kaže...

Prvo bi htio naglasiti da se novi patch koji će za nekoliko dana biti dostupan biti u sklopu "novog GTA": "Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City" koji izlazi za PC & PS3 nakon jednog godišnje XBOX360 Ekskluzive!

Hvala, ali Rockstar se malo kasno sjetio izdati neki patch koji će barem donekle popraviti igru...

Kao što kažu na GameReport-u, igra je usrana do bola. Hebeš ti sada patch kada sam igru prešao prije godinu dana... I to na High i Medium postavkama.

Napokon izlaze ekspanzije i nadam se da će sa tim patch-om barem biti ugodnije igrati iste.

Hvala na informacija, čeka se GTA: Episodes from Liberty City Belji se

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2010 23:12 (gta_4).
14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Daj skrati taj citat pls...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

@Cvjetko: Da, i meni se čini da će na kraju i GTA IV imati koristi od ovog patcha, no svejedno, za svaki slučaj pričekajmo izlazak. Prema dostupnim informacijama, patch izlazi već sutra! ;D

Što se tiče ekspanzije (GTA: Episodes from Liberty City), molim Vas da ubuduće pitanja postavljate ovdje: http://www.bug.hr/forum/topic/pc-igre/grand-theft-auto-episodes-from-liberty-city/52176.aspx da ne radimo off-topic. Ovdje ću odgovarati na sva pitanja koja Vas zanimaju oko novog patcha i dostupne optimizacije igre...

 

 

@stipica_zd: Epizode će kod nas koštati približno 300-350 kn za PC verziju. Također, još uvijek možeš napraviti pre-order sa, uzmimo primjer game.co.uk gdje je sada cijena Epizoda snižena sa 19.99 na 17.99 Funti...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Care hvala na informacijama. Nadam se da će se sada osjetiti razlika između 1. patcha i ovoga 6. Zato jer bilo koji da patch stavim FPS je i dalje isti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

PATCH JE VANI! Samo uđite u igru i upitati će Vas GFWL update! Nakon toga slijedi instalacija novog patcha!

 
4 0 hvala 6
14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

uff ovo je stvarno super stvar, izgubio sam volju za gta jer ga nisam mogo pokrenut (teksture falile), pa se sad nadam da ću zaigrat Smijeh

uskoro na sedmici...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Ljudi, sjene su božanstvene! Nisu više grudaste! NIMALO!!!

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Kakva je optimizacija?????????????????????????

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0
ivann.n kaže...

Ljudi, sjene su božanstvene! Nisu više grudaste! NIMALO!!!

Znači bez problema radi i bez ovih updatea?

Ajd molim te malo više podataka, kako je optimizirana i slično...

14 godina
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

koliko dobiješ fps-a?

My xf.mirkeckiller
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Jel taj peč sada radi sa običnom verzijom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Izgleda da i nema baš neke optimizacije samo su ispravljali bugove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Peč radi i na "original" verziji.

 

Samo ću reći da je ova igra zasrana i tu neke velike pomoći NEMA. Sjene sada izgledaju dobro,cijela igra izgleda bolje ali performance su skoro pa iste iako mi se sad čini da trza i na 30 frejmova koliko ja dobivam.

Sramota da nakon toliko vremena teskture i dalje nestaju,ceste i dalje nestaju,zgrade znaju zatreperit,nekakve ravne plohe se pojave na tren itd itd.

Žalosno da takva igra ima takvih problema i nakon kile pečeva.

 

Napominjem da imam original igru tako da nije do "krivog" kreka.

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Meni na original verziji radi sasvim uredu, velik pomak u perfomansama prema dolje no grafika je duplo ljepša.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0
Kill Frenzy kaže...

Peč radi i na "original" verziji.....................

 

Ybt, da ni nakon 6 peča igrica ne ide normalno...ništa, sad je sigurno da više nema nikakve šanse da igra bude bar koliko-toliko optimizirana...

Ovo je velika triska za Rockstar Games, bar od moje ruke...

Iako ću i ja večeras staviti peč, napravit ću jedan benchmark prije i poslije patcha pa vam javim.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0
Kill Frenzy kaže...

Sramota da nakon toliko vremena teskture i dalje nestaju,ceste i dalje nestaju,zgrade znaju zatreperit,nekakve ravne plohe se pojave na tren itd itd.

To mozes popravit sa commandlineom..Namigiva

Bar sam ja tako rijesio.. Nije mi se nista vidjelo, a poslije commandlinea sve super..Osmijeh

CPU: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1051608 VGA: http://www.techpowerup.com/gpuz/35ycs/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0
FiCo_Ri kaže...
Kill Frenzy kaže...

Sramota da nakon toliko vremena teskture i dalje nestaju,ceste i dalje nestaju,zgrade znaju zatreperit,nekakve ravne plohe se pojave na tren itd itd.

To mozes popravit sa commandlineom..Namigiva

Bar sam ja tako rijesio.. Nije mi se nista vidjelo, a poslije commandlinea sve super..Osmijeh

 

Koje naredbe?

14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

U novom patchu dodano je zbilja pregršt novih opcija pod izbornikom "Graphics". Sjene su popravljene i zbilja fenomenalno izgledaju, dodane su "Night Shadows" (Noćne sjene) i dodan je Anisotropic. Te tri nove opcije zbilja pretvaraju grafiku u nešto neviđeno, ali jedu hardware KAO LUDE! Zato evo preporuke of Rockstara: Isključite Night Shadows (OFF), varirajte sa Anisotropic-om (2x, 4x, 8x, 16x) uzmemo li u obzir da je x16 najzahtjevniji i varirajte sa odabirom kvaliteta sjena (Low, Medium, High, Very High)! Možda bude malo potrajalo dok ne nađete prave postavke koje će Vam pružiti zbilja pristojan FPS, no isplati se. I mene su dosta pogodile te tri nove grafičke opcije ali i dalje dobivam identični FPS kao sa starijim patchom (1.0.0.4) iako mi grafička kartica i nije preporuka za GTA IV. (i5 750, 9800GT (512MB), 4GB DDR3)

 

Napomena: Ponavljam još jednom, isključite Night Shadows! Užasno su zahtjevne te su dodane za zbilja zvjerske grafulje koje uspijevaju to podržati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0
franky kaže...
FiCo_Ri kaže...
Kill Frenzy kaže...

Sramota da nakon toliko vremena teskture i dalje nestaju,ceste i dalje nestaju,zgrade znaju zatreperit,nekakve ravne plohe se pojave na tren itd itd.

To mozes popravit sa commandlineom..Namigiva

Bar sam ja tako rijesio.. Nije mi se nista vidjelo, a poslije commandlinea sve super..Osmijeh

 

Koje naredbe?

 -nomemrestrict -availablevidmem 2.0 -norestrictions -percentvidmem 100

Prije pisanja napravit razmak!

CPU: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1051608 VGA: http://www.techpowerup.com/gpuz/35ycs/
15 godina
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Kako skinuti, šta baš moram ingame???

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Najsigurniji način...

14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

kolika je vjerovatnost da cu na ovom patchu moc igrat gta 4 a athlonu 3000( 2.5ghz overclock) i radeon hd 4670,obican gta 4 bez kakvih patcheva je grozno radio, mozda 15 fps

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 14:43 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0
Daj mi recite nisam shvatio,imam za ps3 Grand theft auto 4 i sad moram kupiti tu igricu posebno ( Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City) il se samo skida patch preko firmwara.Zahvaljujem
15 godina
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

Dali napokon igra podrzava Crossfire/SLI ili je to jos uvjek puta zelja(nerealnost)

 

Inace Tnx na infu.

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optimizacija stiže! GTA IV: PC - Patch 1.0.6.0

@athlon64: Teško. Vrlo teško...

@dannycro99: GTA: EfLC se kupuje odvojeno a ovaj patch je samo optimizacija za nadolazeću igru.

@zaki: GTA IV od kada je PC verzije podržava SLI/Crossfire.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice