Overwatch (Blizzard studios)

poruka: 3.497
|
čitano: 384.202
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
D-wook kaže...
Minneyar kaže...

 

 

Nisam prigovarao na deathball kompozicije jer je igra tada po meni najzabavnija i najzanimljivija.

 

Molim te, heroj koji uleti među 6 neprijateljskih igrača sa 25 svojih abilitya i hitboxom manjim od igle, ubije jednog od njih i uspješno pobjegne tebi nije cancer niti ti je imalo OP?

Ali neki tamo štakor sa hitboxom i critboxom sličan Torbjornu koji spama granate koje lete brzinom puža nažderanog salatom koji okružen sa 2 neprijatelja nemože preživjeti 2 sekunde ti je nekako OP i cancer?

Ja neznam u kojem si ti ranku, ali po tvojim pričama koda su ti u svakom meču australski Junk fanatik koji skida Phare bolje od Widowice i jednoruki Genji scrub koji se nemože u isto vrijeme kretati i pucati.

 

Tracer mora biti brutalno dobra a protivnicki tim nesposoban da tracer uspije ubiti mercy i izaci neozlijeđena. Mislim dogodi se, ali nije pravilo, ako je tim koordiniran tracer rjesavaju bez veceg problema. A vecina tracera nije ni blizu dovoljno dobra da te stvari izvodi i obicno su samo iritacija. Ja sam high platina btw i igram sve role i hrpu likova u comp. SLazem se da je tracer uzasno OP u pravim rukama, gledao sam jucer nekog random lika rank 6 GM koji je gazio Dafrana da je bilo smijesno gledat s tracer :D .. ali opet ponavljam, tracer mora bit godly da bude tolko dobra, a junk mora left click i dobivat ce killove i radit ce dmg. Meni nema iritantnije stvari u ovoj igri od junka i smrti od random granata i retard-mine u facu. 

 

Što se tiče Ane i Zenya opet neznam koju ti igru igraš? Winston vs. Zeny je pobjeda Winstona 100%. Winston vs. Ana je pobjeda Winstona ili sleep dart Ane koja se zatim mora repozicionirati, a za to vrijeme je njezin tim mrtav jer nema healinga. Winston vs. Mercy je to da Mercy upotrijebi guardian angel i smije se Winstonu u facu istovremeno distribuirajući healing. Slična je situacija i sa flankerima i sa Dvom. Naravno, uvijek se događaju situacije kada te npr. Tracerica ubija dok si Mercy, ali kada promijeniš na Zenya ti počinješ nju riješavati, ali takvi su slučajevi iznimka, a ne pravilo. A da ne spominjam kada imaš Pharu u momčadi. Odletiš u nebo i kao da si na pikniku, nitko ti nemože ništa, a ti sve držiš na 100% hp-a.

 

Tko je pricao o Winstonu? Mislio sam vise na npr Sombru, Tracer, Genji, Reaper, D'va. Svi oni te sjebu ak te uhvate odiza. S mercy ovisis o tome da je tim aware, da te stiti, ili da su barem dobro pozicionirani da imas kamo odletiti. S anom ih mozes uz malo srece/ skilla uspavati, bacis granatu, dmgas ih, sa zenom ih discordas i natjeras na uzmak prakticki odmah. I za Winstona je zapravo isto, Zen ga fino discorda i on se otopi uz minimalnu asistenciju od tima. PHarah u timu mijenja situaciju naravno, ali ne pricam sad o tome, to je relativno rijedak slucaj, nazalost :P (iako je Pharah po tebi najop lik ^^)

 

Tebi je činjenica što Mercy ima malu razliku između skill floora i skill ceilinga jedini argument odnosno razlog zbog kojeg Mercy može lakše napredovati od drugih heroja, ali opet ne uspjevaš shvatiti da to vrijedi samo za DPS heroje jer oni su ti koji ubijaju protivnike, Mercy ne ubija nikoga, ona supporta DPS heroje koji ubijaju protivnike.

Naravno da sam lošije rangiran sa herojima koje+ošije znam igrati bez obzira na raspon skill floor-ceiling pojedinog heroja, no ponavljam stavi najbolju Mercy na svijetu i najbolju Tracericu na svijetu u bronzu i koja će od njih napredovati i koliko brzo. Tracerica će doći do GM-a za 3 dana jer će svih riješavati bez kapi znoja, jadna Mercy će morati sama izvlačiti pištolj i pokušavati nekoga ubiti jer su joj DPS-ovi skoro nepostojeći i napredovati će sporo i jedino zbog toga što protivnici neće niti imati healera u svojim momčadima.

 

Poanta je da s Mercy mozes doseci veci rank nego sto ti zapravo pripada, bas zato sto ovisis o drugima da rade mehanicki zahtjevan posao tj dmg. Tipa sa tracer ces zapeti na 2500 jer jednostavno nisi dovoljno dobar, a s Mercy ces doci do recimo 3.5k, uz dovoljno odigranih igri. Statisticki, gledano kroz vise stotina igara, si ti glavni faktor odluke za pobjedu/ poraz, jer ti si jedina konstanta kroz sve igre. Osnove statistike. I onda ako nisi dovoljno dobar s dmg dealerom, jednostavno ces zapeti jer neces biti dovoljno dobar da "poguras" tim i da dosegnes vise od 50% winrate, dok ces sa Mercy biti dovoljno dobar da drzis tim

 

Symmetra je bila loša i prije promjene Moirine Orb, odnosno bila je između niche-situational-troll. Sad je na total fucking useless. I opet da se referiram na Genjia, znači od početka igre se smatra da je Symmetra counter Genjiu zbog toga što nemora ciljati, ali s vremenom se je pokazalo da to i nije baš tako što dokazuje i masa youtube videa gdje se govori, citiram "Symmetra is not so hard to kill as you may think she is. In fact, you have more damage potential in shorter time than she has. You can kill her faster than she can charge her beam to kill you.". No, kako to biva, podmukli Genji igrači su na forumima održavali taj lažni privid kako je Symmetra njihov counter kojega oni nikako nemogu ubiti, a u stvarnosti je Symmetra s vremenom toliko propadala da joj se danas svi odreda smiju na njezine bijedne pokušaje.

 

 Igram obicno duoq s frendom koji je Symmetra 1-trick, ima covjek oko 80% winrate s njom iako ju igra i u napadu uglavnom. Dobiva PotG u prosjeku svaku drugu igru. I dosao je u Diamond (jako niski, al ipak) a igra ukupno 15-20 comp igri po sezoni. Dobro to je bilo prije nego se Moira pocela pojavljivati u svakoj igri, ali Symmetra je daleko od useless bila, osim u situaciji kad ju bas hard counteraju tipa Winston+Pharah+Tracer. A genjija gazi, jos uvijek, odnosno 1v1 gazi prakticki sve, najveci problem je tracer, svi ostali moraju imati puno vise skilla nego symmetra da ju dobiju u 1v1 duelu s obzirom da trebaju pogoditi headshotove na blizinu dok ona ima left click i skace okolo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 13:58 (Minneyar).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Wack kaže...

 

"Tebi je činjenica što Mercy ima malu razliku između skill floora i skill ceilinga jedini argument odnosno razlog zbog kojeg Mercy može lakše napredovati od drugih heroja, ali opet ne uspjevaš shvatiti da to vrijedi samo za DPS heroje jer oni su ti koji ubijaju protivnike, Mercy ne ubija nikoga, ona supporta DPS heroje koji ubijaju protivnike."

 
Upravo si sam potvrdio ono sto ti tupimo,LAKSE je supportati dobar dps sa mercy nego sa Zen ili Anom thats the fucking point,nitko ne prica o killovima prestani pricati gluposti,Mercy je vise forgiving za igrati od svakoga drugoga suppa to je CINJENICA frende ja se i ti ne slazemo u 99% stvari sto je ok imas svoju furku i potpuno pogresnu perspektivu ali ne cinis se kao glupa osoba pa nemoj se ni praviti mutav,prije ces sa mercy nahilati nego sa Zenn i Anom jer ima vec i bolji heal per sec.
Lakse ces vratiti tim u igru jer imas retardirani ablilty i ulty koji naprosto NULIRA svaku gresku tenka ili DPSa i vraca ga u igru.
To su sve cinjenice igrao na 1k ili 5k ratingu ako se sa ovim ne slazes ja stvarno ne vidim daljnju potrebu za raspravom.

Bitno je ako je tebi Mercy zabavna za igrati i uzivas je igrati drago mi je rokaj necu ti ja braniti sta ces igrati ali nemoj mi pametovati da je teze ili isto tesko igrati mercy kao sto je igrati Zenn/anu to naprosto nisu jebene istine.

A ako igras mercy a ne volis je igrati i wejstas sate zivota za broj na ekranu to je vec za strucnije ljude od mene na tome polju.

Da ti vise kazem i za genjija i mcree jer si toliko nepodnosljiv postao sa bitchanjem vec 57 stranica u vezi njih.

Kad mercy igras Genji/Tracer i treba da te ubiju to im je posao.
Ako hoces da counters njih kakva crna Symmietra ? ne igras na 670 ratingu,uzmes Mcreea recimo i pogledas kako fleshati genjija i kad mu je reflect ON moze se fleshati na nekoliko nacina,Tracer isto tako kad flash pogodis oni su mrtvi jednostavnije ne moze.

Solider 76:Nije hard counter i 90% sigurna smrt kao sa mcree-flashom ali ako imas normalan aim nikakav problem ih nije duelirati forsas reflect cuvas granatu,kad istekne reflect bacis med pack,pogodis granatu i jos 2-3 metka i genji je down tracer mozes 1 shotati sa granatom.

Roadhog:Hook to je to.

Ana:Sleep.

Ima jos al ja znam da ce to sve tebi samo proci kroz glavu jer su sve ovi heavy aim heroje koji trebaju SKILL koji ti nemas,i zato mislis da su Genji/Tracer OP i zato ce te uvijek ubijati jer si samoga sebe mindfuckao da im ne mozes nista i samo feedas ko scrubic mali kad ih vidis jer se ukenjas.

 Pa da je Mercy trenutačno superiorna svojim healer frendovima ja činjenica, čak sam i ovdje napisao da u momčadi ne trebam nikoga osim Mercy. Pa ne raspravljamo o tome, ja odgovaram liku koji je rekao da je lakše napredovati s Mercy nego sa drugim herojima i onda sam mu rekao da nije i dao mu primjer zašto nije. Također vrijedi i ako se uspoređuju Mercy i Zeny ili Ana. 3000 sr Mercy i Zeny prebaci u bronzu. Zeny će se vratiti u Platinu u 2 dana, Mercy će zaglaviti u silveru ako bude sretna.

Nakon toga ste izvrijeđali Mercy kao no skill heroja. Ako kao skill uzimamo samo vještinu preciznosti onda zbilja i je no skill jer doslovno ne zahtjeva nikakvu preciznost tu se nemamo oko čega svađati. Ali ako skill uzmemo opću vještinu igranja pojedinog, bilo kojeg heroja, onda je logično da je 3000 Mercy bolji i vještiji igrač od 2500 Genjia ili bilo kojeg drugog heroja. Jedino ako želiš raspravljati o Blizzardovom SR sustavu, ali to je za drugu temu.

 

Ovo ostalo što pričaš kao da komentiraš dvoboje između silver Tracer i Genjia i Master Soldiera i Mcreea, a ja ti ponavljam svoja zapažanja iz mase odigranih sati: u platini i diamondu (platini mnogo više), Genji vs. Soldier ili Mcree je 90% pobjeda Genjia. I još bi mi mogao reći da je to glupost, pa kako to možeš znati kad igraš npr nekog DPS-a jer onda ti je pažnja usmjerena na druge stvari. Ali ja ne igram DPS-a, ja imam 120+ sati na Mercy i zbog toga znam kako i zašto i koliko. Pa 90% Hanza i Mcreea nemogu riješit Genjia (Genji najčešće pobjegne) ni dok ih supportam kao Mercy, ali ti meni sa svojih nekoliko bijednih sati na Mercy tvrdiš nene, to je glupost, Genjia se može ubiti bez problema.

Ne razumijem, kako možeš ubiti bez problema heroja koji je NAPRAVLJEN da uleti u protivničku momčad, ubije nekoga i pobjegne živ. Pa sami KONCEPT takvog heroja je OP, a kamoli izvedba.

 

To što si ti možda iznadprosječan hitscan igrač pa ti onda Genjii nisu problem nije mjerilo, mjerilo je ono što ja vidim dok igram Mercy i letim iznad momčadi i gledam što rade. Jer Mercy se svodi na to da je tvoj posao promatrati i u svakom trenutku znati što i zašto tvoji igrači i neprijatelji to rade, jedna vještina kojoj te neće naučiti niti jedan drugi heroj. A ja sam se zbilja nagledao svega i znam kako heroji funkcioniraju. Odigraj Mercy par mečeva pa dođi ovdje reci koliko se Genji igrača boji duelirati Mcreea ili Soldiera? Niti jedan. Koliko ih se boji duelirati Symmetru bez potpore turreta? Niti jedan. Koliko Hanza ili widow? Niti jedan. Pa koga se onda Genjii boje? Winstona moraju sigurno, on je na papiru njihov najveći counter. Znate li koliko se Genjia boji Winstona? Niti jedan jer jednostavno čekaju da Winston skoči na backline njihove momčadi i onda imaju slobodu raditi što žele. A ne boje ih se jer u većini slučajeva, velikoj većini iz tih duela izađu kao pobjednici. Sad kada iz duela protiv Junka ne izlaze kao pobjednici u 90% slučajeva onda je Junk OP i treba ga nerfati. How yes no.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Wack kaže...

 " Lijepo odi na OW forum "

 


Mozes ti imati 6500 sati ali ces uvijek biti scrub obicni koji ne zna igrati OW sa heavy aim depended herojima i to je ok,samo ne volim sto mislis da imas pojma o cemu pricas,sama cinjenica da citas offical forume i searchas genji nerfs koje su napravili dijecica od 14 godina i vise vjerujes random postu na forumu nego cinjenici da si igrao 650 sati i opet nemas pojma o cemu pricas.

OPET po treci put kazem ako mislis da si toliko dobar ima custom 1v1 mode i mapa pa idemo uzmi mi kesh lagani i ispadni faca ?
Vise si ranked od mene i vise sati imas sigurno si i bolji od mene igrac jer si bolji jebeni arm chair devloper od Jeffa,pa ako zelis odgovori vise da ili ne makar.

 OW forum sam ti spomenuo jer pišeš kao da je to sve izmišljam, a lijepo sam ti priložio dokaz da nisam jedini koji tako misli. Što da ti drugo priložim kad meni ne vjeruješ, a imam više sati i bolji rank od tebe?

I ne samo OW forum, već sam više puta uputio na profesionalce i youtubere koji potvrđuju ono što ja ovdje govorim, ali ti na sve te dokaze izbjegavaš replicirati, praviš se uvrijeđenim, vrijeđaš i pozivaš na nekakve besmislene dvoboje. Istina je takva kakva je, neznam zašto imaš potrebu lagati i obmanjivati ljude koji ovo čitaju. Oni mogu i sami sužiti što je istina samim igranjem igre, ako ih takvo nešto interesira.

10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ja sam solidan hitscan igran nisam nadprosjecan sigurno,smatram da razumijem igru mape i pickove dosta dobro ali to ne znaci da sam u pravu zadovoljan sam mojom igrom i sa full time poslom i mojim godinama ne mogu se pozaliti ali da sam neki nesudjeni pro ili blizu toga nivoa ni blizu,OW forumi su smijesni kao mjerilo icega jer sam ti vec objasnio da tamo kukaju djecica i najveci toxicari vec godinama bilo koji blizz forum je poznat kao kanalizacija misljenja,zato sam umro od smijeha kad su puknuo svoj rank i sate kao mjerilo znanja i sve upropastio spominjuci offical blizz forume bilo koje njihove igre tamo ti moras shvatiti to sto ima mali milion nobova koji pickaju po forumu "OMG NURF GENJI" to ne znaci da je genji OP ako ti milion ljudi kaze da skocis sa zgrade po tvojoj logici ti bi skocio sa zgrade jer naprosto toliko puno ljudi to kaze ?


Genji duel stvarno nije toliko tezak (ne kazem da je lagan) dok pravo dobar tracer na kojega naletim tu i tamo stvarno zna biti tezak za ubiti ali to je opet ne cini OP ti nemas pojma kako je tesko Tracera igrati sa 150HPa u meti gdje je Junk 99% pick.


Igraj je na QP samo da vidis da to nije jednostavno ni lagano bas kako ti zamisljas.

Ja se slazem da je genji bio OP dok je imao Triple jump,Sword 8 sekundi duration i onaj ludi wall boost jum,ali genjiju je SVE to nerfano ima vec dugo vremena i genji je u odlicnoj poziji.
Tracer je toliko dobro napravljena moj dragi Wook trvdoglavi da je to JEDINI heroj od izlaska OWa koji nije dobio nikakav patch ni nerf ni buff u bilo kojem smislu.

I ponavljam smijesno je nakon x3-4 genji nerfa (zasluzena potpuno da se razumijemo) da places da je i dalje OP kad naprosto nije,a Tracer koja nikada nije bila balansirana od izlaska jer nitko se osim nobova ne zali na nju so far se za nju moze reci i pokriti cinjenicama Wook ne random kanalizacija misljenjima da je ona savrseno balansiran heroj u OWu od izlaska i patch notes to potvrudju ne neko random misljenje dijeta od 12 godina.

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Minneyar kaže...
D-wook kaže...
Minneyar kaže...

 .....

 

 

To nisam rekao za Tracer nego za Genjia, kakva Tracer, pa neće ona uletavati usred neprijateljske momčadi sa 150 hp-a. Ja se ponekad pitam jel vi uopće čitate ove moje postove ili samo replicirate na temelju nekakvih ključnih riječi koje vam ne odgovaraju, a ostalo popunjavate sami kako vam paše.

I meni je iritantno kad mi Genji zapiči 3 shurikana (75 dmg), dash (75+50) i još 3 shurikana (75+50+75=200) i ubije me. Zatim s nadom mislim pa sad će ga moj tim dokrajčiti, usred je neprijatelja nema kamo pobjeći, onda ide deflect, pa double jump i malo shurikana za još ultimate charga i ako postane too hot, adios pomoću dasha. 

Kad me ubije Junk znam da je više moja krivica što sam retardirano pozicioniran da me njegov spam uopće ubije, ali ako me Genji ubije to nije zato što sam loše pozicioniran, pa usred sam svoje momčadi zaboga.

 

Ja i dalje tvrdim da je kad te flanker uhvati s leđa, bolje igrati Mercy i pobjeći, eventualno izvaditi pištolj, nego Ana i Zeny i duelirati sa Tracer, Genjiem, Reaperom ili Dvom, oni ne samo da će te riješiti nego ćeš se još i osramotiti ako se sam uspavaš.

I opet pišeš kao da sam ja izmislio da je Pharah OP. Pa ja nemogu vjerovat što je s vama ljudi. Pa koliko je samo "your overwatch" napravio videa na tu temu, a da ne spominjem ostale kanale. Vi ne vjerujete meni, igraču sa više sati i većim rankom od vas, ne vjerujete masi ljudi na forumima, ne vjerujete profesionalcima, ne vjerujete youtuberima, pa s kime se onda vi slažete, sa samim sobom? Čemu uopće dolaziti na forum ako misliš da si ti jedan i jedini autoritet u ovoj igri i da svi ovi nabrojani ne posjeduju ni 1% znanja koje ti imaš. Oprostite, ali koji je vama quracz?

 

Nemožeš to tako uspoređivati:

1. Nisi definirao što je skill i njegovu povezanost sa SR-om. Nemožeš to proizvoljno određivati. Ti pretpostavljaš da skill potreban za Tracer 3000 nije jednak skillu potrebnom za Mercy 3000 sr. A zašto? Zato što se Mercy ne oslanja na ciljanje i preciznost?  Očito je da Blizzard tako ne misli i uzima SKILL kao sposobnost igranja pojedinog heroja. Znači ako si 3000 Mercy istog si skilla kao i 3000 Tracer što god netko tvrdio. SR je jedini način na koji se definira skill igrača. To što elitisti misle da je skill igrača definiran herojima koje igraju nema veze s mozgom niti s Blizzardovim sustavom.

2. Pretpostavljaš da se Mercy napredak temelji na tome da će sa većim brojem mečeva rasti i omjer između dobrih i loših DPS na stranu dobrih DPS-a koji će pobjediti. Što je opet statistički fallacy jer bi trebalo biti da što više mečeva odigraš to se omjer između dobrih i loših DPS-a približava 50%, što zapravo i Blizzardov MM potiče.

Ako si 2500 sr Tracer lošiji si OW igrač od 3000 Mercy i to je činjenica i istina. A to što ti misliš da si bolji u igri jer Mercy igrač ima preciznost mrtvog miša je tvoje osobno mišljenje koje hvala Bogu ne utječe na Blizzardovu politiku.

 

Opet isto.... Čovjek je 1-trick Symmetra. Jel ti to što govori. To znači da je ekstrem, a ne prosjek. Ako od 1000 igrača 999 nemore sa Symmetrom napraviti ništa i gube od Genjia 1v1, a 1 one-trick može, možemo li zaključiti kako je Symmetra dobar i viable heroj? Naravno da nemožemo. Za prosječnog (većinu) Symmetra igrača ona je propalitet, a u duelu sa prosječnim (većinom) Genjiima gube u većini slučajeva.

 

Gledajte, kad ja kažem da je Symmetra smeće ili da su Pharah ili Genji OP time ne predstavljam SVE igrače niti SVE rankove OW-a. Time predstavljam svoja zapažanja, rankove u kojima sam ja igrao, a to se u većini mojih slučajeva poklapa sa većinom svih igrača u OW, a u onima u kojima ne to je zasebno naglašeno.

 

Znači kad kažem da je Genji OP onda ide ovako= Cijeli Platinum (23%), pola golda (22 %), trećina Diamonda (3%). Znači Genji je OP ugrubo za 48% ukupne populacije. Broj onih igrača koji su u ovim rankovima i smatraju da Genji nije OP se izjednačava sa brojem igrača izvan ovih rankova koji smatraju da jest.

OP Pharah = Cijeli gold (34%), cijeli Platinum (23%), evo čak ću isključiti i nešto malo Diamonda = 57% ukupne populacije. Phare ispod golda su toliki šrot da vam cijeli teamfightovi prođu da njih nitko ne ubije niti one ikoga ubiju. Pogledajte malo mečeve iz silvera i bronze sa Pharom - to je užas.

Symmetra troll = Pola platine (11%), cijeli diamond, M i GM (15%) = 26% ukupne populacije najmanje. Low platinum se Symmetra nešto i može odigrati u više situacija, a u goldu se može igrati u svim situacijama.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)

To nisam rekao za Tracer nego za Genjia, kakva Tracer, pa neće ona uletavati usred neprijateljske momčadi sa 150 hp-a.

 

LOL. Dakle ovo je najgora besmislica koju si ikad napisao, u moru besmislica. Tracer nece uletavati u neprijateljski tim, LOL. Ne, nego sto ce, snipati? Tracer uletava puno bolje i cesce nego Genji, lakse ubija, a i lakse pobjegne ako zna sto radi. Kako da te itko ozbiljno shvati nakon ove izjave :D

 

I opet pišeš kao da sam ja izmislio da je Pharah OP. Pa ja nemogu vjerovat što je s vama ljudi. Pa koliko je samo "your overwatch" napravio videa na tu temu, a da ne spominjem ostale kanale. Vi ne vjerujete meni, igraču sa više sati i većim rankom od vas, ne vjerujete masi ljudi na forumima, ne vjerujete profesionalcima, ne vjerujete youtuberima, pa s kime se onda vi slažete, sa samim sobom? Čemu uopće dolaziti na forum ako misliš da si ti jedan i jedini autoritet u ovoj igri i da svi ovi nabrojani ne posjeduju ni 1% znanja koje ti imaš. Oprostite, ali koji je vama quracz?

 

Sorry ali moram opet reci LOL. Your Overwatch mi navodis kao relevantni izvor. Glupi clickbait kanal na kojem doslovno u 100 videa ne mozes naci nijednu korisnu informaciju nego samo prepricavanje upvotanih postova s reddita /facepalm. Ti kao igrac s vecim rankom, kao prvo rank ti je veci od mog za ~200 SR, s tim da ja igram sve role i tako se gimpam, da krenem 1-trickati Mercy kao ti sigurno bih dosao bar do tvog ranka vrlo lako... pogotovo uz 500 igri kao sto ti imas, ja sam trenutno na nekih mozda 50 igri ove sezone... Profesionalci NIKAD nisu rekli da je Pharah OP, zapravo je trash tier prije jer profesionalci imaju skill da ju skinu iz zraka u sekundi. Super mi je kako svoja zapazanja predstavljas kao cinjenice :) Pharah je OP a Junk nije, lol. 

 

 A što se tiče toga tko je OP a tko ne, Genji je prilicno los u goldu i platini jer ga vecina jednostavno ne igra dovoljno dobro da budu neka prijetnja. Dakle OP je samo na najvisim razinama igre, Diamond and up. Pharah obrnuto, "OP" je kroz Gold i Platinu i sto se vise ide, postaje sve losija jer ljudi imaju skill za kontrirati ju. 

 

Ono sto je *zbilja* op su likovi koji su dobri kroz SVE razine playa, to bi u ovom trenutku bili Mercy i Junk... tj jedina 2 lika koja ti igras :)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 15:53 (Minneyar).
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ma lik zivi u svome svijetu gdje balansira i igra igru po misljenju strucnjaka sa blizz foruma i Youbube "experta" 

 
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)

Opet izvrćeš ono što sam rekao, govoriš neistinu, ne razumiješ napisano i izvlačiš iz konteksta.

 

Tracer ne uletava u neprijateljski tim kao Genji jer nema invincible ability poput deflecta, nema vertikalne igre i ima mali HP pool, a sve to znači da joj je rizik uopće biti blizu kaosa i mnogo ljudi koji se međusobno napucavaju. Tracer djeluje na outskirts neprijateljskog tima, ali to je nešto što bi trebao znati ako je igraš kao što tvrdiš. Tracer ne uleće kroz 2 tenka i još 3 neprijatelja da bi napala 1 healera, to radi Genji, Tracerica dolazi iza leđa, a sebi iza leđa uvijek ostavlja prazan prostor gdje se može povući. Genji doslovno iz bilo kojeg kuta uleće usred neprijateljske momčadi počne skakati, stvara kaos i bježi sa preostalim HP-om. Tracerica se drži vanjskog ruba i pazi da ne bude okružena neprijateljima jer ju već i najmanji dmg može natjerati na recall ili povlačenje. Tracer i Genji su oba flankeri, ali sa veoma drukčijim načinom igre. Genjiev deflect, dash i vertikalnost mu omogućuje da operira potpuno okružen neprijateljem u srcu kaosa, dok Tracerica mora izbjegavti glavni line of fire, frontlineove i napadati s leđa.

 

Pa nije samo "your OW" o tome govorio, videe o toj problematici je radio i Stylosa, a i masa ostalih youtubera. Jesu li i oni "clickbait kanali koji prepričavaju postove s reddita"? Aha sad mi je jasno, vi ne samo da mislite da ste najpametniji, nego i mislite da su svi ostali idioti bez obzira na reputaciju ili iskustvo u igri. Bravo!

 

Da vidimo što dalje slijedi... Aha, još jedan standardizirani izgovor zašto nisi moj rank ili više. Jel vi za ove postove imate kakvu šprancu? Nakon toga slijedi još jedna u nizu apsolutnih LAŽI. Ja ću opet kao i na sve do sada izrečene LAŽI pitati da me citiraš gdje sam ja to rekao. Znači gdje sam ja napisao da su profesionalci rekli da je Pharah OP? Odgovor kao niti do sada nećemo nikada dobiti.

 

Vidi se da nemaš pojma, ali biti ću uporan jer nemogu dopustiti da nedužni ljudi čitaju tvoje izmišljotine misleći da je to istina. Genji nije OP u M i GM, njegov skill ceiling završava negdje u Diamondu. U M i GM ga svi hitscanovi i Hanzo mogu duelirati zbog dobrog aima. U niskom Diamondu, cijeloj platini i višem Goldu Genji rastura jer ljudi nemaju dovoljno dobar aim da ga kontriraju, a njegov skill floor počinje negdje u niskom goldu jer ga načelno nije teško igrati i nabijen je sa 100 abilitya. I ne samo aim, nego se neznaju nositi sa dashom i deflectom, a čemu i pridonosi neorganizirani način igre u tim rankovima. Tracer s druge strane ima vjrj najviši skill ceiling od svih heroja i ljudi koji ga dostignu mogu biti OP i u M i GM (doduše profesionalci su koristili izraze poput "hard to deal with", "hard to kill", "really annoying" rađe nego "overpowered"). Skill floor za Tracer počinje negdje u platini gdje je igrači mogu igrati barem na nivou da nisu igrač manje za svoju momčad. Pharin skill floor počinje isto negdje u nižem goldu, svi ispod je neznaju igrati, makar im nitko nemože ni zaprijetiti, ali završava u nižem diamondu jer u tom ranku već ima dosta solidnih hitscan heroja koji je mogu oboriti s neba.

 

Mercy i Junk su "OP" kroz sve rankove jer je njihov skill ceiling veoma nizak, negdje u platini za Mercy i niži Diamond za Junka što znači da se značajan broj igrača može približiti tom skill ceilingu odnosno igrati te heroje dovoljno dobro da budu nositelji svojih timova.

 

I opet da me ne hvatate za riječ ovdje kad kažem skill ne mislim na opći skill igrača koji igra OW već na prosječnu mogućnost prosječnog igrača da nauči igrati tog heroja do te razine. Jer opet ponavljam 3000 sr Mercy je BOLJI OW igrač od 2500 TRACER.

 

Naravno sve ovo s ceiling-floor pričama je za prosjek, na to nemožete argumentirati, a pa ja sa tim i tim herojem rasturam u tom i tom ranku, a ti si ovdje rekao da to nije tako. Nisam ja rekao da to nije tako ja samo govorim da je to većina distribucije, a sve ostalo su devijacije koje naravno od heroja do heroja mogu činiti i značajniji postotak slučajeva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 16:59 (D-wook).
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ajd nemojte trolla hraniti više, svaki put kad otvorim ovu temu i vidim njegove uber-pro analize i zidove teksta, poželim si oči iskopati..

Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Odgovarati na normie postove od jedne rečenice nema smisla, ako imate nešto konstruktivno za dodati recite, u protivnom samo čitajte i šutite, možda nešto i naučite.

___________________________________________________-

 

Nego, Developeri su se konačno oglasili po pitanju one-trickera i nekima se njihov odgovor neće svidjeti. Link na post.

 

Ukratko: Biti one tricker, odnosno igrati jednog heroja u bilo kojoj situaciji NIJE bannable offense. No, post završava zaključkom kako je mjenjanje heroja u duhu igre i natjecateljskog karaktera i u skladu sa željom za pobjedom.

 

Prevedeno: Biti one tricker je nepošteno prema igračima, zajednici i competitive sustavu, ali Blizzard kao kompanija nesmije javno stati protiv dijela svojih kupaca i zbog toga im zabranjivati da igraju igru.

 

One trickeri su po meni jedan od manjih problema igre, najviše izražen u M i GM-u zbog čega i dobivaju toliko medijskog prostora. Osobnog sam mišljenja da je ispravno reportati svih koji ne mjenjaju svoje heroje kako bi pobijedili i iz istog ih razloga bannirati. Možeš ti igrati jednog heroja najbolje što znaš, ali ako taj heroj ne pridonosi timu i pobjedi moraš ga mjenjati ili zaslušuješ report, veoma jednostavno.

 

No u svojim se rankovima rijetko susrećem sa one-tricksterima već sam više prijavljivao ljude zbog toga što nisu htjeli igrati Mercy ili zbog igranja četverca Widow-Hanzo-Doomfist-Sombra. Čak sam i Tracerica dosta reportao jer ih je nepodnoljivo bilo gledati kako iznova umiru bez da naprave 50 damagea.

 

No, da suosjećam sa GM i M igračima koji se međusobno više manje poznaju jer ih je malo i koji iznova moraju igrati sa 1-trickerima sa mišlju kako su oni glavni krivci za poraze.

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Evo Wook kad spominjes i zelis misljenja pro igraca 

 

https://blitzesports.com/ow/article/2925/mercy-meta-owl-pro-thoughts

 

I think it’s kind of unfortunate that Mercy’s still almost a must-pick” - Custa and other OWL pros on Mercy meta

 

I think right now "Out of Valk Mercy" is ok. Her neutral game is more focused on consistent healing and mobility, while trying to pull off calculated rezzes that are punishable.

"Valk Mercy" is way off though. There are two key issues in my mind:

 

1. Multidimensional value that Valk provides.

To recap she gets:

  • the ability to fly
  • improved guardian angel (mobility)
  • constant passive regen
  • unlimited ammo (not a big deal, but it's there)
  • chain healing OR
  • chain damage boost
  • two instant rezzes

Compare this the benefits of other healers' support ults:

 

Moira:

  • healing through tracking
  • damage through tracking
  • personal speed increase

 

Ana:

  • Target outgoing damage increase
  • Target incoming damage resistance

 

Lucio:

  • AoE degenerating shields

 

Zen:

  • AoE high HoT
  • invulnerable
  • personal speed increase

2. The sheer duration of the ult

20 seconds is far from the average duration of an ultimate in this game and far from the average duration of a support ult.

 

In summary:

Valkyrie 1. Provides significantly more benefits and 2. lasts significantly longer than any other support ultimate.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
D-wook kaže...

Stylosa, a i masa ostalih youtubera. Jesu li i oni "clickbait kanali koji prepričavaju postove s reddita"? Aha sad mi je jasno, vi ne samo da mislite da ste najpametniji, nego i mislite da su svi ostali idioti bez obzira na reputaciju ili iskustvo u igri. Bravo!

 

Da vidimo što dalje slijedi... Aha, još jedan standardizirani izgovor zašto nisi moj rank ili više. Jel vi za ove postove imate kakvu šprancu? Nakon toga slijedi još jedna u nizu apsolutnih LAŽI. Ja ću opet kao i na sve do sada izrečene LAŽI pitati da me citiraš gdje sam ja to rekao. Znači gdje sam ja napisao da su profesionalci rekli da je Pharah OP? Odgovor kao niti do sada nećemo nikada dobiti.

 

 LOL, ovo nisu istine. Stylosa, ja cu se ranit. Mozda jedini kanal jos gori od Your Overwatch.

 

Sto se tice 200 razlike u ratingu, ajde idemo odigrati svaki po 100 igri, ja sve s mercy, a ti po 10 sa 10 likova, kao sto ja igram. Pa da vidimo ko ce bolje proci :) ono, ti si autoloss ako igras ista osim mercy ili junka, a ja mogu barem solidno/ mid-platinum level odigrati skoro citav roster. Ne kazem da sam ja neki uber pro igrac, ali ovaj tvoj stav da si popio svu pamet svijeta jer si s Mercy dosegao 3.2k, necu uopce komentirati.

 

Evo citat u vezi Pharah:

 

"I opet pišeškao da sam ja izmislio da je Pharah OP. Pa ja nemogu vjerovat što je s vama ljudi. Pa koliko je samo "your overwatch" napravio videa na tu temu, a da ne spominjem ostale kanale. Vi ne vjerujete meni, igraču sa više sati i većim rankom od vas, ne vjerujete masi ljudi na forumima, ne vjerujete profesionalcima, ne vjerujete youtuberima, pa s kime se onda vi slažete"

 

S ostatkom tvog posta se cak zacudo slazem :) U vezi skill capova i to.

 

 

10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Najveci problem u ovoj igrici su ljudi koliko puta sam samo izasao iz igre sa rezultatom da mi se gadi ljudska vrsta i da ne bi imao nista protiv da izbije 3.svjetski rat i svi pomremo

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Sto bih ja mogao rec na ovo vase, moje misljenje je da mercy treba dobit malan nerf na ultu, mozda smanjit damage na junkovoj mini, tracer i genjia ostavit kakvi jesu jer kod ta dva heroja je specificno ako si los sa njima bit ces samo feed za ultu ali ako si predobar snjima moci ces razarat. To je isto nekako da se trazi nerf za widowicu jer postoje igraci koji mogu pogodit svaki put headaru pa da se zbog njih trazi nerf widowice. Pharah nije OP jer soldier i mccree koji imaju dobar aim lako zaustavljaju cak bi rekao da je lakse sa Anom skinut Pharu nego sa njima dvojicom i nezaboravimo d.vu koja joj se lako zaljepi za facu. Moira bi isto trebala dobit nekakav mali nerf samo nezz na sto to neka blizzard odluci. U vecini situacija mi se cinila nekako OP. Sad je tu doomfist za kojeg mislim da bi trebao dobit neki buff jer bas rijetko sam vidio igraca da igra dobro snjime. Ne pratim pro scenu vec dosta dugo pa nezz jeli ga tamo ljudi pickaju pa zbog toga jos nisam siguran da li bi trebao dobiti buff.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Overwatch (Blizzard studios)

Every Overwatch Hero Explained by Blizzard’s Michael Chu | WIRED

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Overwatch (Blizzard studios)

Ova sezona... Samo idiote dobivam u team, 0:5 za sad imam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Overwatch (Blizzard studios)

Wow, 2 puta nam krene dobro na početku i onda netko iz kontra teama leave-a i meč se ne priznaje...

 

2:8 = silver /megafacepalm

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2018 15:13 (TomoR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ja imam 0:4 od tih 4 u 3 matcha ljudi samo puknu i kazu ja necu vise igrat vi ste svi glupi i uzme widowicu,hanzu... i ne rade nista do kraja gamea. Prokleti matchmaking trebaju ga fixat uopce mi se neda igrat sa takvim ljudima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Mozete mi objasnit kako pro igraci svake sezone dodju tako visoko,oni nemaju afk ili trollera?ili se jednostavno pomirite s tim da ste tu gdje zasluzujete biti i to je to.....

Oko za oko i cijeli svijet ce biti slijep
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Evo odigrao sam sve placementa svaki match sve gore i gore imao sam na kraju samo 2 pobijede i to sam pobijedio jer je neprijateljski tim imao trowere. Gameovi su bili uzasni, cisti gubitak vremena jer se uopce nisam zabavio. Pro gameri su tako visoko jer su najbolji i kad jednom dodjes visoko tesko da ces past. Nije problem izgubit ako je game dobar ali svih 10 su bili ocajno ne igrivi. Ljudi ne znaju osnove igre tipa counter i regroup. Izgube point time izgube volju za zivotom odmah se uzima hanzo,widow uglavnom neki pick kojeg vidljivo nisu igrali, pozivanje suigraca na predaju da se prestanu trudit itd... Cim se pobijedi bitka odmah trce na neprijateljski spawn. Igraci nisu ni toliko mehanicki losi koliko su mentalno losi

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Pricao sam nedavno sa nekim proom i rekao je da je puno lakse carryat na diamondu negu u platini jer su tamo ljudi puno pametniji jer ljudi u platini misle da se svaki problem moze rjesit sa dps-om. Uostalom sumnjam da kad bi bacio pro healera ili pro tanka u platinu da bi dosao do mastera. Mogao bi mozda iskerijat jedino sa Anom ili sa roadom ili zaryom. Dok svaki pro dps bi vrlo lako dosao do mastera jer je sa dpsom najlakse carryat ali nismo mi svi pro dps. Nije problem poraz kao sto sam rekao vec da matchmaking stavi ljude istoga skilla u jedan game 2main tanka 2 main hilera 2 main dpsa pa bi tako gameovi licili na nesto a ne u jednom timu imas 4 main mercy koji se posvadjaju medjusobno pa onda vise nit ne zele igrat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Overwatch (Blizzard studios)

Gledao sam malo Kephrii-a danas.

 

On je u top 500 (uglavnom), kao duo je vrtio competitive, nekoliko puta su upali u grupu sa 4 Mercy main-a.

 

Sve su ih izgubili, iako su bili blizu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Da da u pravu si,profici imaju tu srecu da su upali u master jednom i sad su tamo jer nemogu ispast i imaju pametne suigrace.A ti si mi tako dobar igrac al sta ces kad ti je team tako glup i nemozes ih kerijat.Samo mi nisu jasni oni strimovi unranked to master.Kako high elo igrac to uspije da ga ne zaustave "glupi igraci".Evo jedan primjer igram dugo League of legends i najvise sto mogu doci je d5.Dalje nema sanse a pun kur.. accova sam izbusta od bronce do golda bez ikakvih problema.Znaci hoces rec da ja nemogu dalje sto imam glupe suigrace i ili netko nemoze iz bronce zbog istog razloga??Moje misljenje je jednostavno da nisam dovoljno dobar i tjt.Razlika izmedju mene i "vas" sto ja znam da nisam dovoljno dobar a vi placete po forumu i nalazite toliko glupe razloge da je to nevjerovatno

Oko za oko i cijeli svijet ce biti slijep
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ja sam skill rating high platina i low diamond. Kao sto sam vec rekao nije mi problem izgubit problem mi je igra, ne zanimljivi gameovi u kojima se zna pobjednik vec nakon 1min. Matchmaking je u k, mmr takodjer. Trebaju novi sustav napravit koji ima vise smisla jer ovo svakako ne. Od 10 gameova niti jedan nije mi bio zanimljiv u niti jednom nisam uzivao jer se vec znao protivnik odmah na pocetku jer ljudi gube namjerno. Kuci, na poslu, u skoli, na faksu im netko digne tlak pa upale ow i idu se izivljavat nad svojim suigracima. Sve mi se vise cini da cu opet prestat igrat ow.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Overwatch (Blizzard studios)

Developer Update | Happy New Year | Overwatch

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Meni je 7. sezona bila odlična, ulazak u diamond, carrer high. No djelomično je to zbog toga što su 2 heroja koja najviše igram konačno imali utjecaja na igru - Mercy i Junk. Ali isto zbog toga što sam radio nekoliko kratkih pauza kada bi mi digli tlak pa bi par dana do tjedan dana uzeo pauzu.

 

Kvaliteta mečeva i MM - gledaj, na faksu kada je neki grupni rad u pitanju najlakše je da jedan to sve na sebe preuzme i napravi kako spada, a to sam ja i uvijek radio. Znači u situaciji kada svim ljudima koji sudjeluju u istom zadatku OVISI ocjena o kvaliteti tog zadatka najlakše je sve odjebat i napraviti sve sam. A zamisli kako je teško onda organizirati 12 random ljudi random godišta preko interneta u 2 tima u nekoj neobaveznoj igri i da se to sve odradi kako spada. Pa ja sam iznenađen postotkom dobrih mečeva koje dobivam.

 

I ne samo to, već i neke od njih i razumijem zašto to rade jer sam se nalazio u njihovim situacijama. Npr. kad ti idioti na prethodnim partijama dignu tlak na 120 i onda netko u tvom timu instalocka Hanza ili Widow - totalni derail.

 

Što da ti kažem, teško je to, a Blizzard ne pomaže u problemu, već naprotiv ga pogoršava. Pa onom liku što je pitao dal će biti baniran ako igra samo Hanza, a katastrofalan je sa njim. I oni mu lijepo odgovoriše da neka igra što želi, da zbog toga nemože biti baniran. A samo jedan takav je dovoljan da pokrene lavinu ljudi koji će rage throwati slijedećih tko zna koliko partija.

 

Doduše, po mojem zapažanju rage throweri nisu toliki problem kao ljudi koji jednostavno ne žele igrati s momčadi niti ih je briga što i kako igra ostatak ekipe nego samo igraju svoju igru i svojeg random heroja.

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Imao si "utjecaj" na igru jer igras OP heroje koji ce dobiti nerfove kroz par mjeseci nadam se.
Cestitke na diamond ranku Mercy i Junk meta je proljev teski i free ride to 3k minimalno.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
D-wook kaže...

 

Doduše, po mojem zapažanju rage throweri nisu toliki problem kao ljudi koji jednostavno ne žele igrati s momčadi niti ih je briga što i kako igra ostatak ekipe nego samo igraju svoju igru i svojeg random heroja.

 

 

 Postoji quick play za te ljude. I ja volim igrat hanzu pa ga nikad ne igram u competetivu jer znam da sam los i ne zelim unistavat igru za druge ljude

7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Wack kaže...

Imao si "utjecaj" na igru jer igras OP heroje koji ce dobiti nerfove kroz par mjeseci nadam se.
Cestitke na diamond ranku Mercy i Junk meta je proljev teski i free ride to 3k minimalno.

 Ako misliš da si bolji, slobodno igraj heroje koje nazivaš OP, dođi do 4k i pohvali se ovdje, ja ću ti prvi čestitati. U suprotnome svi ostali mogu i tebi reći isto - došao si do svojeg carreer higha igrajući tada ili još i sada OP heroje.

 

Osim toga, po tvome "free ride to 3k minimalno" onda bi 80% igrača već bilo u diamond i više, a tamo ih je samo 15-tak posto.

12 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Predobro mi je kako svi heroji koji njega ubijaju su OP, a kad on igra Junka i Mercy onda oni "napokon imaju utjecaja na igru" i nisu OP nimalo :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice