Palword

poruka: 39
|
čitano: 7.422
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Palworld

Igra koja je izašla u early acessu prije 3 dana ruši sve rekorde u prodaji i broju igrača, 5 milijuna prodanih primjeraka u 3 dana što je više od bilo koje ps triple A exkluzive, igra je preko vikenda eksplodirala na steamu iako je dostupna preko gamepassa besplatno (tko ima gamepass) na steamu su ljudi pokupovali te jučer je igru igralo preko 1.200.000 igrača, danas iako je ponedjeljak radni dan brojka je otišla na 1.600.000 te je ušla u top 3 najigranije igre na steamu svih vremena, što se tiče igre radi se o survival igri loviš unoficial pokemone, nintendo na aparatima, ko ih jebe kad izbacuju igre samo za svoj switch toster i to zadnji pokemoni su katastrofa :D... Igra ima jako lijepe reakcije i recenzije igrača, vrti se jako lijepo za jedan Early Acess naslov... Igra li netko, planirate li zaigrati? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 21:52 (BeLLicus).
Moj PC  
5 0 hvala 2
9 godina
online
Re: Palword
BeLLicus kaže...

Igra koja je izašla u early acessu prije 3 dana ruši sve rekorde u prodaji i broju igrača, 5 milijuna prodanih primjeraka u 3 dana što je više od bilo koje ps triple A exkluzive, igra je preko vikenda eksplodirala na steamu iako je dostupna preko gamepassa besplatno (tko ima gamepass) na steamu su ljudi pokupovali te jučer je igru igralo preko 1.200.000 igrača, danas iako je ponedjeljak radni dan brojka je otišla na 1.600.000 te je ušla u top 3 najigranije igre na steamu svih vremena, što se tiče igre radi se o survival igri loviš unoficial pokemone, nintendo na aparatima, ko ih jebe kad izbacuju igre samo za svoj switch toster i to zadnji pokemoni su katastrofa :D... Igra ima jako lijepe reakcije i recenzije igrača, vrti se jako lijepo za jedan Early Acess naslov... Igra li netko, planirate li zaigrati? 

 

Da, ja sam jučer zaigrao. Inače nisam baš igrao ni Pokemone (jedino isprobao davno davno) niti posebno nekakve survival igre. Nisam dosad bio od tog žanra baš. 

 

Ali evo već neko vrijeme mi se baš ništa nije igralo, odjednom mi sve igre bile dosadne. I jučer sam upratio te novosti o Palworldu kako igra kida rekorde i kako su ljudi prezadovoljni, a s obzirom da mi je stajalo 30 eura na steam accountu sam odlučio isprobati, reko da vidim barem 2 sata pa ako mi ne valja napravim refund.

 

Kupio sam je jučer dosta kasno i mislio idem samo isprobati 15-20 minuta da vidim o čemu se radi, na kraju sam igrao sat vremena i jedva se otrgao od monitora da idem spavati. 

 

Igra se čini prezabavna, ti "pokemoni" su presmiješni (barem zasad) a koliko sam skužio možeš s njima koješta, možeš ih upregnut ko robove, možeš ih pariti međusobno, ma živi cirkus. Podsjetilo me i na Zeldu i naravno na Pokemone, mnogi kažu da podsjeća i na Ark i Valheim ali ne znam jer te igre nisam igrao.

 

Nadam se samo da će developer biti dosljedan i dugo vremena se brinuti o igri jer se čini da je ovo zlatna koka, pogotovo ako bude dobar endgame.

13 godina
offline
Palword

Igra je prezakon.

I ne sjećam se nekog EA releasea da je tako dobro radilo.

Stvarno je igra dobra i ne iznenađuju me rekordi koje postiže i obara.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Palword

u 2 dana pretekli sonyevu perjanicu spiderman 2 xD

tolko o tome da je pc gaming mrtav lol

9 godina
online
Re: Palword
Rocinante2112 kaže...

u 2 dana pretekli sonyevu perjanicu spiderman 2 xD

tolko o tome da je pc gaming mrtav lol

 

Pa kad je hrpetina ljudi skužila da su Spidermana 2 već igrali. Samo se tada zvao samo Marvels Spiderman. Sony mora više shvatiti da su dosadili sa potpuno istim igrama, tko god je igrao prvi dio, šteta mu je da uopće troši struju na drugi. Sve je već vidio.

 

A Palworld je baš inovativna igra i zasluženo dere guzove. 

13 godina
offline
Re: Palword
A i nije baš ni isto 70$ za Spidermana i 25$ za ovo.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Palword
Sama cijena i sadrzaj koji dobijes za to su onak odlican value for money.

Mislim da ce ovo pokrenit lavinu igara sa pokemon-like sadrzajem. Vec ih je bilo par prosle god.

Ovi sa original IP se zaj*bavaju vec desetljecima sa rudnikom na kojim leze i izbacuju pokemon igre ispod razine. Al bilo ih je briga jer su sa malo truda i dalje prodavali preko 20m primjeraka.

Nadam se da ce im ovo otvorit oci.
A palworldu svaka cast sto je prepoznao i ugrabio priliku.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Palword

Ma jebeš sony i kauch gaming. Nikad se nisam tako smarao kao od 3 do 12mj prosle godine kao na sonyu, sjedis na trosjedu kao kakav starkelja uzas. Krajem 12mj opet sastavio pc i preporodio se, man cave imas svoj mir. I gust igrat na mkb u stolici. Nisam ja za sony nikako. Svaka cast tko moze igrat na tome. Btw palword dns skoro 2 milijuna u istom trenutku pao je i csgo...

Moj PC  
2 2 hvala 0
9 godina
online
Re: Palword
BeLLicus kaže...

Ma jebeš sony i kauch gaming. Nikad se nisam tako smarao kao od 3 do 12mj prosle godine kao na sonyu, sjedis na trosjedu kao kakav starkelja uzas. Krajem 12mj opet sastavio pc i preporodio se, man cave imas svoj mir. I gust igrat na mkb u stolici. Nisam ja za sony nikako. Svaka cast tko moze igrat na tome. Btw palword dns skoro 2 milijuna u istom trenutku pao je i csgo...

 ma ajd još i kauč, al nema igara zbog koje se isplati uzeti sony. Ako imaš komp imaš masu mogućnosti, sony uvijek iste igre vrte.


Eto igre kao što je Palworld izlaze uvijek na PC

12 godina
suspendiran
offline
Re: Palword
BeLLicus kaže...

Ma jebeš sony i kauch gaming. Nikad se nisam tako smarao kao od 3 do 12mj prosle godine kao na sonyu, sjedis na trosjedu kao kakav starkelja uzas. Krajem 12mj opet sastavio pc i preporodio se, man cave imas svoj mir. I gust igrat na mkb u stolici. Nisam ja za sony nikako. Svaka cast tko moze igrat na tome. Btw palword dns skoro 2 milijuna u istom trenutku pao je i csgo...

 Šta fali couch ili bed gamingu ,ja peglam sve iz kreveta, 65 inchni 120 hz tv, pc, igre, filmovi, surfanje, bio na stolici preko 15 godina i skonto kakva jadna stolica, sad na stolicu gledam kao na spravu za mučenje, gaming iz kreveta rula. Žena također preferira sve iz kreveta 

 

Za Palworld izašao mod koji zamjenjuje sve "Palse" sa originalnim pokemonima

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2024 20:45 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Palword

mislim vec neko vrijeme postoji temtem (nema survival mehanike) ali je pokemon klon...i to je dost oke pokemon klon.

13 godina
offline
Palword
Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
online
Palword

BeLLicus , prepravi si naslov teme

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Palword
Hexfire kaže...
A i nije baš ni isto 70$ za Spidermana i 25$ za ovo.

 imas pravo, za 25bucksa imas više contenta nego za 70,trebalo bi biti obratno?

13 godina
offline
Re: Palword
Rocinante2112 kaže...
Hexfire kaže...
A i nije baš ni isto 70$ za Spidermana i 25$ za ovo.

 imas pravo, za 25bucksa imas više contenta nego za 70,trebalo bi biti obratno?

 Pa nek ima, šta sad? Usporedba ti je i dalje glupa.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 16:33 (Hexfire).
15 godina
offline
Palword

Dečki, ja iskreno ne znam što će od ove igre biti. Do jučer nisam ni znao da postoji.

Možda sam lud, jučer sam počeo gledat reviewe (ima negativnih, dosta dobro napisanih, sa jasnim obrazloženjem kako je igra savršena za EA prvih nekoliko sati, ali onda se vidi da je dubinski relativno plitka i da od lvl 10-15 na dalje nudi malo toga novoga i copy-paste inicijalnog grinda sa sve više stvari o kojima moraš brinut i micromanagirati...)

Odluka mi je bila ipak ući u sve to, uzeo sam 3 primjerka, za sebe i dvoje djece... Malo je reći da su oduševljeni.

 

Ne znam što će biti dalje, ali nekako sam pod dojmom da je developerima u 5 dana "kapnulo" 100+ mil dolara apsolutno neplaniranih u krilo i da će ova igra, ako su ovo postigli kao "hoby projekt" ipak dobiti svakakve nadogradnje u slijedećih godinu dvije.

Da i nije tako, moji klinci, zajedno samnom, će za pare koje smo dali za Miles Morales, imati puuuuno više zabave, i to u multiplayeru u troje, za razliku od jedan po jedan na plejki, u igri koju nikada nijedan nije završio, bila je dosadna u roku 5-10 sati svima (ja sam izgubio interes probati gledajući njih, sve se vidi kroz nekoliko sati).

 

Da li treba uspoređivati MM i ovo? Ne. Igre nisu iste, nisu za istu publiku itd. Sa druge strane, ovo košta ko Minecraft.... tu je situacija malo drugačija, Minecraft nam je za iste pare ponudio stotine sati, što u dvoje, njima, što u troje kad smo svi zajedno, i dalje igramo i oduševljeni smo, ali je recimo drugi oblik slične igre - minanje, basebuilding i ... POKEMONI (pardon PALovi), ima nešto puškica ko Fortnite, penješ se i letiš ko Zelda (kojom su isto oduševljeni), sve mehanike su relativno plitke u usporedbi sa navedenim naslovima, ali spojeni u jedan "čuspajz" koji funkcionira kao takav...

 

Potencijal je ogroman, plik novaca koji su dobili dovoljan za nekoliko godina podrške (ako se sad ne zblesaju pa krenu sanjati kao Star Citizen i krenu raditi "SVE" bez jasne vizije) , da samo dodaju nove Pokemone, nova područja, nove bosseve, malo podebljaju priču sa evolucijama, možda nove game modove i slično... Za pare koje traže mislim da je ovo pun pogodak.

 

Da li je igra kvaliteni RPG sa pričom? Ne... ali ju mogu dodat ili barem malo produbiti. Da li je igra kvalitetni survival? Za sada se ne čini, ima elemenata, da li je....

Odgovor na sve je ne, ali definitivno vrijedi novce koje traže, a vidi se po količini prodanih primjeraka da ljudi očito nisu toliko spremni sa "možda" financirati naslove od 70-80-100€ koji pružaju jednako ili manje zabave.

 

Dodatno, što je nekto rekao, nema mikrotransakcija, nema ekskluzivnih gluposti, nema dodatnih paywalla, imaš super laganu zabavu za mali novac... i rado sam to financirao.

Moj PC  
5 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Palword
Hexfire kaže...
Rocinante2112 kaže...
Hexfire kaže...
A i nije baš ni isto 70$ za Spidermana i 25$ za ovo.

 imas pravo, za 25bucksa imas više contenta nego za 70,trebalo bi biti obratno?

 Pa nek ima, šta sad? Usporedba ti je i dalje glupa.

 apsolutno nije. Zivimo u ekonomiji kakvoj zivimo i masi ljudi je bitno x zabave za y para. A ova igra pruza više zabave (i raznovrsnije) za manje para.

3 godine
offline
Palword

Probao malo putem gamepass-a na Xboxu i nije to za mene ali razumijem zašto je privlačno ljudima kao i Minecraft. Pretpostavljam da će sada biti "boom" sličnih poki-paly survival igrica . 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Palword
Sarevok kaže...

Probao malo putem gamepass-a na Xboxu i nije to za mene ali razumijem zašto je privlačno ljudima kao i Minecraft. Pretpostavljam da će sada biti "boom" sličnih poki-paly survival igrica . 

 Msm teoretski ovo nije prva takva igra, prva bi bila ARK gdje isto pripitomljavaš razne životinje pa svaka ima svoju korist itd, samo što je ovdje više na Pokemon foru.

 

Sve u svemu sviđa mi se Palworld iako nisam nikad bio neki fan pokemona (pokemon igre nisam nikad ni igrao ), igram ga day one od kak je izašo u EA, al ne puno zbog vremena posla pa nisam još daleko došao da mi igra postane dosadna, al sve u svemu volim survival igre pa mi svakako paše. 

 

Volio bi s vremenom vidjeti već cap za dedicated servere tipa bar 100 i pvp ( koji su potvrdili da će doć pa mi nekako player cap 32 premali ), još spawn lokacija, naravno još više palova i pve contena kao questovi itd.

 

 

LP
13 godina
offline
Re: Palword
Rocinante2112 kaže...
Hexfire kaže...
Rocinante2112 kaže...
Hexfire kaže...
A i nije baš ni isto 70$ za Spidermana i 25$ za ovo.

 imas pravo, za 25bucksa imas više contenta nego za 70,trebalo bi biti obratno?

 Pa nek ima, šta sad? Usporedba ti je i dalje glupa.

 apsolutno nije. Zivimo u ekonomiji kakvoj zivimo i masi ljudi je bitno x zabave za y para. A ova igra pruza više zabave (i raznovrsnije) za manje para.

 Niti sam spominjao količinu contenta niti količinu zabave. Samo velim da nije ništa čudno da se nečega što košta 25, prodalo više komada nego nečega što košta 70. 

 

Koliko je igra zabavna, a pogotovo kolika je raznovrsna, o tome bi se definitivno dalo raspravljati. Što se mene tiče, da ju nemam besplatno ne bih ju nikad probao, a i ovako je jako upitno dal budem.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
online
Palword

Ova igra je top topova za mene trenutno. Baš mi se ništa nije igralo već tjednima, a ovo je prezabavna zajebancija i baš mi se igra, ti palsi su presmiješni, ona scena kad pal-majmun drži jurišnu pušku mi je vrhunska 

 

A u hrpu stvari još nisam ni zagazio, i ne igram zasad multiplayer nego samo single, da se malo naviknem pa ću onda probati. 

 

Ako developer bude ovo tiskao mogla bi stvarno biti top igra

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Palword
zabbax21 kaže... 

Volio bi s vremenom vidjeti već cap za dedicated servere tipa bar 100 i pvp ( koji su potvrdili da će doć pa mi nekako player cap 32 premali ), još spawn lokacija, naravno još više palova i pve contena kao questovi itd.

 

 

PvP će bit make or brake igre. Osobno mi je nepotreban, arene + veliki boss raidovi bi bili dovoljni.

Bude li PvP iole sličan ARKu ili Rustu ni primirisat mu ne mislim 

 

Origin: Tetka_HR - Steam: Tetka - Twitch: https://www.twitch.tv/tetka__
15 godina
offline
Re: Palword
Peobao bi igru jer dok ne probas ne znas hoces li ti se svidjeti! Jel ima neki trial ili nesto neka verzija da se ne mora platiti?
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Palword
Horned Reaer kaže...
Peobao bi igru jer dok ne probas ne znas hoces li ti se svidjeti! Jel ima neki trial ili nesto neka verzija da se ne mora platiti?

 Imaš gamepass na PCu, ako ga nisi nikad aktivirao imaš prvih 14 dana za 1$

 

Join Xbox Game Pass: Discover Your Next Favorite Game | Xbox

LP
12 godina
offline
Re: Palword
Horned Reaer kaže...
Peobao bi igru jer dok ne probas ne znas hoces li ti se svidjeti! Jel ima neki trial ili nesto neka verzija da se ne mora platiti?

 imas jogurt verziju...

13 godina
offline
Palword

Nakon kojih 20ak sati igre (sve s ekipom na custom serveru - Nitrado, inače preporuka. Prvi smo uzeli 4NetPlayers i užasno je radio. Morali nakon levela 16-17 krenuti ispočetka.) mogu sa sigurnošću reći da je ovo najkompletniji i najsadržajniji Early Access kojeg sam igrao.

Ne kažem da nije bilo boljih možda, ali od svih EA koje sam ja igrao, ova je najkompletnija.

 

Igra ima bugova - slažem se.

Igra ima mjesta za napredak - slažem se.

Igra možda postane repetitivna - slažem se.

Ali svakim satom igranja nas smo četvorica otkrivali nove mehanike i što je najbizarnije, sve je tako dobro implementirano.

Promišljeno i logično napravljeno.

 

 

Zadnji breakthrough nam je bio kad smo skužili da pojedina hrana ima različite statse za nutrition/SAN.
SAN je jako bitan za Palse i bitno ga je držati što što više radi boljih performansi.

Također jako bitno u ranim fazama da u bazi kombinirate Palse s dobrim pasivnim skillovima kako ne biste gubili performans i vrijeme.

Rushoar je odičan za rano farmanje Ore/Stone (treba malo vremena da se nauči mehanika kretanja/odbijanja).

Uživajmo u ovom masterpieceu i pratimo za vikend kako probija novi rekord na Steamu.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 9:48 (sudy_freak).
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Palword
sudy_freak kaže...

Nakon kojih 20ak sati igre (sve s ekipom na custom serveru - Nitrado, inače preporuka. Prvi smo uzeli 4NetPlayers i užasno je radio. Morali nakon levela 16-17 krenuti ispočetka.) mogu sa sigurnošću reći da je ovo najkompletniji i najsadržajniji Early Access kojeg sam igrao.

Ne kažem da nije bilo boljih možda, ali od svih EA koje sam ja igrao, ova je najkompletnija.

 

Igra ima bugova - slažem se.

Igra ima mjesta za napredak - slažem se.

Igra možda postane repetitivna - slažem se.

Ali svakim satom igranja nas smo četvorica otkrivali nove mehanike i što je najbizarnije, sve je tako dobro implementirano.

Promišljeno i logično napravljeno.

 

 

Zadnji breakthrough nam je bio kad smo skužili da pojedina hrana ima različite statse za nutrition/SAN.
SAN je jako bitan za Palse i bitno ga je držati što što više radi boljih performansi.

Također jako bitno u ranim fazama da u bazi kombinirate Palse s dobrim pasivnim skillovima kako ne biste gubili performans i vrijeme.

Rushoar je odičan za rano farmanje Ore/Stone (treba malo vremena da se nauči mehanika kretanja/odbijanja).

Uživajmo u ovom masterpieceu i pratimo za vikend kako probija novi rekord na Steamu.

 Točno to.

Jučer sam konačno imao više vremena sa klincima igrati i ova dvojica su oduševljeni i igrom i time da ja uživam igrati sa njima.

Lvl 14, skoro 15, još uvijek imamo što raditi na prvom otoku i "basebuildat" , porazili jednog bossa u toweru i ulovili po jednog open-world boss pokemona, dakle tek zagrebli površinu...

Klinci su se jutros probudili i broje kad možemodanas nastaviti, već broje kako vikend provest pred ekranom (naravno da neće, imaju i za vani bit, učit, ...) , ali izrazito su nabrijani.

 

Sve ima puno mjesta za poboljšanje, čak ne vidim razloga unutar mehanika koje su u igri da se to i ostvari, a ima mehanika milion... Nijedna nije preduboka, a opet odnos prema PALovima, njihovi statusi, moramo jednome liječiti "weakened" i slično, ali eto... zabavno je.

 

Ne mogu reći da je trenutno remek-djelo, ali da ima apsolutno potencijala postat instant klasik, definitivno da, a dobili su i novac kojim im to može omogućiti.

 

Pridružujem se, nadam se duplanju broja korisnika i šamaru svim developerima koji izbacuju remake jednih t istih naslova za 60-80€ svake godine.

12 godina
offline
Re: Palword
sudy_freak kaže...

Nakon kojih 20ak sati igre (sve s ekipom na custom serveru - Nitrado, inače preporuka. Prvi smo uzeli 4NetPlayers i užasno je radio. Morali nakon levela 16-17 krenuti ispočetka.) mogu sa sigurnošću reći da je ovo najkompletniji i najsadržajniji Early Access kojeg sam igrao.

 

 Oh no, taman smo jučer uboli na 4Netu  što vam je radilo problem da znamo pripazit? 

Origin: Tetka_HR - Steam: Tetka - Twitch: https://www.twitch.tv/tetka__
13 godina
offline
Re: Palword
Ukulele kaže...
sudy_freak kaže...

Nakon kojih 20ak sati igre (sve s ekipom na custom serveru - Nitrado, inače preporuka. Prvi smo uzeli 4NetPlayers i užasno je radio. Morali nakon levela 16-17 krenuti ispočetka.) mogu sa sigurnošću reći da je ovo najkompletniji i najsadržajniji Early Access kojeg sam igrao.

 

 Oh no, taman smo jučer uboli na 4Netu  što vam je radilo problem da znamo pripazit? 

Užasno je desyncalo, rubber bandalo, disconnectalo svakih par minuta.

Igra kako ima integriran network statistics u main menu, packet loss je bio 30+%.

RTT je rastao i na 50-100ms, a ping preko 200.

Uglavnom kako smo gradili bazu i "opterečivali" server sve je gore radilo.

 

Prebacili se na nitrado i nakon inicijalnih poteškoća s dizanjem servera - super radi.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice