World of Warships izdvojena tema

poruka: 2.882
|
čitano: 526.539
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warships
Andor kaže...

Meni Bismarck isto skuplja prasinu u luci - super je kad je top tier, ali obzirom da vecinu vremena zavrsi u T10, nije to to.

Otkad sam poceo igrati Scharnhorsta s full secondary kapetanom, cesto sam top tier, brod je zakon.

Meni je Bismarck mrak. Mogu se kefat i sa tX, ne ravnopravno ofc. No nosim im štetu samo tako. Nije uzaludno...
Onak nikad neću bit primary cilj neprijatelju kao t8 (naravno neću okretat broadside) i dok se oni peru, ja trpam po njima.
Uz Lexija, Bismarck najviše koristim... Maas nešto manje.

11 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warships

Ako naprave MM da bude po tierima, ili max tier iznad, onda ce bismarck i tipiitz jos vise doc do izrazaja, dokle god ti si svaku drugu borbu takorec u hendikepu kad naletis na desetke, nije to to.

 

Dosta vec ljudi ima high tier broodve, mislim da je vrijeme da MM stave kako spada, jer pazi komedije kad T7 dodje Musashi koji je T9 prakticki yamato, sta ces ti sa T7 radit jednom musashiu, nemozes puno :D

Origin ID: ReaLazio
7 godina
neaktivan
offline
World of Warships

vidim svima su puna usta secondary builda na švabama a moji moji tirpitz i kurfurst tek sad po izbacivanju spomenutog liče na brodove...disperzija je drastično smanjena (čitaj može se nešto normalno naciljat i pogodit),a secundaryji su izgubili 15% rangea

 

ništa strašno,i dalje su dobri

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: World of Warships
rodjo1608 kaže...

vidim svima su puna usta secondary builda na švabama a moji moji tirpitz i kurfurst tek sad po izbacivanju spomenutog liče na brodove...disperzija je drastično smanjena (čitaj može se nešto normalno naciljat i pogodit),a secundaryji su izgubili 15% rangea

 

ništa strašno,i dalje su dobri

Na Kurfurstu nemam secondary module nego -7% disperzije i naravno main gun reload mod, range je sasvim dobar.

Na Scharnhorstu sam uzeo secondary module, iskreno kad pucam na nesto i vidim disperziju... place mi se. Ali zato cim se dovucem do CQC uzivam.

Yamato mi ima survivability (tank) build, fire prevention + basics. To je klasicni i manje-vise najbolji build.

Montana umjesto toga ima BFT + AFT jer ne volim avione.

Kurfurst ima manual secondaries + AFT samo zato jer je to drukciji nacin borbe. Sta ce mi 3 razlicita BBa ako ce se svi isto igrati.

Iz istog razloga sam nedavno ponovo kupio Yuguma s F3 torpedima, jer moras igrati riskantnije i ciljati plijen. Shimakaze i Gearing mogu torpati sa sigurne udaljenosti.

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warships

Svako ima svoje, ja imam bismarcka tirpitza i kurfursta za za full manual secondary build sa max secondary range koji se uspije nagurat na njih, i zadovoljan sam. Bliska borba me interesira i zanimljiva mi je, naravno tu zavisi od mape, situacije na mapi i protivnika, al da se igrat sa njemcima. Kad se zazelim precizijeg pucanja uzmem druge, al trenutno najvise igram njemce i giulia, T5 premim talijanski BB...pre OP je brod, busi bez problema i T7, jedini manji problem znaju stvarat sharn, gne(ovo dvoje zbog njemackog troll armora) i duke of york, ostale se busi bez veceg problema.

 

nema mi ljepseg nego vidit DDe i kruzere koji bjeze od mene kad kasno shvate da mi je range na kurfurstu 11.6 km, pa kad krene bjezanija, jos sa AR-om kiša kad krene nema ljepseg :D Uvijek ce mi taj bliski kaos bit zanimljiviji od brobe na 18-20 km, svako ima preference :)

Origin ID: ReaLazio
12 godina
neaktivan
offline
World of Warships

Kakav brodek


Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 13:18 (brijalec).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warships

I dalje opaki OP troll brod...vjv ce ga nerfat, jer nije normalno da te brod zapali ili dopali sa svakim salvom, al doslovno kad mu nafilaju chance of fire na 70%+, i jos ima onaj uber heal...sta je previse je previse. Izbjegavam taj brod u kurfurstu, radje idem u fight protiv yamata i montane.

Origin ID: ReaLazio
12 godina
offline
World of Warships

čak i nije problem kaj pali nego kaj ima 1/4 HE damage - znači rokne te za 14k i još ti polomi pol AA ili te zapali na random od 1 do 3 vatre, uz to ima 11.8 detectability i superheal - znači taj brod kad je neko napravio u WG-u i probao hebeno me interesira do kojeg je zaključka došao, mislim to ili moraš biti mentalno retardiran pustiti na live ili imati čistu pokvarenu ideju napraviti OP brod koji će svi htjeti i zbog toga kovertirati xp-e za prave novce da bi ga imali što prije..

 

Pitam se kaj se od toga dvoje desilo ...  i ok bilo je zabavno, jasno mi je zakaj se išlo ali onak WG - bilo je dosta, stvarno dosta, vrijeme je za mega nerf Conquerora aka MegaZAO-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
World of Warships

Poz. ekipa 

 

Trebam savjet kako da igram North Carolina. Od svih brodova koje sam igro ovaj mi stvrano zadaje probleme. Od 8 partija dobio sam samo 1. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warships
Hrvoslav kaže...

Poz. ekipa 

 

Trebam savjet kako da igram North Carolina. Od svih brodova koje sam igro ovaj mi stvrano zadaje probleme. Od 8 partija dobio sam samo 1. 

 Pramac prema naprijatelju. Pucaš.

U slučaju frke, krmom nazad. Pramac i dalje prema neprijatelju. Pucaš.

U slučaju ekstremne frke, flenkaju te i broadside ti je u opasnosti... Ne pucaš. Nestaneš.

13 godina
offline
Re: World of Warships
Hrvoslav kaže...

Poz. ekipa 

 

Trebam savjet kako da igram North Carolina. Od svih brodova koje sam igro ovaj mi stvrano zadaje probleme. Od 8 partija dobio sam samo 1. 

NC je veliki korak naprijed u odnosu na Colorado i prethodne americke BBe. Imas 27 cvorova brzinu, detectability manji od 12km, precizne topove sporih shellova doduse, AA takav da te ni T10 CVovi nece prvog dropati.

Medjutim, jedno je kad si top tier i igras protiv Fusa i Bayerna. Tada mozes igrati agresivno, prici capu s kruzerima.

Ako si bottom tier, a bit ces cesto, onda igraj oprezno, cekaj prilike za pucanje. Velika vecina brodova T9 i T10 te moze pojesti ako napravis gresku.

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warships

Imam i ja NC, al jednsotavno ne pase mi taj stil igre. Moras uvijek pazit na pramac napred, moras pazit na strane jer lako te probijaju po stranama, i limitiran si na prednje topove. Njemci su mi bas po mjeri, jer njemce jako tesko probit dokraja, odnosno citadel, i mozes bit mobilniji, koristit sve topove, odnosno sasvim drugaciji stil igre od NC-a koji je za middle to long range combat, dok njemci su vise za close to middle, zbog njihove preciznosti, a i imaju secondary jake, ako se nabriju dodatno kao ja.

 

Probaj njemce ako si za close combat, posebno od T7 pa nagore, mozda ti njihov stil vise pase.

Origin ID: ReaLazio
13 godina
offline
Re: World of Warships
TheDarkSide kaže...

Imam i ja NC, al jednsotavno ne pase mi taj stil igre. Moras uvijek pazit na pramac napred, moras pazit na strane jer lako te probijaju po stranama, i limitiran si na prednje topove. Njemci su mi bas po mjeri, jer njemce jako tesko probit dokraja, odnosno citadel, i mozes bit mobilniji, koristit sve topove, odnosno sasvim drugaciji stil igre od NC-a koji je za middle to long range combat, dok njemci su vise za close to middle, zbog njihove preciznosti, a i imaju secondary jake, ako se nabriju dodatno kao ja.

 

Probaj njemce ako si za close combat, posebno od T7 pa nagore, mozda ti njihov stil vise pase.

NC je odlican stealthy BB - to sto ces dobit batine ako okrenes broadside vazi za sve Japance i za Amerikance. Znao sam napraviti 25-30k stete na Kurfurstu i Conquereru kad okrenu broadside ispod 12 km.

NC vodi na Iowu, koja mi je odlicno legla i smatram je najboljim T9 BBom (Missouri ima radar, ali inace isti brod).

A Iowa vodi prema Montani.

Kurfurst nema citadel, Conquerer je OP, Yamato ima topove koji gaze 32mm oklopa... kad u competitive samo Montane se odabiru. Ima razloga za to.

 

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warships

Montanu se odabire radi preciznih topova, bow tankinga i stealth. Sta ce ti kurfurst u turnirima kad rijetkost je da BB dodje u close combat, osim ako se ne dovede sam u situaciju da je okruzen ili ga rusha netko. Neki dan gledao u turniru montana rusha de moinsa, rijetkost al desava se. Njemci su poznati po nepreciznosti, imaju citadel, ali koji je jako tesko pogodit zbog nacina na koji je izveden armor na samom brodu. Evo jucer sa svojim kurfurstom, roknuo citadel drugom kurfurstu na nekih 19km, ni sam neznam kako..rng sreca :D Yamato je prica za sebe, radi kalibra probija sve, al osim te probojnosti nema bas puno dobrih stvari, trom je, spor, i spuzva za gađanje posto u vecini slucajeva je meta prakticki svih kad dodje u domet zato jer je to yamato. Yamata bi se moglo igrat ozbiljno da imas support koji je samo za tebe, pogotovo od cv-a i destroyera radi torpeda, ako imas jak AA pored sebe yamato moze napravit jako veliku razliku, sta sam svjedocio vise puta, prakticki nezaustavljiv brod, al bez podrske to je samo jaka platforma sa topovima prepustena sama sebi. Conqueror necu ni komentirat..to je nenormalni op brod, jos samo fali da su mu stavili secondary od njemaca i to bi bilo to, stavit mu cijenu 100 eura, i da vidis kako bi se kupovao.

Origin ID: ReaLazio
13 godina
offline
Re: World of Warships

 

Ne okrenuti protivniku broadside važi za sve brodove, svih nacija, samo što neki to osjete jače (ameri, japanci) a neki slabije (njemci zbog turtlebacka, a englezi jer im je citadela pod vodom). Američka BB linija je fenomenalna i uči ono što bi svaki BB kapetan trebao znati: pozicioniranje pod kutem tj. bow tanking

 

TheDarkSide kaže...

Montanu se odabire radi preciznih topova, bow tankinga i stealth. Sta ce ti kurfurst u turnirima kad rijetkost je da BB dodje u close combat, osim ako se ne dovede sam u situaciju da je okruzen ili ga rusha netko. Neki dan gledao u turniru montana rusha de moinsa, rijetkost al desava se. Njemci su poznati po nepreciznosti, imaju citadel, ali koji je jako tesko pogodit zbog nacina na koji je izveden armor na samom brodu. Evo jucer sa svojim kurfurstom, roknuo citadel drugom kurfurstu na nekih 19km, ni sam neznam kako..rng sreca :D Yamato je prica za sebe, radi kalibra probija sve, al osim te probojnosti nema bas puno dobrih stvari, trom je, spor, i spuzva za gađanje posto u vecini slucajeva je meta prakticki svih kad dodje u domet zato jer je to yamato. Yamata bi se moglo igrat ozbiljno da imas support koji je samo za tebe, pogotovo od cv-a i destroyera radi torpeda, ako imas jak AA pored sebe yamato moze napravit jako veliku razliku, sta sam svjedocio vise puta, prakticki nezaustavljiv brod, al bez podrske to je samo jaka platforma sa topovima prepustena sama sebi. Conqueror necu ni komentirat..to je nenormalni op brod, jos samo fali da su mu stavili secondary od njemaca i to bi bilo to, stavit mu cijenu 100 eura, i da vidis kako bi se kupovao.

 Montana se odabire jer sa jednim preciznim salvom može delete-at kruzera. U kruzer heavy setup-u kao što je clan wars/KotS Montana je prvi pick upravo zbog toga. 

 

Jedino što kurfurst ima je fun faktor ali i taj secondary build koji ti udižeš do nebesa nije tako dobar u high tieru. Davno sam secondary build zamjenio survivability buildom. Kao i velika večina dečkiju iz klana. Zadnji secondary heavy ship je bismarck u KM BB liniji. "Rokno" si citadelu kurfurstu zbog plunging fire-a, na extremno velikim udaljenostima kad granate padaju okomito na deck i probijaju ga.

 

Yamato je teško igrat jer potiče extremno kampiranje dok večina brodova u japanskom tech tree-u su roaming BB-ovi. U yammi praktički glumiš coastal gunnery. Par čvorova naprijed, par čvorova natrag tek toliko da zavaraš protivnika dok ga bušiš na 20km. Pozicioniranje na mapi u yamatu je ključno jer je lako moguće da provedeš cijelu partiju a da ne napraviš ništa, ali kad se "namjestiš" na centralnu poziciju i još imaš friendly brodove koji te pokrivaju onda si kralj igre i lagano postižeš 200k+ dmg-a.

 

Conqueror je, hmm, upitno OP ship. Ja ga čak nebih takvim zvao, definitivno je jak ali nije OP. Da objasnim. Statistika Conq. (što se tiče WR) se polako stabilizira oko 50% kako ga sve više i više prosječnih igrača otključava. AVG DMG je i dalje jako visok ali samo zato što je njegova najveća snaga dmg over time (fire dmg je percentage based, znači, više dmg ćeš napraviti ako zapališ full HP brod nego onaj koji ima 2-3k HP-a) Random matchevi su prepuni BB-ova i tu conq. dolazi do izražaja za svojim fire dmg over time. Kad bi random matchevi bili više izbalansirani što se tiče vrste brodova conq. bi i dalje bio jak ali ga nitko nebi smatrao OP. Da mu dignu citadelu u razini vode bio bi prosječan BB. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warships

Ja nigdje nisam uzdizao kurfurst i secondary, samo rekao da je to stil i brod koji mi pase. Svakom pase nesto, i to je to. Competitive ne igram a i da ga igram nebi sigurno sa kurfurstom.

Origin ID: ReaLazio
7 godina
neaktivan
offline
World of Warships

veliki patch a ne vidim ništa osim porta 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: World of Warships

Je, ovo je jedan od manjih patcheva što se tiče contenta ali koga briga. Kreće clan wars 

12 godina
offline
World of Warships

Trazio sam na netu objasnjenje,no bez uspjeha!

 

Koji kuhac su napravili sa torpedima?

Nisam jako dugo igrao tako da nemam pojma kakva je ovo sada novina sa torpedima.U "close combat" situacijama sa drugim destroyerima roknem torpedo na njega,koji prođe kroz njega(ne ispod-znam za tu razliku).Isto tako ako je protivnik AFK,ne mogu ga unistiti torpedima?Primjetio sam da je crta pokazivanja pravca ponekada prozirna,nije bijela...koji je to kuhac?

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: World of Warships
Milka30 kaže...

Trazio sam na netu objasnjenje,no bez uspjeha!

 

Koji kuhac su napravili sa torpedima?

Nisam jako dugo igrao tako da nemam pojma kakva je ovo sada novina sa torpedima.U "close combat" situacijama sa drugim destroyerima roknem torpedo na njega,koji prođe kroz njega(ne ispod-znam za tu razliku).Isto tako ako je protivnik AFK,ne mogu ga unistiti torpedima?Primjetio sam da je crta pokazivanja pravca ponekada prozirna,nije bijela...koji je to kuhac?

 

Kinezi ti od t6 na više imaju deepwater torpeda koja ne mogu dd ošteti

13 godina
offline
Re: World of Warships
VooDooZg kaže...
Milka30 kaže...

Trazio sam na netu objasnjenje,no bez uspjeha!

 

Koji kuhac su napravili sa torpedima?

Nisam jako dugo igrao tako da nemam pojma kakva je ovo sada novina sa torpedima.U "close combat" situacijama sa drugim destroyerima roknem torpedo na njega,koji prođe kroz njega(ne ispod-znam za tu razliku).Isto tako ako je protivnik AFK,ne mogu ga unistiti torpedima?Primjetio sam da je crta pokazivanja pravca ponekada prozirna,nije bijela...koji je to kuhac?

 

Kinezi ti od t6 na više imaju deepwater torpeda koja ne mogu dd ošteti

 Pan asia nisu samo kinezi, već tajlandski i korejski brodovi. Uglavnom pan asia tech tree line ima deepwater torpeda koja nemogu oštetit brodove sa plitkim gazom (destroyeri i neki kruzeri)

 

Ponekad, ali jako rijetko, se može desiti klijent-server desync pa torpeda prođu kroz brod bez da udare.

 

Isto tako, torpeda imaju arming time, tako da ako torpaš ekstremno blizu ne stignu se armat već prođu kroz protivnika.

 

Naravno, uvijek postoji opcija: "bug u igri"

 

Teško je reći bez replay-a koji slučaj se tebi dogodio. 

12 godina
offline
Re: World of Warships
VooDooZg kaže...

 

quickr kaže..

Pan-asia brodovi su u pitanju  

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
12 godina
offline
World of Warships

To su Kinezi :)

 

istobitne kopije Rusa i Amera kaj su drugo nego Kinezi :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
World of Warships

Jednom davno sam u super kontejneru dobio lovu, od onda XY slijedećih samo neke zastavice i eventualno camo/module. Pare više ne daju?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: World of Warships
Dala kaže...

Jednom davno sam u super kontejneru dobio lovu, od onda XY slijedećih samo neke zastavice i eventualno camo/module. Pare više ne daju?

 Nope, nema više kredita (silvera) u SC. Community se žalio da je pointless nagrada pa su maknuli. Ako želiš isključivo kredite (silver) više ćeš zaraditi ako svaki dan pokupiš tri money kontejnera nego da riskiraš sa SC. 

 

Ako misliš na doubloone, njih i dalje možeš dobiti u SC-u ali rijetko. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 13:51 (quickr).
14 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warships

Ne, mislio sam na silver.

Ok, onda money it is. Od sada na dalje.

Ne igram tako puno pa rijetko kada poberem sva 3 dnevna, a 15.9m za golog Grossea mi je onak problem bez premiuma...

13 godina
offline
Re: World of Warships
Dala kaže...

Ne, mislio sam na silver.

Ok, onda money it is. Od sada na dalje.

Ne igram tako puno pa rijetko kada poberem sva 3 dnevna, a 15.9m za golog Grossea mi je onak problem bez premiuma...

 Realno money kontejner je najneisplativiji.

 

Imaš 4 kontejnera:

zastavice - najbolji jer nemožeš nikako drugačije doći do zastavica osim preko achievement-a/misija a i zastavica uvijek fali

consumables - dobar ako inaće ne koristiš premium cons. (što preporučam iako si kratak sa parama). bolji consumables ti omogućavaju da duže ostaneš u fajtu a samim time i da skupiš više kredita/Xp-a

krediti - najbeskorisniji kontejner jer kredite zarađuješ ovako i onako ali opet je bolje pokupiti 3x taj nego čekati kredite u SC-u

try your luck - dupla šansa za osvojiti SC koji može sadržavati svašta ali skoro svi se nadaju prem. brodu kad uzmu try your luck

14 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warships
quickr kaže...
Dala kaže...

Ne, mislio sam na silver.

Ok, onda money it is. Od sada na dalje.

Ne igram tako puno pa rijetko kada poberem sva 3 dnevna, a 15.9m za golog Grossea mi je onak problem bez premiuma...

 Realno money kontejner je najneisplativiji.

 

Imaš 4 kontejnera:

zastavice - najbolji jer nemožeš nikako drugačije doći do zastavica osim preko achievement-a/misija a i zastavica uvijek fali

consumables - dobar ako inaće ne koristiš premium cons. (što preporučam iako si kratak sa parama). bolji consumables ti omogućavaju da duže ostaneš u fajtu a samim time i da skupiš više kredita/Xp-a

krediti - najbeskorisniji kontejner jer kredite zarađuješ ovako i onako ali opet je bolje pokupiti 3x taj nego čekati kredite u SC-u

try your luck - dupla šansa za osvojiti SC koji može sadržavati svašta ali skoro svi se nadaju prem. brodu kad uzmu try your luck

 Hvala na pojašnjenju, nisam ni znao da se može dobiti premium brod iz SC-a. Do sada dam ih otvorio cca 15.

 

12 godina
offline
World of Warships

da s tim da dupla šansa uzmi u obzir da ti je normalna šansa tipa 0.5% a sa TYL 1 %  - dupla je ali opet 

 

i btw može se dobiti premium brod iz SC ali opet ti je šansa ovisno o kvaliteti i tier-u broda ono tipa 3% za neki pošten brod - ja sam ih ziher prek 50 otvorio ( uključujući i one iz Yamamoto misije ) i nikad brod nisam dobio., inače ove godine svaki dan otvaram 3 konjenjera i do sad sam dobio jedan sc i to dok sam prvi put prije tj dana se prebacio sa TYL kaj sad otvarao sva 3 svaki dan na zastavice i dobio na zastavicama sc i dobio ondaj modul za ubrzavanje ( ne znam kak s obzirom da su zastavice a ne prem.comsub. ali eto ), da sam bar dobio za hydro - dao bi soma golda ili 10 milja kredita za taj hydro ali nikako ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 15:07 (VooDooZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice