Gdje kupiti Creative Inspire 5.1 - Remote

poruka: 8
|
čitano: 1.755
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Gdje kupiti Creative Inspire 5.1 - Remote

Zdravo, evo doma imam već jedno 4 godine Createov 5.1 sound system....

I eto počeo mi je krepavati remote, tj. kontrole (potenciometri) za volume, bass i

paljenje zvučnika...

Otvorio sam ga, i sve je na mjestu, poćistio sam sve i ništa, naime kod stišavanja i pojačavanja

volume (potenciometar) divlja; npr. ja pojačam on se za 5 sec naglo stiša, pa se pojača preko svake granice itd...

To zna biti dosta nepraktično pogotovo ponoći, tokom gledanja filmova, igranja igrica...

 

Evo prilažem sliku kako to točno izgleda, s time da nemam toćno ove zvučnike na slici;

jedina razlika je što ovi na slici imaju položeni centralni zvučnik, a moji je uspravan (to je jedina razloka)

 

 

Gdje mogu nabaviti taj remote, dali ga netko prodaje, imali ga igdje za kupiti???

 

Glupo mi je kupovati nove zvučnike radi remotea!!!

remote remote
Mudar ko čovjek-jesetra!
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2009 13:58 (Zvekan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gdje kupiti Creative Inspire 5.1 - Remote

Obrati se Creative Labsu, ako ti oni mogu pomoći super, ako ne mogu (neće) možeš probati kupiti od nekoga kome je crkao sustav ili možeš sve porastavljati i na pojačalo spojiti drugačiji način kontrole ali za to ti treba malo više znanja iz elektrotehnike.

 

Ili možeš probati još nekako popraviti već postojeći kontroler ukoliko skužiš u ćemu je kvar.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2009 14:11 (Vido).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gdje kupiti Creative Inspire 5.1 - Remote

Sumnjam da možeš zasebno kupiti. Postavi oglas na news grupi hr.potraznja.hardver i možda ti se posreći.

15 godina
offline
Gdje kupiti Creative Inspire 5.1 - Remote

A niš, posla sam mail na europski customer suport pa bumo vidli.....

Mogu ja to i mijenjati, ali mi se neda ako nemoram....

Ko će mjerit otpor od potenciometra koji toliko oscilira da je to nemoguće, e onda treba

naći potenciometre sa takvim kotaćićima koji taman sjednu u utore od remotea, ili nakalemit

ove na manje potenciometre........joooj.

Ma sto problema, lamljenje je najednostavniji dio svega (nemoraš se dići od doma =), a ploćica je

unutra (u remoteu) gargantua, pa veće elemente valjda ima samo elektronika od migova!!

 

Ali ajde, ako se netko možda još sjeti gdje bi toga moglo biti ili ako netko ima pa (pro)daje neka javi!

Mudar ko čovjek-jesetra!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gdje kupiti Creative Inspire 5.1 - Remote

Imamo potpuno isti problemSmijeh

 

Jesi riješio??? mene to već izluđuje,otvarao sam ga i nemam pojma što mu je,malo ga puknem od stol pa dođe k sebi :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2009 21:30 (Zdravko).
15 godina
offline
RE: Gdje kupiti Creative Inspire 5.1 - Remote

Pozdrav ljudi, i ja imam isti problem na istom sustavu.

 

Javio sam se Creative odjelu i rekli su mi da im pošaljem račun i ostale papire, da je garancija 2 godine. Meni je garancija istekla tako da ništa od toga.

 

Ne žele prodati samo taj remote (probao sam, jbg :)

 

 

 

 

Jedino je da se uzme stvar u ruke i napravi neka nova kutija sa dva nova velika potenciometra.....malo ono, kućne radinosti. hehe

 

 

Nije teško, ali ipak treba imat volje.

 

16 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti Creative Inspire 5.1 - Remote

Jedno rjesenje "na brzaka" je da otvorite taj remote i naspricate WD40 po kontaktima u potenciometru, testirano i radi. Najbolje bi bilo da se zamijene potenciometri, ali puno ljudi to nije u mogucnosti pa ce WD40 pomoc na neko vrijeme  Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti Creative Inspire 5.1 - Remote

mnogi imaju isti problem,probat ću suta očistit prvo...nadam se samo da neću napravit još gore...

 

http://www.techsupportforum.com/hardware-support/sound-cards/16339-creative-inspire-6600-volume-problems.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice