Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.778
|
čitano: 789.187
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

jel moze link na original print glavu za canon MG3650 .. za 135 KN?

 

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

to je tinta ... ali kazao si da print glava kosta 135 kn?

 

ali canon ima kao i HP, glavu na kazetama?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 10:51 (BoTiA).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Glava je na svakoj kazeti

 

Ista takva glava je i na svim Canonima G serije

Znači ovdje te glava košta  cca 135 kn  a tamo samo bog zna koliko će tedoći ista stvar.

 

A tinta za refil je jedna te ista

 

Inače ukoliko paziš i puniš je preventivno jedna ovakva glava izdrži  30 - 50 ml

ILI 4* 100  ml te dođe 150kn + PDV

 

Pa napravi kalkulaciju

 

A ono što je naj zgodnije u ovoj prići je to što  možeš kombinirati nekoliko različiti tinti.  U svakoj kazeti nešto posebno za neku posebnu aplikaciju.

 

Zamjeniš kazetu i vratio si se tamo gdje si bio.

A u CISS u kad imaš jednu tintu u sistemu onda to je to

Nema natrag

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 11:40 (InkJet Artist).
9 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

 

Molim preporuku printer + skener, ~200 str./mj. Što je isplativije, laserski printer ili CISS? Rijetko kad mi treba što u boji, ali nije na odmet imati i tu mogućnost. Do 1200kn.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

ako neces previse skenirati (15 tak stranica u komadu), ako ti ne treba duplex, i ako redovito (barem jednom sedmicno) printas onda ti mogu preporuciti epson CISS:

 

L3050

https://www.svijet-medija.hr/art/printer-epson-l3050-ecotank-its-wifi-mobilni-ispis-inkjet-3u1/83247?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

dobijes 4 pojedinačne bočice s tintom kapaciteta 70 ml (Bk, C, Y, M) i 2 dodatne bočice s crnom tintom i trogodišnju garanciju ...

 

ja printam otprilike oko 150 stranica misečno ... do sada sam isprintao oko 900 listova (dosta je bilo slika veceg formata) i potrosio sam otprilike 50% originalnih spremnika

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...

ako neces previse skenirati (15 tak stranica u komadu), ako ti ne treba duplex, i ako redovito (barem jednom sedmicno) printas onda ti mogu preporuciti epson CISS:

 

L3050

https://www.svijet-medija.hr/art/printer-epson-l3050-ecotank-its-wifi-mobilni-ispis-inkjet-3u1/83247?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

dobijes 4 pojedinačne bočice s tintom kapaciteta 70 ml (Bk, C, Y, M) i 2 dodatne bočice s crnom tintom i trogodišnju garanciju ...

 

ja printam otprilike oko 150 stranica misečno ... do sada sam isprintao oko 900 listova (dosta je bilo slika veceg formata) i potrosio sam otprilike 50% originalnih spremnika

 

 

 

 

 

 Radije Canon G serija za te pare.

13 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Može preporuka za neki mali, laserski cb printer. Nemam neku fiksnu cifru. Za jedan manji ured, u prosjeku vjerojatno 10-ak stranica dnevno. Ne treba ništa pre skupo ali da je ok ispis. I da zamjenski toneri nisu pre skupi?!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Printer - preporuke

Može preporuka za višenamjenski kućni pisač do 2000kn:

 
POŽELJNO
1. kućna uporaba, neće bit preveliko korištenje, možda 1 u tjedan dana par stranica (trebam li paziti da se ne začepe

mlasnice, ako je o tintnom pisači riječ)
2. višenamjenski pisač: printanje, skeniranje i kopiranje; fax nije potreban, ali ne smeta
3. obar print u boji
4. automatsko duplex printanje
5. automatsko skeniranje/kopiranje (ADF) barem 20ak stranica
6. wifi printanje s računala
7. bežično printanje s Android ili iPhone telefona
8. kompaktan četvrtani dizajn jer će stajati u ugradbenom ormaru
9. ladica za papir u kućištu printera (a ne da papir izvana strši je će printer stajati u ugradbenom ormaru)
10. 3-5 godina jamstva


NIJE BITNO
a) fax opcija
b) dostupnost zamjenskih tonera jer uzimat ću samo original
c) brzina ispisa

 

Najbliže onome što tražim mi se kao laiku čini ovaj BROTHER MFC-J4620DW A3 iz linka, ali svaki dodatni prijedlog je dobrodošao.

 

https://www.conrad.hr/Vi%b9enamjenski-pisa%e8-s-tintom-MFC-J4620DW-Brother-A3-pisa%e8,-skener,-ure%f0aj-za-kopiranje,-faks-dvostrani,-ADF,-LAN,-WLAN,-NFC.htm?websale8=conrad-hr&pi=1243939&ci=SHOP_AREA_258286_0405021

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Za te novce od 2000  - 2500 kn ti  fale još dvije jako bitne stavke

11.  UV i vodo postojan otisak

12. Print na PVC samoljepive  naljepnice

12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, može preporuka za printer od 2500-3000kn.
Zanima me sta mogu dobit u tom cijenovnom rangu?
Koristit cu ga u poslovnom prostoru.
Hvala

shab1cka
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Pogledaj si nov prerađen Ricoh SG3100 SNw. Multifunkcijski uređaj

 

Za te novce ga dobiješ u CISS verziji  + Artist 3 IR  tintom 4 * 80 ml  u CISSu. Sa kojom možeš stampati na sve živo. Pogotovo je zgodno što može štampati na  obične PVC samoljepive folije. Znači i za etikete za vina itd.

 

Nije Eco Solvent. Ne košta kao Eco Solvent. Ne kvari se i zaštopava se  kao Eco solvent. Ne smrdi kao Eco Solvent

Ali otisak je jednako postojan na  PVC u kao Eco solvent.

 

Znači nešto najnovije  i najbolje što možeš dobiti za te novce

Evo ti konketnog uzorka na običnoj Avery bijeloj samoljepivoj foliji za sitotisak

 

Inače prvi sljedeći uređaj koji koristi tu istu tehnologiju ili   LF Ricoh uređaji

i za otisak na istoj toj Avery PVC foliji koštaju barem  cca US 21 .000

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 23:21 (InkJet Artist).
8 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Treba nam printer za neveliku kućnu upotrebu.

Dijete uskoro ide u školu i želi ponešto isprintati.

Razdoblja između pojedinih korištenja bi mogla biti i par mjeseci (školski praznici).

Bilo bi dobro da printer može isprintati korektnu fotografiju.

Moja razmišljanja zasad idu u smjeru inkjeta koji ima zamjenske tinte. Nešto što ako se i zaštopa zbog rijetkog korištenja može popraviti već i sama zamjena spremnika za tintu.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima,

 

prije pola godine sam kupio Epson XP-245 i odmah nakon što sam potrošio originalnu tintu koja dođe s njim sam se prebacio na Orink zamjensku tintu s kazetama. Komad je za sada, u maloprodaji, 40kn. Prije je bio nešto i skuplji. Cijena mi je najvažnija stavka, ali svejedno ne bih išao tako daleko da kupujem no-name zamjenske tinte koje bi mi ubrzo zaštopale mlaznice i napravile puno veću štetu. Printamo svakodnevno i poprilično brzo trošimo tintu.

 

U međuvremenu sam saznao da osim kupovanja uvijek novih zamjenskih kazeta imam i opciju punjenja tinte. E sad, u tome sam skroz nov pa bih trebao par savjeta. Na što se treba obratiti pažnja kod toga, gdje mogu kupiti best buy tintu za punjenje, je li to isplativa opcija kad se sve uzme u obzir, moram li imati "trajne" kazete i postoje li takve za moj printer (gdje ih mogu nabaviti ako postoje) i mogu li, u konačnici, nekako puniti ove zamjenske Orink kazete koje sam ionako već kupio? Što je s čipovima i hoće li mi oni stvarati probleme itd.?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
soliitho kaže...

 

 Nešto što ako se i zaštopa zbog rijetkog korištenja može popraviti već i sama zamjena spremnika za tintu.

 

To tako ne funkcionira... Ne isprintaš li ništa par mjeseci na inkjet printeru možeš ga slobodno strapt u kantu za e-otpad.

 

Barem jednom tjedno treba isprintati sve kombinacije boja radi održavanja protočnosti mlaznica, i to ako koristiš original tinte. Sa zamjenskim tintama ti je lutrija. Najbolje kopit neki CISS sustav, imaš Canon dobre CISS printere s vrlo jeftinom original tintom, u startu je printer skuplji, ali se isplati duguročno. 

16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
ashala2202 kaže...

Pozdrav svima,

 

prije pola godine sam kupio Epson XP-245 i odmah nakon što sam potrošio originalnu tintu koja dođe s njim sam se prebacio na Orink zamjensku tintu s kazetama. Komad je za sada, u maloprodaji, 40kn. Prije je bio nešto i skuplji. Cijena mi je najvažnija stavka, ali svejedno ne bih išao tako daleko da kupujem no-name zamjenske tinte koje bi mi ubrzo zaštopale mlaznice i napravile puno veću štetu. Printamo svakodnevno i poprilično brzo trošimo tintu.

 

U međuvremenu sam saznao da osim kupovanja uvijek novih zamjenskih kazeta imam i opciju punjenja tinte. E sad, u tome sam skroz nov pa bih trebao par savjeta. Na što se treba obratiti pažnja kod toga, gdje mogu kupiti best buy tintu za punjenje, je li to isplativa opcija kad se sve uzme u obzir, moram li imati "trajne" kazete i postoje li takve za moj printer (gdje ih mogu nabaviti ako postoje) i mogu li, u konačnici, nekako puniti ove zamjenske Orink kazete koje sam ionako već kupio? Što je s čipovima i hoće li mi oni stvarati probleme itd.?

 Uzmi si neki CISS printer. Canon G serija recimo

10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Sad već imam ovaj printer koji sam kupio prije manje od godinu dana, tako da nabavka novog ne dolazi u obzir. Gledam kako da s postojećim setom prođem što pametnije. Meni je prihvatljiva i opcija s kojom sam do sada prolazio, ali ako može bolje i ekonomičnije, zašto ne...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Postoji opcija da puniš zamjenske kazete

 

Ali ne znam dali to stvarno funkcionira. Ili dali ima kakvih skrivenih mina. Samo to nije gratis opcija.

 

Trajne kazete + Colibri tinta provjereno i sigurno funkcionira na osnovu iskustva korisnika što su jedan takav sličan komplet potrošili tek nakon 4 -5 godina

10 godina
offline
Re: Printer - preporuke
ashala2202 kaže...

...odmah nakon što sam potrošio originalnu tintu koja dođe s njim sam se prebacio na Orink zamjensku tintu s kazetama. Komad je za sada, u maloprodaji, 40kn. Prije je bio nešto i skuplji. Cijena mi je najvažnija stavka, ali svejedno ne bih išao tako daleko da kupujem no-name zamjenske tinte koje bi mi ubrzo zaštopale mlaznice i napravile puno veću štetu... 

 

 

Pazi se jer i ja sam kupovao isključivo Orink i svejedno je glava vrisnula sa onim Errorom 5000, mislim da se pregrijala il tak neš. Trajalo jest neko vrijeme tako da sam definitivno "isplatio" ne-kupovanje originalnih, al nakon tog sam se ipak odlučio na Brother laser a printam u boji u kopiraonama..

10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Boja nam je, nažalost, nužna. Inače bih i ja imao Brothera c/b laser. Može li više infosa o trajnim kazetama za ovaj printer? Gdje ih mogu kupiti i koliko bi koštale? Hvala svima na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Trajne kazete + Colibri refil tinta 4 * 100 ml te dođe cca 300 kn + PDV.

 

Tada te jedna kazeta dođe  nešto oko 2.5 - 6.5 kn 

Zavisi kako računaš 3,5 vs 5,5 ml po kazeti

10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Trajne kazete + Colibri refil tinta 4 * 100 ml te dođe cca 300 kn + PDV.

 

Tada te jedna kazeta dođe  nešto oko 2.5 - 6.5 kn 

Zavisi kako računaš 3,5 vs 5,5 ml po kazeti

 

 

Čini se kao isplativa opcija. Kako funkcioniraju čipovi? Negdje na ovom forumu sam pročitao o tzv. "reseterima"...ne znam što je to. Može li čip prepoznati kad se trajna kazeta nadopuni tintom? Ako su cijene ovakve - ne vidim zašto ne. Jedino ako postoji neka caka...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Chipovi na kazetama su smo resetirajući CHIP ovi.  Znači kad se kazeta izvadi i vrati indikacija pokaže 100% ful. Znaći tada se kazeta mora obavezno napuniti jer inaće indikacija tinte nije spregnuta sa količinom tinte u kazeti.

 

Jedina kvaka je što ove kazete moraju ići zajedno sa refil tintom. U suprotnom ukoliko refil tinta nije verificirana na isto takvom printeru  ne odgovoravajuća tinta lako može prokapati na mlaznicama. I onda to izgled ako da su mlaznice zaštopane. A ne da je neka kapljica na mlaznicama.

 

Vrlo čest slučaj kad se takve stvari kupuju od trgovca kojega zanima samo daljnja prodaja i nema pojma što prodaje.

15 godina
offline
Printer - preporuke

Ima li kakav preporučljiv kombinirani uređaj (printer/skener/kopiranje) sa sljedećim karakteristikama:
- automatski dvostrani ispis

- automatsko skeniranje/kopiranje (po mogućnosti bez uključenog računala i dvostrano)

- laserski ispis (molio bih prijedlog za kolorac i c/b)

- dostupnost neoriginalnih zamjenskih tonera (što jeftinijih)

- mrežno povezivanje (može žično ili bežično)

- brzina ispisa nebitna (naravno, poželjno je brže)

- broj ispisanih stranica mjesečno nije pretjerano velik

- rezolucija ispisa može i niža (600×600 koliko vidim je minimum)

- što manjih dimenzija

 

Naglasio bih da je ono što sam naveo "po mogućnosti" zgodno, ali ne i nužno, pa ako je razlika u cijeni u postotku velika, onda se može izostaviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

može li pitanjce

trebam jeftini crno bijeli printer a vjerojatno laserski jer printam rijetko pa mi se na starom INkjetu stalno boja zapeče a zaboravim printati svaki tjedan.

 

pitanje;

da li taj laserski kad kupim zamjenski prah može stajati npr 2 mjeseca a da ništa ne printam ?

mislim, to bi bilo rješenje za mene jer kupim boju, otprintam 40 dokumenata i poslije mi tinta zapekne.

događa li se isto i sa tim prahom ?

hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Gledaj  na ovakvo pitanje  svaki proizvođač printera će Vam reći

 

NO NO. To što tražite je zabranjeno voće.

Zašto?

 

1.Zato jer to nama nije u interesu

2.Isto tako to nije u interesu našim dilerima

3.Jednako tako nije u interesu ni trgovačkoj mreži.

4.Jednako tako to nije prihvatljivo ni za državnu blagajnu.

 

Znači pazite kad postavljate takva pitanja. Mogli bi dobiti po prstima

 

Dakle ovakve opcije koje Vi tražite vrijede i funcioniraju jedino u slučaju kad su svi ovdje spomenuti pobrali svoj dio kolača i više ih ne zanima neki 100% ispravan uređaj jer ne mogu za istu svar ponovo pobrati vrhnje.

 

A na vama je da odlučite što je vama u interesu.

1. Uzeti nešto što vam serviraju 1- 4

2. Ili uzeti nešto na što će 1-4 samo frknuti nosom. I po mogučnosti popljuvati.

 

Dakle morate reči

Želim isklučivo 1.

Želim isključivo 2.

 

Koliko me to dođe  i gdje je tu moja računica?

 

Ne možeet reći kao u gornjem pitanju Želim 1 ali da me košta kao 2

To je bez veze.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 13:56 (InkJet Artist).
14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Kakve gluposti to pišeš, i zašto? Koja je tvoja svrha na ovom forumu s ovako podugim apsolutno beskorisnim porukama?

Odgovor za dipsomanica - Možeš kupiti laserski printer, i neće prahu biti ništa, on će uvijek uredno odprintati što mu se kaže.
Ali, laserki printeri imaju bubanj, po kojem laser piše, a isto tako ima jedan gumeni dio koji čisti ostatke praha koje papir ne pokupi, i naravno, održava taj bubanj čistim.
Zna se dogoditi da nakon 4-5 godina ta guma popusti.
S toga ne računaj da ćeš imati za 10 godina laserski printer s original bubnjem.

Optimizam je nedostatak iskustva.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Od kuda znaš da će taj današnji laser po 1 doživiti 4-5 godina. Misliš da  1-4 ne razmišljaju  danas za sutra. Odnosno da dizajniraju nešto da se to ne dogodi upravo kad istekne garancija!!!!

 

Previše tu love i interesa u igri.

 

Pogledaj si malo ovu sliku.

 

Ni jedano ovih printera nije servisabilan. A nisu stariji od od 2 -3 godine. Totalni 100% otpad. Ni jedan nije popravljen. A generacija prije toga  je bila 80% servisabina. I normalno da se javlja netko od ( 1-4 ) sa ovakvom spikom.

I treba popljuvati ovu prethodnu generaciju.

 

Samo toliko tko tu priča gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 16:34 (InkJet Artist).
5 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Od kuda znaš da će taj današnji laser po 1 doživiti 4-5 godina. Misliš da  1-4 ne razmišljaju  danas za sutra. Odnosno da dizajniraju nešto da se to ne dogodi upravo kad istekne garancija!!!!

 

Previše tu love i interesa u igri.

 

Pogledaj si malo ovu sliku.

 

Ni jedano ovih printera nije servisabilan. A nisu stariji od od 2 -3 godine. Totalni 100% otpad. Ni jedan nije popravljen. A generacija prije toga  je bila 80% servisabina. I normalno da se javlja netko od ( 1-4 ) sa ovakvom spikom.

I treba popljuvati ovu prethodnu generaciju.

 

Samo toliko tko tu priča gluposti.

 dobro ti je čovjek rekao

baljezgaš i kakiš gluposti. onaj post gore bolje pobriši.

ti opisuješ printer koji će printati 100 A4 dnevno a meni treba printer za 200 A4 godišnje. treba mi jer mi uvijek zatreba nešto hitno..

što će mu otići nakon isteka jednogodišnje garancije i nakon 200 A4 isprintanih ?

 

btw..

zbog takvih pametnjakovića poput tebe sam i zatvorio stari račun na ovom forumu prije 6 godina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 18:04 (Dipsomaniac).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Zašto onda lijepo ne potrošiš

 

600 - 700 kn i riješio si problem

I svi zadovoljni.

Ne trebaš brinuti o draiverima

 

Kasnije uzmeš neki zamjenski toner i to je to

I lakši si za 1000 kn

 

A netko drugi može uzeti recimo na njuškalu Canon MP 210 ili sl za 30 -40 kn  Kasnije u njega stavi kolor kazetu + refil tintu (100 kn)  gdje su sva tri kanala napunjena sa crnom tintom i za  150 - 200 kn će napraviti jednak broj otisaka kao ti za 1000 kn

 

Sve je svar ukusa

 

 https://www.njuskalo.hr/multifunkcijski/canon-pixma-mp210-oglas-2484698

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 18:35 (InkJet Artist).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice