Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.664.742
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
toxic kaže...

 Probao sam i s dodatnom Asus Xonar koju imam vise manje isto..

imam dvije vrste jastucica sto su dosle s njima, prve one mekse su cak i bolje.

Nisam koristio Razer sw.. ne znam jel bi ista pomogao.

Visoke frkvencije su nesto sto ne mogu dobiti s njima na bolje, Game Zero ili One jednostavno imaju veci raspon.

Mene zanima iskljucivo Footsteps zvuk i tocno lociranje njega..

Za Xonaricu si koristio Y-split kabel?

Za jastučiće sam s razlogom spomenuo aftermarket tj ne-stock (npr Brainvawz). Utječu i na udobnost i na zvuk.

Razer Surround bi ti pomogao ako ti fali prostornosti zvuka. Tome služi.

Koraci, koraci nisu visoki tonovi, srednji su. Na Cloudu je pozicioniranje srednjih tonova odlično sve dok su postavke zvuka dobro postavljene i ne prčkaš po equalizeru, sample rateu itd.

 Fora je sto nisam nista dirao, sve je default i trazio sam rijesenja.

Jucer igram apex i kolega koji ima isto Hyper X ali Flight jasno cuje kretanje likova i zna ih pozicionirati ja koliko god se trudio ne mogu razumijeti nti skuziti od kuda likovi dolaze dok nisu dosta blizu a onda je vec kasno..

A cujem zaista dobro u odnosu na vid :)

 

Ocito su i ove Flight bolje od Cloud 2.. iskreno lud sam..

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

 Fora je sto nisam nista dirao, sve je default i trazio sam rijesenja.

Jucer igram apex i kolega koji ima isto Hyper X ali Flight jasno cuje kretanje likova i zna ih pozicionirati ja koliko god se trudio ne mogu razumijeti nti skuziti od kuda likovi dolaze dok nisu dosta blizu a onda je vec kasno..

A cujem zaista dobro u odnosu na vid :)

 

Ocito su i ove Flight bolje od Cloud 2.. iskreno lud sam..

Jesi siguran da ti se neke postavke nisu pobrkale ?

Ja koji sam na cloud core (koje nemaju zvucnu) cujem sve korake, bili udaljeni metar ili 50-100 metara, i lako se orijentiram preko njih, i jos mi je zvuk u igri na 15%.

Usput sam stavio malo jaci bass (6 od 12) tak da mi "zatitra" slusalica gdje dolazi neprijatelj. klik

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 10:43 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
hahhaajaads kaže...

 Fora je sto nisam nista dirao, sve je default i trazio sam rijesenja.

Jucer igram apex i kolega koji ima isto Hyper X ali Flight jasno cuje kretanje likova i zna ih pozicionirati ja koliko god se trudio ne mogu razumijeti nti skuziti od kuda likovi dolaze dok nisu dosta blizu a onda je vec kasno..

A cujem zaista dobro u odnosu na vid :)

 

Ocito su i ove Flight bolje od Cloud 2.. iskreno lud sam..

Jesi siguran da ti se neke postavke nisu pobrkale ?

Ja koji sam na cloud core (koje nemaju zvucnu) cujem sve korake, bili udaljeni metar ili 50-100 metara, i lako se orijentiram preko njih, i jos mi je zvuk u igri na 15%.

Usput sam stavio malo jaci bass (6 od 12) tak da mi "zatitra" slusalica gdje dolazi neprijatelj. klik

 nisam iskreno vise nista siguran.

necu kupovat jos drugi headset.

idem prvo maknut usb zvucnu pa probat direktno preko ploce na njoj je realtec alc 892..

imam i doma asus xonar dg nisam je probao s apexom..

 

Slusalice su mi predobro napravljene u smislu kvalitete i udobne a i nisu jeftine bas da bi bile skart.. nesto ne stima kod mene ocito... a znam da gluh nisam u pm..

16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Toxic, koliko ti je star taj headset? Naime, bilo je Cloud 2 s problematičnim zvučnim karticama među prvom i drugom serijom proizvodnje, sjećam se da je Kingston slao ljudima druge zvučne masovno.

 

Samo, koju god drugu zvučnu koristio, treba ti kabel koji će podijeliti 4-polni konektor (koji ti nosi i stereo zvuk i mikrofon) na dva 3-polna (odvojeno za stereo zvuk i za mikrofon) kako bi mogao koristiti na jednoj običnoj zvučnoj koja ne prima 4-polne konektore.

Ako nemaš, možeš isprobati headset na mobitelu (ali Androidu, Apple koji imaju headphone priključak koriste malo drugačiji raspored prstenja tj žica), mobiteli podržavaju 4-polni priključak.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Toxic, koliko ti je star taj headset? Naime, bilo je Cloud 2 s problematičnim zvučnim karticama među prvom i drugom serijom proizvodnje, sjećam se da je Kingston slao ljudima druge zvučne masovno.

 

Samo, koju god drugu zvučnu koristio, treba ti kabel koji će podijeliti 4-polni konektor (koji ti nosi i stereo zvuk i mikrofon) na dva 3-polna (odvojeno za stereo zvuk i za mikrofon) kako bi mogao koristiti na jednoj običnoj zvučnoj koja ne prima 4-polne konektore.

Ako nemaš, možeš isprobati headset na mobitelu (ali Androidu, Apple koji imaju headphone priključak koriste malo drugačiji raspored prstenja tj žica), mobiteli podržavaju 4-polni priključak.

 imam sve

zvucna na ploci je prelosa tj preslaba na 100% jacinne zvuka ne cuje se bas.. ipak su to ak se ne varam 60ohma sluske

xonar ubija ali me hebe sto su odredeni zvukovi jaci mozda da povecam crossover za bas kada sam u igri..

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
toxic kaže...
191x7 kaže...

Toxic, koliko ti je star taj headset? Naime, bilo je Cloud 2 s problematičnim zvučnim karticama među prvom i drugom serijom proizvodnje, sjećam se da je Kingston slao ljudima druge zvučne masovno.

 

Samo, koju god drugu zvučnu koristio, treba ti kabel koji će podijeliti 4-polni konektor (koji ti nosi i stereo zvuk i mikrofon) na dva 3-polna (odvojeno za stereo zvuk i za mikrofon) kako bi mogao koristiti na jednoj običnoj zvučnoj koja ne prima 4-polne konektore.

Ako nemaš, možeš isprobati headset na mobitelu (ali Androidu, Apple koji imaju headphone priključak koriste malo drugačiji raspored prstenja tj žica), mobiteli podržavaju 4-polni priključak.

 imam sve

zvucna na ploci je prelosa tj preslaba na 100% jacinne zvuka ne cuje se bas.. ipak su to ak se ne varam 60ohma sluske

xonar ubija ali me hebe sto su odredeni zvukovi jaci mozda da povecam crossover za bas kada sam u igri..

 Mislim da to nema nikakve veze sa zvucnom na maticnoj nego ti se nesto dogadja sa sluskama.

 Moja zvucna je po tom losija od tvoje (alc 887) a po pitanju zvuka je superiornija sto je nemoguce. Kad bi stavio 100% zvuk na apexu mislim da bi dobio ostecenje bubnjica u roku od par dana kolko je zvuk jak, ista stvar i sa slusanjem pjesama, pjesme slusam vecinom sa youtubea jer kad skinem kao mp3 onda mi je zvuk 20% jaci. 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
191x7 kaže...

Toxic, koliko ti je star taj headset? Naime, bilo je Cloud 2 s problematičnim zvučnim karticama među prvom i drugom serijom proizvodnje, sjećam se da je Kingston slao ljudima druge zvučne masovno.

 

Samo, koju god drugu zvučnu koristio, treba ti kabel koji će podijeliti 4-polni konektor (koji ti nosi i stereo zvuk i mikrofon) na dva 3-polna (odvojeno za stereo zvuk i za mikrofon) kako bi mogao koristiti na jednoj običnoj zvučnoj koja ne prima 4-polne konektore.

Ako nemaš, možeš isprobati headset na mobitelu (ali Androidu, Apple koji imaju headphone priključak koriste malo drugačiji raspored prstenja tj žica), mobiteli podržavaju 4-polni priključak.

 imam sve

zvucna na ploci je prelosa tj preslaba na 100% jacinne zvuka ne cuje se bas.. ipak su to ak se ne varam 60ohma sluske

xonar ubija ali me hebe sto su odredeni zvukovi jaci mozda da povecam crossover za bas kada sam u igri..

 Mislim da to nema nikakve veze sa zvucnom na maticnoj nego ti se nesto dogadja sa sluskama.

 Moja zvucna je po tom losija od tvoje (alc 887) a po pitanju zvuka je superiornija sto je nemoguce. Kad bi stavio 100% zvuk na apexu mislim da bi dobio ostecenje bubnjica u roku od par dana kolko je zvuk jak, ista stvar i sa slusanjem pjesama, pjesme slusam vecinom sa youtubea jer kad skinem kao mp3 onda mi je zvuk 20% jaci. 

 ma nemam pojma koji racku....

mislim da sam sada dao sve od sebe.. ovo je jednostavno retardirano...

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
toxic kaže...

 ma nemam pojma koji racku....

mislim da sam sada dao sve od sebe.. ovo je jednostavno retardirano...

 Stavi zadnje UniXonar drivere za zvuk pa probaj s njima.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
toxic kaže...

 ma nemam pojma koji racku....

mislim da sam sada dao sve od sebe.. ovo je jednostavno retardirano...

 Stavi zadnje UniXonar drivere za zvuk pa probaj s njima.

 valdja cu izdrzat  da ih ne itim kroz prozor :( malo fali...

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
toxic kaže...

 valdja cu izdrzat  da ih ne itim kroz prozor :( malo fali...

 naj hitati, bolje prodaj i kupi game one :)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
matija656 kaže...
toxic kaže...

 valdja cu izdrzat  da ih ne itim kroz prozor :( malo fali...

 naj hitati, bolje prodaj i kupi game one :)

 jel ima bolja opcija?

fakat cu dati i 2 soma kuna ako treba... moze i kombinacija sluske + mic odvojeno...

 

zelim preciznost prije svega...

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
toxic kaže...

 jel ima bolja opcija?

fakat cu dati i 2 soma kuna ako treba... moze i kombinacija sluske + mic odvojeno...

 

zelim preciznost prije svega...

 all in one opcija, mislim da od game one bolje nemaš
jer imaju odličan zvuk i predobar mikrofon za gaming headset

 

ako ideš posebno, onda recimo uzmeš bm 700 mikrofon sa ebay-a ili bm 800 - računamo kojih 400 kn

uzmeš recimo ovo da imaš mikrofon i slušalice na istom - https://www.muziker.hr/focusrite-scarlett-solo-2nd-generation?gclid=CjwKCAiA8OjjBRB4EiwAMZe6y34EFkyUkDjrxwinwsDBK9ZqQVS0IoNK8hxt-7LQgjeWKpIi4Mv9ABoC2uIQAvD_BwE

a sad koje slušalice, to je pa velik izbor, ali recimo do kojih 2000 kn sve skupa, ostaje ti taman lova za dt990 od beyera 250 ohma, ako bi ti na njima smetale visoke frekvencije, to se može ublažiti sa krpicom i nekim materijalom između uha i zvučnika (tako ja imam na svojima dt770)
možda ima koja bolja opcija za slušalice, ali trenutno nisam u mogućnosti da detaljnije pogledam, a znam da se dt990 250ohma kod nas mogu nabavit za kojih 900 kn, uglavnom ispod 1000 ganc nove

dt990 pošto imaju malo naglašeniji gornji spektar frekvencija (svjetlije slušalice) to bi ti mogli pomoći u pozicioniranju, a i imaju dobar soundstage

 

te 3 stvari bi ti dale odličan mikrofon i njegovu čistoću za zvuk, a slušalice bi isto trebale biti bolje od ovoga što imaš

možda ne bi bile na rangu sa game one, ali ne bi bile ni daleko

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 11:39 (matija656).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
matija656 kaže...
toxic kaže...

 jel ima bolja opcija?

fakat cu dati i 2 soma kuna ako treba... moze i kombinacija sluske + mic odvojeno...

 

zelim preciznost prije svega...

 all in one opcija, mislim da od game one bolje nemaš
jer imaju odličan zvuk i predobar mikrofon za gaming headset

 

ako ideš posebno, onda recimo uzmeš bm 700 mikrofon sa ebay-a ili bm 800 - računamo kojih 400 kn

uzmeš recimo ovo da imaš mikrofon i slušalice na istom - https://www.muziker.hr/focusrite-scarlett-solo-2nd-generation?gclid=CjwKCAiA8OjjBRB4EiwAMZe6y34EFkyUkDjrxwinwsDBK9ZqQVS0IoNK8hxt-7LQgjeWKpIi4Mv9ABoC2uIQAvD_BwE

a sad koje slušalice, to je pa velik izbor, ali recimo do kojih 2000 kn sve skupa, ostaje ti taman lova za dt990 od beyera 250 ohma, ako bi ti na njima smetale visoke frekvencije, to se može ublažiti sa krpicom i nekim materijalom između uha i zvučnika (tako ja imam na svojima dt770)
možda ima koja bolja opcija za slušalice, ali trenutno nisam u mogućnosti da detaljnije pogledam, a znam da se dt990 250ohma kod nas mogu nabavit za kojih 900 kn, uglavnom ispod 1000 ganc nove

dt990 pošto imaju malo naglašeniji gornji spektar frekvencija (svjetlije slušalice) to bi ti mogli pomoći u pozicioniranju, a i imaju dobar soundstage

 

te 3 stvari bi ti dale odličan mikrofon i njegovu čistoću za zvuk, a slušalice bi isto trebale biti bolje od ovoga što imaš

možda ne bi bile na rangu sa game one, ali ne bi bile ni daleko

 nabavio game one.

imam samo jedno pitanje one na sebi imaju mini pojacalo.. tj da se smanji i pojaca.

na zvucnoj staviti 100% a na slusalicama pojacivati i smanjivati ili obrnuti?

 

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
toxic kaže...

 nabavio game one.

imam samo jedno pitanje one na sebi imaju mini pojacalo.. tj da se smanji i pojaca.

na zvucnoj staviti 100% a na slusalicama pojacivati i smanjivati ili obrnuti?

 

 na kompu uvijek na 100% da imaš puni signal

s obzirom da imaš kontrolu zvuka (jačine) na slušalicama, ne vidim razlog da ne držiš windowse na 100%

 

važno je da slušalice dobiju pun signal iz kompa, a onda na slušalicama se lako kontrolira jačina

isto kao i meni sa e10k, na kompu je uvijek 100%, i na e10k kontroliram slušalice

tebi je ista situacija, samo što nemaš "fizički" uređaj za kontrolu glasnoće, već je to na slušalicama 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
matija656 kaže...
toxic kaže...

 nabavio game one.

imam samo jedno pitanje one na sebi imaju mini pojacalo.. tj da se smanji i pojaca.

na zvucnoj staviti 100% a na slusalicama pojacivati i smanjivati ili obrnuti?

 

 na kompu uvijek na 100% da imaš puni signal

s obzirom da imaš kontrolu zvuka (jačine) na slušalicama, ne vidim razlog da ne držiš windowse na 100%

 

važno je da slušalice dobiju pun signal iz kompa, a onda na slušalicama se lako kontrolira jačina

isto kao i meni sa e10k, na kompu je uvijek 100%, i na e10k kontroliram slušalice

tebi je ista situacija, samo što nemaš "fizički" uređaj za kontrolu glasnoće, već je to na slušalicama 

 Jos jedno pitanjce..

 koristiti default zvucnu poloce ili xonar dxg?

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
toxic kaže...

 Jos jedno pitanjce..

 koristiti default zvucnu poloce ili xonar dxg?

 ako već imaš xonar dxg, bilo bi šteta da ju ne koristiš i kopčaš direktno u matičnu

tako da štekaj u dxg i amen, posloži da ti svira kak ti paše i to je to

 

diskretna zvučna ili usb pojačalo je uvijek bolje od onboard zvuka

danas sutra možeš probati napraviti usporedbu zvuka sa dxg i onboard, možda to neće biti drastična razlika, ali vjerujem da dxg će bolje zvučati kako god

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 18:38 (matija656).
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Sharkoon Rush ER-3 i dalje najbolji jeftini headset? Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Koristim HyperxCloud jedinice od kad su izasle na naše tržište i stvarno sam prezadovoljan ali imam

problem sa mikrofonom koji krči i mislim da je dao svoje, sada malo gledam heaadset do nekih 500/tinjak kn pa što se preporučuje?

možda bi opet otišao na hyperxcloud ove https://www.instar-informatika.hr/slusalice-kingston-hyperx-gaming-cloud-xbox-licensed-black-53mm-drivers-35mm-jack-microphone-ean-740617275476/HX%2DHS5CX%2DSR/product/

 

ili. https://www.instar-informatika.hr/slusalice-kingston-hyperx-cloud-stinger-/HX%2DHSCS%2DBK/product/

 

Ili zadnji izbor https://www.instar-informatika.hr/slusalice-logitech-g432-71-gaming/log%2Dg432/product/

 

cak sam na kraju i razmisljao o wireless ali mi netrebaju https://www.instar-informatika.hr/slusalice-asus-rog-strix-wireless-maxi-ponuda/VOIASU010/product/

 

pa eto ako mi možete od tih nešto preporučiti bio bih zahvalan.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Između ovih 4, Cloud radije opet.

 

Kao Logitech user, zaobilaziti u širokom ruku. ;)

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

A da jednostavno nabaviš drugi mikrofon? Ionako je onaj na Cloudu srednja žalost kao i bilo koji prosječni headsrt mikrofon.

Postoji ti izvrsno ekstremno-jeftino rješenje - mali mikrofon s eBaya za par dolara. Bolje zvuči nego Cloudov a ušparao bi ti dobre pare ako baš ne moraš mijenjati slušalice.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pa iskreno pošto su već stare par godina mislim da je vrijeme za promjenu, tak sam si i mislio opet ici na hyperx cloud jer sam stvarno prezadovoljan.

 

ali nije mi jasno zasto su te ispod 500kn?pise xbox lincesed ,sve radi na windowsima najnormalnije i jos su pro

koja je razlika između tih i npr cloud dvojke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kao Logitech user, mikrofon jako pristojan, zvuk jako pristojan, ali kvaliteta izrade skoro pa 0 bodova, isto kao i udobnost. S druge strane Cloudice imaju super zvuk, super izradu, mikrofon očajan i čudan.

 

U win some, u lose some. xD

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ja iskreno imam sve doma od logitecha ali kad sam zadnji put kupio njihove slušalice vratio sam ih drugi dan i nadoplatio za hyperxcloud,

u tom cjenovnom rangu su cloudice bas miljama od kvalitete do same izrade ali imaju boljku sa mikrofonom.

trazio sam na ebayu da kupim zasebno mikrofon ali je preskup cca 25€,tak da sam se odlucio za kupnju novih sluski i da sam miran barem dvije tri godine

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Well, moj buraz je imao skupi Logitech headset, mikrofon je bio isti, zvuk jedno 10% glasniji nego moj. Samo jbg, tad su se još držale i bile u komadu, pa sam tek kasnije skužio za manu u kvaliteti.

 

Ja da imam para na bacanje, Kingston Cloud bi me jedino zanimao od headseta. ;) Inače savršen headset, samo jbg, mikrofon im u banani. Ali bolje i to, nego da ima sve super, a kvalitetu izrade 0 kao Logitech.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZeNGe_CRO-mt kaže...

trazio sam na ebayu da kupim zasebno mikrofon ali je preskup cca 25€,tak da sam se odlucio za kupnju novih sluski i da sam miran barem dvije tri godine

Ja pričam o ovome

https://www.ebay.com/itm/Clip-on-Lapel-Mini-Lavalier-Mic-Microphone-For-Smart-Phone-Recording-PC-New/143090336620?hash=item2150d9436c%3Ag%3A3Z4AAOSwZKlcPDot&LH_BIN=1&frcectupt=true

Zakačiš ga na vrh cloudovog mikrofona ili na kabel ili negdje na kragnu ili pak staviš na stol pa malo boostaš.

Vjeruj mi, radi bolje nego cloudov.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ja sam se ponadao da Sharkoon prodaje odvojene mikrofone, ali ne daju. :(

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozz...

 

Sta mislite dali se isplati uzeti ove slusalice, samo radi 7.1  najvise za gaming, radi osluskivanja neprijatelja, odaklen dolaze, " fortnite, cs , cod " itd... 

 

 

 

 

Link

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Za te novce uzmeš Superlux 681 i staviš neki besplatni surround tipa Razer Surround. Dobiješ puno bolje iskustvo.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Za te novce uzmeš Superlux 681 i staviš neki besplatni surround tipa Razer Surround. Dobiješ puno bolje iskustvo.

 A de mi reci razer electra v2 ? 350 kn su u linksu ? Dali se isplati ? 

Finger Up :)
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
razermario kaže...

 A de mi reci razer electra v2 ? 350 kn su u linksu ? Dali se isplati ? 

 Ne, ne treba ti smeće.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice