Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.216.242
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

S tim da drugi prijedlog nije sigurno za "nearfield" i sigurno nije "neighbour friendly" 100%.

 

Nemoj mu dat prijedlog onog sto sebi zelis ;)

 

Inace dobre ideje

maximum effort
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

ma da, hvala na prijedlozima, ovi Edifier - S3000 su sigurno dobri, ali možda malo prejaki :), a i dimenzije im su malo prevelike za smještaj na radnom stolu

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
bosingwa kaže...

ma da, hvala na prijedlozima, ovi Edifier - S3000 su sigurno dobri, ali možda malo prejaki :), a i dimenzije im su malo prevelike za smještaj na radnom stolu

Mislim da su ovi odlicni za nearfield i blagi za susjede i novcanik(250€)...

 

Lp

maximum effort
8 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Wannabes kaže...

Ima netko Argon Audio Fenris A5 zvučnike ?
Htio bi ih uzet uz komp i sad sam guglajući naletio da puštaju neki zvuk i kad ne sviraju i da je to dosta iritantno.. imate netko iskustvo iz prve ruke?

 

 

Da odgovorim sam sebi kad već nitko drugi neće.

 

Uzeo Argon A5 i prvi dojam je bio dosta mlak, jer je falilo basa koji je dosta slabašan. Čak su i Logitech x-230 jače udarali.

Nakon evo nekih mjesec dana sviranja ipak su se valjda usvirali i cujem razliku tako da sam opcenito zadovoljan zvukom. Iako u budućnosti će mozda uletit i dodatni sub. Bluetooth povezivanje s mobom i kompom radi bez greške.

 

Veliki minus je što se iz zvučnika ipak cuje to "zujanje" kada nista ne svira, i u skroz tihoj sobi mi je to iritantno. Dobra stvar je što se zvučnici sami ugase nakon nekog vremena pa zujanje prestane. I dosta zanimljivo da se recimo takve stvari ne mogu pročitati u recenzijama a dosta su bitne.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 20:22 (Wannabes).
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Wannabes kaže...
Wannabes kaže...

Ima netko Argon Audio Fenris A5 zvučnike ?
Htio bi ih uzet uz komp i sad sam guglajući naletio da puštaju neki zvuk i kad ne sviraju i da je to dosta iritantno.. imate netko iskustvo iz prve ruke?

 

 

Da odgovorim sam sebi kad već nitko drugi neće.

 

Uzeo Argon A5 i prvi dojam je bio dosta mlak, jer je falilo basa koji je dosta slabašan. Čak su i Logitech x-230 jače udarali.

Nakon evo nekih mjesec dana sviranja ipak su se valjda usvirali i cujem razliku tako da sam opcenito zadovoljan zvukom. Iako u budućnosti će mozda uletit i dodatni sub. Bluetooth povezivanje s mobom i kompom radi bez greške.

 

Veliki minus je što se iz zvučnika ipak cuje to "zujanje" kada nista ne svira, i u skroz tihoj sobi mi je to iritantno. Dobra stvar je što se zvučnici sami ugase nakon nekog vremena pa zujanje prestane. I dosta zanimljivo da se recimo takve stvari ne mogu pročitati u recenzijama a dosta su bitne.

 Po meni je to neprihvatljivo, doslovno takve zvucnike smatram pokvarenim!

8 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Zvučnike sam kupio na temelju recenzije u Bugu gdje su nahvaljeni, i nije se spominjao taj šum koji je ocito standard za njih..

To je tak izgleda, kao odlični "jeftini" zvučnici nakrcani opcijama/mogucnostima i "zvukom koji spada u visu klasu"... samo nitko ne spomene jeftiniju elektroniku u njima pa onda kad kupis saznas za nedostatke i da je to "normalno" za te novce.

 

Mogao sam ih bez natezanja vratiti ali sam ih ipak ostavio jer osim tog nedostatka su ok.. vidit cu jos s vremenom oce to postat white noise ili idu dalje.

 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav, ima netko prijedlog pasivnih zvučnika do 300€ za par, pogonio bi ih sa Wiim AMP-om? Kupio bi nove tako da njuškalo me ne zanima. Hrvatski dućani pomogućnosti. 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Veličina prostorije je malo manje od 20m2 ali tu negdje. 

 

Wiim AMP će ih pogoniti. 

 

Hvala na prijedlozima e sad sam tek u nedoumici 

16 godina
moderator
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
elvis again kaže...

Za erise sam negdje procitao da vole prdnut nakone nekog veremena.

Edifieri 1280dbs ili Mackie CR4-X bi također bili kandidati...

Dvije godine stara poruka, ali prikladna da se nadovežem za nju. Mislim da sam još negdje na forumu pročitao nešto slično. Ja sam svoj Eris E3.5 kupio pred malo manje od tri godine (a garancija, valjda, dvije godine). Pred koji mjesec počeo mi lijevi zvučnik pucketati nakon prekida struje, a i nakon dolaska struje. To se s vremenom pogoršavalo, i to toliko da je jučer navečer, nakon što sam pustio struju, nakon pucketanja puklo toliko da se baš gadno vidjelo pomicanje membrane srednjetonca i rekao sam sam sebi - idući put kad ga uključim, možda membrana pukne.

 

Sumnjao sam na kondenzatore. Ništa, pogledao par videa na YouTubeu gdje popravljaju te zvučnike da vidim kako ih najlakše otvoriti, uzmem šarafciger u ruke, rašafafim ih i imam što za vidjeti - dva napuhnuta elektrolitska kondenzatora! I to dva najbliža pojačalu.

 

 

 

Prvo je trebalo osloboditi tu zadnju stranu s PCB-om - tu mi je bio problem iščupati konektore, pogotovo najdulji, koji se počeo mrviti! Bojao sam se da će se razmrviti i da ga neću moći iščupati. Srećom, uspio sam ga iščupati. Minus PreSonusu zbog korištenja loših internih konektora.

 

Nakon što sam zamijenio dva kondenzatora nekima koje sam našao doma (neki jeftini kineski koje sam kupio preko AliExpressa), sad se čuje samo slabašni "pop" prilikom uključenja. Mislim da ću naručiti kvalitetnije kondenzatore, i to četiri komada i zamijeniti sva ova četiri veća kondenzatora (i ova koja sam već zamijenio, i ova koji su ostali, koji nisu na oko izgledali napuhnuto).

 

 

 

Jedna stvar me jako zanima vezana uz kondenzatore koje sam ivadio - na jednom piše 2002, a na drugom 2003. Nadam se da to nisu godine proizvodnje, jer bi suludo bilo stavljati 20 godina stare kondenzatore u novi proizvod. Barem ako želiš da proizvod traje dulje od garancije. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice