Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.875
|
čitano: 1.237.904
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...

Gledam malo sada m3-6 zvučnike i čine mi se kao super izbor. Ali nije moj "rajon" pa moram pitati - koja je razlika između balanced i unbalanced ulaza?

Znam da nisi glup pa ti šaljem link :)

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...
SebaOS kaže...

I meni je potenciometar iza na mojim monitorima, pa si pikiram ovo, a može dobro doći i za neke druge kontrole :)

 

A šta je to?

 

http://griffintechnology.com/powermate-bluetooth

 

hm... sad vidim nešto kao da radi s Macom. Nisam se raspitivao previše oko tog...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
Friday kaže...

Gledam malo sada m3-6 zvučnike i čine mi se kao super izbor. Ali nije moj "rajon" pa moram pitati - koja je razlika između balanced i unbalanced ulaza?

Znam da nisi glup pa ti šaljem link :)

 

A čovječe koliko teksta!!!

 

Čekaj, šta bi to značilo za mene koji imam vulgaris zvučnu karticu?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...

A čovječe koliko teksta!!!

 

Čekaj, šta bi to značilo za mene koji imam vulgaris zvučnu karticu?

:)

Ništa. Jedina stvar koju ćeš morati kupiti su adekvatni kablovi, računaj oko pedesetak kuna - ima ih po music shopovima, onima koji prodaju instrumente, razglase i studijsku opremu.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...

Ništa. Jedina stvar koju ćeš morati kupiti su adekvatni kablovi, računaj oko pedesetak kuna - ima ih po music shopovima, onima koji prodaju instrumente, razglase i studijsku opremu.

 

E to te ja pitam!

Nego, gledam nekakve review-ove tih zvučnika i lik piše doslovce "ovi zvučnici bi vam mogli potrajati 4-5 godina bez problema, samo trebate paziti na uvjete u kojima ih držite". Koji qurac??? Očekivao sam znatno duži vijek trajanja... Kakvi uvjeti???

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

@Father_Dougal

Jesi li možda vlasnik/zaposlenik trgovine koja se bavi s ovakvim stvarima?

Pitam jer vidim da si upućen i da si dosta zvučnika zapravo isproba.

Kod nas svi rade po principu uplati unaprijed lovu pa se mi javimo kad dođe, u najboljem slučaju možda i bude jedan u izlogu. Nema šanse da dobiješ priliku isprobati to što kupuješ.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...
E to te ja pitam!

Nego, gledam nekakve review-ove tih zvučnika i lik piše doslovce "ovi zvučnici bi vam mogli potrajati 4-5 godina bez problema, samo trebate paziti na uvjete u kojima ih držite". Koji qurac??? Očekivao sam znatno duži vijek trajanja... Kakvi uvjeti???

 

Ignoriraj. Imam doma njihove Studiophile DX4, stari su... a štajaznam, neš manje od 10 godina. Rade.

 

axos kaže...

@Father_Dougal

Jesi li možda vlasnik/zaposlenik trgovine koja se bavi s ovakvim stvarima?

Pitam jer vidim da si upućen i da si dosta zvučnika zapravo isproba.

Kod nas svi rade po principu uplati unaprijed lovu pa se mi javimo kad dođe, u najboljem slučaju možda i bude jedan u izlogu. Nema šanse da dobiješ priliku isprobati to što kupuješ.

 

:) nemam dućan, ali imam prijatelje i poznanike koji imaju mini kućne studije, pa nešto dođe na posao na testiranje, i tako... nisam ih baš tako puno čuo kao što se možda čini. A to da nemaju primjerak za isprobati, to mi je poznati. Jer je problem ostaviti jedan primjerak i dati ga poslije sa 10-15% popusta, nakon godine dana, na izložbeni primjerak. No to je do trgovca, isključivo...

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Stigli BX8 Carbon... prije možda sat vremena. Mene bole uši, a sa susjedima ne znam što je {#}

 

Brutalno. Nedostaje par Hz niže što je mogao pogoditi sub, ali meni ne treba. Možda jednog dana kad budem imao kuću na osami, a ne stan u zgradi. 
Preko 50% se čuje visoko frekvencijskih zvukova tokom mirovanja zvučnika, ali ja ih ionako držim na 20% jer mislim da bi me susjedi objesili. 

 

Nadam se da će dugo držati i to je to. Mogu i mislit što je s boljom opremom... 

 

Hvala Father na pomoći. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 15:46 (Mitsuoka).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

Stigli BX8 Carbon... prije možda sat vremena.

 

Daj slike, ne budi seronja. Na šta si ih spojio?

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...
Mitsuoka kaže...

Stigli BX8 Carbon... prije možda sat vremena.

 

Daj slike, ne budi seronja. Na šta si ih spojio?

Ma što slike? Daj i review. I usporedbu sa starim zvučnicima!

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

 

 

Nadam se da će dugo držati i to je to. Mogu i mislit što je s boljom opremom... 

 

Hvala Father na pomoći. 

Haha, ne zahvaljuj, jednom kad kreneš slušati sa monitorima, teško je prebaciti se na nešto drugo osim... boljih monitora :)

Za one koji nemaju ideju.... našao sam jedan video na youtubeu koji ih sasvim dobro opisuje :)

 

 

Skok na 2:45 za goodness :) zanemari distorziju od telefona. Imajte na umu da je ovo 90 dB osjetljivosti sa 130W pojačalom. To je GLASNO.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 0:13 (Father_Dougal).
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Koji su bolji izbor? Za frendicu, malo glazbe, malo filmova ništa prezahtjevno

 

SP-HF800B ili Genius SP-HF 500A

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

pozdrav, trenutno tražim nekakve pc zvučnike, 2.0 ili 2.1 nisam ni sam siguran, za oko 300-njak kn, naišao sam na ove na njuškalu, dali po vama vrijede šta? 

http://www.njuskalo.hr/pc-audio/creative-trigue-3400-oglas-12875882

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
đoni tafra kaže...

pozdrav, trenutno tražim nekakve pc zvučnike, 2.0 ili 2.1 nisam ni sam siguran, za oko 300-njak kn, naišao sam na ove na njuškalu, dali po vama vrijede šta? 

http://www.njuskalo.hr/pc-audio/creative-trigue-3400-oglas-12875882

 

Imam prastari 2.1 creative set kod kuće (cambridge) i radi super i dan-danas. Mislim da nećeš pogriješiti ako uzmeš...

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

hvala :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...

Daj slike, ne budi seronja. Na šta si ih spojio?

axos kaže...

Ma što slike? Daj i review. I usporedbu sa starim zvučnicima!

Zasad na integriranu zvučnu, ali je u planu nešto bolje. 

 

E sad.. zvuk je vrhunski, bas i više nego dovoljan, bez problema su zasjenili moj stari set, jedino se još malo navikavam da nema zvuka od iza {#}

 

Snimio bi video, ali GoPro uništi zvuk, mobitel isto, a fotoaparat sam posudio majci jer je išla na put, tako da će to pričekat sub/ned.


Sve je zaista vrh, ali ima ali. Onaj hiss i hum što se spominje... hiss (visoke frekv.) više nego hum (niske). Kad su zvučnici spojeni na PC onda cijelo vrijeme puštaju visokofrekventni zvuk, jedan više, jedan manje, tako da jedan tek oko 40-50% počne puštat pošteno, a drugi oko 20ak, na koliko držim zvučnike sada. Naravno, toga nema dok se sluša muzika, ali dok nema muzike je pain in the ass. Sad, ovaj što manje pušta je direktno na utičnici, a ovaj drugi je na 2 produžna kabela, tako da je to mogući razlog. Nažalost kabel je prekratak da bi probao. Isto tako kada prištekam na mob isto nema tog ni hissa ni huma, tako da me i to čudi malo.

 

Uglavnom, meni vrlo iritantan zvuk, a nitko drugi ga ne čuje. Cura mi se čudi da što me smeta, a ona ga čuje tek poslije kad je već na 70-80%. Sad se mislim bi li vratio zvučnike jer u roku 3 dana vrate 100%, pa uzeo nešto drugo, al jbg, za 2500kn zaista nema ništa bolje, tako da mogu malo pregrmit to, pogotovo ako se riješi uzimanjem druge zvučne. Navodno kad se prebaci na balanced onda nestane taj zvuk (http://hardforum.com/showthread.php?t=1725659&page=2).

 

Znači hiss je (meni) problem, a hum neznatan, ozbiljan tek kasnije.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

Znači hiss je (meni) problem, a hum neznatan, ozbiljan tek kasnije.

 

Ne znam da li si ikada imao "zadovoljstvo" čuti talijanske radio postaje iz Z5500 woofera navečer iz čista mira. E to je iritantno {#}

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

@Mitsuoka

Da, i u videu spominju hiss i hum ali sam se nada da je izolirani slučaj. Neznam koliko ti to smeta, ali mene bi izludilo. Trebalo bi gasit zvučnike ako ne slušaš nešto, a meni se to ne da. Rade od kad upalim pc do kad ugasim, a nekad i 24/7.

@Friday

Ja sam zna slušat radio na pojačalu za gitaru. :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
axos kaže...

@Mitsuoka

Da, i u videu spominju hiss i hum ali sam se nada da je izolirani slučaj. Neznam koliko ti to smeta, ali mene bi izludilo. Trebalo bi gasit zvučnike ako ne slušaš nešto, a meni se to ne da. Rade od kad upalim pc do kad ugasim, a nekad i 24/7.

@Friday

Ja sam zna slušat radio na pojačalu za gitaru. :D

 

Meni Z5500 rade svaki dan od cca 8 ujutro (kad klinke doručkuju uz crtić) do ponoći otprilike. Sve mi je spojeno na njih. Ovo se manifestira jako rijetko (možda jednom mjesečno). Ali kad se prvi puta dogodilo... {#} Zvučalo je kao da nam je netko u ormaru i nešto govori. Zlo i naopako! I zanimljivo - ne puštaju nikakav drugi zvuk/šum

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

X-530 bi zna puštat visoke frekvencije nekad bez razloga. Onako zvuk kao kod zubara u petoj brzini. I to tipa par puta u godini.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja sam toliko istražio da sam znao da nije izoliran slučaj, ali hiss zaista nije toliko jak, ali ja sam alergičan na visoke frekv. i odlično ih čujem (nažalost). Ima jedna anegdota od prije par godina kad sam koristio switch i ubacio sam ga u ormar i još pokrio dekama da se ne čuje, a očuh i majka ga ne bi čuli kada bi bio i vani hahahaha.

 

Nekako mislim da je ovo više problem PC zvučne, jer ako nije nema objašnjenja kako na mobitelu ne proizvodi zvukove. Vrlo vjerojatno interferencije svih kablova dolje spojenih. Možda netko drugi ne bi imao uopće tih problema, ko zna. 

 

Hum uopće ne primjećujem dok nije na 100%, ali to je dovoljno za pošten party na otvorenome na površini od 200 m2. Ako ne i više {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

...

Jesi spojio monitore na balanced ulaz, kakvu zvučnu/interfejs imaš?

 

EDIT: Sad sam vidio da si spomenuo da se namjeravaš prebaciti na balanced ulaz i drugu karticu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 12:55 (alankish).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Meni bi tp linkov wifi usb zna proizvodit neko visokovrekventne zvukove što me izluđivalo al je prestalo nakon što sam s novim ssdom preša nazad na win7. WD black je isto zna bit nemoguć s zvukom al sad ga koristim za store pa se gotovo nikad ne pali. Jedino se još čuju ventilatori ali taj zvuk mi ne smeta. Iz sobnog sata sam izvadija bateriju jer je bilo neko jeftino smeče koje je škljucalo svake sekunde da nemožeš zaspat. Ima nas svakakvih. Ako ti smeta probaj kod frenda na njegovu zvučnu, ili promjeni kabele, Ili ako misliš da ometaju drugi kablovi zamotaj si u mumetal foliju. Da znam preporuku za nešto bolje reka bi al nisam ima prilike probat puno zvučnika u segmentu iznad 1000kn. Imam sad od herculesa jedne i zvuk je stvarno čist, ali možeš i sam pretpostaviti kakav bass daje 3 incha. {#} Prije mid nego bass.

Zato i razmišljam o kupnji novih. Kolgea je savjetova bx5-d2 i sviđaju mi se ali neznam bili njih odabra i riskira zvukove ili riskira s hercules  dj monitorim 5 jer ne znam kakav im je zvuk-

14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
axos kaže...

X-530 bi zna puštat visoke frekvencije nekad bez razloga. Onako zvuk kao kod zubara u petoj brzini. I to tipa par puta u godini.

 

Bratićevi i dan danas uredno hvataju neke njemačke radio stanice.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

I evo video zvučnika. Par pjesama, različitih žanrova, hip hop, funk, dnb, rock, orkestar, bla bla bla, više ni sam ne znam jer sam prvo snimao GoProom i bilo je za q, pa jednim fotoaparatom, pa na kraju drugim fotoaparatom dok zvuk nije koliko toliko zadovoljio.

 

Glasnoća zvučnika je na 30%.

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 0:03 (Mitsuoka).
 
5 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

I evo video zvučnika. Par pjesama, različitih žanrova, hip hop, funk, dnb, rock, orkestar, bla bla bla, više ni sam ne znam jer sam prvo snimao GoProom i bilo je za q, pa jednim fotoaparatom, pa na kraju drugim fotoaparatom dok zvuk nije koliko toliko zadovoljio.

 

Glasnoća zvučnika je na 30%.

 

Hvala na videu. Koliko je to incha monitor? 24?

BTW jesu prestali proizvodit zvukove kad ne sviraju?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
axos kaže...

BTW jesu prestali proizvodit zvukove kad ne sviraju?

 

Ne zna, nije ih još ugasio {#}

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...

{#} ne bi ni ti, ne bih ni ja, ne bi nitko... {#}

 

Ako Bog da - ja ću uzeti ove: http://www.amazon.com/M-Audio-M3-6-Active-Monitor-Speaker/dp/B00FA7S410

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...

{#} vidim ja da se moram maknuti sa ove grupe... ovo postaje neizdrživo... svi imaju ili će imati, a ja ne... užas! {#}{#}

 

Pošaljem ti ja moje Z5500 pa se pravi da imaš dobre zvučnike {#}

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...
Friday kaže...
tajo1960 kaže...

{#} ne bi ni ti, ne bih ni ja, ne bi nitko... {#}

 

Ako Bog da - ja ću uzeti ove: http://www.amazon.com/M-Audio-M3-6-Active-Monitor-Speaker/dp/B00FA7S410

{#} vidim ja da se moram maknuti sa ove grupe... ovo postaje neizdrživo... svi imaju ili će imati, a ja ne... užas! {#}{#}

Ovo što kolega kaže. Razmišlja sam kupit M-Audio BX5 D2, ali sredile me neočekivane obveze i kupnja će na hold dok ne nabavim pare. {#}

M-Audio najviše profitira od bugovih forumaša {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 13:16 (axos).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice